Милова полиција претукла Славка Перовића

s_O_k_O

Domaćin
Poruka
4.979
Данас нешто послије 15 часова, у кафићу "ДО ДО" на Шкверу у Херцег Новом, претучен је бивши лидер Либералног савеза Црне Горе Славко Перовић, који је том приликом задобио контузију главе и груднок коша. Њега је, како незванично сазнајемо, ударао припадник Интервентног вода Управе полиције. Након жучне расправе коју је имао у поменутом локалу, Перовић је одбио да пође са полицајцима који су у међувремену дошли по позиву једног од гостију. У току комешања и међусобног одгуривања, један од специјалаца га је јако ударио у груди, од чега се Перовић затетурао, пао, а потом и ударио главом од камено тло херцегновског шеталишта остајући да лежи непомичан.

Према изјавама очевидаца, полицајци нијесу дозволили да Перовићу било ко на риви помогне, а незванично, након пола сата је и приведен у Центар безбједности Херцег Новог.


У 16.40, у херцегновској Хитној помоћи су добили позив из Центра безбједности да им је неопходна помоћ, јер се код њих налази човјек који се онесвјестио. Тек по доласку у ЦБ, како је изјавила дежурна љекарка, сазнали су да се ради о Славку Перовићу.

Након што је прегледан, констатоване су му контузије грудног коша и главе, као и огреботине на кољенима и око зглоба шаке, претпоставља се од лисица.

Према последњим информацијама, Перовић се још налази у болници Мељине.

Батинаш опет Јауковић?

Према незваничним информацијама, батинаш у овом, као и многим другим случајевима у Херцег Новом је полицајац Божидар Јауковић. Овај полицајац је у неколико наврата био актер пребијања грађана, а један од драстичнијих је био примјер када је Јауковић 2010. претукао Милоша Коњевића из Херцег-Новог наносећи му тешке тјелесне повреде.

http://www.in4s.net/index.php/magazin/hronika/20601-pretuen-slavko-perovi
 
policajac-herceg-novom-fizicki-napao-slavka-perovica-slika-141143.jpg

Кафић "ДО ДО"
policajac-herceg-novom-fizicki-napao-slavka-perovica-slika-141144.jpg
 
NEKADAŠNJI LIDER LSCG SLAVKO PEROVIĆ KAO MOTIV NAPADA NAVODI KRITIKE KOJE JE IZNIO NA RAČUN BIVŠE PREMIJERA

hronika08062012.jpg


Milo poslao batinaše da me ubiju

■ Ono što mi se u srijedu poslijepodne desilo na Škveru je klasična policijska namještaljka, rekao je Perović, koji je nakon ljekarske kontrole otpušten iz Opšte bolnice u Meljinama

Bivši predsjednik Liberalnog saveza Slavko Perović ocijenio je da je incident u Herceg Novom, u kojem je povrijeđen, „klasična policijska namještaljka”.
Perović je kazao da je sjedio sa prijateljem u kafiću i da nikoga nijesu provocirali, niti narušavali javni red i mir. On tvrdi da je u jednom trenutku otišao do toaleta i da je kada se vratio zatekao tri specijalca.
– Ovaj srednji, mislim da se preziva Jauković, školski me je razvalio boksom u bradu odozdo, iz sve snage. To je bio toliko jak udarac da sam pao. Kada me udario, zapravo me gurnuo na čeličnu ogradu kafića, i ja sam tu polomio rebro i pao u nesvijest – naveo je Perović.
Specijalci su mu nakon toga stavili lisice.
– Shvatate li? Meni, Slavku Peroviću, vezali su lisice i odveli me u stanicu. Vjerovatno je i tamo bilo dodatnih maltretiranja, ali se ničega ne sjećam, jer sam tamo, kod njih, ponovo pao u nesvijest, i probudio sam se u bolnici – kazao je Perović
On je u izjavi za „Dan” saopštio da se osjeća relativno dobro i da mu je mnogo bolje u odnosu na prekjučerašnji dan.
– Međutim, činjenica da sam zadobio prelom rebra i da se to tretira kao teška tjelesna povreda je ono što mene i sve nas opominje u kakvom društvu živimo. Ono što mi se desilo u srijedu poslije podne na Škveru je klasična policijska namještaljka – rekao je Perović koji je poslije ljekarske kontrole otpušten iz Opšte bolnice u Meljinama u koju je primljen nakon što je povrijeđen tokom incidenta sa policijom u Herceg Novom .
Perović je ispričao da je toga popodneva sjedio sa svojim prijateljem Vasom Marićem, pričali su šale i viceve, a to su, kako dodaje, prihvatali i ljudi koji su sjedjeli u kafiću.
– Kada sam se vratio iz toaleta vidio sam tri specijalca, od kojih me jedan za kojeg sam kasnije saznao da se preziva Jauković udario boksom u bradu. Sve ovo što se desilo doživljavam kao klasičnu policijsku namještaljku, odnosno osvetu zbog intervjua koji sam povodom proslave dana takozvane nezavisnosti Crne Gore objavio na svom blogu. Izgleda da je taj intervju žestoko pogodio Mila Đukanovića, jer je u njemu saopštena istina koju smo ja i časni, čuveni i viteški Liberalni savez Crne Gore uvijek saopštavali. Ovo je bila naplata i pokušaj kazne i sto posto sam siguran da se radi o pokušaju ubistva. Takođe, sve ovo je bio samo uvod u ono što je trebalo da se desi i to je kompletna istina o prekjučerašnjem događaju – tvrdi Perović pitajući šta da radi obični građanin ako se ovako nešto može namjestiti čovjeku koji je dugi niz godina bio poslanik u parlamentu Crne Gore, potpredsjednik Liberalne internacionale i lider Liberalnog saveza.
– Ako se to može namjestiti meni kao običnom čovjeku pjesniku i osobi koja je znak prkosa i u ovako nesrećnoj Crnoj Gori , kako onda prolazi običan čovjek kada ga policijsko-udbaška mašinerija stavi u svoje kandže. Ali ja se ne predajem. Moje ime i moje prezime je moja zastava i nosiću je cijelog života – poručio je Perović.
On smatra da ništa u ovoj priči nije slučajno, pa ni to što se incident desio baš u opozicionom Herceg Novom.
– Crna Gora, ovako tragična kakva jeste, veliki je protivnik istine. Ali se pri tom ne smije zaboraviti da će istina pobjediti uvijek, jer nikad je nije niko zaustavio, pa neće ni ovaj režim. Ja ostajem u Herceg Novom možda i dva mjeseca i taj moj plan neće niko promijeniti, pa ni ovaj nemili događaj. Želim da budem tu, da osjetim moju Crnu Goru. A što se tiče moga političkog djelovanja, odgovaram – nema toga majčinog sina u Crnoj Gori, od 1918. godine do danas, koji je Crnoj Gori dao svoje znanje, svoju hrabrost i dušu svoju kao što je to uradio Slavko Perović. Sve sam im to darovao i poklonio. A, evo, kako mi je vraćeno. Na isti način kako je to rađeno juče. Svi su me izdali. Ali ja poručujem – nijesam ostao sam. Oni su sami. Oni su se prodali, oni su se podali. Oni su najobičniji crni pioni na još tamnijoj karti crnogorske mafije. To je istina – poručio je Perović juče iz Opšte bolnice u Meljinama.
Prebijanje Perovića juče su oštro osudili predstavnici NVO sektora i opozicije.
– Jučerašnje prebijanje Slavka Perovića je sramota institucija sistema, prvo policije, zatim Vlade, pa režima koji dozvoljava, toleriše i podstiče nasilje protiv neistomišljenika – saopštila je izvršni direktor MANS-a Vanja Ćalović.
Prebijanje je, kako je dodala, dokaz da Crna Gora nije iskoračila iz mraka i potvrda da se moramo boriti za svoju slobodu.
– Pozivamo građane da se ne plaše da javno kažu istinu i riječi zbog kojih su Slavka napali, koje će ući u istoriju Crne Gore, da bi znali da ni on, ni niko od nas nije sam. Zbog Slavka Perovića i svih drugih žrtava ovog režima, svaki građanin mora pružiti otpor i reći ono što sva Crna Gora zna, zbog čega su napali Slavka, reći da je car go i da je Milo Đukanović poslednji diktator na Balkanu. Mi smo drugačiji od njih i mi želimo drugačiju Crnu Goru i zato ćemo se boriti, ali nenasilnim metodama i istrajati u našem otporu da policija hapsi kriminalce i ne prebija neistomišljenike – ocijenila je Ćalovićeva.
I građanska alijansa (GA) najoštrije osuđuje postupanje policijskog službenika Božidara Jaukovića koje je za posledicu imalo nanošenje teških tjelesnih povreda bivšem lideru LSCG Slavku Peroviću.
Direktor te organizacije Boris Raonić saopštio je kako posebno zabrinjava što je u ranijem periodu, o čemu je GA pisala, izostala reakcija nadležnih u policiji i Ministarstvu unutrašnjih poslova i pored nekoliko donijetih presuda protiv službenika Jaukovića za brutalno prebijanje građana.
Po saznanjima Gr­ađanske alijanse, povređivanju Slavka Perovića prethodilo je vr­ijeđanje od strane policajca Jaukovića kao i prekomjerna upotreba sile koja je rezultirala teškim tjelesnim povredama.
Građanska alijansa poziva sve aktere javne scene na uzdržanost od zapaljivih izjava, jer nije u pitanju atentat.

M.V.R. –D.Ž. – Z.Š.
 
Vujanović osudio napad

Predsjednik Crne Gore Filip Vujanović osudio je juče napad na bivšeg lidera Liberalnog saveza, Slavka Perovića prilikom policijskog privođenja u Herceg Novom i zatražio da se taj slučaj hitno ispita do kraja.
On je najavio da će razgovarati s direktorom Uprave policije Božidarom Vuksanovićem, od koga će tražiti da se najprofesionalnije i najdetaljnije ispita slučaj.
– Radi se o slučaju koji zavređuje pun prioritet i maksimalnu ažurnost, što obavezuje da se javnost odmah obavijesti o rezultatima istrage – kazao je Vujanović.
On je rekao novinarima da maksimalno osuđuje napad na Perovića.
– On je bio predsjednik partije koja će u Crnoj Gori biti zapamćena po doslednosti zalaganja za ideju državne nezavisnosti – kazao je Vujanović.

Znak nemoći režima

Portaprol Nove srpske demokratije Jovan Vučurović saopštio je da ta stranka najoštrije osuđuje brutalni napad policije na bivšeg predsjednika LSCG Slavka Perovića i poziva nadležne da otkriju počinioce i inspiratore tog sramnog čina.
– Ovaj novi u seriji napada na političke neistomišljenike jasno otkriva atmosferu u državi kojom udruženo vladaju kriminal i vrh režima. Takođe, kada se u sred bijela dana, u centru grada, nanesu teške tjelesne povrede poznatom protivniku režima Mila Đukanovića, jasno je da se tim željela poslati i poruka običnim građanima da diktatura ne mijenja metode – naveo je Vučurović.
Sa druge strane, kako dodaje, svi režimi koji su se na ovaj način obračunavali sa svojim protivnicima, bili su na izdisaju, a to je slučaj i sa crnogorskom vlašću.

I ranije tukao građane

Po saznanjima Građanske alijanse, kako tvrdi Boris Raonić, policijski službenik Božidar Jauković u ranijem periodu je više puta prijavljen Odjeljenju za unutrašnju kontrolu rada policije, a osuđen je u najmanje tri slučaja. Najdrastičniji slučajevi su zbog prebijanja Miloša Konjevića iz Herceg Novog i advokata Ratka Roganovića iz Nikšića.
– Neophodno je utvrditi kako je moguće da se u nekoliko godina od strane više osnovnih sudova donosi više presuda protiv policajca Jaukovića, a da sve budu uslovne kazne zatvora i da ni jedna nikada ne bude sprovedena imajući u vidu učestalo postupanje policijskog službenika mimo policijskog kodeksa – navode u Građanskoj alijansi i ističu da bi ovim pitanjem trebalo da se pozabavi Sudski savjet.

Jauković udaljen iz službe

Iz Uprave policije juče je saopšteno da je policajac koji je učestvovao u incidentu do daljnjeg udaljen sa posla. Međutim, oni tvrde da je Perović napao njihovog službenika, a ne da je bilo obratno kako to tvrdi nekadašnji lider LSCG.
Direktor Uprave policije Božidar Vuksanović obišao je Perovića u bolnici.

Lukšić: Rasvijetliti incident

– Javnost treba da sazna sve okolnosti incidenta u Herceg Novom, u kojem je povrijeđen bivši lider liberala Slavko Perović, jer on, zbog aktera, može imati svoju specifičnu težinu, ocijenio je juče premijer Igor Lukšić.
Lukšić je novinarima, nakon sjednice Vlade, kazao da smatra da je Vuksanović „reagovao valjano”.
– Mislim da je direktor Uprave policije reagovao valjano, shvatio sam da je bio u Herceg Novom, naložio punu istragu, i čini mi se da tome nema ništa posebno da se doda – rekao je on.
Lukšić je ocijenio da je potrebno obezbijediti „jedno civilizovano građansko ponašanje svih aktera u incidentu, bilo da nose uniformu ili ne”.
– Jako je važno da javnost sazna sve okolnosti ovog događaja, jer u suprotnom on zaista može imati svoju specifičnu težinu zbog aktera, i može biti jedna vrsta mrlje, i to nikome ne treba – zaključio je on.

Brajović: Dao sam nalog Unutrašnjoj kontroli

Ministar unutrašnjih poslova Ivan Brajović izrazio je žaljenje zbog incidenta u kojem je povrijeđen bivši lider Liberalnog saveza Slavko Perović, navodeći da je u toku postupak unutrašnje kontrole koje će utvrditi činjenice u vezi događaja.
Brajović je saopštio da je odmah nakon događaja dobio informacije iz više izvora, od direktora Uprave policije,i ljudi bliskih Peroviću i da su one, kako je kazao, bile oprečne.
– Zato sam zahtijevao od UP da mi dostavi kompletnu informaciju o ovom događaju, a istovremeno naložio Unutrašnjoj kontroli da sprovede detaljnu istragu, u cilju ocjene zakonitosti primjene policijskih ovlašćenja u ovom slučaju – navodi se u saopštenju Brajovića.

Krivokapić: Bilo je namještaljki

Predsjednik crnogorske Skupštine Ranko Krivokapić smatra da je inicident u kojem je povrijeđen bivši lider Liberalnog saveza Crne Gore Slavko Perović neophodno detaljno istražiti, zbog, kako je naveo, ranijih slučajeva namještaljki.
– Incident je potrebno detaljno istražiti jer bilo je slučajeva namještaljki na taj način i treba provjeriti da li se to desilo”,rekao je Krivokapić, prenosi Radio-televizija Crne Gore.
Prema njegovim riječima, mora se biti posebno osjetljiv kod ljudi koji imaju istorijske zasluge u Crnoj Gori, “i država do kraja mora pokazati kapacitet da se bavi tim pitanjem”.

http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrik...=Milo%20poslao%20batina%B9e%20da%20me%20ubiju
 
Nije se zajebavati u Montenegru !
Milova policija je odred smrti !!!

Mala bara,mnogo krokodila.

Nemam stav o dešavanjima u drugim državama
Mene više brinu slični slučajevi junačina koji bi do ujutru mlatili mirne gradjane a za 15 minuta
razdužili uniformu da treba dežurati na Kosovu... ipak je bolje kad drugi pati i kad drugog boli i gledaš
nekava grčenja a tebe ne boli ništa i nemaš osećaj ko drogiran...
 
Данас нешто послије 15 часова, у кафићу "ДО ДО" на Шкверу у Херцег Новом, претучен је бивши лидер Либералног савеза Црне Горе Славко Перовић, који је том приликом задобио контузију главе и груднок коша. Њега је, како незванично сазнајемо, ударао припадник Интервентног вода Управе полиције. Након жучне расправе коју је имао у поменутом локалу, Перовић је одбио да пође са полицајцима који су у међувремену дошли по позиву једног од гостију. У току комешања и међусобног одгуривања, један од специјалаца га је јако ударио у груди, од чега се Перовић затетурао, пао, а потом и ударио главом од камено тло херцегновског шеталишта остајући да лежи непомичан.

Према изјавама очевидаца, полицајци нијесу дозволили да Перовићу било ко на риви помогне, а незванично, након пола сата је и приведен у Центар безбједности Херцег Новог.


У 16.40, у херцегновској Хитној помоћи су добили позив из Центра безбједности да им је неопходна помоћ, јер се код њих налази човјек који се онесвјестио. Тек по доласку у ЦБ, како је изјавила дежурна љекарка, сазнали су да се ради о Славку Перовићу.

Након што је прегледан, констатоване су му контузије грудног коша и главе, као и огреботине на кољенима и око зглоба шаке, претпоставља се од лисица.

Према последњим информацијама, Перовић се још налази у болници Мељине.

Батинаш опет Јауковић?

Према незваничним информацијама, батинаш у овом, као и многим другим случајевима у Херцег Новом је полицајац Божидар Јауковић. Овај полицајац је у неколико наврата био актер пребијања грађана, а један од драстичнијих је био примјер када је Јауковић 2010. претукао Милоша Коњевића из Херцег-Новог наносећи му тешке тјелесне повреде.

http://www.in4s.net/index.php/magazin/hronika/20601-pretuen-slavko-perovi


Ијао, ја се понадао онај бангави бивши Звездин нападач. Штета, заслужио је колико ми је живаца узео.
 
Montenegro je zemlja čuda :)

Srbija je zemlja Alisa... svi nevini i u čudu... :kafa:
a evo ga i zeka... sad će šeširdžija...

p.s. bolesna bajka o ženskim pubertetskim seksualnim fantazijama, nadogradnja Crvenkape...

p.p.s lepša je gotovanska bajka o tri praseta kad ne moraš ništa da se trudiš i na kraju odeš kod bogatog rodjaka
 

Back
Top