Upala desni ? Ili nesto slicno ?

Tonto

Zainteresovan član
Poruka
124
Pozdrav svima. Nadam se da ce neko znati priblizne info da mi da. Pre par dana osetio sam kao da su mi se malo rascepile desni , tj meso izmedju dve prednje gorne jedinice. I sada je tu kao neka bubuljica koja samo sto nije krvarila juce , ali sam otisao kod zubara (koji me je pogledao u hodniku na brzaka) , prepisao DVA antibiotika (clindamycin i Orvazil) .Pio sam oba dva dana ali nema nekih vecih rezulatata , imam utisak da je manje iritirao ali ne smanjuje se taj otok.Onda sam opet posetio istog dr i rekao mi je da je to za hirurga , pominjao je neku operaciju i da mi ne trebaju nikakvi antibiotici.Da li se neko razume sta je bre to ? Cas jedno , cas drugo prica . Kako se izvodi operacija izmedju dve jedinice , tj sta bi mi uopste operisao tu , kada su desni zdrave , cak i iznad " bubuljice " izmedju jedinica. Hvala .nadam se da neko zna makar priblizno sta moze biti.
 
Pozdrav svima. Nadam se da ce neko znati priblizne info da mi da. Pre par dana osetio sam kao da su mi se malo rascepile desni , tj meso izmedju dve prednje gorne jedinice. I sada je tu kao neka bubuljica koja samo sto nije krvarila juce , ali sam otisao kod zubara (koji me je pogledao u hodniku na brzaka) , prepisao DVA antibiotika (clindamycin i Orvazil) .Pio sam oba dva dana ali nema nekih vecih rezulatata , imam utisak da je manje iritirao ali ne smanjuje se taj otok.Onda sam opet posetio istog dr i rekao mi je da je to za hirurga , pominjao je neku operaciju i da mi ne trebaju nikakvi antibiotici.Da li se neko razume sta je bre to ? Cas jedno , cas drugo prica . Kako se izvodi operacija izmedju dve jedinice , tj sta bi mi uopste operisao tu , kada su desni zdrave , cak i iznad " bubuljice " izmedju jedinica. Hvala .nadam se da neko zna makar priblizno sta moze biti.
Ako ti je pominja operaciju i primetio si neku "bubuljicu"..mozda imas neku zunbu cistu...

Koliko vidim taj stomatolog te samo zbunio..

Najbolje je da potrazis nekog drugog i jos jednom se pregledas..
 
Obavezno trazi vise misljenja bar 2-3 jer je ovo srbija, ako postoji fistula znaci da imas proces 99%, sto uospte nemora da znaci da je cista... ja bi licno pokusao da izlecim zub pre ikakve operacija, smao se pazi jer je moje iskustvo da zubari/hirurzi bas nevole da lece "problematicne" zube i da odma salju na operaciju zuba i ja se sa time uopste ne slazem
Takodje bez analize samog procesa se nemoze tvrditi da je cista ili nije, a cste su jakooo retke cak se i one mogu leciti ali pitanje kolika je uspesnost te procudure i koji ce hirurg pristai da je leci jer je proces dug i nemoze se garantovat uspeh (ali gde se u medicini ista garantuje...)
 
Obavezno trazi vise misljenja bar 2-3 jer je ovo srbija, ako postoji fistula znaci da imas proces 99%, sto uospte nemora da znaci da je cista... ja bi licno pokusao da izlecim zub pre ikakve operacija, smao se pazi jer je moje iskustvo da zubari/hirurzi bas nevole da lece "problematicne" zube i da odma salju na operaciju zuba i ja se sa time uopste ne slazem
Takodje bez analize samog procesa se nemoze tvrditi da je cista ili nije, a cste su jakooo retke cak se i one mogu leciti ali pitanje kolika je uspesnost te procudure i koji ce hirurg pristai da je leci jer je proces dug i nemoze se garantovat uspeh (ali gde se u medicini ista garantuje...)

Ja sam video jako mnogo apikotomija sa perfektno uradjenim endodontskim lecenjem i nikad nisam video recidiv. Sto ce reci da apikotomija i dalje opravdano ostaje terapije izbora u lecenju zuba sa periapikalnim procesima. Postoje i situacije kad moze da se pokusa i sa periapikalnim punjenjima preko vrha korena ali treba sagedati situaciju i biti realan. Iskusan stomatolog ce da ti kaze da li moe ili ne moze samo sa lecenjem.

Jako mnogo se guraju neke ne proverene moderne stvari, pljuje se po nekim starim dobrim principima rada sasvim ne opravdano i to iz banalnih razloga. Jodoform clumski je po meni recimo najbolji medikament u lecenju infekcije kanala korena, a pljuju ga zbog toga sto pacijent mirise na zubara, pa jel krenuo kod zubara ili na bal???!!!!
 
Evo da se javim pa da svi vidite kako radi jedan lekar u stomatoloskom zavodu.
Dosao sam kao " hitno " , i ispred mene je cekala jedna zena koja mi je rekla da vadi zub.Ona je usla , i nakon samo 60 sekundi , minuta izasla sa izvadjenim zubom.Doktor je vec sedeo za svojim stolom i cackao mobilni tel .Onda sam usao ja , i naravno nije me lepo ni pregledao i roknuo mi dva antibiotika zesca i rekao da se javim na kontrolu.Kada sam dosao rekao mi je da tu ne pomazu nikako antibiotici , nego da se javim HITNO za operaciju kod nekog njegovog kolege ...Pazi da necu :D
Otisao sam kod proverenog stomatologa , koja mi je naglasila da ne slusam predhodnog dr.Malo me bockala sa nekim iglama ,ispirala .... sta ja znam :D Stavila neka sredstva , i povuklo se.Nista strasno..A covek bi me poslao ko zna sta da mi rade tamo , jer sam cuo i da je taj njegov kolega hirurg , blago receno " uzas " .
Pamet u vugla kada idete kod cika zubeeeeeeeeeeeeeeeee !
Pozz vas tutti :)))
 
Tacno tako za neke "vece" probleme treba traziti uvek 2-3 msiljenja pogotovo ako vam sugerisu da vadite zub ili operisete
Lecenje zuba i ciscenje kanala nije uvek uspesno nekad dolazi do greske da ne pronadju sve kanale ili ih nedovoljno ociste ili da ipak da vam je organizam imunoloski slab pa mora vadjanje ali ja sam ipak za sve blaze metode pa tek kad se sve ispcrpi da se zub vadi
 

Back
Top