ARHITEKTURA 2005

  • Začetnik teme Znatizeljan
  • Datum pokretanja
Z

Znatizeljan

Gost
Interesuje me da li se menja prijemni na arhitekturi u Bg-u ove godine i ako se menja sta se polaze osim slobodorucnog crtanja?Da li postoje neke zbirke,informatori?Kakva je arhitektura u NS?Gde se lakse upada?
 
znam par ljudi koji zele da upishu arhitekturu u bg i svi pi*de oko prijemnog! trebalo bi da su juche na faxu imali sastanak da bi se dogovorili oko prijemnog, pa ako zelish mogu ti rezultate reci sutra kad pitam drugaricu. za sada mislim da ce biti crtanje, istorija umetnosti, makete, a misilm da stereometriju izbacuju!
pozz :?
 
evo ovako: bila je devojka juche josh uvek se nishta za sigurno ne zna. fax je sklopio neki ugovor sa nekim faxom u inostranstvu koji je 10 puta mladji, :roll: i sad moraju neka njihova pravila da poshtuju ove godine (bash su ovu nashli!!! :evil: ). najverovatnije ce biti ovako: 50% je crtanje (mada postoje glasine, meni lichno neverovatne, da se i to 'ukida'), a drugih 50% je: makete (daju ti neki karton ili tako neshto i da sam neshto napravish, mozda chak bude da cesh morati prvo da nacrtash, dash im crtez i pravish to sa crteza po secanju, ili prvo pravish, pa posle crtash po secanju), istorija umetnosti (to uvode ove godine, a izbacuju stereometiju, svi se strashno zale, jer ti traze neshto shto se tek na faxu uchi) i ne znam jel ima josh neshto... uglavnom konkurencija je uzasna, prolazi se teze, al kad prodjesh na konju si (osim ako si tanak sa nervima)...u svakom sluchaju za*ebano!!! ovde se svi vec spremaju od septembra/oktobra, pa je strashno gadno ovo shto josh uvek ne znaju tacho shta se ima. vecina je spremala i josh uvek sprema stereometriju, koju najverovatnije sad ukidaju, a ljudi su vec pukli neverovatne pare za to (tipa 50-70 evra mesechno josh od jeseni)...tako da...nadam se da si preman/na
ako saznam josh neshto svtaricu ovde i reci cu ti, do tada...astara
 
ma dajte bre nema razloga da se toliko cimate oko prijemnog
samo je slobodoricno frka, osalo je lako
istorija umetnosti se uci u srednjoj i nema nista lakse i lepse od toga, to je jedan od moja 3 omiljena predmeta
maketarstvo je stvar maste, a lego kocke su najbolja vezba :wink: :wink: :wink:
ja sam cuo neku pricu da prosle godine i nije bila tolika navalica
 
Kako je moguce da se sad uvode promjene?! Ljudi, ja se jos nisam poceo spremati! Treba da dodjem u BG odmah poslje zavrsetka za nekih dvije nedjelje! Mislite li da ce mi bit premalo mjesec dana (ali stvarno cu se samo time bavit) da se spremim!?
 
Gogash ja mislim da ti je 4 nedelje malo...ne kazem da je nemoguce, ali moja drugarica se sprema od septembra, a kad je drug hteo da krene na pripreme u februaru rekli su mu da je kasno. jedva da su ga primili u jednoj grupi.....dodushe ne kazem da je nemoguce...znam i jednu devojku koja iz gm dolazi u bg vec mesecima na pripreme....kreni ti odmah dragi....
a shto se tiche maturskog, menjaju ga jer su dobili neke donacije arhitektonskog fakulteta negde iz inostranstva, pa moraju malo po njihovim pravilima da rade...za sada kazu da ce biti mata (stereometrija), te makete, i slobodnoruchno.... shto se tiche infidela koji reche da je istorija umetnosti laka, ja se slazem, ako si je uchio u srenjoj. ja zavrshavam gimnaziju, imala sam likovno samo u prve dve godine a i tada se nismo neshto posebno muchili, tako da....zavisi u koju shkolu idesh.... samo nastavi optimistichno,...
makete - nije strashno, ako imash mashte, a mashta i kreativnost su ti neophodni za taj posao....ako vam ostane tako prijemni bice vam strava jer ce samo pravi ljudi proci....+ vezare al se protiv toga nishta ne moze....
 
Ok ljudi!!!Ali koje knjige da nabavim da bi spremio tu istoriju umetnosti???? :D Kako se nerviram oko prijemnog jer kad zovem fax da pitam oni NARAVNO nista ne znaju!!!Uzas blagi-POLUDECUUUUUUUUUUUUUUU
 
Ako ti je za utehu nisi jedini koji ce poludeti. I ja bih da upisem arhitekturu, i ni ja ne znam sta pre da ucim za taj prijemni. Narocito me deprimiraju price o ljudima koji se, za razliku od mene, spremaju od septembra i oktobra. Sto se tice te makete, mislim da je rec o pravljenju prostorne kompozicije. Bila sam na jednom casu na faxu u NS i evo ti primera jednog takvog zadatka : Od dobijenog materijala : 1. komad teget karton papira 2. komad svetle plavog papira 3. dve papirne trake tirkizno plave boje 4. tri drvena stapica, jednostrano zasiljena napraviti/upotrebiti elemente kompozicije, linije, povrsine i/ili tela, koji se mogu formirati proizvoljno u smislu velicine, oblika i broja. Kombinovanjem i povezivanjem formiranih alamenata napraviti PROSTORNU KOMPOZICIJU. Svi materijali moraju biti upotrebljeni makar u najmanjoj kolicini, a nije obavezno iskoristiti sav materijal. Ne ocekuje se ni pravljenje modela ni makete koja bi bila slicna bilo kom poznatom obliku, nego se trazi jedna ziva, otvorena, skladna, proporcionalna, harmonicna, prostorno-likovna kompozicija, zasnovana na licnom osecanju za oblikovanje i smislu za sklop. Inace ti na prijemni nosis makaze, lepak i skalper. A sto se tice testa iz istorije umetnosti mislim da ti je dovoljan udzbenik za srednje skole, dok u NS-u preporucuju da se procitaju jos neke knjige kao sto su : Slozenosti i protivrecnosti u arhitekturi, Venturi Robert; Ka pravoj arhitekturi, Le Korbizije; Internacionalni stil, Hickook-DZonson; Gradski pejzaz, Gordon Kalen; Nova antologija kuca, Ranko Radovic.
4 nedelje svakako nije dovoljno da se spremis za jedan tako neodredjen prijemni kao sto je ovaj za arhitekturu u BG, sem ako si neki wunderkind.
Ako saznam nesto u vezi prijemnog u BG javicu, za sad delimo istu muku.
pozdrav
 
Ako ti je za utehu nisi jedini koji ce poludeti. I ja bih da upisem arhitekturu, i ni ja ne znam sta pre da ucim za taj prijemni. Narocito me deprimiraju price o ljudima koji se, za razliku od mene, spremaju od septembra i oktobra. Sto se tice te makete, mislim da je rec o pravljenju prostorne kompozicije. Bila sam na jednom casu na faxu u NS i evo ti primera jednog takvog zadatka : Od dobijenog materijala : 1. komad teget karton papira 2. komad svetle plavog papira 3. dve papirne trake tirkizno plave boje 4. tri drvena stapica, jednostrano zasiljena napraviti/upotrebiti elemente kompozicije, linije, povrsine i/ili tela, koji se mogu formirati proizvoljno u smislu velicine, oblika i broja. Kombinovanjem i povezivanjem formiranih alamenata napraviti PROSTORNU KOMPOZICIJU. Svi materijali moraju biti upotrebljeni makar u najmanjoj kolicini, a nije obavezno iskoristiti sav materijal. Ne ocekuje se ni pravljenje modela ni makete koja bi bila slicna bilo kom poznatom obliku, nego se trazi jedna ziva, otvorena, skladna, proporcionalna, harmonicna, prostorno-likovna kompozicija, zasnovana na licnom osecanju za oblikovanje i smislu za sklop. Inace ti na prijemni nosis makaze, lepak i skalper. A sto se tice testa iz istorije umetnosti mislim da ti je dovoljan udzbenik za srednje skole, dok u NS-u preporucuju da se procitaju jos neke knjige kao sto su : Slozenosti i protivrecnosti u arhitekturi, Venturi Robert; Ka pravoj arhitekturi, Le Korbizije; Internacionalni stil, Hickook-DZonson; Gradski pejzaz, Gordon Kalen; Nova antologija kuca, Ranko Radovic.
4 nedelje svakako nije dovoljno da se spremis za jedan tako neodredjen prijemni kao sto je ovaj za arhitekturu u BG, sem ako si neki wunderkind.
Ako saznam nesto u vezi prijemnog u BG javicu, za sad delimo istu muku.
pozdrav
 
:( U svakom slucaju hvala!!!Mada ja sam danas zavao faks i rekli su mi da je izbaceno slobodorucno crtanje (koje ja spremam od januara) :shock: A ne znam tacno sta se polaze jer sam doziveo sok kada sam ovo cuo tako da onu nazovi sekretarivu nista vise nisam razumeoooo!!!!Meni je malo problem jer sam iz unutrasnjosti pa nemam bas neki dotok informacija!!!Postoji li neka zbirka,informator-bilo sta??????????????U glavi mi je haos,ludim!!!A NS znam-tamo je ostalo SLBODORUCNO,PROSTORNA I TAJ TEST OD HILJADU KNJIGA (nemam nijednu) :( Mislim da cu puci ko zveckaaaaaaaaaaa.......
 
ja ti predlazem da nastavish da spremash to shto spremash + matu + istoriju umetnosti, a oni ce konachno sve znati krajem maja ili pochetkom juna...to za slobodnoruchno su govorili vec 100 puta pa su ponovo menjali...svi pi*zde ne boj se nisi jedini...a chula sam da ima stotine ljudi iz unutrashnjosti koji razmishljaju tek da pochnu da se spremaju kad se zavrshi shkola...a tu arhitekturu u nagorem sluchaju mozesh da ne upishesh ove godine, shto ti opet ne bi trebao biti problem, jer mozesh da idesh na gradjevinu odakle mozesh valjda 3 ispita iz januarskog roka da prenesesh na arhitekturu...tako da nemoj da brinesh, kako god okrenesh ne bi trebalo da se mozesh sj*ebati...ma koliko to neuteshno mozda sad zvuchalo :roll: ...
 
:D Danas je ponovo moj otac zvao i rekli su mu isto sto i meni!!!!Izbaceno je crtanje,a sve se readi u obliku testa koji traje 4 sata u toku jednog dana!Polaze se shvatanje prostora,steriometrija,razumevanje i zakljucivanje!!!U fazonu samo da spremam steriometriju (oblast matematike),a ovo ostalo su kao moje sposobnosti i sklonosti ka arhitekturi!!!PA SAD DA POLUDIM!!!Ti ces isto ovaj CUDAN faks ili nesto drugo?Odakle si?Pozdrav :D :D :D [/b]
 

Back
Top