Ima li nerodjeno dete dusu?

Ako sam sigurna da ce moje nerodjeno dete u raj po cenu moje kazne izabrala bih njegov vecni zivot. Po ocu Srbi ispade da je roditi dete rizik da ono ne krene krivim putem a prekinuti trudnocu siguran put detetov u raj.

Da oprosti pop Srba ali ja mislim da je on malo uprostio sve to. Uostalom i sam kaze da se poziva na ono sto je nekad negde procitao ali eto ne seca se ni kad ni gde. :roll:
Pa od popova to moraš i očekivati, oni se oslanjaju na nešto što je čovek govorio/napisao, takozvana "predanja". Tu imaš dosta gluposti, a imaš i istine, za sveštena lica je sve to istina i oni u to slepo veruju.

Svako dete, bilo ono tek začeto ili dovoljno malo da se ne ponaša neljudski, biće jednog dana vaskrsnuto, ne u trenutku smrti već u trenutku kada svi ljudi koji su sada mrtvi (ili spavaju) budu bili vaskrsnuti. Dete je vaskrsnuto jer nije učinilo nikakav greh, tj nije svoje Božje obličje (karakter) uprskalo grehom i to dete će biti sposobno da živi u svetu gde nema greha. I to je pravedno.
Bog dava život detetu, svaka majka koja to prekine, koja oduzme detetovo pravo da živi, svakako da zaslužuje večno uništenje. Uz to da se na vreme nije pokajala i prizvala pameti, tj shvatila da je uradila nešto što nije trebalo ni da pomisli.

Tvoja logika, da je bolje ubiti dete i na taj način se "žrtvovati" za njega, je nešto što si konstatovala bez razmišljanja, očigledno. Bog je dao i tebi život kao i tvom detetu, a ti si u stanju da pljuneš na to, i to nije nimalo pošteno. Zamisli da ti gledaš svoje dete kako se ono šrtvuje za drugo dete na način koji si spomenula? Za Boga ste i ti i tvoje dete Njegova deca, i On vas želi oboje. Zamisli da to dete bude vaskrnuto i vidi da tebe nema? Zar se ne bi oboje obradovali da se vidite u svetu gde nema ove bede koju danas gledamo? Ubiti svoje dete da bi ono kasnije bilo vaskrnuto je bežanje od odgovornosti, odlika nesposobnosti. Dete nikada neće postati grešno ako nema grešne roditelje koji ga pogrešno usmeravaju. Ti si ta koja na vreme oblikuješ svoje dete i usmeravaš ga tamo gde treba, i tu sve zavisi od roditelja.

Nisam pratio celu temu, ali evo nešto u vezi naslova teme:
 
Spermici isto idu u raj da budu andjeli ili ne? :mrgreen:

:mrgreen:

3161972288_4e42c45c89_z.jpg
 
Kakav bre papa?Hoces da mi kazes da Simvol Vere nije temelj?U kojoj li si ti sekti?

Sada kazes kakav bre papa.

Ali ide vreme uskoro gde ces priznati papu.

Reci ces danas, nikada.

Ja kazem daj Boze jer ce to pokazati da li stojite na temlju koji je Hristos ili ne.

Ali nazalost priznaces jer ti slusas sta crkva kaze i kad ona to kaze ucinices tako.

Iz razloga jer ona postoji 2000 godina.

Ali ko ostanes na pravom temelju Hristu, neces jer on postoji od vecnosti...
 
Sada kazes kakav bre papa.

Ali ide vreme uskoro gde ces priznati papu.

Reci ces danas, nikada.

Ja kazem daj Boze jer ce to pokazati da li stojite na temlju koji je Hristos ili ne.

Ali nazalost priznaces jer ti slusas sta crkva kaze i kad ona to kaze ucinices tako.

Iz razloga jer ona postoji 2000 godina.

Ali ko ostanes na pravom temelju Hristu, neces jer on postoji od vecnosti...

ko bre da prizna papu?ko tebi ispira mozak?Papa moze da se vrati u Crkvu ako se pokaje od jeresi i otpada i to je to.Moze da bude samo episkop rimski,ravnopravan sa svim ostalim episkopima.
 
Unijat smeta ujedinjenju Katoličke i Pravoslavne crkve

http://www.slobodnadalmacija.hr/Svijet/tabid/67/articleType/ArticleView/articleId/29277/Default.aspx

Najveći “politički“ problem za odnose između kršćanskog Zapada i Istoka su grkokatolici, vjernici Istočne crkve koji su priznali primat pape. Pravoslavne crkve, a poglavito Ruska, smatraju da Sveta Stolica preko “unijata” širi svoj utjecaj

Zar je moguce da to sve neznas???

Ono sto smeta vremnom ce se odkloniti...

Mozda u vasoj glavi se tako nesto desi.
 
Samo ako se odreknu papskog primata i jeresi filokve.;)

Korak po korak pa cete priznati papu a koraci su evc nacinjeni:

Načinjen je dokument od 46 članaka kojim se postavljaju temelji ujedinjenja Katoličke i Pravoslavne crkve poslije rascijepa 1054. godine, a koji su, nakon sastanka u Ravenni u listopadu, potpisala izaslanstva predstavnika dviju crkava, piše u srijedu talijanski list Repubblica.

Na tom dugotrajnom savjetovanju vatikansko izaslanstvo je predvodio kardinal Walter Kasper, predsjednik Papinskog vijeća za jedinstvo kršćana, a metropolit Joannis Zizioulas izaslanstvo patrijarhata Konstantinopola. Predstavnici ruske Pravoslavne crkve su napustili savjetovanje u Ravenni, jer su na njemu sudjelovali predstavnici Pravoslavne crkve Estonije, koji su u vrijeme SSSR-a bili pod moskovskim patrijarhatom, a otcijepili su se uz blagoslov patrijarha Konstantinopola, Bartolomea I. Moskovski patrijarh Aleksej II. ne priznaje primas patrijarha Konstantinopola.

U dokumentu potpisanom u Ravenni utvrđuje se kako je Papa "prvi među patrijarsima", a Rim je "prvo sjedište". Te dvije točke bile se među glavnima koje su dovele do rascijepa između katolika i pravoslavaca 1054., a sada bi one mogle biti temeljem ponovnog ujedinjenja. Dakle, priznanje uloge primasa rimskog biskupa je utvrđeno, a prema dodatnim pojašnjenjima lokalni biskupi su autonomni.

Na lokalnoj razini vlast je u rukama biskupa, na regionalnoj razini skupina crkvi priznaje unutar sebe jednog prvaka (protos, na grčkome jeziku), a onda na univerzalnoj razini, kako se navodi, "oni koji su prvi u različitim regijama, zajedno sa svim biskupima, surađuju u onome što se odnosi na ukupnost Crkve".

U tom kontekstu se naglašava kako "prvi moraju priznati tko je prvi među njima". Repubblica ocjenjuje kako ovaj dokument donosi smjernice, pravi "road map", za put prema ujedinjenju kršćanskih crkvi.

Daj Boze da ne priznate, ali kao sto vidis djabe si s e ljutio na mene i vredjao me, uvek sam ti govorio istinu.
 
TU SU POLJUBCI GRLJENJA, KORAK PO KORAK I NACI CE SE RESENJE ZA UJDEINJENJE:

papi.thumbnail.jpg


http://www.novinar.de/2006/12/17/ujedinjenje-hriscana.html


Razlog susreta pape Benedikta XVI sa vaseljenskim patrijarhom Vartolomejem I, prilikom posete Istanbulu, bili su pregovori oko sazivanja Osmog vaseljenskog sabora, koji bi trebalo da se održi posle 13 vekova, a čiji bi glavni cilj bio:

- Katolici, pravoslavci i protestanti kao kontra-teza islamu
- Ideja o udruživanju počela da jača posle napada Al kaide na Njujork
- Zadatak stavljen pred SPC: preći sa julijanskog na gregorijanski kalendar

Prošlonedeljna poseta pape Benedikta XVI Turskoj, srdačan razgovor sa Vaseljenskim Patrijarhom Vartolomejem I i održavanje zajedničke molitve u patrijaršijskoj crkvi Svetog Đorđa, imala je za cilj zbližavanje dve hrišćanske crkve.

KORAK PO KORAK NE IDE TO ODJEDARED...

A ONDA CE DOCI VREME KADA CETE PRAZNIKE USKLADITI, PA CE ME PLJUVATI I NAZIVATI JERETIKOM STO NE SLAVIM RPAZNIKE KAO I SAV SVET NA KATOLICKI DATUM?

Najveci lanac koji ce vas spojiti ce biti papska nedelja...

Iako mi nista neverujes, uvek sam ti govorio istinu...
 
TU SU POLJUBCI GRLJENJA, KORAK PO KORAK I NACI CE SE RESENJE ZA UJDEINJENJE:

Pogledajte prilog 242289

http://www.novinar.de/2006/12/17/ujedinjenje-hriscana.html


Razlog susreta pape Benedikta XVI sa vaseljenskim patrijarhom Vartolomejem I, prilikom posete Istanbulu, bili su pregovori oko sazivanja Osmog vaseljenskog sabora, koji bi trebalo da se održi posle 13 vekova, a čiji bi glavni cilj bio:

- Katolici, pravoslavci i protestanti kao kontra-teza islamu
- Ideja o udruživanju počela da jača posle napada Al kaide na Njujork
- Zadatak stavljen pred SPC: preći sa julijanskog na gregorijanski kalendar

Prošlonedeljna poseta pape Benedikta XVI Turskoj, srdačan razgovor sa Vaseljenskim Patrijarhom Vartolomejem I i održavanje zajedničke molitve u patrijaršijskoj crkvi Svetog Đorđa, imala je za cilj zbližavanje dve hrišćanske crkve.

KORAK PO KORAK NE IDE TO ODJEDARED...

A ONDA CE DOCI VREME KADA CETE PRAZNIKE USKLADITI, PA CE ME PLJUVATI I NAZIVATI JERETIKOM STO NE SLAVIM RPAZNIKE KAO I SAV SVET NA KATOLICKI DATUM?

Najveci lanac koji ce vas spojiti ce biti papska nedelja...

Iako mi nista neverujes, uvek sam ti govorio istinu...

Koliko su vama isprali mozak ja sam mislio da su jehovisti najgora sekta ali vi ste neprevazidjeni?Koja bre papska nedelja covece?Nedelja je dan odmora i dan vaskrsenja Isusa Hrista.
Utuvi to u glavu, 6 dana radi,7 dan je odmor tako kaze Bog nema tu nikakve subote.Osim u vasim sektaskim krugovima.
 

Back
Top