Kako reaguju buduce tate...

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Mislim da je najlepsi trenutak kada saopstite svom muzu ili momku da ste trudni da nosite njegovo dete...trebalo bi tako da bude...ali...poneta primerom jedne zene koja je dozivela ruznu stvar saopstivsi mu da ce biti tata (gospodin jednostavno nije spreman za tako nesto, taman posla) otvorih ovu temu cisto da se malo diskutuje i o tome...nemam decu na zalost ali mi je milo kad cujem da ce neka moja prijateljica rodjaka ili komsinica dobiti prinovu...milo mi i da vidim i da se tata raduje...i sestra i ja smo bile zeljena deca okruzena ljubavlju pa mi je stvarno tesko da zamislim i poverujem da neki muskarci reaguju ljutito...a ima ih eto...kako su vasi primili tu vest..jeste li tad bile srecne kao retko kad?:super:
 
Није исто мужу или момку, не знам да ли то капираш.

И мени је исто чудно да очеви не падају у несвест од радости, али само ако су у браку јер се онда подразумева...
 
Bez uvrede ali svako od nas zna kakav je partnerov stav po pitanju potomstva. I ružno je (da ne kažem gadno i pokvareno) doći nekome ko ne želi decu sa vešću "dragi, postaćeš tata" a onda biti revoltirana što on ne deli tvoj entuzijazam.
Ako partner kaže da neće dete, onda ili poštuješ njegovu odluku ili nađeš drugog koji ih želi pa štancujete bebicanere.
 
Речено је да је веза стабилна, исто као брак без папира.
Иначе, пецање на децу јесте нешто најгнусније што жена може да уради, али бих се ја и тада радовао и одмах сковао план како да је откачим и заджим своје дете.
Јаче би зезнула лол..
 
Речено је да је веза стабилна, исто као брак без папира.
Иначе, пецање на децу јесте нешто најгнусније што жена може да уради, али бих се ја и тада радовао и одмах сковао план како да је откачим и заджим своје дете.
Јаче би зезнула лол..

Biti sa nekim u "stabilnoj vezi" ne znači da planirate potomstvo. Možeš osobu voleti i želeti da sa njom provedeš život bez da maštaš o zajedničkom detetu. Neki ljudi prosto ne žele decu. Fer je da to partneru i saopšte. Fer je i da partner to poštuje.
 
zabavno je kada partneri insistiraju na seksu bez kondoma jer im "ne prija" a onda se hvataju za glavu jer su postali ocevi i napadaju zene kao da su im one krive sto nisu umotali

Slažem se. Ali polazim od toga da je, ako pristanem na sex bez kontracepcije, trudnoća moja krivica i odgovornost. Jer ja ću biti trudna. Dakle ja sam kriva što sam trudna. I odluka da li zadržati bebu ili ne jeste delom zajednička ali je moj udeo veći i konačna presuda je moja.
 
Речено је да је веза стабилна, исто као брак без папира.
Иначе, пецање на децу јесте нешто најгнусније што жена може да уради, али бих се ја и тада радовао и одмах сковао план како да је откачим и заджим своје дете.
Јаче би зезнула лол..

ja se izvinjavam al nisam znala da zena moze sama sebe da oplodi momkovim semenom i da ga upeca :mrgreen:
 
Bez uvrede ali svako od nas zna kakav je partnerov stav po pitanju potomstva. I ružno je (da ne kažem gadno i pokvareno) doći nekome ko ne želi decu sa vešću "dragi, postaćeš tata" a onda biti revoltirana što on ne deli tvoj entuzijazam.
Ako partner kaže da neće dete, onda ili poštuješ njegovu odluku ili nađeš drugog koji ih želi pa štancujete bebicanere.


партнер који не жели дете користи контрацепцију, не очекује од партнерке да испоштује његову одлуку :kafa:
 
Slažem se. Ali polazim od toga da je, ako pristanem na sex bez kontracepcije, trudnoća moja krivica i odgovornost. Jer ja ću biti trudna. Dakle ja sam kriva što sam trudna. I odluka da li zadržati bebu ili ne jeste delom zajednička ali je moj udeo veći i konačna presuda je moja.

трудноћа је комплетно, заједничка одговорност оба партнера који су имали сех без контрацепције
 
Slažem se. Ali polazim od toga da je, ako pristanem na sex bez kontracepcije, trudnoća moja krivica i odgovornost. Jer ja ću biti trudna. Dakle ja sam kriva što sam trudna. I odluka da li zadržati bebu ili ne jeste delom zajednička ali je moj udeo veći i konačna presuda je moja.
na zalost, dosta i djevojki i starijih zena popusta pod pritiskom i pristaje na seks bez zastite ili na seks sa pilulama
iako pilule nisu predvidjene da budu zastita same po sebi vec dopuna kondomima
 
И питање заштите је ствар договора и поверења. Ако она инсистира на томе да је заштита њена, онда је трудноћа изигравање партнеровог поверења.
"njena" zastita nije 100% zastita, je li vam to dolazi do mozga ikako?

Jajna celija se ne oplodjuje manjkom povjerenja nago spermatoziodima. Nikakvo partnerovo magicno povjerenje ne moze seks bez kondoma pretvoriti u siguran seks.
 
"njena" zastita nije 100% zastita, je li vam to dolazi do moga ikako?

Jajna celija se ne oplodjuje manjkom povjerenja nago spermatoziodima.

Контрацептивна средства нису само пилуле пре и после забаве, кажу да је IUS за жене сигуран колико и сама стерилизација...
Елем, ово није тема о конт. средствима.
Треће, овде говоримо о односима двоје људи који немају исти став по питању потомства, а не само о сексу и последицама.
 
Контрацептивна средства нису само пилуле пре и после забаве, кажу да је IUS сигуран колико и сама стерилизација...
Елем, ово није тема о конт. средствима.
Треће, овде говоримо о односима двоје људи који немају исти став по питању потомства, а не само о сексу и последицама.

ako cete argumente o odgovornosti temeljiti na netacnim informacijama o kontracepciji - onda jeste vazno pricati o njima
i, ne, IUS nije niti 100% pouzdana kontracepcija, niti kontracepcija koju mogu da koriste sve zene

pitanje potomstva jeste i pitanje seksa i posledica,
potomstvo je posledica seksa
 
ako cete argumente o odgovornosti temeljiti na netacnim informacijama o kontracepciji - onda jeste vazno pricati o njima
i, ne, IUS nije niti 100% pouzdana kontracepcija, niti kontracepcija koju mogu da koriste sve zene

pitanje potomstva jeste i pitanje seksa i posledica,
potomstvo je posledica seksa


Има овде неких са форума који тврде да су деца последица инстикта, а не договора и планирања, ништа ново, вртимо исту причу хехе..
Нису сва средства погодна за свачије тела, увек постоје ризици као поседица коришћења, али кондом је тек пропратно заштитно средство, за оне који спавају са случајним партнерима и заштита од заразних болести. Тамо где се људи договоре шта ће користити, а не користи се, то је онда изигравање партнера. Ако се договоре кондом + још нешто, онда тако би требало и да буде. Ако је само кондом, онда је мушкарац, наравно одговоран јер није користио . У дугим везама, познат је став партнера који не жели децу, опције нису отворене за манипулацију у смислу евентуалне промене мишљења..
 
i dalje tebi ne ulazi u mozak...... jedini nacin da se par zastiti od trudnoce jeste da oboje koriste kontracepciju namjenjenu njihovim tijelima, u isto vrijeme

kondom nije nikada prorpratno sredstvo vec uvijek obavezno sredstvo jer seks bez kondoma ne moze biti bezbjedan seks kakvu god da zastitu koristi zena
osim ako jedan ili oba partnera nisu 100% sterilni
 
i dalje tebi ne ulazi u mozak...... jedini nacin da se par zastiti od trudnoce jeste da oboje koriste kontracepciju namjenjenu njihovim tijelima, u isto vrijeme

kondom nije nikada prorpratno sredstvo vec uvijek obavezno sredstvo, seks bez kondoma ne moze biti bezbjedan seks
osim ako jedan ili oba partnera nisu 100% sterilni

Искрено говорећи, тврдоглавост је одлика искључиво глупавих људи.

Рекао сам како бих ја урадио, одговорио на тему, а твоје мишљење искључиво о куртонима ни мени ни за ову тему није релевантно.
 
da, ti bi imao seks sa samo polovicnom zastitom i sve svalio na zenu jer,
jelte,
njena nemogucnost da kontrolise i svoje jajne celije i tvoje spermatozoide je njena krivica i izigravanje tvog povjerenja

....... glupa tvrdoglava fiziologija ljudskog reproduktivnog sistema
 
Mislim da je najlepsi trenutak kada saopstite svom muzu ili momku da ste trudni da nosite njegovo dete...trebalo bi tako da bude...ali...poneta primerom jedne zene koja je dozivela ruznu stvar saopstivsi mu da ce biti tata (gospodin jednostavno nije spreman za tako nesto, taman posla) otvorih ovu temu cisto da se malo diskutuje i o tome...nemam decu na zalost ali mi je milo kad cujem da ce neka moja prijateljica rodjaka ili komsinica dobiti prinovu...milo mi i da vidim i da se tata raduje...i sestra i ja smo bile zeljena deca okruzena ljubavlju pa mi je stvarno tesko da zamislim i poverujem da neki muskarci reaguju ljutito...a ima ih eto...kako su vasi primili tu vest..jeste li tad bile srecne kao retko kad?:super:

suprug i ja smo dugo godina bili u vezi i naravno da se nismo samo drzali za ruke :) uvjek sam znala njegov stav u vezi djece, na pocetku zbog raznih razloga nam nije odgovaralo da dodju djeca pa smo pazili , kada smo poceli da zivimo zajedno dogovorno smo prestali da se cuvamo pa kad dodje beba dobro dosla.... ubrzo posle test kaze (+) ja sretna, ali i uplasena .... kada sam mu saopstila da ce biti tata nije krio svoju srecu... ceo dan smo proveli u krevetu mazeci se ... mnogo mi je znacila njegova podrska, sa drugim je to bilo malo drugacije isto smo planski isli na bebu pa kad bude kad sam mu saopstila nije stigo ni da odreaguje probudio se malac i morao je da ustane da ga uzme samo me je poljubio ali sam iz njegovog pogleda vidjela da je sretan...
djete treba da bude plod ljubavi a ne greske... ako muskarac ne zeli to djete nije posteno tjerati ga jer ce nakraju djete ispastati.... a svaka zena koja pristaje na sex bez zastite u tom trenutku mora biti spremna da ili sam odgaja to djete ili da ga ne rodi... iskreno radi se o nasem tjelu ako mi ne pazimo na sebe muskarce bas briga.
 
Mislim da je najlepsi trenutak kada saopstite svom muzu ili momku da ste trudni da nosite njegovo dete...trebalo bi tako da bude...ali...poneta primerom jedne zene koja je dozivela ruznu stvar saopstivsi mu da ce biti tata (gospodin jednostavno nije spreman za tako nesto, taman posla) otvorih ovu temu cisto da se malo diskutuje i o tome...nemam decu na zalost ali mi je milo kad cujem da ce neka moja prijateljica rodjaka ili komsinica dobiti prinovu...milo mi i da vidim i da se tata raduje...i sestra i ja smo bile zeljena deca okruzena ljubavlju pa mi je stvarno tesko da zamislim i poverujem da neki muskarci reaguju ljutito...a ima ih eto...kako su vasi primili tu vest..jeste li tad bile srecne kao retko kad?:super:

Kada smo se venčali, dogovorili smo se da nekoliko meseci ne dodje do trudnoće, eto, da budemo tih prvih meseci braka okrenuti čistom medjusobnom uživanju. Tako je i bilo. E, onda smo krenuli da radimo na bebi... pa nije baš išlo kao po knjigama... malo smo se bili i demoralisali i taman smo mislili da krenemo na preglede - trudnoća! E, to je bila esencija sreće za oboje. Pa onda suze nakon toga... :( Pa sledeća trudnoća, radovanje, ali oprezno, nikad se ne zna šta se može desiti. Odahnuli smo i zaista počeli da se radujemo tek kada smo pregrmeli taj prvi trimestar. I rodila nam se ćerkica. Onda smo odlučili da imamo još jednu bebu. Tu su tek nastali problemi. Radovanje i suze... pa svaka trudnoća - sve manje radovanja, a sve više strepnje i straha. I tako više puta... :( Mislim, jeste da nije ni rodjeno, ali začeto je i svaku smo tu ružnu situaciju doživeli kao da nam je po jedno dete umrlo... :( Zadnja trudnoća je naišla baš u čudnom trenutku, saznala sam da sam trudna dok smo spremali sahranu za jednu, mom mužu jako dragu osobu. Hajde, raduj se u tom trenu, a pogotovo što smo se toliko straha nakupili od predhodnih trudnoća... Kakvo radovanje - strah i samo strah. Toliki stres, bolest pa smrt u kući, hoće li ostati ili ne, i ako ostane, hoće li biti sve u redu...? Opet smo odahnuli tek tamo negde u četvrtom mesecu i zaista krenuli da se radujemo. I eto, sada, pored ćerkice, imamo i sina, bebicu od 4,5 meseca.
I kad me neko pita to pitanje - kako ste se osećali kada ste saznali, ja ne znam šta da kažem. Naravno da smo se radovali, zaboga, pa želeli smo tu bebu, ali ne sme čovek ni da se nasmeje, ni da se obraduje... ne sme da prihvati to stanje još uvek kao trudnoću i buduću bebu, jer prosto ne zna šta će se desiti... Sve pričamo - e, sad će biti sve kako treba, neće biti komplikacija, hrabrimo jedno drugo, ali strah je u svakoj pori bio. I meni i njemu. Čudna situacija, jako čudna i teška za opisati. A najgore mi je bilo kada ljudi iz okruženja, koji su znali za sve ranije, kažu - pa vi se ne radujete uopšte :roll: Ma, idi beži tamo, saću klompom da te spucam po sred čela :roll:
I sada, mada ne planiramo više dece, ako bih ostala u drugom stanju, naravno da bih se obradovala, i mm bi isto, ali opet - ne onako, nikada onako kao prvi put. I opet bi bilo straha i onog čudnog osećaja što se ugnjezdi negde u dnu želuca i ne popušta dok ne čujem prvo kmeeee i ne prebrojim prstiće i ne sagledam bebu u celini - glavicu, telo, udove... što se u sekundi vidi. Džabe svi pregledi, verujem ja da je beba zdrava, ali opet... kod su zmije jele i gušter mu je zmaj...
Radovanja je svaki put, nesumnjivo, bilo, jer smo želeli potomstvo, baš tu bebu, baš tu kojoj se radujemo, ali ne dao Bog nikome da ikad oseti tu mešavinu sreće, straha, panike, grča... nije prijatno, baš ni malo.
 

Back
Top