Ukinute ekskurzije u inostranstvo

Sta bih ja dala da odem u inostransto!
Ne do Bog da ih ukinu...
Pa,sta ce ti dete po Srbiji,da gleda jad i bedu?
Nagledace se i nacuce o svojoj zemlji na savovima geografije.
Zar se od 1. do 8.ne ide samo po Srbiji?
Vec u srednjoj krece se na dalje destinacije,sto mislim da je dobra ideja..
 
Sta bih ja dala da odem u inostransto!
Ne do Bog da ih ukinu...
Pa,sta ce ti dete po Srbiji,da gleda jad i bedu?
Nagledace se i nacuce o svojoj zemlji na savovima geografije.
Zar se od 1. do 8.ne ide samo po Srbiji?
Vec u srednjoj krece se na dalje destinacije,sto mislim da je dobra ideja..

Naravno da je dobra ideja da se ide na dalje destinacije,ali kao sto vec par dana pricaju na vestima,a bogami i po skoli,ukinuce tu ekskurziju u trecem razredu srednje skole...prvi i drugi razred srednje isto ide samo po Srbiji,i to sve iste destinacije kao u osnovnoj...ucis napamet raspoored kamenja na Kopaoniku i Zlatiboru,ko da nema nijedne druge planine u zemlji,ili drugih zanimljivih lokacija,kad vec ne moze inostranstvo...
 
Ја сам за укидање екскурзија у иностранство.
О.К. пустила сам своју децу, али шта се десило?
Старији је ишао, јер је такав састав одељења био да су сви могли да одвоје по 600 еврића за 4 дана, млађи није, јер није било довољно заинтересованих, а састав одељења такав да би родитељи пустили децу по Србији, али није било понуде за Србију.
А против сам да с еиде ,,напоље'', јер... казаћу вам после зашто.
 
Sta bih ja dala da odem u inostransto!
Ne do Bog da ih ukinu...
Pa,sta ce ti dete po Srbiji,da gleda jad i bedu?
Nagledace se i nacuce o svojoj zemlji na savovima geografije.
Zar se od 1. do 8.ne ide samo po Srbiji?
Vec u srednjoj krece se na dalje destinacije,sto mislim da je dobra ideja..

:dash: :dash: :dash:

goc1.jpg


goc3.jpg


dsc03617r.jpg


dsc03699o.jpg


4k7g9e.jpg


926100_semdervo.jpg



I tako dalje...
 
jos jedan glup potez koji ne vodi nikuda... zao mi je ovih klinaca koji ce imati priliku da uzivaju u svim 'dobrobitima' sadasnje vlasti :roll:
ne prepoznajem ova mesta po Srbiji koja je yokai postavio, ali moram da se slozim sa forumasicom ba da sam ja na ekskurziji po Srbiji uglavnom gledala samo jad i bedu... Bez da uvredim bilo koga hocu da napisem da smo mi u osmom razredu isli 3 dana u Negotin i okolinu, u zivotu necu zaboraviti koliko je hotel u Negotinu bio ocajan i odvratan i kolike su bube setale po sobi i koliko sam vrisnula kad sam usla u kupatilo a buba svaba opusteno seta :eek: uzas, i sad sam se najezila dok ovo kucam :roll: a onda preko dana u Negotinu zive duse nema, pustinja... u hotelu hrana ocaj, a u blizini jedna jedina pekara, kad je uslo nas 30 za 10 minuta u pekari vise niceg nije bilo :eek: katastrofa, i stvarno ni najgorem neprijatelju ne bih pozelela da ode u Negotin. Karatas, zanimljiv kamp, izolovan od sveta, ali lokalni dziberi zeljni maloletnica :roll: :roll:
Onda Nis i Vranje u prvoj godini, blagi uzas. Uvek sam se divila nasim organizatorima koji ostave slobodno vreme za nedelju popodne :roll: u Nisu, naravno, nedeljom nista ne radi, bukvalno vode nemas gde da kupis, to jos nigde nisam videla da nista ali bukvalno nista ne radi nedeljom :eek: a Vranje, prica za sebe. Tamo je kisna kanalizacija izgleda misaona imenica, mi smo pogodili dan kada je bio ogroman pljusak i bukvalno su se potoci slivali ulicama, a vodic je otprilike iz 13og puta pogodio put za kucu Bore Stankovica (naravno da smo peske isli po kisi)... samo Kinezi znaju koliko su taj dan prodali kisobrana i carapa :roll: :lol:
Mogu ovi da izmisle koliko hoce ekskurzija po Srbiji, tesko da bismo igde bolje prosli... A Rim, Bec, Budimpesta, Atina, Prag - reci su suvisne ;)
 
Poslednja izmena:
Не заборавите да су то школске екскурзије и оне морају имати васпитно образовни карактер, а на туристички!!!


Јокаи (Џокеј) :) хвала на пар мојих фотки, увек им се дивим...
 
Poslednja izmena:
A sta je to vasptno obrazovni karakter? I gde je to vidljivo na ekskurzijama u Srbiji (kad vec nije u inostranstvu)?

Zar nije najbolji vaspitno obrazovni karakter onih 100 evra kazne po osobi u sred Rima za likove koji su se peli na fontanu di trevi radi slikanja? :lol:
 
Kad bi roditelji samo znali kako se njihova fina deca pretvore u nemoguću čim pređu 20 km od kuće dobro bi se zamisli gde su pogrešili u vaspitanju i da li da ih puste bilo gde. Naravno pričam o savesnim roditeljima, kojima kritika sopstvenog deteta nije smak sveta. Prošle godine sam bila u hotelu gde su došle kliknice 8 razred, prvo nisu htele da se razdvoje, njih 3 drugarice, tražilo je da spava u trokrevetnim bračnim krevetima, oni standardni nisu za njih, kada je profesorka rekla da ili će tu da spavaju ili će ih razdvojiti, rekoše, onako prevrćući očima, ma, da šta nam napriča...Sutra dan je u susednom hotelu dolazila policija jer su bacili komodu sa trećeh sprata, ukrali suncobran i zastavu.
 
Poslednja izmena:
Cinjenica je da je srbija relativno mala i da se tu nema sta posebno vidjeti, najveci problem u svemu je smjestaj jer je kritican a cijena je malo manja nego da se otislo u neki evropsi grad, znam da smo u moje vreme dobili ponudu za crnu goru i grcku gdje je 7 dana u crnoj gori bilo skuplje nego u grckoj i naravno da nismo ni pomislili da idemo u cg :), za drugu eskurziju smo se sami organizovali i prikupili ponude ( bez direktorovog posredovanja) i sa ponudama dosli u skolu kad je sve bilo gotovo i roditelji obavjesteni i pristali da idemo u spaniju direktor je morao dati pristanak, mislim da je to bila jedina godina ka se nije dobro ugradio u neku eskurziju, obicno 10-15 % cijene kostanja ide direktoru
 
Не заборавите да су то школске екскурзије и оне морају имати васпитно образовни карактер, а на туристички!!!


Јокао, хвала на пар мојих фотки, увек им се дивим...


Знам да су неке школе огранизовале целе оне туре ИТ-ШПА, па су их водили по супер хотелима са укљученим масажама лол..
Не кажем да не треба, али није неопходно, немају времена за друге активности које укључују васп-образ карактер..
И до проф. је, какав му је васп-образ каракатер.
 
Cinjenica je da je srbija relativno mala i da se tu nema sta posebno vidjeti,
Ko pažljivo gleda svuda će videti ponešto!

U školi treba naučiti i šta je to društvo i organizovana zajednica. To znači da svi treba da učestvuju u događaju kao što je ekskurzija. Ukoliko samo jedan nema mogućnosti da je plati - nema ekskurzije!

Ovde se preteruje u svemu, sve se pretvara u kič, pa je ista sudbina snašla i ekskurzije. Svi se razmeću, niko ne razmišlja kako to platiti. 500 ili 600 evra je ogroman izdatak za većinu - priznao to ko ili ne!

Ne moraju se zabraniti ekskurzije nikome, ali bi trebalo propisati da cena ne sme preći polovinu prosečne plate u okrugu gde je škola. Pa organizujte ako hoćete i na Mars!
 
Najpre na temu "Ima li se šta videti u zemljici Srbiji?"...
Ima. Manastiri. Prirodne lepote. Planine. Reke. Jezera. Istorijski spomenici.

Prošle godine u septembru sam nakon puuuuuno godina ponovo otišla na Oplenac. Naravno da je drugačiji doživljaj istog kada imaš 12 i kada si uveliko u tridesetim. Ali je podjednako prelepo. Nisam vernik. Naprotiv. Ali sam ljubitelj umetnosti i lepote.
Niš posetih pre nekoliko godina po prvi put. Imalo se itekako šta videti (Ćele-kula, Spomen park Bubanj, logor Crveni krst).

Želim da odem u Lepenski vir i Đavolju varoš.

Ko hoće da vidi, videće.
Ko hoće da nauči, naučiće.

A ekskurzije u inostranstvo gube poentu. Rođaka je bila na maturantskoj ekskurziji Italija-Španija i na FB-u je osvanulo 345 fotografija na kojima su ona i drugari u kupaćim kostimima, loču na plaži ili raspojasani po sobama, opet loču. Ni jedna fotka ispred muzeja, fontane, makar da je Juliju pipnula za grudi. Ništa! I nije njena generacija izuzetak. 20% dece ode da nešto vidi. 80% da šopinguje i alkoholiše se. Ekskurzija je edukativnog karaktera a edukacija nije naljoskati se i bauljati. Moj predlog je da se maturantima iznajmi hotel u gradu u kojem žive, i to na 4 dana pa neka dovuku alkohol i obeznane se. Time će uštedeti lovu roditeljima a profesore poštedeti glavobolje.
Sad će se naći neki pametnjaković da primeti kako profesori dobijaju oho-ho dnevnice za odlaske na ekskurzije. Nema tog novca koji može da nadoknadi brigu i odgovornost za tridesetoro adolescenata. Koleginica koja radi u jednoj od beogradskih gimnazija mi se žalila da je sa odeljenjem sa kojim ide na ekskurzije (njihova razredna je starija žena i ona je menja) prošla sve: od toga da ih vodi na ispiranje u hitnu do toga da u pola tri zatekne grupni sex u jednoj od soba.
 
Moja generacije nikada nije ni išla na ekskurzije u inostranstvo (ja sam napustila srednju školu davne 1990).
Možda je sada to drugačije jer neka deca ni ne mogu da vide inostranstvo ako ne odu sa školom, jer porodične finansije ne dozvoljavaju porodično putovanje u inostranstvo?
Ne znam, ne razumem se. Ja ne mislim da je odlazak u inostranstvo važan za ekskurziju, jer klinci nikada ne uče na ekskurzijama - toliko su srećni što će biti sami po hotelskim sobama, busu i bez škole, da je sve ostalo ionako sporedno.
Ali ja ne volim ni grupna putovanja za odrasle : )
 
@pile: to ti pricam....ne ide se sa iskrenom namerom da se nesto vidi i nauci, nego se ide iz fazona, hira....i da bi se posle hvalilo kako su bili negde. To sto nista ne znaju o toj zemlji gde su bili, to sto ih nista ne zanima, to je nebitno.

Slicno kao jedni nasi poznanici, klasicni gastarbajteri. Cula kako smo mi X puta isli u Veneciju i nagovorila muza da i oni idu. Otisla ujutru, vratila se vece istog dana i pricala po komsiluku kako je (citiram( "bila u Taliju". :eek: :rotf:

Slicno je to i sa onim turistima, koji iz Srbije kobajagi idu u Bec...a ustvari zavrse u outlet-centru u Parndorfu, koji nije ni blizu Beca. Kupe dve majice u H&M-u i onda kuci pricaju da su bili u Becu. :lol:

Sto kaze Skabo "kuda ce te deco bre, kad ne znate odakle ste?". I to je cela poente price. ;)
 

Back
Top