Razvoj licnosti intrauterino

gost 237624

Domaćin
Poruka
3.087
Sada se dosta govori da formiranje licnosti pocinje jos u prenatalnom dobu, znaci u periodu od zaceca do rodjenja bebe.
U kojoj meri je to tako i kako se onda moze doprineti da razvoj bebe dok je jos u stomaku tece harmonicno koliko-toliko?

Ne znam da li je ova tema vise za dom i porodicu... Ako jeste moze da se prebaci.
 
Zavisi od genetskog materijala roditelja koliko će to imati uspeha
A kad se rodi...
isključivo zavisi od roditelja kojima svega preko glave,
nervoznih vaspitačica,
sujetnih profesora koji su do posla došli preko veze nikako na znanje
manijakalnih oficira u vojsci
ljubomornih kolega svesnih svojih slabosti sa prednošću lenjost u radnim navikama
pa im lakše verbalno da opljuju nekog nego da dokažu uspesima...

a jel to spremamo dete za iluminata?
nije to ništa naročito biti iluminat, klasična zloupotreba ljudske gluposti, alavosti i lenjosti...
 
Bolje da poradimo na sopstvenom savršenstvu nego da drilujemo dete ovakvi nesavršeni sa nizom nelogičnosti
u ponašanju i navikama, naročito seksualnim :D

Zaista, može li iskompleksiran roditelj da ima savršeno dete i koja je cena po psihu istog?
Neki su uspeli da dodju sa sela u grad, da zadrže sve svoje seoske osobine ali da im dete ima fakultet što je glavni uspeh
Samo je problem što je taj akademski gradjanin navikao na fizičko malteritaranje tokom školovnja pa burno reaguje
medju kolegama kada se dešava nešto što nije bilo planirano tj nije došlo do uspeha... podsvesno slede batine i kazne...

krave_fao.jpg
diploma.jpg


Na ovom forumu sam pročitao čudne komentare učesnika da dozvoljavanju policijsko batinanje i premlaćivanje
onih koji su malo više uživali u životu pritom nikog nisu ugrozili, sem sujete...

Policajci su nam mnogo batinani u detinjstvu... kamo sreće da su im u embrionalnom razvoju puštali muziku...
Tada bi pevali sa njima, danas možemo samo da plačemo :rida:
 
Poslednja izmena:
Ih, pa dokle si ti stigao? Do iluminata i seksualnih navika. :D
Mene zanima koliko je ta teza nekih psihologa ozbiljna, da se licnost formira kod majke u stomaku. Meni zvuci malo neverovatno, ali verujem da ima ovde ko o tome nesto zna.
Pretpostavljam da bi zena u trudnoci onda trebalo da bude koliko-toliko stabilna, ako to ima nekog uticaja na psihicku stabilnost deteta.
 
Ih, pa dokle si ti stigao? Do iluminata i seksualnih navika. :D
Mene zanima koliko je ta teza nekih psihologa ozbiljna, da se licnost formira kod majke u stomaku. Meni zvuci malo neverovatno, ali verujem da ima ovde ko o tome nesto zna.
Pretpostavljam da bi zena u trudnoci onda trebalo da bude koliko-toliko stabilna, ako to ima nekog uticaja na psihicku stabilnost deteta.

Pa dobro ima vremena dotle...
Dok odrastamo u osnovnoj školi nas nauče na poltronstvo i kako se dobijaju lepše ocene :D

A na državnom bolimeglava i neradimisedanas fakultetu nas nauče korupciji potpisivanjem knjige...
... koja je nastala sintezomtudjih mišljenja i nalaza što vidimo na kraju "udžbenika" koji je
kao takav osiromašena verzija izvornog znanja :D
 
Sad ćete naravno reći ovaj mnogo neozbiljan, pušta Mileta Kitića ženi...
Medjutim ako će žena da mi jede hranu sa aditivima u trudnoći onda zalud svo elektromagnetno polje muzike...
Ako ću imati idealno dete koje će da odrasta uz sina od Milorada i Živorada koji šopanjem dolaze do čega žele....
Ako će da živi u alavom društvu koje kida na mrvice materijalnog koje mu bacaju pojedinci kao pijanac keru lutalici...
Zalud onda muzika... može slobodno Mile Kitić... Jel ste slušali "Plavo oko".. mnogo dobro...
prosto, eugenici nema mesta na solističkim koncertima stubova kulture :D
 
Poslednja izmena:
Sada se dosta govori da formiranje licnosti pocinje jos u prenatalnom dobu, znaci u periodu od zaceca do rodjenja bebe.
U kojoj meri je to tako i kako se onda moze doprineti da razvoj bebe dok je jos u stomaku tece harmonicno koliko-toliko?

Ne znam da li je ova tema vise za dom i porodicu... Ako jeste moze da se prebaci.

Ja verujem, negde u to, da samim svojim ponašanjem , ishranom utičeš na formiranje bebe u svom stomačiću. Znači, ogradjujem se, nisma nikada bila u drugom stanju, nemam iskustva, ali sam dosta o tome čitala. Veoma je važno se pravilno hraniti tada, jer ono si šta jedeš. Znači, samim tim, ako se pravilno hraniš, ti najpre fizički se dobro osećaš, da izneseš trudnoću, a samim tim i beba dobija sve potrebne vitamine , i hranu kroz ishranu, odnosno kroz tebe. Drugo, važno je biti smirena, nasmejana, vedra, jer to ej sve energija...znaci, ako si ti nervozna po prirodi, kako onda to malo bice u tebi nece osetiti, naravno da hoce. Mislim da treba biti maskimalno opustena, nasmejana, uživati u tome, što donosiš novo bice na ovaj svet. Meni ej to čuideno, hej...nosiš delić sebe i nekoga u sebi, i stvaras nesto lepo, sto ce ti oplemeniti i uciniti zivot sadrzajnijim. Ne znam, ja jedva čekam jednog dana. Ima da pevam stomačiću, da mu puštam muzikicu, pa se nadam da cu imati i sretan brak, i onda gde ces vece srece, kada ti neko pomilki stomacic, ili onako iz sale, crtka nesto po stomaku, pa mu prica. Kazite Vi sta hocete, ja mislim i verujem, da bebe sve to čuju, osećaju i da mogu jednostavno da "osete" kada su željene, kada neko uživa u njima, kada se svesno donose na ovaj svet. Ja duboko verujem da sve to ima veze, sa ponasanjem, odnosno kakva si osoba. I ako si ti takva i ta bebica bice srecna a danas sutra ces umeti da podignes i zadovoljno i sretno dete i pustiš ga u život. Ja jedva čekam jednog dana, verujem da biću najsrećnija upravo baš tada. :)
 

Back
Top