Glavni problemi izbeglica u Srbiji: Stan, zaposlenje, status

Naravno da je istina.

Od mene su neki hteli da kupe kucu, pa su cekali da vide koliko ce dobiti novca.

Nisu dobili dovoljno, pa su kupili nesto skromnije.
Znam da su izbegli iz Hrvatske uspevali da prodaju svoju imovinu tamo,po njihovim cenama.Za te pare su kupovali stanove ovde u NS-u.Ovi koji su izbegli iz BiH su imali probleme sa prodajom imovine.Znam i da je u zadnje dve godine drzava kupovala kuce raseljenima sa Kosova za 3.000 evra u nekim slabo naseljenim banatskim selima u okolini Zrenjanina i Kikinde...
 
Znam da su izbegli iz Hrvatske uspevali da prodaju svoju imovinu tamo,po njihovim cenama.Za te pare su kupovali stanove ovde u NS-u.Ovi koji su izbegli iz BiH su imali probleme sa prodajom imovine.Znam i da je u zadnje dve godine drzava kupovala kuce raseljenima sa Kosova za 3.000 evra u nekim slabo naseljenim banatskim selima u okolini Zrenjanina i Kikinde...

Za kosovske izbeglice znam da su tamo prodavali svoje nekretnine daleko iznad realnih vrednosti i kupovali nekretnine u Srbiji.

Ali za one iz Krajine znam da su dobijali pomoc u KESU od drzave Srbije jer su mi neki SAMI PRICALI. (Po porodici, ne pojedincu)
 
Za kosovske izbeglice znam da su tamo prodavali svoje nekretnine daleko iznad realnih vrednosti i kupovali nekretnine u Srbiji.

Ali za one iz Krajine znam da su dobijali pomoc u KESU od drzave Srbije jer su mi neki SAMI PRICALI. (Po porodici, ne pojedincu)
Meni je drzava nedavno uplatila 3.000 evra za prodaju davno napustene prabakine kuce u Ruskom selu kod Kikinde.Mislim da su se tu naselili neki ljudi sa Kosova.
 
Znam da su izbegli iz Hrvatske uspevali da prodaju svoju imovinu tamo,po njihovim cenama.Za te pare su kupovali stanove ovde u NS-u.Ovi koji su izbegli iz BiH su imali probleme sa prodajom imovine.Znam i da je u zadnje dve godine drzava kupovala kuce raseljenima sa Kosova za 3.000 evra u nekim slabo naseljenim banatskim selima u okolini Zrenjanina i Kikinde...

Trebas samo da prodjes po Vojvodini i vidis kakve su oni kuce podigli: odmah se prepozna koja je izbeglicka kuca!

Prodji od Novog Sada prema Subotici i iza mesta Sirig pogledaj sta su "sirote izbeglice" napravile!

Sve ce ti odmah biti jasno.
 
Meni je drzava nedavno uplatila 3.000 evra za prodaju davno napustene prabakine kuce u Ruskom selu kod Kikinde.Mislim da su se tu naselili neki ljudi sa Kosova.

Moguce je da je to bilo za one koji se NISU DOBRO SNASLI.

Ja znam da u Banatu, po selima, ima danas kuca za 3000, 5000, 10.000 eura...

I to sasvim dobrih.

Ali vecina SNALAZLJIVIJIH je dobila vise para.

Nisam znao da drzava i izbeglicama sa Kosova kupuje kuce.

Mislio sam da je to samo bilo kada su dosli iz Krajine sa traktorima.
 
Trebas samo da prodjes po Vojvodini i vidis kakve su oni kuce podigli: odmah se prepozna koja je izbeglicka kuca!

Prodji od Novog Sada prema Subotici i iza mesta Sirig pogledaj sta su "sirote izbeglice" napravile!

Sve ce ti odmah biti jasno.
Zavisi.Ovi koji su bili dobrostojeci i pre nego sto su izbegli,dobro stoje i sad.Ovi sto su bili srednja klasa ili siromasni su dugo bili u izbeglickim kampovima,bez ikakve imovine i pomoci...Imam kolegu sa posla koji je izbegao iz HR.Njegovi roditelji su bili bogati tamo.Danas je on vlasnik vise nekretnina u gradu.Kaze da su sve uspeli da prodaju za dobre pare.
 
Moguce je da je to bilo za one koji se NISU DOBRO SNASLI.

Ja znam da u Banatu, po selima, ima danas kuca za 3000, 5000, 10.000 eura...

I to sasvim dobrih.

Ali vecina SNALAZLJIVIJIH je dobila vise para.

Nisam znao da drzava i izbeglicama sa Kosova kupuje kuce.

Mislio sam da je to samo bilo kada su dosli iz Krajine sa traktorima.
U juznom Banatu je vrednost nekretnina veca.Po severnobanatskim selima su kuce izgubile vrednost,jer su ta sela skoro pa izumrla.Itebej,Crnja,Rusko selo,Banatsko veliko selo,Novi Kozarci itd. su skoro pusti,pa su i kuce jeftinije.Retko koja prelazi cenu od 5.000 evra...
 
U juznom Banatu je vrednost nekretnina veca.Po severnobanatskim selima su kuce izgubile vrednost,jer su ta sela skoro pa izumrla.Itebej,Crnja,Rusko selo,Banatsko veliko selo,Novi Kozarci itd. su skoro pusti,pa su i kuce jeftinije.Retko koja prelazi cenu od 5.000 evra...

I u Srednjem banatu je situacija slicna....Jedino su kolonisticka sela jos uvek malo bolje.

Boka, Surjan, Padej... Imas vrlo dobrih kuca po 3000 eura. I ja imam jednu takvu jos uvek.
 
I u Srednjem banatu je situacija slicna....Jedino su kolonisticka sela jos uvek malo bolje.

Boka, Surjan, Padej... Imas vrlo dobrih kuca po 3000 eura. I ja imam jednu takvu jos uvek.
Po svemu sudeci,ceo Banat ce biti pustinja.Na severu ce opstati samo Zrenjanin,a na jugu Pancevo i eventualno Vrsac,zbog blizine Beograda.
Svi gravitiraju ka vecim gradovima.Ova sela u okolini NS-a su sve gusce naseljena i to na racun zapadne Backe i severnog Banata.Nazalost i cene nekretnina padaju u opustelim mestima.Bolje gledaj da prodas tu kucu u srednjem Banatu,dok jos mozes.
 
Trebas samo da prodjes po Vojvodini i vidis kakve su oni kuce podigli: odmah se prepozna koja je izbeglicka kuca!

Prodji od Novog Sada prema Subotici i iza mesta Sirig pogledaj sta su "sirote izbeglice" napravile!

Sve ce ti odmah biti jasno.

To ti je radi toga što domicilno stanovništvo nije znalo da se kuća može praviti sa više etaža.
Kad su videli da je to moguće počeli su i oni, pa se razlike gube.
 

IZBEGLICE nisu nikakve izbeglice (izbeglice se VRACAJU tamo odakle su dosli, kada se rat (ili neka druga opasnost zavrsi) kako im samo ime kaze!

Radi se o KOLONIZATORIMA ili KOLONISTIMA drugih (tudjih) teritorija, jer se oni NIKADA nece vratiti IAKO IH ZOVU DA SE VRATE, rat je odavno ZAVRSEN.

Koji su svoj ljuti krs DOBRO UNOVCILI UZ POMOC RATA RATA i zamenuli ga za plodnu Vojvodinu ili glavni grad Srbije!

Svaka porodica TAKOZVANIH IZBEGLICA je u Srbiji dobila od 5.000 do 20.000 eura BEZPOVRATNE POMOCI kada je stigla!

Srbija je digla VELIKE INOSTRANE KREDITE ZA "IZBEGLICE" koje danas SVI U SRBIJI - otplacuju.

I otplacivace jos JAKO DUGO!

НА којим си ти др***ма?
 
A moram vam ispričati moju priču... ja sam čak na ovom forumu objavio i oglas u kojem sam pitao jel netko želi prodat zemljište u Lici. Nitko se nije javio ali sam preko interneta našao vrhunsku zemlju na prekrasnoj lokaciji za samo 2,5 kune po kvadratu. Uzeo 4 500 m2 i još dobio na korištenje 22 000 m2 zidom ograđenog prostora u vlasništvu hrvatske države.

Kad sam išao vidit koji su mi susjedi, prvi susjedi su mi Zadrani a drugi su Srbi iz Zagreba. U cilom selu živi 9 ljudi, Srba, i žive ko grofovi, imaju seoska imanja, mehanizaciju, dobijaju svake godine poticaje za poljoprivrednu proizvodnju od države (kaže jedan da svake godine može kupit auto dici za taj novac - i vidim, ispred kuće su mu tri auta od kojih su mu dva bolja od mog). S druge strane, ovi od kojih sam kupio zemlju žive u Novom Sadu, sirotinja... A npr. u tom selu je država obnovila sve kuće u kojima je netko živio prije rata (zidovi, zatvori i krov su novi novcati) A vlasnicima je ispod časti doći jedan vikend i premazati lazurom vanjsku stolariju. I tako im sve propada... nevjerojatno...
 
A moram vam ispričati moju priču... ja sam čak na ovom forumu objavio i oglas u kojem sam pitao jel netko želi prodat zemljište u Lici. Nitko se nije javio ali sam preko interneta našao vrhunsku zemlju na prekrasnoj lokaciji za samo 2,5 kune po kvadratu. Uzeo 4 500 m2 i još dobio na korištenje 22 000 m2 zidom ograđenog prostora u vlasništvu hrvatske države.

Kad sam išao vidit koji su mi susjedi, prvi susjedi su mi Zadrani a drugi su Srbi iz Zagreba. U cilom selu živi 9 ljudi, Srba, i žive ko grofovi, imaju seoska imanja, mehanizaciju, dobijaju svake godine poticaje za poljoprivrednu proizvodnju od države (kaže jedan da svake godine može kupit auto dici za taj novac - i vidim, ispred kuće su mu tri auta od kojih su mu dva bolja od mog). S druge strane, ovi od kojih sam kupio zemlju žive u Novom Sadu, sirotinja... A npr. u tom selu je država obnovila sve kuće u kojima je netko živio prije rata (zidovi, zatvori i krov su novi novcati) A vlasnicima je ispod časti doći jedan vikend i premazati lazurom vanjsku stolariju. I tako im sve propada... nevjerojatno...

"Зажељеће се друмови Србаља,ал Србаља више неће бити!" Виктор Гутић,усташки стожерник у Бањалуци 1941.

Повјесни план сте остварили,а ти глумиш неупућеног?
 
"Зажељеће се друмови Србаља,ал Србаља више неће бити!" Виктор Гутић,усташки стожерник у Бањалуци 1941.

Повјесни план сте остварили,а ти глумиш неупућеног?

Ustaški stožernik govorio "drumovi" ? :eek:
 
"Зажељеће се друмови Србаља,ал Србаља више неће бити!" Виктор Гутић,усташки стожерник у Бањалуци 1941.

Повјесни план сте остварили,а ти глумиш неупућеног?

Ajde ne pizdi, .ebe se mene za povijesni plan, ja gledam kako da zaradim. Imam sad lipi plac za vikendicu u prekrasnom kraju a sad su u tijeku pregovori sa ovim lokalnim Srbima kako možemo jedno drugom pomoći da se malo zaradi od poljoprivrede i turizma.
 
Znam da su izbegli iz Hrvatske uspevali da prodaju svoju imovinu tamo,po njihovim cenama.Za te pare su kupovali stanove ovde u NS-u.Ovi koji su izbegli iz BiH su imali probleme sa prodajom imovine.Znam i da je u zadnje dve godine drzava kupovala kuce raseljenima sa Kosova za 3.000 evra u nekim slabo naseljenim banatskim selima u okolini Zrenjanina i Kikinde...
Ma nije samo izbeglicama sa Kosova, i ne samo u Banatu...
Ovde severnije, gde je i dosta izbeglica iz Hrvatske, već 5-6 g, unazad se kupuju kuće i to u iznosu do 6000 e. a pre dve god. je taj iznos povećan na 8000 e.
Dosta je kuća kupljeno u mom selu, znam lično te ljude, tako da ti je ovo 100%.
Pored toga pruža im se i posebna pomoć oko renoviranja tih kuća, dakle dodatnih još oko 3000 bespovratnih sredstava, kao i mogućnost nabavke sitne mahanizacije po vrlo povoljnim uslovima...

Većina njih je imala, i naravno prodala svoju imovinu u Hrvatskoj tako da su ta sredstva dobro došla na ova bespovratna... tako da je jedan deo, i od toga nisu imuni, naprotiv, dobro došao da se nađa nekakvo zaposlenje, a najslađe je u nekoj državnoj firmi i ne biraju se sredstva...

Možete mi verovati ili ne, ali samo ko neće to da vidi, nevidi...
 
Kod nas ti je ,ustvari, mnogo lakse ako si "izbeglica". Imas manje problema u zivotu. Ja sam inzenjer,imam zenu i dete,Bogu hvala na tome, i nemam ideju kada cu i kako da se skucim a da ne zivim sa mamom i tatom. Trenutno sam podstanar i ko zna jos koliko cu biti. "Izbeglice" su u mom rodnom mestu dobile dve velike stambene zgrade iz donacija (besplatni stanovi) a "izbeglice" su vec 20 godina . Jos koliko dugo cemo ih tako zvati i davati im stanove i socijalnu pomoc?
 

Back
Top