SAMOINICIJATIVNO SKIDANJE PLOMBE NA STRUJOMERU....

Grof Vronski

Legenda
Poruka
60.495
Uoči prvomajskih praznika primetio sam da mi elektro brojilo ne očitava potrošnju
struje tarifa "2" - jevtinija.
Smatrao sam da je došlo do fizičkog kočenja brojčanika i da će se "guranjem" poslednje cifre
brojčanik pokrenuti.
Nešto što liči na "šamaranje" televizora ili radio aparata,da bi se povratio ton ili slika....
Skinuo sam plombu,"pogurao" zadnju cifru,ali se brojčanik nije pokrenuo.
-----------------------
O tom problemu porazgovarao sam sa komšijama.
Oni su mi rekli da sam pogrešio skidajući plombu...

Jutros su došli iz distribucije,pogledali,rekao sam im sve ovo,
načiniše zapisnik i rekoše da dođem sutra u ED,te će šefovi odlučitii.
Kao i to da nisam smeo skidati plombu.
Više je nego očigledno da me neko od komšija sa kojima sam se konsultovao,prijavio EDB-u.
Sve dosadašnje račune uredno sam plaćao,ne dugujem im ništa....

Nisam krao struju,jedini greh je skidanje plombe !
Šta vi mislite,kako će se to razrešiti ?
 
Šalim se, a omaših pdf za to.
Sve zavisi kakvi su, otiđi, reci lepo, pa nek oni odluče. Ovde kod mene gledaju kroz prste ljudima koji se više puta samoinicijativno priključuju na mrežu isto koliko i isključuju zbog 1200 dinara duga, nemaju baš neki kriterijum šta se može.
I ne pravi svađu sa komšijama, ne verujem da su te oni prijavili, verovatno je onaj ko očitava potrošnju video da je plomba oštećena.
 
Šalim se, a omaših pdf za to.
Sve zavisi kakvi su, otiđi, reci lepo, pa nek oni odluče. Ovde kod mene gledaju kroz prste ljudima koji se više puta samoinicijativno priključuju na mrežu isto koliko i isključuju zbog 1200 dinara duga, nemaju baš neki kriterijum šta se može.
I ne pravi svađu sa komšijama, ne verujem da su te oni prijavili, verovatno je onaj ko očitava potrošnju video da je plomba oštećena.

Nije taj što očitava.
To sa problemom nastalo je između dva čitanja.
On je bio danas.
I kad sam mu danas ispričao šta se dogodilo,sat nakon što je ekipa EDB- a otišla,
on je, čovek, pokuša da me smiri.
U smislu,ajde bre,oladi malo,šta si se usr'o...Zameniće ti brojilo i gotova stvar.
Sa komšijama se svakako neću tući,niti dati do znanja šta se dogodilo.
Ali,svakako je neko od njih,nakon priče,otrčao u Distribuciju.
Po rezonu - crknute krave....Mamu mu jebbem klošarsku !

A,namera mi je bila da danas kažem čitaču,a ev.sutra,prekosutra odem sam i prijavim.
Uopšte se ne osećam prijatno,čak vrlo uplašeno....
Za slučaj kazne u smislu isključenja struje,lakše mi je da me ubiju na mestu !
 
Jesi i ti neki čudan čovek.

Čačkaš brojilo koje se zaglavi na jeftinu tarifu.

Ja bih ga pustio tako zaglavljeno dokle oni sami ne ukapiraju da ne trošim skupu.

Šalu na stranu. imaju ljudi u EPS u mnogo opasnije lopove nego što to može da bude neko kom je otpala plomba.

Inače mogu da na osnovu poređenja plaćenih kilovata i neplaćenih , na teritoriji koju pokriva jedna trafo stanica znaju da li neko krade ili kradeucka.

Tako, dok se kraducka, to sve otpišu na gubitke u mreži, al kad se pojavi razlika od par hiljada KWh onda im je jasno da je neko pokušao da se pravi Tesla.
 
Poslednja izmena:
Kod mene ovaj problem.Niko nije nikada dirao ni plombe ni strujomer.Pre nedelju dana njihova kontrola kao da li su ispravni strujomeri.Dvojica,jedan gleda plombe i kaže jedna je oštećena,pokažemi kao neka crtica na njoj.Cimne rukom otkine plombu tako i drugu.Drugi je nakon toga telefonom slikao strujomer.Dizao neki poklopac gledao.Vratio sve bez plombe i rekao doći će druga ekipa da zameni strujomer a ovaj ide na proveru u laboratoriju.Čitala na netu da se ljudima dešavalo da im napakuju ogromne kazne preko 200000 din za neovlašćeno korišćenje struje.Zvala distribuciju rekli da je napisan nalog za zamenu brojila,da će doći monteri.Da li je neko imao sličan problem i kako je prošao.Šta činiti ako je neka nameštaljka.Još jednom da napomenem da ništa mi nismo čačkali i redovno plaćamo struju.
 
Vidim da je ovo bilo pre dve godine,ali šta se na kraju desilo.Kod mene neki dan kontrola kao uočili oštećenu plombu,cimnuli i skinuli obe.Nakon toga slikali strujomer i rekli da će doći druga ekipa da zameni strujomer a ovaj ide na kontrolu.Posle iščitavanja po netu sad sam ko na iglama u strahu šta sve mogu da napakuju.Pisala o tome na forumu pod "nepravde" ali mi niko nije odgovorio.Kako da reagujem i kome da se obratim u slučaju neke tužbe.Nismo krali struju niti oštetili plombu.
 
Uoči prvomajskih praznika primetio sam da mi elektro brojilo ne očitava potrošnju
struje tarifa "2" - jevtinija.
Smatrao sam da je došlo do fizičkog kočenja brojčanika i da će se "guranjem" poslednje cifre
brojčanik pokrenuti.
Nešto što liči na "šamaranje" televizora ili radio aparata,da bi se povratio ton ili slika....
Skinuo sam plombu,"pogurao" zadnju cifru,ali se brojčanik nije pokrenuo.
-----------------------
O tom problemu porazgovarao sam sa komšijama.
Oni su mi rekli da sam pogrešio skidajući plombu...

Jutros su došli iz distribucije,pogledali,rekao sam im sve ovo,
načiniše zapisnik i rekoše da dođem sutra u ED,te će šefovi odlučitii.
Kao i to da nisam smeo skidati plombu.
Više je nego očigledno da me neko od komšija sa kojima sam se konsultovao,prijavio EDB-u.
Sve dosadašnje račune uredno sam plaćao,ne dugujem im ništa....

Nisam krao struju,jedini greh je skidanje plombe !
Šta vi mislite,kako će se to razrešiti ?
Don't tach moze kill
 

Back
Top