Pozuda

Definisala bih je kao najuzviseniji oblik strasti. Rezervisana za samo jednu osobu, pravu, kompletnu, bas takvu kakva je. Neobuzdana potreba bas za tim bicem i pojavom.
 
o pozudi se zna vrlo malo
retki su autori koji su rasvetlili ovo stanje, da ne kazem pojavu
sacekacu da vidim jos neke odgovore, pa cu izneti svoj sud
mislim da tema ima perspektivu, ukoliko diskusija bude zdrava, uz uvazavanje ostalih sagovornika

pozdrav :))))
 
Sta se zna o pozudi?
Sta je pozuda i dali je ona ikom potrebna?
Kako se vi rvete s vasom pozudom (ako je imate)?

...Nešto što se čuva samo za nekoga koga voliš, do koga ti je stalo. Najbolja je, kada si istinski "nečiji/a" dušom i umom. Srcem. . A kasnije se samo upotpuni i telom. Tada zaista spoznaješ onaj visinski osećaj sreće. Hm...kako se kažeš "rvem" sa tim osećaj...Držim veoma dobro taj osećaj pod kontrolom, i ne pokazujem. Ali, kada u nekome prepoznam ono šta ja volim, šta u sebi ljubim najčistijim mislima, tada umem na najlepši mogući način da je iskažem, pokažem. Dočaram. :)
 
:mrgreen: onoga koga sam zelela, njega sam i dobila....teska je kad je neostvariva ali je podnosljiva kad je predmet pozude na dohvat ruke....nekad me bas muci, nekad me i smara ali je deo mene i nema tu pomoci.....pa volim zivot i volim da uzivam :aha:
 
Jedna od definicija požude: „Požuda...pretvara seks i seksualno zadovoljstvo u zabavu za jednu osobu. Požuda čini seksualno zadovoljstvo sebičnom potrebom. To je stvaranje samozadovoljstva. Ovaj aspekt požude stoji u suprotnosti sa zdravim seksualnim zadovoljstvom. U požudi, seksualno zadovoljstvo nije u uzajamnom davanju... Želim da se zadovoljim - govori požudna osoba- i želim to sada.“ (iz knjige „Svetlucave stege“)

Po tome dolazimo do zakljucka da je pozuda deo egoizma a ne deo ljubavi.
 
Jednostavno rečeno, požuda je preterana želja za sopstvenim seksualnim zadovoljstvom. Poenta je u tome da ovo zadovoljstvo nije pogrešno, već najlepši seksualni odnos predstavlja čin uzajamnog davanja sebe i čak žrtvovanja, mnogo više nego puka zajednička masturbacija. Zdrava seksualna želja jeste potreba za sopstvenim uživanjem, ali takođe i želja da zadovoljimo drugog. Ovo takođe uključuje želju za njim ili njom kao osobom, ne samo za telom koje koristimo radi sopstvenih ciljeva.

Seks nije samo rekreacija, taj čin predstavlja ujedinjenje dvoje ljudi, telom i duhom. Na ovaj način, seks može da izrazi i neguje jedinstvo i harmoniju između dva ljudska bića. Želja za ovakvom vrstom veze među ljudima je dobra i poželjnija od sebičnih potreba i krajnjeg nezadovoljstva koje proizvodi puka požuda.
 
Jednostavno rečeno, požuda je preterana želja za sopstvenim seksualnim zadovoljstvom. Poenta je u tome da ovo zadovoljstvo nije pogrešno, već najlepši seksualni odnos predstavlja čin uzajamnog davanja sebe i čak žrtvovanja, mnogo više nego puka zajednička masturbacija. Zdrava seksualna želja jeste potreba za sopstvenim uživanjem, ali takođe i želja da zadovoljimo drugog. Ovo takođe uključuje želju za njim ili njom kao osobom, ne samo za telom koje koristimo radi sopstvenih ciljeva.

Seks nije samo rekreacija, taj čin predstavlja ujedinjenje dvoje ljudi, telom i duhom. Na ovaj način, seks može da izrazi i neguje jedinstvo i harmoniju između dva ljudska bića. Želja za ovakvom vrstom veze među ljudima je dobra i poželjnija od sebičnih potreba i krajnjeg nezadovoljstva koje proizvodi puka požuda.
a ako se zaljubis u pedera
 

Back
Top