Grupa B (Holandija, Danska, Nemačka, Portugal) - Evropsko prvenstvo 2012.

Ko ide u četvrtfinale?

  • Holandija

  • Danska

  • Nemačka

  • Portugal

  • Holandija

  • Danska

  • Nemačka

  • Portugal


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ma srecom Podolski nije imo svoj dan tu utakmicu je unistio Baneta al ga gol nije hteo jos mu Stojke skinuo penal...dobro imali smo i mi neke svoje sanse najjgore od svega mi imamo igraca vise drugo poluvreme i branimo se ccc...

Nije Podolski nikog uništio - on ni tvoju babu ne bi mogao da uništi - nego je Bane imao žuti karton iz prvog poluvremena i ispravno je procenio da sudija samo jedva čeka da poravna odnos snaga.

Zato je odigrao toliko meko drugo poluvreme da nije napravio nijedan jedini faul.
 
U to da li je on sveukupno dobar ili loš igrač ne bih ulazio, ali je sasvim jasno da on nije nikakav virtuoz s loptom pa da celo jedno poluvreme, a i više od toga, može konstantno i bez neke veće muke da prelazi jednog od najboljih desnih bekova sveta - a kada je odbrana u pitanju, možda i najboljeg. Sad sam pogledao, Bane je od 18. minuta imao žuti karton. Minut kasnije je i Kolarov dobio karton, a u 57. i 59. minutu su kartone podobijali i Subotić i Vidić.

Poveži to sa Kloseovim crvenim i dobićeš odgovor zašto je čak i Tomas Miler delovao kao Garinča.
 
Stvar je u tome da su nas oni tako razbili i toliko šansi stvorili zato što su nas lako prolazili. A lako su nas prolazili ne zato što su prosečni ili ispodprosečni dribleri i tehničari Podolski i Miler preko noći postali Džordž Best i Garinča nego zato što su naši igrači odigrali jako mekano drugo poluvreme, a i dobar deo prvog. A odigrali su ih mekano zbog kartona i ispravne pretpostavke da sudija nakon Kloseovog crvenog jedva čeka da isključi nekog našeg igrača i time izjednači odnos snaga na terenu.

Ja čak mislim da bismo se mi barem duplo bolje pokazali da smo imali nekog krštenog sudiju koji ne bi isključio Klosea, ali istovremeno ni mahao toliko kartonima.
 

Back
Top