Dress to impress

Bambina

Buduća legenda
Poruka
25.036
Dragi moji,

Zamislite da, nakon dužeg vremena koje je prošlo a da se niste videli, treba da se sretnete sa osobom koju želite da oborite s nogu.
Reč je o vizuelnm utisku kojim želite da impresionirate i oduševite, a sama ta prilika, recimo svečana, vam daje lufta da se tip-top skockate.

Kako biste se pojavili?
 
Možda će nekom biti smešno, nekom glupo, nekom klinački, ali ja sam zaista napravila spisak šta sve treba da uradim pred jedan takav događaj.
Naravno, radim to i inače, ali tada, baš tada, svi tretmani treba da budu top-to-toe fresh. :lol:

Prvo kompletna depilacija kod kozmetičarke, zatim korekcija obrva, pedikir (lak koralne boje) i manikir (srednje dugi nokti, francuski).
Na stopalima potpuno kratki, na rukama negujem i održavam neku srednju dužinu.

Onda bronzano mleko za telo koje ide na već preplanuli ten, planiram da se sunčam redovno i baš dobro pocrnim, feniranje i šminkanje.
Nude usne i smokey eyes, duga kosa fenirana pravo.

I mala bela haljina na visoke i tanke crne štikle.
Parfem koji čuvam samo za super specijalne prilike.

Od nakita ne znam tačno, volela bih da kupim ženstveni beli sat i u tom slučaju bih njega, na uši samo minđušice-tačkice, čisto da ne bude ništa na njima, kad su već bušene.
I nada mas. :)
 
Baš mi se dopada tema, i volim kat-kad da priuštim sebi koji sat spremanja.
Sveže depilirana, upadam u kadu napunjenu vodom i aroma therapy kupkom, dovoljno da se opustim kako kasnije ne bih dizala frku. Umotam se u peškir i onda sledi feniranje i peglanje, na kraju sredim frizuru kristalima. Tada izbegavam osvežavajuća mleka i rađe biram nego parfemsko. Zatim sledi šminkanje, oooobavezno uz neku muziku adekvatnu tipu izlaska. Sređivanje obrva pre toga. Dosta proizvoda u neutralnim bojama, i sve to na meni prilično kvarcovanoj izgleda dobro, a nenapadno. Parfem.
U zadnje vreme sam opsednuta haljinama, tako da bih sigurno izabrala jednu od njih. Po mogućnosti što svetlije boje- čipka, til, ili kombinacija. Crne ili bež salonke i upadljiviji klač. Dobar prsten- pokreti ruke su mi uvek tad ženstveniji, minđuše i ogrlica zavise od kombinacije.
Naoružati se samopouzdanjem i pozitivom pre svega.:)
 
O, da.
Vidiš, zaboravila sam na prsten.
Dobro si me na njega podsetila.
Svakako su tada prsti vizuelno elegantniji i da on sam, nekom svojom neobjašnjivo čudnom moći, ovlada nama da budemo senzualnije i šarmantnije.
Drago mi je da ti se sviđa topik. :)
 
Takođe si u pravu da ne vrede najlepši par cipela i haljina, ako se sama sa sobom ne rešim stresa, izdahnem tremu i nervozu, a udahnem malo samopouzdanja i optimizma da će sve biti okej. :)
 
Da, znaš koliko puta mi se desilo da izgledam fantastično, a onda iznurena krenem i ispalim se, umorna sam, pod stresom i samo zablokiram. Proklinjem sebe i noć. Zato je bitno to za muziku, smiriti sebe, bez žurbe, na vremenu se uvek da uštedeti da bi se ostavilo dovoljno za ovo. Sve je iz glave, više nego iz ormara. ;)
 
Da, znaš koliko puta mi se desilo da izgledam fantastično, a onda iznurena krenem i ispalim se, umorna sam, pod stresom i samo zablokiram. Proklinjem sebe i noć. Zato je bitno to za muziku, smiriti sebe, bez žurbe, na vremenu se uvek da uštedeti da bi se ostavilo dovoljno za ovo. Sve je iz glave, više nego iz ormara. ;)

Bravo mademoiselle, sviđa mi se misao! :D

Ma, ništa bez muzike! ;)
 
:) za vikend mi dolazi najbolji drug i izacicemo u omiljeni kafic povodom njegovog rodjedana....bice vrucina pa planiram: kratka uzana ali udobna haljinica bez rukava, tamno-braon boje sa ubacenim detaljima na dekolteu (izgleda kao metalna siroka ogrlica-u boji haljine), letnje kozne otvorene sandalice boje slonove kosti, braon puna peta, torba slicne boje sa ubacenim detaljima boje starog zlata....sat boje starog zlata, narukvica od sedefa boje slonove kosti, biserne mindjusice....na lice bronzer i senka boje sampanjca, neutralni sjaj, jaka crna maskara....frizura mi je kratka, crvenokosa sam pa planiram da je feniram tako da mi otkrije lice....a za parfem jos nisam sigurna, verovatno cu da stavim thats amore od gay matiola
 
Da, znaš koliko puta mi se desilo da izgledam fantastično, a onda iznurena krenem i ispalim se, umorna sam, pod stresom i samo zablokiram. Proklinjem sebe i noć. Zato je bitno to za muziku, smiriti sebe, bez žurbe, na vremenu se uvek da uštedeti da bi se ostavilo dovoljno za ovo. Sve je iz glave, više nego iz ormara. ;)

uf to se meni redovno desava, ne krenem na vreme da se spremam i onda trcim i jurim po kuci
i vrh se spremim na kraju, al opet krenem nadrndana jer nisam zadovoljna -.-

inace, ja ne gotivim nesto haljine tj ne osecam se ,,udobno'' u njima
mnogo vise volim uske farmerke/kratak sorts, majca sa vecim dekolteon + stikle, ili paltforme i neka letnja leprsava suknjica :heart:
punoooo nakita, naravno da ne deluje prenapadno, velike mindjuse, prstenje i puno narukavica
sto se tice sminke i frizure, ja uvek izgledam isto, cudno je, ali ja se i za skolu i za grad isto sminkam :lol: volim oci da istaknem, bas zato sto su svetle, kreon, siva senka i puno maskare <3
 
Vrlo jednostavno: crna lanena haljina (pokriva kolena i ramena), baletanke, zakačena kosa i srebrne viseće minđuše (ručni rad, prelepe). Jednostavna, udobna i elegantna kombinacija u kojoj do izražaja dolazim ja, a ne odeća + gde god da odemo pre/posle/za vreme žurke, uklapam se bez problema.
 
Ne znam kako to da vam opišem, zamislite da ste na nekog ljuti i besni, a u isto vreme mu se ludo radujete, tipa - Srce hoće da mi iskoči iz grudi!!!
I kažete sebi - E, sad kad me bude video, ima da pukne od muke što nismo zajedno.:lol:
 
uf to se meni redovno desava, ne krenem na vreme da se spremam i onda trcim i jurim po kuci
i vrh se spremim na kraju, al opet krenem nadrndana jer nisam zadovoljna -.-

inace, ja ne gotivim nesto haljine tj ne osecam se ,,udobno'' u njima
mnogo vise volim uske farmerke/kratak sorts, majca sa vecim dekolteon + stikle, ili paltforme i neka letnja leprsava suknjica :heart:
punoooo nakita, naravno da ne deluje prenapadno, velike mindjuse, prstenje i puno narukavica
sto se tice sminke i frizure, ja uvek izgledam isto, cudno je, ali ja se i za skolu i za grad isto sminkam :lol: volim oci da istaknem, bas zato sto su svetle, kreon, siva senka i puno maskare <3

O, da. :heart2:

Tebi bi se mnogo dopala Sephora - Smokey Eyes paleta. :)
 
Vrlo jednostavno: crna lanena haljina (pokriva kolena i ramena), baletanke, zakačena kosa i srebrne viseće minđuše (ručni rad, prelepe). Jednostavna, udobna i elegantna kombinacija u kojoj do izražaja dolazim ja, a ne odeća + gde god da odemo pre/posle/za vreme žurke, uklapam se bez problema.

Ovo me podseća na Audrey Hepburn style. :) :heart:
 
:) za vikend mi dolazi najbolji drug i izacicemo u omiljeni kafic povodom njegovog rodjedana....bice vrucina pa planiram: kratka uzana ali udobna haljinica bez rukava, tamno-braon boje sa ubacenim detaljima na dekolteu (izgleda kao metalna siroka ogrlica-u boji haljine), letnje kozne otvorene sandalice boje slonove kosti, braon puna peta, torba slicne boje sa ubacenim detaljima boje starog zlata....sat boje starog zlata, narukvica od sedefa boje slonove kosti, biserne mindjusice....na lice bronzer i senka boje sampanjca, neutralni sjaj, jaka crna maskara....frizura mi je kratka, crvenokosa sam pa planiram da je feniram tako da mi otkrije lice....a za parfem jos nisam sigurna, verovatno cu da stavim thats amore od gay matiola

Lepo zvuči. ;)
 
Ne znam kako to da vam opišem, zamislite da ste na nekog ljuti i besni, a u isto vreme mu se ludo radujete, tipa - Srce hoće da mi iskoči iz grudi!!!
I kažete sebi - E, sad kad me bude video, ima da pukne od muke što nismo zajedno.:lol:

uff, to
i onda uz to ona klasicna zenska recenica ''ne sredjujem se ja zbog drugih, nego zbog sebe'' :lol:

O, da. :heart2:

Tebi bi se mnogo dopala Sephora - Smokey Eyes paleta. :)

moguce, nemam nju, ali volim sve nijanse sive :D
 
Obukla bih neku lepu haljinu u kojoj se osećam prijatno. Mislim da prvo treba da se svidimo same sebi, pa tek onda drugima.
Meni celodnevno spremanje radi neke tamo osobe deluje kao gubljenje vremena.
 
Dragi moji,

Zamislite da, nakon dužeg vremena koje je prošlo a da se niste videli, treba da se sretnete sa osobom koju želite da oborite s nogu.
Reč je o vizuelnm utisku kojim želite da impresionirate i oduševite, a sama ta prilika, recimo svečana, vam daje lufta da se tip-top skockate.

Kako biste se pojavili?

Hm...trenutno sam u takvoj situaciji...planiram da obucem ljubicastu haljinu, onako meliranu, puf zavrsetak, stegnut struk, cela detinjasta, do iznad kolena, kosa ce verovatno biti u nekoj Klara varijanti ili balerina pundji, baletanke kombinacija crnog laka i meke braon koze, nokti detinje kratki i tamno ljubicasti, skoro crni kao kontrast beloj kozi. Od nakita bih dodala samo crni sat, sminka standardna, braon olovka i maskara i za nijansu tamniji karmin...uz parfem bi to bilo sve...
 
Haljinica,stikle,od nakita samo ogrlica diskretna ili narukvica,kosa pustena,smoky eyes ,a na usne nesto neutralno,neki dobar parfem,i torbicu da ne zaboravim....uglavnom gledam da uklopim boju torbice i stikli,iako kazu da to nije neophodno,ali meni je tako lepse :) naravno sredjeni notki,negovana koza i tako to se podrzaumeva :lol:
 
Super tema al nemam taj trip i tu želju...to verovatno proizilazi iz toga da ne smatram da bih zapravo mogla da oduzmem nekom dah, sređena tip - top il u jutenom džaku :lol:

Ista situacija, ali bi to vjerovatno bila neka haljina, malo elegantnija, ne neka sa cvjeticima ili ko znac cim, sa tim sigurno niko nece biti impresioniran, naravno stikle,torba u boji stikli, od nakita lancic, ne neki glomazan da bode oci, vec malen, ali sasvim dovoljan i lijep detalj, isto tako, malene mindjuse i na ruci sat ili narukvica, moja 3 prstena koja uvijek nosim. Sad dolazimo do sminke, naravno tu ne smije nista da se izostavi, od baze za sminku, pudera (tecni i u kamenu),rumenilo, neka prikladna sjenka za oci, maskara, i ruz za usne, parfem Miss Dior Cherie i da ne zaboravim frizuru, vjerovatno pustena, ravna kosa, nokti na rukama i nogama uredni i nalakirani istom bojom, ako se vide prsti na nogama, ako ne onda nije bitno da li je ist boja ili ne... i mislim da je to to...
 
Poslednja izmena:
Crvene cipelice, beli šorčić, beli blejzer na teget prugice (nautički stil), labelo nar, smokey eyes, diskretan srebni prsten i diskretan srebrni par minđuša, ravno isfenirana kosa i Versace - Yellow Diamond.
Za tri dana.
 

Back
Top