Ishrana sirovom hranom

Dobar dan,super što sam našao temu :super:
Već desetak dana jedem sirovu hranu,ali ne prija mom organizmu,imate li savet šta da radim?

Ја исто имам проблема никако да се заситим а енергија ми оде у кхујац! Оне клице човек треба да поједе 5кг дневно само да напуни стомак, а од поврћа стомак ми брбоће по цео дан (поврће је органско из моје баште)..... Кризирам ко они тешки интравенски наркомани:hahaha:
 
Жваћи дуго и узимај ону храну која ти се допада, барем на почетку.
Салате са мало нископроцентног јабуковог сирћета, мало соли, бибера, евентуално још неког зачина и хладно цеђеним уљем су увек добар избор.
Воће сваке врсте такође.
Пресно млеко, обично или укисељено, или сир од њега(самокис, тј сремски сир), житарице, наклијале и сушено тесто, клице као фракција од млевеног зрна с млеком, пресан кукуруз шећерац(бар док га има), мед са јеѕграстим воћем(ораси, бадеми, лешници...), пресан ољуштен сунцокрет са укисељеним купусом, сушено месо...
Jeo sam naklijali ječam,boli tiba :sad2:

u kom smislu ne prija?
meni sada ne prija obicna hrana, sve mi deluje preslano. iako jos uvek nisam totalni sirovnjak, kada jedem obicnu hranu osecam se fizicki lose, usporeno, slomljeno.
evo par dana rucam kuvano i ne prija mi.
sto se tice psenice naklijale. onjaj hleb sto sam pisala da sam pravila...okej bude ali u jako malim kolicinama. nekako bude prejak, kao da bude ljutkast. imate li ideju od cega?
uglavnom ga pravim od mlevne naklijale psenice (da belije :lol:) i dodam suncokreta, bundevinog smena, susama, malo, jako malo morske soli i sve zamesim sa malo lanenog ulja. onda to susim na suncu.
Ja ne mogu da jedem više naklijalo,ne mogu da svarim,nemam žučnu kesu,pretpostavljam da je zbog toga.
Ја исто имам проблема никако да се заситим а енергија ми оде у кхујац! Оне клице човек треба да поједе 5кг дневно само да напуни стомак, а од поврћа стомак ми брбоће по цео дан (поврће је органско из моје баште)..... Кризирам ко они тешки интравенски наркомани:hahaha:
haha isto tako :)
A da pokusate postepeno, prvo jedan obrok dnevno da zamenite sirovom hranom...?

Pokušavam...videćemo :D
 
Jeo sam naklijali ječam,boli tiba :sad2:


Ja ne mogu da jedem više naklijalo,ne mogu da svarim,nemam žučnu kesu,pretpostavljam da je zbog toga.

haha isto tako :)


Pokušavam...videćemo :D
Жуч је битна за варење масноћа, слабо она има везе с клицама.
И не знам што сте тако навалили на те клице?
Ја и жена једемо понекад с медом или воћем, деца само и једино с киселим млеком или бананама.
Коме баш треба енергије нека једе веће количине просушеног теста од интегралног брашна, језграсто воће(ораси, бадеми, лешници...) са или без меда, пресан кикирики или пресан љуштени сунцокрет са киселим купусом, салате са више додатог хладно цеђеног маслиновог уља које ће им дати енергетску вредност.
Ко има домаће кобасице, шунке, сланине, пршуте, сушено ћуреће, пачије или гушчије нек не оклева.
Е да, црни лук као салата уз неко јело изразито засићује.
Црни лук се може јести као сам црни лук, уз неко друго поврће у салати, или га исецкате , посолите, обиберите и прелијете маслиновим уљем.
 
Poslednja izmena:
Sampinjone mogu da se jedu sirove, spremala sam ih pre neki dan ovako: http://youngonrawfood.com/save-the-turkey/ i planiram danas da ponovim. :) Ovo je divno, verujte mi. Uopste, vredi pogledati njen sajt. Recimo, tragam za onom spravicom za pravljenje rezanaca od povrca, spagete od tikvica sa paradajz sosom (piko de galo na gastronomadovom sajtu) posute "parmezanom" od indijskog oraha, soli i belog luka bi bile super obrok. Ili, kad vec pominjem Brku, u istoj epizodi je spremao i gvakamole, one su uz susene krekere super ideja za dorucak, zar ne?! Bas kompletan obrok u nutritivnom smislu.
 
Sampinjone mogu da se jedu sirove, spremala sam ih pre neki dan ovako: http://youngonrawfood.com/save-the-turkey/ i planiram danas da ponovim. :) Ovo je divno, verujte mi. Uopste, vredi pogledati njen sajt. Recimo, tragam za onom spravicom za pravljenje rezanaca od povrca, spagete od tikvica sa paradajz sosom (piko de galo na gastronomadovom sajtu) posute "parmezanom" od indijskog oraha, soli i belog luka bi bile super obrok. Ili, kad vec pominjem Brku, u istoj epizodi je spremao i gvakamole, one su uz susene krekere super ideja za dorucak, zar ne?! Bas kompletan obrok u nutritivnom smislu.
Znam, ali se moraju krvnički temeljno oprati!
 
Iskreno, vise zazirem od samo dimljenog svinjskog mesa. :lol: Jer sampinjone se gaje u kontrolisanim uslovima, na sterilisanom humusu, u zatvorenim prostorijama, druga su stvar recimo lisicarke ili vrganji koje je neko nabrao.
Однесеш месо на преглед за трихинелу спиралис, или ако имаш апаратић...
Мој матори је после одласка у пензију отворио приватну ветеринарску амбуланту и купио из Швабије 97. трихинелоскоп за 2к ДМ, половни.
Користи га и данас иако је затворио амбуланту, мало за себе и нас, мало за своју браћу и сестре као и кад учини неком пријатељу..
 
Imamo mikroskop koji to sasvim lepo obavi, pregledala sam uzoraka i uzoraka i licno, a vec pripremu za pregled mogu i zmureci da uradim. Pricam o tome kakva su ta creva, o tome kakav je dim i o hormonima stresa koji cak i pored omamljivanja dospevaju u meso u procesu klanja, i pricam o bakterijama, i o solima koje se koriste u fazi pripreme.
 
Жуч је битна за варење масноћа, слабо она има везе с клицама.
И не знам што сте тако навалили на те клице?
Ја и жена једемо понекад с медом или воћем, деца само и једино с киселим млеком или бананама.
Коме баш треба енергије нека једе веће количине просушеног теста од интегралног брашна, језграсто воће(ораси, бадеми, лешници...) са или без меда, пресан кикирики или пресан љуштени сунцокрет са киселим купусом, салате са више додатог хладно цеђеног маслиновог уља које ће им дати енергетску вредност.
Ко има домаће кобасице, шунке, сланине, пршуте, сушено ћуреће, пачије или гушчије нек не оклева.
Е да, црни лук као салата уз неко јело изразито засићује.
Црни лук се може јести као сам црни лук, уз неко друго поврће у салати, или га исецкате , посолите, обиберите и прелијете маслиновим уљем.
Zašto biljojedi onda imaju žuč?:dontunderstand:
Sampinjone mogu da se jedu sirove, spremala sam ih pre neki dan ovako: http://youngonrawfood.com/save-the-turkey/ i planiram danas da ponovim. :) Ovo je divno, verujte mi. Uopste, vredi pogledati njen sajt. Recimo, tragam za onom spravicom za pravljenje rezanaca od povrca, spagete od tikvica sa paradajz sosom (piko de galo na gastronomadovom sajtu) posute "parmezanom" od indijskog oraha, soli i belog luka bi bile super obrok. Ili, kad vec pominjem Brku, u istoj epizodi je spremao i gvakamole, one su uz susene krekere super ideja za dorucak, zar ne?! Bas kompletan obrok u nutritivnom smislu.
Jel znaš ti šta sve ima na šampinjonima?
Iskreno, vise zazirem od samo dimljenog svinjskog mesa. :lol: Jer sampinjone se gaje u kontrolisanim uslovima, na sterilisanom humusu, u zatvorenim prostorijama, druga su stvar recimo lisicarke ili vrganji koje je neko nabrao.

Znači ne znaš :D
 
Imamo mikroskop koji to sasvim lepo obavi, pregledala sam uzoraka i uzoraka i licno, a vec pripremu za pregled mogu i zmureci da uradim. Pricam o tome kakva su ta creva, o tome kakav je dim i o hormonima stresa koji cak i pored omamljivanja dospevaju u meso u procesu klanja, i pricam o bakterijama, i o solima koje se koriste u fazi pripreme.
Рекао сам ко јесте у могућности да то има као домаће.
Ко није нека купи од неког у кога има поверења, а за индустрију не бих коментарисао.
Црева могу бити и вештачка, или се уосталом не морају јести баЈсице, а мало ће бактерија преживети саламурење и димљење.
Уосталом и стомак временом очврсне од пресне клопе.
Е да, узми у обзир Ескиме до пре пола века па произвољно уназад, колико су они током живота стресно утаманили животиња пошто је због климе њихова исхрана скоро апсолутно анимална???
 
Zašto biljojedi onda imaju žuč?:dontunderstand:
А па трава, сено, лишће и сл сигурно нису лакши за варење од поврћа и воћа које ми конзумирамо од биљне клопе.
Сем тога биљоједи у принципу имају другачији пробавни тракт од сваштоједа па жуч користе за другачији тип састојака од нас.
Jel znaš ti šta sve ima na šampinjonima?


Znači ne znaš :D
 
А па трава, сено, лишће и сл сигурно нису лакши за варење од поврћа и воћа које ми конзумирамо од биљне клопе.
Сем тога биљоједи у принципу имају другачији пробавни тракт од сваштоједа па жуч користе за другачији тип састојака од нас.

Napisao si u prethodnom postu da služi za varenje masnoća.
Ne razumem,kakvih to masnoća ima u senu,travi,lišću?:D
 
Napisao si u prethodnom postu da služi za varenje masnoća.
Ne razumem,kakvih to masnoća ima u senu,travi,lišću?:D
Написала ти је мими за курузу, али свако биље има више или мање масти, мада свакако мање од месне хране(сем уљарица, језграстог воћа и неких махунарки).
Уосталом не мораш ми писати ништа о жучи и тегобама оних који су извадили жучну кесу, мој отац је имао ту операцију још пре 39 година.
Покушао је с дијетом, ишао у Врњачку бању, пио неки румунски лек који је имао укус и мирис двапут гори од ужаса, и што је најлуђе деловао је, тј избацио би жучне каменце, али није се могло...
Ветеринар, кад одради посао у штали, обору, тору, кокошињцу, домаћин изнесе ракије, вина, мезе...и онда она молба: Докторе да се почастите мало!
Ко ће томе одолети и на крају одлучио се за нож.
И дан данас мора да пази шта једе.
Али да, жуч је пре свега намењена варењу масти у организму!
 
Poslednja izmena:
Kovac, 1. masti ima u kukuruzu do mile volje; 2 cega to ima u sampinjonama?

Pesticida mimi's mom.Nije problem sterilan kompost(drugačije ne bi ni mogli da niknu)ali toliko ih prskaju protiv svega i svačega da to nije normalno.
Bukovača je bolje rešenje što se toga tiče,ne prska se toliko.

Написала ти је мими за курузу, али свако биље има више или мање масти, мада свакако мање од месне хране(сем уљарица, језграстог воћа и неких махунарки).
Уосталом не мораш ми писати ништа о жучи и тегобама оних који су извадили жучну кесу, мој отац је имао ту операцију још пре 39 година.
Покушао је с дијетом, ишао у Врњачку бању, пио неки румунски лек који је имао укус и мирис двапут гори од ужаса, и што је најлуђе деловао је, тј избацио би жучне каменце, али није се могло...
Ветеринар, кад одради посао у штали, обору, тору, кокошињцу, домаћин изнесе ракије, вина, мезе...и онда она молба: Докторе да се почастите мало!
Ко ће томе одолети и на крају одлучио се за нож.
И дан данас мора да пази шта једе.
Али да, жуч је пре свега намењена варењу масти у организму!

To ti pričam-o problemima kad nema žučnih soli da vare,toliko je teško sa varenjem-pogotovo sirove hrane.
Ne vredi,moram prokuvati ječam ili ovas.Ali soju ne smem uopšte da jedem,to je bomba u stomaku za mene :D
 
Pesticida mimi's mom.Nije problem sterilan kompost(drugačije ne bi ni mogli da niknu)ali toliko ih prskaju protiv svega i svačega da to nije normalno.
Bukovača je bolje rešenje što se toga tiče,ne prska se toliko.



To ti pričam-o problemima kad nema žučnih soli da vare,toliko je teško sa varenjem-pogotovo sirove hrane.
Ne vredi,moram prokuvati ječam ili ovas.Ali soju ne smem uopšte da jedem,to je bomba u stomaku za mene :D

Joj, bukovace su mi gadne, ljigave, ma podsecaju me na poza golaca po teksturi! :sad2:

Nasla sam danas konacno "ljustilicu" koja od povrca pravi rezance, jedva sam nesto malo cvekle odbranila za sebe od cerke. :lol:
 
Ko je ono bese pricao o mleku? :think:

488294_345724505516389_399537519_n.jpg
 
Bademovo je super. Preko noci se potopi u vodu, ujutru procedi, doda se 4x vise vode i koja suva urma, izblendira i ocedi. Pulpa iz krpe je dobra za susene krekere a mleko opstaje u frzideru (ako se ne popije pre toga, sto je tesko) do 3 dana.
 
Ево један добар рецепт: Багзијев Шејк :D Пшеничне клице самлети у блендеру док се не претворе у кашу,у то додати меда по укусу,зачинити циметом или ванилом (ја стављам цимет +мускантни орашчић)... Може се са клицама ставити мало ораха и/или лешника,да шејк добије густину....
 

Back
Top