Fotoaparati

Lana426

Početnik
Poruka
2
E ovako, ja sam gledala da kupim fotoaparat ispod 100e, pa sam naisla na Canon a800 i odlucila se da kupim njega. Ako mozete, voljela bih da mi kazete vasa iskustva sa njim, ili kakav vam se cini da je. Hvala unaprijed. :D
 
Interesuje me fotoaparat do 200 evra. Da li je bolje uzeti neki nikonov ili panasonikov fotoaparat ? U prodavnicama ima dosta opsirno o modelima, ali sta vredi kad pola tih stvari ne razumem sta znace...

Hvala unapred :)
 
Imam kameru rollei powerflex 500 i ona moze da snima 720p ali ja udjem u opcije i nadjem gde se menja rezolucija i tu ima 16:9 , 640x480 , 320x240 i ja mogu da odaberem samo 320x240 i 640x480 a 16:9 je zatamnjeno i nemogu da ga odaberem :( a 16:9 je valjda 720p posto nista drugo nema (na kamericu pise da moze snima 720p) sta da radim ?? :D
 
danas sam bio malo u šoping, ponelo me ovo prednovogodišnje raspoloženje pa sam uzeo ove dve 'mašinice'
pored canona 600D koga sam kupio letos

Sony A58 sa objektivom 18-55mm


SLTA58KKIT.jpg



i Nikon D7100 sa objektivom 18-105mm


231910498alt6



prvi mi je lakši i automatizovaniji sa super view finderom za svaku priliku po sistemu - ideš, škljkocaš i ne misliš'
a ova druga zverka je za malo ozbiljniji 'rad' kada se nameračim da 'pucam' natenane
canona sam ostavio više za kućnu upotrebu, da kažem studijsku

do kraja januara biće u opticaju još neki kvalitetniji objektiv, ali o tom potom :)
 
Vidi-cestitam situaciju mislim u zdravlju Te sluzlili i sve to-al mi bas nije jasno sta ce ti 3 aparata/tela-bolje da si uzeo 1+1 telo ma i 1 je d6sta+lepeza stakala/objektiva-jer OPTIKA je to sto vredi najvise-sto izvlaci MAXIMUM iz tela-ovako imas 3 tela+3 proizvodjacha=3 sistema a nijedan KOMPLETAN mislim Tvoj novac=tvoj izbor=tvoja stvar-al da mi je logicno-NIJE:)
 
hvala živ bio :)

a vidi, malo me uhvatila praznična efurorija kupovine, i tako, ne znam volim tu teehniku pa reko ajd da probam
više proizvođača i uporedim kvalitete, a što se tiče objektiva, to je u planu, naravno i to sva tri da obezbedim sa nekim boljim objektivima
'tela' su tu, kompletiranje tek nastupa...bože moj, jedno po jedno, 21- vi vek je pa zašto ne iskoristiti blagodeti tehnike :)
 
molim vas da mi pomognete savetima. Kupila bih fotoaparat do 350 evra. Htela sam Nikon D3100 ali sam se razočarala kada sam videla cenu. Trenutno gledam Canon Powershot SX500 IS, ali nigde ne mogu da nađem kakve fotografije pravi noću. Znam da ima dobar zum i vidim da mu je veliki plus, ali šta još ima što je dobro.
Od mogućnosti gledam dobar zum, makro, fotografisanje u pokretu, širina objektiva i da pravi solidne fotografije noću. Molim vas šaljite predloge. Hvala :)
 
A, би ли нам рекла чиме си до сад сликала, пошто се стиче утисак да ово није први апарат, те тек да имамо смерницу, на шта си навикла...
 
molim vas da mi pomognete savetima. Kupila bih fotoaparat do 350 evra. Htela sam Nikon D3100 ali sam se razočarala kada sam videla cenu. Trenutno gledam Canon Powershot SX500 IS, ali nigde ne mogu da nađem kakve fotografije pravi noću. Znam da ima dobar zum i vidim da mu je veliki plus, ali šta još ima što je dobro.
Od mogućnosti gledam dobar zum, makro, fotografisanje u pokretu, širina objektiva i da pravi solidne fotografije noću. Molim vas šaljite predloge. Hvala :)

moze d3100, pogledaj na kupujem prodajem donose iz madjarske za te pare. neces pogresiti, samo da znas da je budzasto za nosenje, nije compakt pa to ti je

D3100 (18-55mm DX VR) 320€
 
A, би ли нам рекла чиме си до сад сликала, пошто се стиче утисак да ово није први апарат, те тек да имамо смерницу, на шта си навикла...

Slikala sam mobilnim telefonom od 5 megapiksela i fotoaparatom BENQ koji je lepe slike pravio danju, ali za noć je užasan. Ukratko rečeno sve malo naprednije za mene je VAU. Lepo fotografišem, imam oko za to, do sada su mi slike objavljivane u novinama, iako su rađene sa smešnom aparaturom, samo nemam sredstvo sa kojim ću moći da pravim nešto malo ozbilnjije. Kada gledam tuđe slike primetim širinu kadra, čak i najjednostavnija slika izgleda lepo sa profi aparatom. Naravno, nemam finansijskih sredstava da kupim nešto nabudzeno, ali bih da nađem nešto što će biti usklađeno mojim potrebama i novčanim prilikama. Fotografiju obožavam, ali ne bavim se profesionalno, to moram da naglasim, jer su mi često odgovarali profesionalci koji bi mi predlagali neke aparate koje ni ne bih smela da nosam po gradu.
 
pomagajte hitno mi je imam dobru ponudu da uzmem nikon D5100 sa osnovnim objektivom, šta to znači osnovni objektiv, u radnji su mi objašnjavali da na DSLR aparatim menjaš objektiv kada hoćeš zum slike, makro i sl. pa me zanima kakve se slike sa osnovnim objektivom mogu raditi?
 
Мени то, искрено, делује малко исхитрено....
5100 је одличан апарат, а кит објектив је највероватније 18-55 што и није лош објектив, мада...

ево, у најкраћим цртама о жижној даљини...

1.jpg


https://lh6.googleusercontent.com/-...AAAAAAAFI/8yoqXygiI0w/s1600/Angle+of+View.jpg

практично, с тим објективом може да се слика све, само...
 
pomagajte hitno mi je imam dobru ponudu da uzmem nikon D5100 sa osnovnim objektivom, šta to znači osnovni objektiv, u radnji su mi objašnjavali da na DSLR aparatim menjaš objektiv kada hoćeš zum slike, makro i sl. pa me zanima kakve se slike sa osnovnim objektivom mogu raditi?

Ако мислиш да се баш озбиљно посветиш фотографији, а није ти проблем да вучеш кабастији апарат, као и да се упустиш у дслр воде, с мењањем обкектива, и осталим, онда је 5100 одличан за почетак.

А ако ипак желиш нешто компактније, има и ту оних што праве одличне фотографије, на пример:

Sony DSC-RX100
Prosumer 489.00 €
NARUČI
Sony RX100 je napredni Cyber-shot™ fotoaparat sa velikim senzorom i svetao objektiv visokog kvaliteta. Exmor CMOS senzor (1,0") od 20,2 megapiksela, F1,8 objektiv, 3,6x optički zum, Full HD 50p, LCD ekran dijagonale 7,5 cm (3,0")

AkcijaNikon Coolpix P7700
Nikon Coolpix P7700
Prosumer 475.00 €
NARUČI
Povedite svoju kreativnost u nove oblasti uz COOLPIX P7700. Svetli 7,1x NIKKOR zum objektiv sa brzim otvorom blende od f/2,0–4,0 omogućava živopisne slike u uslovima slabog osvetljenja i lepu zamućenost pozadine kada želite da istaknete subjekte. Veliki CMOS senzor pruža superiorne rezultate pri visokoj osetljivosti. Možete praviti snimke iz jedinstvenih perspektiva uz delimično pokretni monitor, kreirati prečice do omiljenih...

Fuji XQ1
Fuji XQ1
Prosumer 439.00 €
NARUČI
Fuji XQ1 je moćan kompaktni prosumer fotoaparat sa velikim senzorom i brzim širokougaonim objektivom. Koristeći ručne kontrole dobijaju se sjajni rezultati, jer Fuji XQ1 odlično kontroliše šum sa EXR II procesorom.

Olympus XZ-2
Olympus XZ-2
Prosumer 390.00 €
NARUČI
Nije nikakvo čudo što Olympus XZ-2 pravi tako izuzetne slike: u njega je ugrađen TruePic VI procesor koji se koristi u našem vodećem OM-D modelu, kao i izuzetno osetljiv CMOS senzor od 12 MP sa pozadinskim osvetljenjem koji može da iskoristi sve prednosti superiornih performansi objektiva.

Canon PowerShot S120
Canon PowerShot S120
Prosumer 389.00 €
NARUČI
Zahvaljujući svetlom f/1,8 objektivu, HS sistemu, brzom kontinuiranom fotografisanju do 9,4 kadra u sekundi*, rafinisanoj ergonomiji i Wi-Fi sistemu, Canon PowerShot S120 stavlja superiorne performanse u džep ozbiljnih fotografa.

Panasonic DMC-LX7
Panasonic DMC-LX7
Prosumer 349.00 €
NARUČI
Vrhunski digitalni fotoaparat s objektivom F1.4 LEICA DC VARIO-SUMMILUX za nadmoćne kreativne mogućnosti

Canon PowerShot G15
Prosumer 339.00 €

Све на:

http://pcfoto.biz/Prosumer-fotoaparati_Strana_2_12


И, још један, за којег бих волела да могу скупити паре:
Panasonic DMC-LF1
http://pcfoto.biz/90213_Panasonic-DMC-LF1

(он има и електрично тражило, што је мени лично због диоптрије посебно важно, али је и иначе од тих баш малих апарата, како кажу, међу најбољим)
 
Da pitam ovde, da ne otvaram novu temu... Biću malo opširniji doduše. :)

(Modovi, šta mislite da se napravi jedna lepljiva tema tipa "Koji fotoaparat da kupim"?)

Dakle, brend za koji sam se opredelio je Canon. Doduše, moje iskustvo s njim nije baš veliko (kao ni sa samom digitalnom fotografijom, ako ne računamo slikanje mobilnim telefonima), tako da sam do sad koristio samo dva modela:

PowerShot A460 - nisam bio zadovoljan oštrinom slike, a ni kvalitetom fotografija prilikom zuma, pa sam ga brzo menjao.
PowerShot A2400 IS - ovim sam već mnogo zadovoljniji, slike po danu su dobre, ali mi smeta što slike po noći i slabijem osvetljenju zaostaju po kvalitetu za dnevnim. Takođe mi smetaju još neke sitnice kod njega, tako da tražim nov model, pa bi mi dobrodošao neki savet u vezi sa odabirom.

Šta mi je važno:
- ne mora da bude profesionalac, niti ne znam koliko superiorniji u odnosu na A2400. I zbog toga što ni ja nisam profi nego samo entuzijasta, a i zato što ne mogu ni finansijski da ispratim modele tipa G17, G1X ili EOS seriju.
- da je što manjih dimenzija, da može da stane u unutrašnji džep jakne (kao A2400).
- da ima punjivu bateriju (mada vidim da svi noviji kompaktni modeli to imaju).
- da ima HS sistem, to mi je veoma važno baš zato što želim više detalja i bolji kvalitet po noći.
- dobar zum i ZoomPlus tehnologija, kao i HDR, poželjni su ali ne i neophodni.
- što se tiče snimanja videa, stvari kao što su 60p, podrška za MP4 format i usporeni snimak isto spadaju u "poželjno, ali ne i neophodno" kategoriju.
- Wi-Fi i GPS uopšte nisu neophodni.

Ja sam bacio oko na pojedine modele koji ispunjavaju moje uslove:

PowerShot SX230 HS - manje-više zadovoljava kriterijume, mada čitam da se zum negativno odražava na kvalitet slike
PowerShot SX240 HS - zadovoljava, ali neki kažu da mu je kvalitet slika slabiji u odnosu na SX230?
PowerShot SX260 HS - povoljna cena, nov je ispod 200€
PowerShot SX270 HS - ima sve što mi treba plus još par dodatnih stvari kao što je snimanje videa u 60p. Možda i najozbiljniji "kandidat".
PowerShot SX280 HS - ima sve kao prethodni + Wi-Fi i GPS, ali je skuplji tako da bih njega uzeo jedino ako bih našao neki polovni a malo korišćen za manje pare.
IXUS 500, IXUS 510 - nisam se susretao sa ovom serijom, pa ne znam vredi li razmotriti nju?
 
ixus serija je kvalitetnija od sx serije, ixus 510 ima 10 mp ali je senzor nesto kvalitetniji, i sva podesavanja su preko tach screena
svi ovi sx modeli imaju isti senzor a veci broj nudi vise elektronskih dodataka, sto je veci zoom, objektiv je slabiji i na 20x ne mozes ocekivati nesto extra sa blendom 6,3 ako svetlo nije jako dobro
na bilo kom kompaktu ne mozes ocekivati kvalitetnu nocnu fotografiju koja nije sa stativa
 
Како је bakyy већ лепо написао...
А неки генерални утисак је да, бар што се апарата и пропратне опреме тиче, Колико платиш толико добијеш... А детаљи који значе углавном све, долазе у разним кобинацијама, опет да цитирамо bakyy-а, електронских додатака ...
Тако да се цела прича око одабира, која није ни мало лака, ипак негде своди на буџет, а у том ценовном рангу, одабир треба да се води по сопственом нахођењу...
Осим ако нема директног искуства за појединим моделима,нико не може много више од тако, појашњења техничких детаља да понуди...
 
ixus serija je kvalitetnija od sx serije, ixus 510 ima 10 mp ali je senzor nesto kvalitetniji, i sva podesavanja su preko tach screena

Nisam znao da je IXUS serija bolja... Meni i nije važno da bude što više megapiksela, jer kvalitetna fotografija mi je mnogo bitnija od fotografije koja je samo fizički velika.

svi ovi sx modeli imaju isti senzor a veci broj nudi vise elektronskih dodataka, sto je veci zoom, objektiv je slabiji i na 20x ne mozes ocekivati nesto extra sa blendom 6,3 ako svetlo nije jako dobro

Znači IXUS modeli imaju bolji senzor nego SX modeli?

na bilo kom kompaktu ne mozes ocekivati kvalitetnu nocnu fotografiju koja nije sa stativa

Nisam imao prilike da koristim stativ. Nije mi najjasnije zašto je on neophodan za dobru noćnu sliku?

Тако да се цела прича око одабира, која није ни мало лака, ипак негде своди на буџет, а у том ценовном рангу, одабир треба да се води по сопственом нахођењу...

Jasno mi je to, ali hteo sam neki savet da se ne bih zeznuo i odabrao neki model koji bi me razočarao performansama. Zato sam i istakao šta mi je važno da aparat ima.

Осим ако нема директног искуства за појединим моделима,нико не може много више од тако, појашњења техничких детаља да понуди...

Pa ja i jesam napisao ovo s nadom da se nađe neko ko ima iskustva sa nekim od modela koji me zanimaju, baš zato što će on najbolje znati da mi kaže iz prve ruke to što me zanima.
 
svaki kanon kompakt je dovoljno kvalitetan danas. danas su vise puta mocniji po kapacitetu nego pre 5 godina

za kucne potrebe i amaterske je sasvim dovoljan. dobri su snimci, i video je odlican. sa dobrim baterijama, rezervnim baterijama i solidnom karticom nema brige, odes na letovanje i jos ti ostane mesta na kartici!

nocno snimanje, blenda, stativ - sve to nije bitno za amatera. za pocetnika sigurno ne

sx je sjajan aparat, ne znam bas do kog broja su stigli, ne mora da se kupi bas najnoviji.

Canon PowerShot SX280 HS - 210E. mislim stvarno...
 
Svraćao sam malo u radnje, raspitivao se, i jedan model mi je zapao za oko. Prodavac u jednoj radnji mi je na sva usta nahvalio model Canon S110. Kaže da inače vredi oko 40.000, ali oni ga eto imaju za skoro duplo manje. Kaže, bolji izbor za te pare neću napraviti, ima osetljiv senzor, HS, sve što mi treba. Mada sam ja, posle još malo istraživanja, video da mu je cena na našem tržištu ipak ispod 40 soma, a i zum mu nije mnogo veliki. Pa ne znam da li i njega da uzmem u obzir?

nocno snimanje, blenda, stativ - sve to nije bitno za amatera. za pocetnika sigurno ne

Pa dobro, ja nisam baš totalni početnik, a noćno snimanje mi je bitno. Recimo, kad budem hteo da slikam neki grad noću (a biće takvih situacija), ne bih da slika bude mutna.
 
Svraćao sam malo u radnje, raspitivao se, i jedan model mi je zapao za oko. Prodavac u jednoj radnji mi je na sva usta nahvalio model Canon S110. Kaže da inače vredi oko 40.000, ali oni ga eto imaju za skoro duplo manje. Kaže, bolji izbor za te pare neću napraviti, ima osetljiv senzor, HS, sve što mi treba. Mada sam ja, posle još malo istraživanja, video da mu je cena na našem tržištu ipak ispod 40 soma, a i zum mu nije mnogo veliki. Pa ne znam da li i njega da uzmem u obzir?

Canon S110 je stari model s obzirom da je izašao S120. Ne kažem da je loš, samo je bolje uzeti S120. Inače taj S120 se smatra trenutno najboljim aparatom te klase i veličine pa nikako nećeš pogrešiti sa kupovinom. Ako ti je to mnogo para, pogledaj Nikon P330 koji ima vrlo slične karakteristike a nešto je jeftiniji.

Ukoliko hoćeš bolji kvalitet a ne smeta ti da aparat bude malo veći, onda sačekaj koji mesec, treba da se pojavi Canon G1X Mark 2. On će biti skoro pa duplo skuplji od S120 ali nudi vrhunske performanse, skoro kao DSLR. Pogledaj kakve fotke pravi (ima i noćnih i dnevnih): https://www.flickr.com/photos/minami/sets/72157642734832515/
 

Back
Top