Danas me sluzbenica na Filozofskom u BG-u naterala da se zapitam da l' sam nenormalna ili nepismena.
Naime, prva sam godina na Muzickoj akademiji u Beogradu i hocu paralelno sa time da studiram i psihologiju. Sa sajta Filozofskog fakulteta skinula sam Statut Univerziteta, i o upisu, pored stvari o polaganju prijemnog, pise sledece:

У прву годину основних студија може се без пријемног испита уписати:
лице које има стечено високо или више образовање на академским студијама првог степена, односно вишој школи;
студент друге године основних студија друге високошколске установе или других студијских програма Факултета, који је положио све испите са прве године, односно остварио најмање 60 ЕСПБ бодова на студијском програму на којем је уписан;
U vezi sa ovim boldovanim sam pitala saltersku sluzbenicu na Filozofskom da li zaista mogu da upisem prvu godinu kao samofinansirajuci student bez prijemnog, na sta mi je ona odgovorila da: "To po Bolonji ne moze, to ti je po starom."
Napominjem da je ovo Statut iz 2010. godine, dakle nakon uvodjenja i pocetka primene Bolonjske deklaracije.
Dakle, ko je ovde lud?