Jel ovo može samo u Srbiji ?

PartizanBeograd

Veoma poznat
Poruka
10.918
Ne pratim politiku nešto intenzivno ali me jedno zanima - dal samo u Srbiji vladu formira čovek koji je izgubio i na predsedničkim i na parlamentarnim izborima ? Dal ovakvih bizarnosti ima i u svetu ?

Zaista ne mogu da shvatim, čovek izgubi obe izborne trke a i dalje će vladati državom. Zemljo Srbijo...
 
Ne pratim politiku nešto intenzivno ali me jedno zanima - dal samo u Srbiji vladu formira čovek koji je izgubio i na predsedničkim i na parlamentarnim izborima ? Dal ovakvih bizarnosti ima i u svetu ?

Zaista ne mogu da shvatim, čovek izgubi obe izborne trke a i dalje će vladati državom. Zemljo Srbijo...

Kad je razlika izmedju pobednika i porazenih samo 2% onda niti su pobednici pobedili, niti porazeni izgubili. Govorim o parlamentarnim izborima,

Potpitanje: ko brani pobednicima da formiraju vladu?
 
Ne pratim politiku nešto intenzivno ali me jedno zanima - dal samo u Srbiji vladu formira čovek koji je izgubio i na predsedničkim i na parlamentarnim izborima ? Dal ovakvih bizarnosti ima i u svetu ?

Zaista ne mogu da shvatim, čovek izgubi obe izborne trke a i dalje će vladati državom. Zemljo Srbijo...

predsednicki ok, ali kako to mislis, izgubio parlamentarne izbore?

prethodna koalicija iliti prethodna vlast u sastavu DS-SPS-URS je dobila zajedno vise od 50% podrske...znaci prethodni rezim nije pao i dalje ima vecinu
 
Ne pratim politiku nešto intenzivno ali me jedno zanima - dal samo u Srbiji vladu formira čovek koji je izgubio i na predsedničkim i na parlamentarnim izborima ? Dal ovakvih bizarnosti ima i u svetu ?

Zaista ne mogu da shvatim, čovek izgubi obe izborne trke a i dalje će vladati državom. Zemljo Srbijo...

izbori su izgubili smisao jer su pokradeni vec u prvom krugu, drugi krug bio je shansa za one koji su pokrali prvi krug da spinuju sve slavljem koje bi usledilo nakon ochekivane pobede, kako je to propalo - ostala im je samo opcija da se prave ludi i u tom smislu povlache poteze, al obzirom da su glavni u drzhavi oni koji se smeju dok bebe gore u porodilishtima, jer pobogu psiholozi kazu da se ne sme biti depresivan jer nije zdravo, nema iznenadjenja, ludacima nije teshko da se prave ludi. ochekujte najgore jer na taj nachin vas nikad nece iznenaditi.
 
predsednicki ok, ali kako to mislis, izgubio parlamentarne izbore?

prethodna koalicija iliti prethodna vlast u sastavu DS-SPS-URS je dobila zajedno vise od 50% podrske...znaci prethodni rezim nije pao i dalje ima vecinu

Pa njegova stranka je drugoplasirana

To kazem, sistem pravljenja vlasti mi je glup. Vlast treba da formiraju stranke koje su najbolje plasirane (dakle SNS i DS), a ne da SNS pobedi na izborima a da ga ispusi jer ovi iz DS su se lizali prethodnih godina sa svima
 
Ne pratim politiku nešto intenzivno ali me jedno zanima - dal samo u Srbiji vladu formira čovek koji je izgubio i na predsedničkim i na parlamentarnim izborima ? Dal ovakvih bizarnosti ima i u svetu ?

Zaista ne mogu da shvatim, čovek izgubi obe izborne trke a i dalje će vladati državom. Zemljo Srbijo...

To ti je ono što je Daćić nazivao matematikom.
Takav je sistem uspostavljen, uložiš lovu u predizbornu kampanju, obećaš sve i svašta narodu,
malo ga potplatiš davanjem kesa sa hranom, pređeš cenzus i udružuješ se sa ostalim lopovima.
 
Ne pratim politiku nešto intenzivno ali me jedno zanima - dal samo u Srbiji vladu formira čovek koji je izgubio i na predsedničkim i na parlamentarnim izborima ? Dal ovakvih bizarnosti ima i u svetu ?

Zaista ne mogu da shvatim, čovek izgubi obe izborne trke a i dalje će vladati državom. Zemljo Srbijo...
Na parlamentarnim izborima se gleda snaga koalicije , a ne pojedinacnih stranaka .Pobijedila je koalicija koja formira vladu
a iza njih stoji veci broj biraca , nego iza onih koji su ostali u opoziciji . To , sto je neko izgubio na predjednickim izborima
nema veze sa formiranjem vlasti u parlamentu .I Kostunica je bio premijer , a vodio je malu stranku .
Pravila igre su odredjena prije izbora . Parlamentarni i predsjednicki izbori su dvije razlicite trke .
 
Ne pratim politiku nešto intenzivno ali me jedno zanima - dal samo u Srbiji vladu formira čovek koji je izgubio i na predsedničkim i na parlamentarnim izborima ? Dal ovakvih bizarnosti ima i u svetu ?

Zaista ne mogu da shvatim, čovek izgubi obe izborne trke a i dalje će vladati državom. Zemljo Srbijo...

Covek je pobedio ispod 50% glasova nema vecinu i gde god je tako to su banana drzave
 
Pa njegova stranka je drugoplasirana

To kazem, sistem pravljenja vlasti mi je glup. Vlast treba da formiraju stranke koje su najbolje plasirane (dakle SNS i DS), a ne da SNS pobedi na izborima a da ga ispusi jer ovi iz DS su se lizali prethodnih godina sa svima

sns i ds su dijametralno suprotne stranke oduvek narocito dok su ti isti ljudi sns-a bili kod seselja. totalno razlicit sistem vrednosti, ne moze da se usaglasi to bez velikih odstupanja od osnovnih principa obe partije...a to ne pije vodu na duge staze niti je takav kompromis zarad viseg cilja ostvariv, narocito ne u Srbiji...
 
Ne pratim politiku nešto intenzivno ali me jedno zanima - dal samo u Srbiji vladu formira čovek koji je izgubio i na predsedničkim i na parlamentarnim izborima ? Dal ovakvih bizarnosti ima i u svetu ?

Zaista ne mogu da shvatim, čovek izgubi obe izborne trke a i dalje će vladati državom. Zemljo Srbijo...

Са моралног аспекта ТО ЈЕ СКАНДАЛ и тако нешто не постоји ни у једној земљи на Планети, тако нешто не би нигде прошло... али у овом случају је у питању злоупотреба Закона у том смислу да ВЛАСТ ДОБИЈА ОНАЈ КОЈИ ОБЕЗБЕДИ ВЕЋИНУ У ПАРЛАМЕНТУ... значи ради се о општем политикантском курвању олоша који је учествовао на изборима.
 
Ok, sto onda pobednici ne formiraju vladu? Bice da to nije ista matematika :D
I sto Predsednik ne postuje pravila, kao sto je najavio, i ne daje mandat Jorgovanki?

A sto DS ne formira vladu kad su vec tako uspesno saradjivali sa SPS proteklih godina i zasto tu vladu i dalje ne vodi toliko uspesni MC? Nije valjda da ih je poraz na predsednickim izborima toliko uzdrmao da i dalje ne mogu da se osveste. A Pajtic u izbornoj noci onako samouvereno obecavao da je sve vec dogovoreno i da Nikolic moze da se slika. E da, i zasto Tadic hoce da bude premijer kad je prvo rekao da nece sigurno? Zar to nije malo neozbiljno za coveka u njegovim godinama?
 
A sto DS ne formira vladu kad su vec tako uspesno saradjivali sa SPS proteklih godina i zasto tu vladu i dalje ne vodi toliko uspesni MC? Nije valjda da ih je poraz na predsednickim izborima toliko uzdrmao da i dalje ne mogu da se osveste. A Pajtic u izbornoj noci onako samouvereno obecavao da je sve vec dogovoreno i da Nikolic moze da se slika. E da, i zasto Tadic hoce da bude premijer kad je prvo rekao da nece sigurno? Zar to nije malo neozbiljno za coveka u njegovim godinama?

Licno se grozim SPS-a i ne bih volela da ih vidim ni u jednoj vladi.
Ako vec pricamo samo o rezultatima parlamentarnih izbora, najlogicnije bi bilo da vladu formira SNS i DS. To je volja vecine (izaslog) birackog tela, zar ne?

p.s. Ovo o neozbiljnosti i lazima moze da se primeni na svakoga, pocev od Nikolica pa na dalje, nemojmo biti toliko zaboravni.
 
A sto DS ne formira vladu kad su vec tako uspesno saradjivali sa SPS proteklih godina i zasto tu vladu i dalje ne vodi toliko uspesni MC? Nije valjda da ih je poraz na predsednickim izborima toliko uzdrmao da i dalje ne mogu da se osveste. A Pajtic u izbornoj noci onako samouvereno obecavao da je sve vec dogovoreno i da Nikolic moze da se slika. E da, i zasto Tadic hoce da bude premijer kad je prvo rekao da nece sigurno? Zar to nije malo neozbiljno za coveka u njegovim godinama?

realno, apsolutno je sigurno da ko god preuzme drzavu i da radi stvarno domacinski, s'obzirom na nedostatak kapitala za razvoj, i jos vise na nepostojanje sanse da se iole veca kolicina uveze u srbiju iz bilo kog izvora ma koliko nam bio prijateljski ili ne taj zajmodavac, svaka vlada koja sad uzme vlast, ispastace na sledecim izborima jer nece moci da se ostvari znacajan rast i oporavak...sve ce biti samo sminka...
 
Licno se grozim SPS-a i ne bih volela da ih vidim ni u jednoj vladi.
Ako vec pricamo samo o rezultatima parlamentarnih izbora, najlogicnije bi bilo da vladu formira SNS i DS. To je volja vecine (izaslog) birackog tela, zar ne?

p.s. Ovo o neozbiljnosti i lazima moze da se primeni na svakoga, pocev od Nikolica pa na dalje, nemojmo biti toliko zaboravni.

O tome sam ja pisao gore, sistem treba da bude takav da vladu formiraju prvoplasirane stranke, a ne da u vladu ulaze oni koji su dobijali sacicu glasova na izborima
 

Back
Top