Bogati imaju boga u sebi?

Young_blood

Poznat
Poruka
7.391
Na casu veronauke nam je veroucitelj rekao da bogati ljudi imaju boga u sebi(otuda i naziv bogatasi)
Nije mi jasno kako neko ko je stekao bogatsvto na prljav nacin(uglavnom svi tako steknu) ima tu,nazovimo ''osobinu''.
Onda ispada da siromasi jedu sir,da su niko i nista a bogatasi ''pravi'' :dontunderstand:
 
Na casu veronauke nam je veroucitelj rekao da bogati ljudi imaju boga u sebi(otuda i naziv bogatasi)
Nije mi jasno kako neko ko je stekao bogatsvto na prljav nacin(uglavnom svi tako steknu) ima tu,nazovimo ''osobinu''.
Onda ispada da siromasi jedu sir,da su niko i nista a bogatasi ''pravi'' :dontunderstand:


Ma ne on veroucitelj je sigurno mislio na ove vladike, popove, mitropolite itd.... Jer zelio je ih verovatno opravdati zato sto su puni kesa, dzipovi, audi, bmw, ovo ono.............:lol:
 

Smaras sa referral linkovima.....Ako nemas nista pamatno da napises bolje da cutis...

O.T.

Ja sam cuo price da Bog cuva decu i da dokle god veruju u Boga nista im se nece desiti tako da ulicu mogu da prelaze kako god zele i ne moraju da obracaju paznju na kola...

Pitaj ti sledeci put svog profesora kako to da je Biblija protiv incesta i smrtni je greh ( valjda ) a Bog nakon sto je pocinio najveci genocid, i to par puta ( pobio prvorodjene sinove, pa unistio dva grada.... ) i izazvao potop, naredio je ljudima ( par njih prezivelih ) da se medjusobno razmnozavaju. Neka objasni kako je moguce da od toliko malog broja jedinstvenih jedinki ( 2 para ) nastanu svi ljudi i kako objasnjava to sto su svi ljudi postali od incesta...
 
Na casu veronauke nam je veroucitelj rekao da bogati ljudi imaju boga u sebi(otuda i naziv bogatasi)
Nije mi jasno kako neko ko je stekao bogatsvto na prljav nacin(uglavnom svi tako steknu) ima tu,nazovimo ''osobinu''.
Onda ispada da siromasi jedu sir,da su niko i nista a bogatasi ''pravi'' :dontunderstand:

Imaju i taj bog se zove Moc..koju kupuju svojim bogatstvom...
 
Na casu veronauke nam je veroucitelj rekao da bogati ljudi imaju boga u sebi(otuda i naziv bogatasi)
Nije mi jasno kako neko ko je stekao bogatsvto na prljav nacin(uglavnom svi tako steknu) ima tu,nazovimo ''osobinu''.
Onda ispada da siromasi jedu sir,da su niko i nista a bogatasi ''pravi'' :dontunderstand:

Mislim da taj fenomen vuce korijene iz daleke proslosti, mnogo prije hriscanstva... Arheoloska istrazivanja su utemeljila jako interesantnu tezu o religioznom postanku love, tj. o postanku prvog novca kao sredstva sakralnog i hramovnog prinosenja zrtava (danak, obicno je to bila neka zivotinja: govece, bik, pijetao, ali i plemeniti metali: zlato simbol Sunca, cistoce i besmrtnosti, tada najvise cijenjeno srebro kao apotropejski simbol Mjeseca) koje uspostavljaju vezu izmedju covjeka i bozanstva u cilju da se stisa njihov gnijev ili zadobije naklonost. Nakon toga, ovaj prastari akt trgovacke razmjene s odredjenim bozanstvom se prosirio iz antickih hramova putem premonetarne i "simbolicne" (ukrasni novac) faze na ostatak svijeta (sekularizacijom kultnih oblika). Npr. stari vavilonski svestenici su bili me samo astronomi, podvodjaci nego i ministri finansija, a prvobitni zigovi na novcu su obiljezavali svojinu bozanstva umjesto znaka garancije za kvalitet ili kvantiteta materijala.
 
Bog ima veze s bogatstvom...Najveća je kletva imati pa nemati...Pred boga ideš ko od majke rođen-bogatstvo ostavljaš
da drugi rastutnje...:mrgreen:
Inače Stari Fila rekao da je samo ono bogatstvo njegovo koje je potrošio-čak ni za sitniš u đepu nije siguran da je njegov...
 
Na casu veronauke nam je veroucitelj rekao da bogati ljudi imaju boga u sebi(otuda i naziv bogatasi)
Nije mi jasno kako neko ko je stekao bogatsvto na prljav nacin(uglavnom svi tako steknu) ima tu,nazovimo ''osobinu''.
Onda ispada da siromasi jedu sir,da su niko i nista a bogatasi ''pravi'' :dontunderstand:

..izgleda da prvo vjerovati, a zatim koristiti razum i ne daje neki rezultat ...
 
bice ovo zanimljiv prelaz iz jedne epohe u drugu. politicki, ekonomski i uopste mudjuljudskih odnosa, verujem, naucicemo nesto novo o nama samima koliko god situacija izgledala bezvezna, znam samo da bogati nisu dovoljno bogati da bi me darivali a i velecasnom hvala, ipak imam druge planove. jedan od prvih uslova za normalan zivot je da ljudi pocnu shvatati da je car go..
 

Back
Top