Misteriozni zvucnik, skretnice, omaza i snaga zvucnika
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Misteriozni zvucnik, skretnice, omaza i snaga zvucnika

Početnik Prcoje (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Misteriozni zvucnik, skretnice, omaza i snaga zvucnika

Pozdrav, imam par pitanja pa bih zamolio nekoga ako moze da mi pomogne i malo mi pojasni neke stvari.

Ovako, nasao sam jedan ogroooman zvucnik (zvucnu kutiju), ne mogu nigde naci slike na netu, visok je oko metar i po, sirok metar, dugacak pola metra, tezak u Boga. Kad sam ga otvorio u njemu se nalazi jedan veliki bass a gore su 4 mala visokotonca (valjda su sva 4 vusokotonca, isto izgledaju) u obliku pravouganika (izgledaju kao malecne trube). Sve je to unutra bez skretnica zamotano bilo, redno vezano i davalo dve zice na izlazu i tako je bilo ukljucivano najverovatnije neko ko ne zna nista o tome je tako ukljucio, video ne radi i ostavio zvucnik u staroj diskoteci gde sam ga ja i nasao u podrumu. Sad, na tom velikom bassu pise da je od 200W (ima jos nesto pored pise i 500W al okolo se izbrisalo i ne vidim sta pise, nesto u fazonu R.M.S.), i 8oma. Sad, ona 4 gora visokotonca ne znam od koliko su ni oma ni w... E sad moja misterija pocinje tu. Ako je taj veliki bass od 8 oma, da li i ta 4 visokotonca moram da nabavim od 8 oma (sva 4 su pocepana) ili oni mogu da budu i od 4 oma, pa to sve na kraju skretnica sabira ili kako to ide? I kakve skretnice uopste da trazim za takvu zvucnu kutiju? Koje snage da trazim te visokotonce? Ocu da sredim tu kutiju, da je ulepsam malo pa ako mogu i da je prodam, jer vidi se da je to nesto veliko i kvalitetno, spolja ima neka mala ostecenja, ali oblozen je nekom tvrdom tkaninom spolja (nesto kao tepih), i ima mrezice lepe i na visokotoncima i na velikom bassu.

Domaćin CAMARO SS (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Podrazumevano Re: Misteriozni zvucnik, skretnice, omaza i snaga zvucnika

Evo na brzinu da odgovorim koliko imam vremena:
    Koliko ja znam impedansu kutije odredjuje bass zvucnik znaci 8 Ohm-a,sto se tice ostalog ne mogu pomoci jer nema dovoljno informacija..po snazi zvucnika bi rekao da je 12'' sto je premalo za toliku kutiju (cak i 15 je pitanje) tako da mislim da je to odokativno radjeno i da nece imati doro iskoriscenje.Sto se tice visokotonaca..moj predlog je 4 kom po 20w tj da ne predje 100w ukupno jer je otprilike tako dimenzionisana moja kutija i dobro se cuje.Sto se tice skretnice opet ne mogu pomoci er nemam podatke o bass-u a ni o visokotoncima koje tek treba kupiti.Ako mozes pogledaj marku i model bassa i slikaj sve to ali tesko da ce to zvucati dobro.Koliko sam ukapirao imas samo 1 kuiju,zapitaj se da li je to sve isplativo jer ti niko normalan nece kupiti samo 1 kom.Da je bass bin u pitnju pa i nekako ali full range kutija,nema sanse.
    Malo sam te bacio u bedak ali bolje sad nego da ulazes u to i da opet zavrsi prasnjava u skladistu
    PRAY THE LORD
    / / /M5 ultimat machine

Početnik Prcoje (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Key Features
    Manufacturer: Raveland
    Type: Subwoofer
    Power Handling: 200
    Signal Connection: Wired
    Speaker Type: Passive Speakers
    Height in mm: 860 mm
    Sound Projector: No

Evo ga nasao sam podatke o njemu, znaci taj bass unutra je 200W RMS i 500W MAX, a o 4 trube nemam podatke nista ne pise na njima. E sad ima tu i proizvodjac i model al ne mogu nikako da nadjem gde da nabavim te trube i kakve skretnice bi mi trebale?

Početnik Prcoje (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Slične teme

1. POMOC U VEZI ZVUCNIKA
    Autor symbad u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 04.02.2004., 14:27
  2. Problem oko zvucne karte ili zvucnika?
    Autor dule_vr u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.12.2003., 11:09
  3. PROBLEM OKO ZVUCNIKA ILI ZVUCNE KARTICE ! ! !
    Autor dule_vr u forumu Softver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.12.2003., 23:08

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •