Zanimljive i retke knjige

SantaSlayer

Aktivan član
Poruka
1.947
nisam do sada primetila ovakvu temu, pa resih da je sama postavim.
ako je ima vec, prosvetlite me :)
dakle, zanimljive, retke okultne knjige. sve ono sto vas je na neki nacin zaintrigiralo, zagolicalo, a ne spada u obicnu beletristiku. inace i sama se uzasavam od isprasznih zenskih knjiga, te me biblioteka na zenskom forumu nikkako ne privlaci, avaj..
dakle, evo onoga sto me je odusevilo - knjiga nosi cudnovat naziv - Prognana bica, pise da je za decu, ali, sudeci po ozbiljnosti informacija i svom uzasu ilustracija :aleko je od decije knjizice.
zatim tu je vukova neprevazidjena zbirka - Mrsne price, itekako spada u kultbne knjige. ima ih jos mnogo, ali volela bih da mi neko jos nesto zanimljivo preporuci, da se ne bi svela tema na moje raspravljanje sa sobom ... :)
 
nije horor ali svakako vrlo retka i pouchna knjiga
Andrea Deak - Nepogreshivi (istorija papskog trona)
ja je imam kuci,i jedva sam nashao u pdf-u,
pa ako nekog zanima,nek pishe! :)
zanimljivo :)
naletela sam neko vece na slaviji kod ulicnih prodavaca na Enciklopediju neobjasnjivog. ali, avaj, preskupa je..
Velike zagonetke covecanstva isto zanimljivo
paralelni svet benediktov, jako zanimljivo, golica mastu.
volim horor romane, ali prave dobre horor romane, ne mislim na klanja i sakacenja nego stari klasicni horor, kakav su pisali po, lavkraft, king..
ima li neko neki predlog jos?
 
Izleglo se andjeosko pile ...

Knowles+Maxim--RealPenWork-1881--p07-Fists-Small.png



Aleksandriju je srusilo, biblioteku zapalilo, sprecavalo znanje koje vodi oslobodjenju, ljude vekovima u mukama klalo, na lomacama spaljivalo.

Otelo arhajsko stivo.


... i osililo puno.

U pakao gubavci!

JeffLevine-RemnantSortsJNL-2011d-Fist-Smaller.gif
 
Prva knjiga iz Sabeanske trilogije je "Suthenerom Magija Atlantide", druga "Crvena Magija", a treća "Zvezdana Magija". .

Da bi se razumelo Ripelov rad treba, međutim, biti dobro potkovan i u mainstream znanju i u okultnom koje su mu predhodile jer on nadograđuje na rad Levyja, Junga, Reicha, Crowleya i Castanede.


slika-CRVENA-MAGIJA-FRANK-G-RIPER--6332740v288h216.jpg


Broj aukcije: 4027684 preostalo vreme:završeno! (18. feb 2012, 20:56h ) broj ponuda:12 ponuda

ripel.jpg


Magija Atlantide se moze skinuti sa neta, Crvena Magija je daleko kvalitetnija, na istu sam nabasao u biblioteci, mislim da je nema u slobodnoj prodaji.
 
RARE PALMISTRY BOOK c. 1900 at Gothic Rose Antiques

il_570xN.391285257_aphh.jpg


Rare old, thick book on reading palms, heavily illustrated, 416 pages, 10 1/2" x 7", with hand photo on front board. Very informative. The spine has been rebound with binding tape, see pictures. Add this to your Cabinet of Curiosities!


Reserved for A.D. - History of the Devil and the Idea of Evil by Paul Carus - Red Hardcoverw/Dustjacket Vintage 1969

il_570xN.347021454.jpg


Copyright 1969. Published by Bell Publishing. Hefty red hardcover book has gilt printing on spine, dustjacket, 350 black & white full- and partial-page illustrations, illustrated endpapers, index, 496 pages, and measures 6 x 9.25 in. Very good condition with very light cover and dustjacket wear, ink signature on front endpaper, and a few scratches to dustjacket.

Scholarly book has chapters on:

Good and Evil as Religious Ideas
Devil Worship
Ancient Egypt
Accad and the Early Semites
Persian Dualism
Israel
Brahmanism and Hinduism
Buddhism
The Dawn of a New Era
Early Christianity
The Idea of Salvation in Greece and Italy
The Demonology of Northern Europe
The Devil's Prime
The Inquisition
The Age of Reformation
The Abolition of Witch Prosecution
In Verse and Fable
The Philosophical Problem of Good and Evil


German Medical Book - Free Shipping - 1778

il_570xN.382130217_li0p.jpg


"Erläuterungen Der Boerhaavischen Lehrsäze Von Erkenntniß Und Heilung Der Krankheiten" by Frenherrn van Swieten - Published by Johann Paul Krauß, 1778

Lack of proper translations prohibits precise knowledge of exactly what this is. The title translates to "Notes From The Boerhaavischen Lehrsäze knowledge and healing of diseases" and the author, Frenherrn van Swieten was a known doctor who has penned several medical books. My research leads me to believe that it was written to help with diseases and medical procedures in the home. A VERY rare and beautiful book that brings a touch of class to any library.

There is quite of bit of shelf wear to the leather bound covers and spine. You will find bumped corners, rubbed edges, worn leather, scuffs, stains, and faded print, as expected from a book that is well over 200 years old. The pages have become subject to heavy staining and foxing. The binding is good and there are no known loose or missing pages.

Condition: Poor to Acceptable (because of age)
Dimensions: 7.25" x 8.5" x 2.25" (18cm x 21.5cm x 6cm
Weight: 3lbs (1.36kg)


Ships from United States

Ready to ship in 1-2 business days
SHIP TO COST WITH ANOTHER ITEM
United States $0.00 USD $0.00 USD
Canada $0.00 USD $0.00 USD
Everywhere Else $0.00 USD $0.00 USD
 
Postovanje svima,

ja sam vec duze vreme u potrazi za knjigom Justina Gordera - ´Kci direktora cirkusa´´. Knjigu je nemoguce naci u slobodnoj prodaji, pa bih ovim putem da pitam, da li neko ovde ima tu knjigu, i ako da, da li je voljan da je proda? Ili mozda zna nekoga ko ima knjigu i spreman je da je se odrekne?

Hvala unapred na odgovoru
 
Има тога, шта ми пада сада на памет са Политике сам стигао... Имам Повјест Хрвата , рецимо, књига је из 1900. Вјекослав Клаић аутор.
Рикне би морале да се мало среде, књига је већег формата и обимна, илуст. Може ту продаја, цијена није права ситница :mrgreen:
Имам доста неких страних речника старих, па историја и алманаха предратних, књига из музикологије и медицине, Крлежу, кад смо код тога, из 1920. Њу и поменуто осим ИХ не бих отуђио..
 
Poslednja izmena:

Back
Top