Da li je cuvanje nevinosti pogresno?

cocacola kid

Ističe se
Poruka
2.479
Ne mislim na bolesne osobe i zaostale obicaje nego na zelju nekih parova da devojka udje nevina u brak.
Priroda je stvorila coveka kao bice zavisno od hormona tako da potiskivanje nagona za odrzanjem vrste neposredno
utice na psihofizicko stanje i zdravlje kod oba pola.
Da li mislite da je zlocin da devojka ostane u mraku dok ne udje u brak i da li je to zlocin?
Dakle,imate dva pitanja,pa raspalite.:rtfm:
 
Ne mislim na bolesne osobe i zaostale obicaje nego na zelju nekih parova da devojka udje nevina u brak.
Priroda je stvorila coveka kao bice zavisno od hormona tako da potiskivanje nagona za odrzanjem vrste neposredno
utice na psihofizicko stanje i zdravlje kod oba pola.
Da li mislite da je zlocin da devojka ostane u mraku dok ne udje u brak i da li je to zlocin?
Dakle,imate dva pitanja,pa raspalite.:rtfm:

mislim da je ta odluka samo njena. intervenisati samo ako je previse mlada
 
Ne mislim na bolesne osobe i zaostale obicaje nego na zelju nekih parova da devojka udje nevina u brak.
Priroda je stvorila coveka kao bice zavisno od hormona tako da potiskivanje nagona za odrzanjem vrste neposredno
utice na psihofizicko stanje i zdravlje kod oba pola.
Da li mislite da je zlocin da devojka ostane u mraku dok ne udje u brak i da li je to zlocin?
Dakle,imate dva pitanja,pa raspalite.:rtfm:

Pogrešna je uopšte bilo kakva rasprava na tu temu, a takođe je pogrešno svako slobodno tumačenje prirode i fiziologije svakog ljudskog bića i njegovo osuđivanje (prouzrokovano nedostatkom Ljubavi, nedovoljnim znanjem i čistom glupošću) !!!
 
ebem li ga manje bi bilo kurrava i razvoda realno
***** nije ona koja daje nego ona koja naplacuje.
Pogrešna je uopšte bilo kakva rasprava na tu temu, a takođe je pogrešno svako slobodno tumačenje prirode i fiziologije svakog ljudskog bića i njegovo osuđivanje (prouzrokovano nedostatkom Ljubavi, nedovoljnim znanjem i čistom glupošću) !!!
Nije pogresno.Zamisli da se ti iz nekog razloga nadjes u situaciji da imas pored sebe takvu devojku/zenu a iz nekog razloga ne mozes da nadjes drugu.Da li bi pricao o tome ili bi pitao popa za savet?
 
Poslednja izmena:
Iskreno, uopšte mi takva devojka ne bi smetala, naprotiv !! A ako i ne bih mogao da nađem drugu, pa to je valjda MOJ KRST !?

Jedno je sigurno - danas ljudi žive u mnogo gorem i težem mraku, nego što je, kako sam tvorac teme kaže, gubitak nevinosti !! Još jedan dokaz tome je i ova tema i "pitanje" koje se u njoj nameće !!
 
to moze da ima veze s crkvom i neki to stvarno ozbiljno da shvataju, crkveni brak.
ali glupo mislim da neko misli da je time resio svu muku kao i da ce da mu cveta cvece samo zato
ne znam, da li su stvarno religiozni, da li im ne bi ishao seh jer im ne valja veza ili ih je sramota izmisljaju neshto
to se gleda kao posao neki ajd sad da gubinmo nevinost, to je mozda cudno i ne znam je l to valja meni ne deluje
kao "sutra u pet bushimo"
 
Ne mogu da smislim apsolutno nijedan pametan razlog zašto bi se nevinost čuvala do braka.
Ulazak u brak gde budući supružnici nemaju apsolutno nikakvog pojma jesu li seksualno kompatibilni je ozbiljan idiotizam.

postoje i drugaciji ljudi i to je ok u stvari da ne gledaju ovako
jedino sto su svi poludeli i onda se tako uteruju u torove
mene je to isto spopalo od godina :(
 
Nije zlocin, svako ima prava na svoj izbor, mozda je i bolje da neko zivi u mraku nego da prodje sito i reseto pre 18te.
Naravno ovo vazi za oba pola.

Mada mislim da dvoje ljudi ako planiraju da imaju zajednicki zivot u braku treba i seksualno da se upoznaju, jer sta ako nisu seksualno kompatibilni? Taj brak bi zbog toga pukao, mada to zavisi od tolerancije i libida partnera.
 
Nije zlocin, svako ima prava na svoj izbor, mozda je i bolje da neko zivi u mraku nego da prodje sito i reseto pre 18te.
Naravno ovo vazi za oba pola.

Mada mislim da dvoje ljudi ako planiraju da imaju zajednicki zivot u braku treba i seksualno da se upoznaju, jer sta ako nisu seksualno kompatibilni? Taj brak bi zbog toga pukao, mada to zavisi od tolerancije i libida partnera.

Meni je najinteresantnije kad oboje nesto silnu kalkulisu pa se svetski zaebu i niko ne dobije nista.
 
Ne mislim na bolesne osobe i zaostale obicaje nego na zelju nekih parova da devojka udje nevina u brak.
Priroda je stvorila coveka kao bice zavisno od hormona tako da potiskivanje nagona za odrzanjem vrste neposredno
utice na psihofizicko stanje i zdravlje kod oba pola.
Da li mislite da je zlocin da devojka ostane u mraku dok ne udje u brak i da li je to zlocin?
Dakle,imate dva pitanja,pa raspalite.:rtfm:

mislimo da junfer mora da bide netaknut do smrta
 
Da li mislite da je zlocin da devojka ostane u mraku dok ne udje u brak i da li je to zlocin?
Dakle,imate dva pitanja,pa raspalite.

Dva pitanja? A dobro kad su dva pitanja, daćemo dva odgovora... Prvi - Ne mislim da je zločin da devojka ostane nevina pre braka, jer okarakterisati tako nešto kao zločin bi bilo ravno.... eto ne mogu da se setim kojem idiotizmu bi to bilo ravno. Što će reći da bi to bio ultimativni idotizam.

Drugi - Nije zločin da devojka ostane nevina pre braka, jer okarakterisati tako nešto kao zločin bi bilo ravno.... još uvek ne mogu da se setim kojem idiotizmu bi to bilo ravno. Što će reći da bi to bio i definitivno ultimativni idiotizam.
 
ne mislim da je zlocin, ali neka vrsta patologije jeste..
nesto poput prinudnih radnji..
svako preterivanje u necemu je pritajen problem na nivou psihe..
kao sto mi je patologija da devojcice sa 14 godina budu seksualno aktivne, tako mi je patologija i da osoba ima pored sebe partnera sa kojim ima ozbiljne zivotne planove, a zbog ‚‚principijelnosti‚‚ nemaju kompletnu vezu..
i u jednom i u drugom slucaju u pitanju su nezrele osobe..
 

Back
Top