tekst i slika u istom redu centrirani?

у 11ом реду ти је наглашено у стилу да ти је поравнање "justify", то ти се коси с осталим форматирањем. Код ти је доста "прљав", тако да ти препоручујем да га средиш мало. Форматирај слова кроз стил, остало ради у HTML
 
Sto se tice koda, jeste u pravu si, dosta je prljav, al ne umem da ga sredim, znam samo HTML, CSS je za mene mnogo komplikovan, a ovo ako uspem uz neciju pomoc da sredim bice mi template za ostale clanke. Molim one koji zele da mi pomognu da mi jednostavno kazu "to i to" treba da napises u <head> a "ovo" u <body>...Npr sta mi ti predlazes da napisem umesto "justify"?
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice koda, jeste u pravu si, dosta je prljav, al ne umem da ga sredim, znam samo HTML, CSS je za mene mnogo komplikovan, a ovo ako uspem uz neciju pomoc da sredim bice mi template za ostale clanke. Molim one koji zele da mi pomognu da mi jednostavno kazu "to i to" treba da napises u <head> a "ovo" u <body>...
Hvala.

HTML i CSS su ti na pocetku bukvalno samo kopiranje vec vidjenih stvari po netu, vrlo brzo se tim 'kopiranjem' i nauce.

u <head>deo se ubacuje naziv koji ce pisati na tabu
u <body> ide sve ono sto cini stranicu vizuelno, forme, tekstovi, boje itd.
u <script="text/javascript"> deo ide javascript elementi koji se instanciraju u HTML kod.
u <?php> stavljas php elemente za izradu dinamickog sajta.
 

Back
Top