Ishrana sirovom hranom

verovatno ce biti paradajz i paprika...mada prosli put kada sam jela papriku - to je bio dorucak boleo me j zeludac. brzo jedem pa verovatno zbog toga. sada se trudim da sporije jedem, tj da zvacem :lol:
jel ova isklijala zrna mogu da se jedu i sa nekim povrcem?
Нисам пробао.
Ако ти се свиђа нека комбинација, или бар тако мислиш пробај.
Иначе постоји један једноставан тест о квалитету пробавног тракта.
Ко год може да као салату поједе пресан црни лук у већој колиочини је доброг здравља стомака.
Ово и лекари признају.
Мораш добро и темељно жвакати јер пресна клопа није као индустријска која се практично гута после два три залогаја и док до мозга стигне да је желудац пун он је већ препун и отуда епидемија гојазности, успут као што сам већ рекао у једном ранијем посту кувана, а поготово индустријска храна је концентрат...и калорија, и конзерванаса и штетних адитива, згушњивача, емулгатора итд.
 
oko tih klica mi nije najjasnije. ajd ok ove psenicne,ali za ostale zitarice ne znam..sta jos moze da klija i kako? skinula sam neku tabelu klijanja...ali mi nije jasno gde se kupuju ta zrna za klijanje. znas u ns neku dobru prodavnicu zdrave hrane koja to ima?
sto se tice majoneza...ne mogu hga sa zivim jajetom, nema sanse...inace moja svekrva pravi cesto taj domaci majonez, ja ga ne volim,a i deci izbegavam zivo jaje da dajem.
i nije mi jasno jel su mekinje dobre za zatvor?

Jaja, i sirova i termicki obradjena, i uopste namirnice zivotinjskog porekla su za izbegavanje u sirokom luku jer (cak i mleko, protivno ubedjenju) izazivaju osteoporozu, pored drugih komplikacija. Menjaju pH organizma, on da bi se vratio u ravnotezu, crpi fosfor iz kostiju a kalcijum u visku (jer kalcijum i fosfor u kostima uvek moraju da budu u ravnotezi) se izlucuje mokracom. U pitanju su tesko svarljive peptidne veze valjda... A pogotovo sirova jaja po ovoj vrucini, suludo...

Evo nekoliko recepata: http://www.prva.rs/sr/program/emisija/story/18356/Dođi+na+večeru+-+76.blok.html Takodje potrazite na netu Mimi Kirk, baka od preko 70 izgleda bolje od moje mame u 50 i kusur, pa i od mene sto za 4 dana punim 31!

Inace, osnovna "namirnica" u raw vegan "kuhinji" je dobar blender.
 
Jaja, i sirova i termicki obradjena, i uopste namirnice zivotinjskog porekla su za izbegavanje u sirokom luku jer (cak i mleko, protivno ubedjenju) izazivaju osteoporozu, pored drugih komplikacija. Menjaju pH organizma, on da bi se vratio u ravnotezu, crpi fosfor iz kostiju a kalcijum u visku (jer kalcijum i fosfor u kostima uvek moraju da budu u ravnotezi) se izlucuje mokracom. U pitanju su tesko svarljive peptidne veze valjda... A pogotovo sirova jaja po ovoj vrucini, suludo...

Evo nekoliko recepata: http://www.prva.rs/sr/program/emisija/story/18356/Dođi+na+večeru+-+76.blok.html Takodje potrazite na netu Mimi Kirk, baka od preko 70 izgleda bolje od moje mame u 50 i kusur, pa i od mene sto za 4 dana punim 31!

Inace, osnovna "namirnica" u raw vegan "kuhinji" je dobar blender.

hvala za link mada sam ga vec citala :)
sta ja znam, sto se mleka i mlecnih proizvoda tice ne bih ih se odrekla. prija mi sir... a jedem ono sto mi prija. e sad mozda ne ide bas sa ovom idejom o sirovoj ishrani, ali ja naseckam malo fete preko salate i bude mi bas mmmm.
inace...jako mi prija ovakav nacin ishrane, iako jos nisam istrazila zitarice. za sada samo voce i povrce. bukvalno mi da energiju. par dana sam se hranila kao ranije, i uz to nisam stigla da odradim vezbice ujutru i uvece i danas se osecam iscrpljeno, umorno i slomljeno. prosto mi je neverovatno koliko rezim ishrane i redovna fizicka aktivnost znace.:)
 
Jaja, i sirova i termicki obradjena, i uopste namirnice zivotinjskog porekla su za izbegavanje u sirokom luku jer (cak i mleko, protivno ubedjenju) izazivaju osteoporozu, pored drugih komplikacija. Menjaju pH organizma, on da bi se vratio u ravnotezu, crpi fosfor iz kostiju a kalcijum u visku (jer kalcijum i fosfor u kostima uvek moraju da budu u ravnotezi) se izlucuje mokracom. U pitanju su tesko svarljive peptidne veze valjda... A pogotovo sirova jaja po ovoj vrucini, suludo...

Evo nekoliko recepata: http://www.prva.rs/sr/program/emisija/story/18356/Dođi+na+večeru+-+76.blok.html Takodje potrazite na netu Mimi Kirk, baka od preko 70 izgleda bolje od moje mame u 50 i kusur, pa i od mene sto za 4 dana punim 31!

Inace, osnovna "namirnica" u raw vegan "kuhinji" je dobar blender.
Када су око 80. проширивали Шипол, аеродром код Амстердама, а и највећи у Холандији, један део грађевинске зоне обухватао је и гробље на којем су сахране вршене од 14. до почетка 20. века.
Све до половине 19. века док се у исхрани конзумирало углавном пресно млеко, или су од таквог млека прављени сиреви, нису нађени ни мушки ни женски скелети са манифестацијама остеопорозе, али зато јесу код скелета особа сахрањених после општег прихватања куваног млека(у другој половини 19. века) као једино пожељног.
 
Када су око 80. проширивали Шипол, аеродром код Амстердама, а и највећи у Холандији, један део грађевинске зоне обухватао је и гробље на којем су сахране вршене од 14. до почетка 20. века.
Све до половине 19. века док се у исхрани конзумирало углавном пресно млеко, или су од таквог млека прављени сиреви, нису нађени ни мушки ни женски скелети са манифестацијама остеопорозе, али зато јесу код скелета особа сахрањених после општег прихватања куваног млека(у другој половини 19. века) као једино пожељног.

Sirovim mlekom se prenosi veliki broj razlicitih mikroorganizama, mozda niko od njih nije docekao godine za osteoporozu? :think: Ozbiljno, ako nekome prija nesto, zasto da ne, osim iz etickih razloga. Ali jednom sam vec izazvala pometnju kad sam se na kulinarskom forumu "dohvatila" etike, ne bih zalazila u tu oblast... Meni mleko ne prija, mada je kazeomorfin cudna stvarcica, teze mi je palo da se odreknem kackavalja, jogurta, fete... nego cevapcica kad zamirisu sa rostilja...
 
Sirovim mlekom se prenosi veliki broj razlicitih mikroorganizama, mozda niko od njih nije docekao godine za osteoporozu? :think: Ozbiljno, ako nekome prija nesto, zasto da ne, osim iz etickih razloga. Ali jednom sam vec izazvala pometnju kad sam se na kulinarskom forumu "dohvatila" etike, ne bih zalazila u tu oblast... Meni mleko ne prija, mada je kazeomorfin cudna stvarcica, teze mi je palo da se odreknem kackavalja, jogurta, fete... nego cevapcica kad zamirisu sa rostilja...
Ако је животиња здрава сирово млеко је ОК.
Уосталом увек се може пропустити кроз микрофилтере одговарајуће моћи филтрирања ако би се желело пустити у масовну продају.
Имаш сирово козије млеко у Француској(нисам сигуран за остала млека), а стогодишњаци са Кавказа, Памира и Хималаја су ионако користили(и користе) сирово млеко јер за друго и не знају.
Уосталом и моји родитељи који нису из ко зна одакле, већ Бачка и Банат су као салашарска деца пили пресно млеко, имају преко 7 банки и још увек скоро све зубе, чак и мајка која је родила мене и две сестре, а тада није било тих витаминско минералних суплемената.
 
Ma kome sta prija, neka jede, ne sporim, samo mi je malo... morbidan taj koncept sa tudjim mlecnim zlezdama. A kao veterinarski tehnicar sam ipak malkice paranoicna oko brucele i ostalih mikroorganizama a takodje i znam kakav odnos vecina nasih seljaka ima prema svojim kravama, kozama, ovcama... u pogledu toga kako ih drze i kako se (ne) pridrzavaju karenci za recimo antibiotike, antiparazitike... Na farmama je jos gore.

Mislim, kad se pomene sirova hrana, prva mi je asocijacija veganstvo ili cak frutarijanstvo, uprtavo jer imam neke osnove iz mikrobiologije i dodira sa stocarima.
 
Poslednja izmena:
Ma kome sta prija, neka jede, ne sporim, samo mi je malo... morbidan taj koncept sa tudjim mlecnim zlezdama. A kao veterinarski tehnicar sam ipak malkice paranoicna oko brucele i ostalih mikroorganizama a takodje i znam kakav odnos vecina nasih seljaka ima prema svojim kravama, kozama, ovcama... u pogledu toga kako ih drze i kako se (ne) pridrzavaju karenci za recimo antibiotike, antiparazitike... Na farmama je jos gore.
У праву си делимично.
Фарме су шарене, знам то јер ми сестра ради у једној фирми која се бави анализама намирница за рачун канцеларије министарства пољопривреде за Јужнобачки округ.
А за пресно млеко немам бриге, отац ми је ветеринар у пензији и од 2007. се вратио на салаш и држи стоку, додуше само козе и овце, не и краве, али зато су козије и овчије млеко(:zaljubljena:), а овчије кисело млеко(:zaljubljena::zaljubljena:).
 
У праву си делимично.
Фарме су шарене, знам то јер ми сестра ради у једној фирми која се бави анализама намирница за рачун канцеларије министарства пољопривреде за Јужнобачки округ.
А за пресно млеко немам бриге, отац ми је ветеринар у пензији и од 2007. се вратио на салаш и држи стоку, додуше само козе и овце, не и краве, али зато су козије и овчије млеко(:zaljubljena:), а овчије кисело млеко(:zaljubljena::zaljubljena:).

Kazeomorfin je priroda dizajnirala da bi mladunci sisari ostali uz majke, izaziva ozbiljnu zavisnost, veruj mi. Oko toga se slazu svi koji su resili da se odreknu mlecnih preradjevina. Na stranu sto je mleko (posto je od zenki) puno zenskih hormona! https://www.facebook.com/photo.php?...68649438.16041.113902138666401&type=1&theater
 
Kazeomorfin je priroda dizajnirala da bi mladunci sisari ostali uz majke, izaziva ozbiljnu zavisnost, veruj mi. Oko toga se slazu svi koji su resili da se odreknu mlecnih preradjevina. Na stranu sto je mleko (posto je od zenki) puno zenskih hormona! https://www.facebook.com/photo.php?...68649438.16041.113902138666401&type=1&theater
Види овако, људи конзумирају у одраслом добу млеко већ миленијумима(сем Јапанаца и дела Кинеза из верских разлога)и многима је оно основна храна, а при томе су народи који га конзумирају веома дуговечни, тј припадници тих народа.
А и мушкарци су упркос наведеним хормонима сасвим солидно плодни и имају потомство.
Е сад знам ја да у нпр САД постоји пракса, која је у Европи недозвољена, да се јунице наџоксују хормонима и постану млечне мимо гравидитета и телења, али то није начин који би и издалека сматрали пожељним.
Као кад би Ал Каиди продали атомску бомбу и то сматрали за успешан пословни потез.
 
Vidi, rekla bih da je ova diskusija pre za forum Zdravlje. Mogla bih sad da iščačkam jako poučno predavanje jednog imunologa ali ne pripada ovde, na Kulinarstvo. Jednostavno, smatram da životinjske namirnice (izuzetak su pčelinji proizvodi sa posebnim osvrtom na matični mleč) nisu zdravi niti humani (tu ni pčelinji proizvodi nisu humani ali kad je zdravlje, ono osnovno, da mogu da hodam u pitanju...) i ostaću pri tom stavu, sa ili bez termičke obrade.
 
Vidi, rekla bih da je ova diskusija pre za forum Zdravlje. Mogla bih sad da iščačkam jako poučno predavanje jednog imunologa ali ne pripada ovde, na Kulinarstvo. Jednostavno, smatram da životinjske namirnice (izuzetak su pčelinji proizvodi sa posebnim osvrtom na matični mleč) nisu zdravi niti humani (tu ni pčelinji proizvodi nisu humani ali kad je zdravlje, ono osnovno, da mogu da hodam u pitanju...) i ostaću pri tom stavu, sa ili bez termičke obrade.
Нема проблема.
Ја и даље сматрам, из личних опажања и емпиријски колико сам прочитао, да су млеко и млечни производи сасвим ОК и да су народи којима су то основи исхране сасвим солидног животног века и здравља.
При том мораш одбацити савремен приступ производњи где су животиње намерно хормонски и антибиотски третиране као и разне индустријске адитиве млеку.
 
Hajmo objektivno, koli(c)ki procenat ljudi ovde na forumu samo ima tu privilegiju kao ti i ja da moze da nabavi skoro pa organski proizvedene mleko i preradjevine? Zanemarljiv. Pa opet, ja mleko ne konzumiram, iako imam poverenja u svog komsiju, znam kako drzi kravu, kako je hrani, da joj nista ne fali, jednostavno, mleko je suvise kratko sa aspekta evolucije zastupljeno u ljudskoj ishrani i barem metabolizam nas sa 0 krvnom grupom nije imao kad da se adaptira. Ne znam da je iko, radio test intolerancije na hranu a da mu nisu najstroze zabranili mleko i preradjevine. Evo sta covek kaze na tu temu:
 
Hajmo objektivno, koli(c)ki procenat ljudi ovde na forumu samo ima tu privilegiju kao ti i ja da moze da nabavi skoro pa organski proizvedene mleko i preradjevine? Zanemarljiv.
Спомињш нешто што се не може сматрати немогућим, већ је у питању што шта друго, од људске незаинтересованости до медијске манипулације.
Ни не очекујем да ће људи обраћати пажњу бог зна како на исхрану.
Најбогатије земље са најобразованијим становништвом(изузевши нафташке државе) имају популацију са највише гојазних.
Али ко је у могућности нека проба.
Нпр практично не постоји разлика у приносу обичне и ГМО соје, док су трошкови заштите само мало већи за обичну соју.
Па ипак комбинација медијског притиска, подмитљивих политичара и људске глупости практично је створила царство монополизоване ГМО соје у источној Азији где је она традиционално једна од главних намирница.
Pa opet, ja mleko ne konzumiram, iako imam poverenja u svog komsiju, znam kako drzi kravu, kako je hrani, da joj nista ne fali, jednostavno, mleko je suvise kratko sa aspekta evolucije zastupljeno u ljudskoj ishrani i barem metabolizam nas sa 0 krvnom grupom
Генетичари се куну да ни крвне групе нису исте вјек, вјекова, али мање више за то.
Рецимо до пре 50ак година сви Ескими су живели на сличан начин и јели само анималну храну+исландску маховину(која је узгред, лишај, а не маховина) због Ц витамнина.
Па ипак статистички имају заступљене све крвне групе као и остали староседеоци С.Америке од којих многи једу мешовиту клопу, тј и анималну и биљну.
По логици исхране по крвним групама еволуционо би оне крвне групе које нису компатибилне са тако месождерском исхраном биле јако потиснуте...а нису?!?
nije imao kad da se adaptira.
Е ово је питање своје врсте, али заиста.
Алкохол, даклеМ!
Само су белци и веома мали број Азијата редовно и када год су могли конзумирали алкохол, рецимо око 8 миленијума унатраг...углавном.
Па ипак, упркос еволуционо посматрано кратком времену, белци ЈЕСУ развили најјачу толеранцију на алкохол!
Дешавало се да какав Енглез, у дословном смислу кикирез од људског бића с лакоћом опије неког индијанца, или црнца, које би смо с правом назвали ,,мргом", а том џепном издању човека(мсм пиргави Енглез) ни очина не фали.
:think:
Ne znam da je iko, radio test intolerancije na hranu a da mu nisu najstroze zabranili mleko i preradjevine. Evo sta covek kaze na tu temu:
Види овако, све што се не ослања на фундаменталне науке спада у јако клизав терен, а чак и саме фундаменталне науке имају ограничења(али макар тачно знамо за њих).
Чир, на пример, био је још од римских времена сматран као последица нервозе, све док пре око 3 деценије није изашло да је готово увек у питању хелиобактер...а кад већ спомињем Рим и та доба, Цицерон који је оставио масу писаних сведочанстава изричито спомиње да су варвари, за разлику од Римљана, сви били космати, док су његови земљаци често били ћелави.
Данас је ћелавост свугде присутна, али ...има нешто и у исхрани.
 
Da, ostala je negde sacuvana slika "Plavooki grcki decak" sto je od dolaska Turaka postalo apsurd. Puno je mesanja i ukrstanja bilo, a genetika je samo donekle objasnjena. S druge strane, ljudi jedu sta im je dostupno, u zavisnosti od klime, finansija... Soja je kod nas skoro sva gm, nije tesko naci podatke o tome na netu, a uglavnom se koristi kao stocna hrana. I kao takva je neophodna jer je najbogatiji biljni izvor iskoristivih proteina, a bez adekvatne ishrane nema ni proizvodnje mleka, jaja...
 
Da, ostala je negde sacuvana slika "Plavooki grcki decak" sto je od dolaska Turaka postalo apsurd. Puno je mesanja i ukrstanja bilo, a genetika je samo donekle objasnjena. S druge strane, ljudi jedu sta im je dostupno, u zavisnosti od klime, finansija... Soja je kod nas skoro sva gm, nije tesko naci podatke o tome na netu, a uglavnom se koristi kao stocna hrana. I kao takva je neophodna jer je najbogatiji biljni izvor iskoristivih proteina, a bez adekvatne ishrane nema ni proizvodnje mleka, jaja...
Донекле, мада сам и у Турској(2008) виђао плавооке Турке (и Туркиње), а 2003. смо на Криту жена и ја били на меденом месецу и могу те рећи да има плавооких горштака, да ли због изолованости, да ли зато што ће плава боја очију, мада рецесивна, увек код белаца бити присутна у некој макар и малој мери и за миленијум, два...
Иначе кажу да се бела раса оформила после катаклизме проузроковане експлозијом супер вулкана Тоба у Индонезији(други супервулкан је Јелоустон у САД), а убрзо потом и плаве очи и коса...што значи да су у једном временском периоду били доминантни у наслеђу, иначе се не би проширили.
Ово је баш оф топик, али нек једе ко шта хоће.
Мада моја пакосна душа не може да се уздржи од коментара: Сви вегани пре или касније престану то да буду!
:per:
 
Hehe, vegani... :lol:
179579_401794969872356_1755773896_n.jpg

Cinjenicno stanje je takvo da su se recimo neke gospodje u godinama iznenadile posle nekog perioda veganske ishrane da mogu da otvore teglu sto pre zbog artritisa nisu mogle. Ali mislim da je ipak dokaz da je raw vegan jako zdrav rezim ishrane upravo Mimi Kirk, pa i nasa Maja Volk koja je prosla sito i reseto sto se donekle i vidi ali naci svastojeda koji moze onako da se savije (mislim na jogu) je barem u nekoj nasoj sredini skoro nemoguce.

Sad, plavooki Turci, pa to su, bre, nasa deca i zene otimani tokom vekova za vojsku i hareme. :aha:
 
Hehe, vegani... :lol:
179579_401794969872356_1755773896_n.jpg

Cinjenicno stanje je takvo da su se recimo neke gospodje u godinama iznenadile posle nekog perioda veganske ishrane da mogu da otvore teglu sto pre zbog artritisa nisu mogle.
Ово имаш и код исхране пресном храном, као и нестанак ишијаса и сл проблема који настану углавном због таложења калцијумових соли на излазним отворима за нервна влакна.
Организам их под утицајем пресне клопе разложи, као и каменчуге у жучној кеси и бубрезима.
Ali mislim da je ipak dokaz da je raw vegan jako zdrav rezim ishrane upravo Mimi Kirk, pa i nasa Maja Volk koja je prosla sito i reseto sto se donekle i vidi ali naci svastojeda koji moze onako da se savije (mislim na jogu) je barem u nekoj nasoj sredini skoro nemoguce.

Sad, plavooki Turci, pa to su, bre, nasa deca i zene otimani tokom vekova za vojsku i hareme. :aha:
Вероватно, али сам нпр видео у једној емисији да на западу Кине има Монгола плавих очију!!!
Иначе главни постицај да пређем на пресну храну било ми је мишљење да наши преци у релативној блиској прошлости нису конзумирали готово ништа термички обрађено, исто важи и за Ескиме, а по британским извештајима и за Индијанце у С. Америци.
Чак су се Британци чудом чудили да Индијанци не користе нимало соли у исхрани!
Иначе је тај мит о соли као неопходној за живот јако раширен, али некада је само незнатан број људи живео поред обале, а копање соли из рудника није било могуће све до у средњи век.
Интересантно да су чак и лекари сматрали да недостатак соли у исхрани(иначе су со људи узимали из хране, без досољавања, тј онолико колико је садрже намирнице у природном стању)доводи до опуштености мишића, али...
Како су то онда неслани Германи у бици на Тевтобуршкој гори 9. године Н.Е. потукли добро осољене војнике римских легија?!?
:think:
 
Hehe, vegani... :lol:
179579_401794969872356_1755773896_n.jpg

Cinjenicno stanje je takvo da su se recimo neke gospodje u godinama iznenadile posle nekog perioda veganske ishrane da mogu da otvore teglu sto pre zbog artritisa nisu mogle. Ali mislim da je ipak dokaz da je raw vegan jako zdrav rezim ishrane upravo Mimi Kirk, pa i nasa Maja Volk koja je prosla sito i reseto sto se donekle i vidi ali naci svastojeda koji moze onako da se savije (mislim na jogu) je barem u nekoj nasoj sredini skoro nemoguce.

Sad, plavooki Turci, pa to su, bre, nasa deca i zene otimani tokom vekova za vojsku i hareme. :aha:
videla sam ovu mimi kirk i ja ne mogu da verujem dazena ima preko 70.
kaze maja volk, negde sam procitala, kako su oziljci stari 40 godina nestali. mislim meni to zvuci nemoguce, mozda se i preteruje malo.
 
У исхрани сировом храном не једу се намирнице животињског порекла,ни месо ни млеко ни јаја....
Интересују ме рецепти само од сирових биљних намирница.....
 
У исхрани сировом храном не једу се намирнице животињског порекла,ни месо ни млеко ни јаја.... Интересују ме рецепти само од сирових биљних намирница.....
Једу се наравно, али твоја је воља хоћеш ли се ограничити само на веганство.
 
ajde poznavaoce da j mi neki recepat za blitvu :lol:
elem, da e apdejtujem na temi. malo sam eksperimentissala
pravila sam neki namaz od suncokreta, u koji sam stavila bosiljak, dooosta bosiljka pa je bio izuzetno jak, ma ubica, nisam mogla sve ni dapojedem.
naklijavala sam psenicu :) e sad jela sam je drugi dan kada su izdanci bili bas mali, i bila je ekstra ukusna. sa vocem nekim. e onda posle dan ili dva izdanci su dosta narasli, dva puta duze od zrna i ponesem ih ja na posao za dorucak. toliko mi je bilo odvratno i gorko da nisam mogla jesti.
zatim sam pravila lebac :mrgreen: od tih proklijalih zrna. ekstra je stim sto sam ga ja (opet :roll:) previse zacinila pa je bio dosta ljut. nikako da se opasuljim da, koliko sam shvatila, kod sirovee hrane ne treba mnogo z\acina kao kod kuvane. planiram da ga pravim opet, susila sam ga na suncu :) ekstra. sta jos moze da se susi na suncu, ideja?
 
ajde poznavaoce da j mi neki recepat za blitvu :lol:
elem, da e apdejtujem na temi. malo sam eksperimentissala
pravila sam neki namaz od suncokreta, u koji sam stavila bosiljak, dooosta bosiljka pa je bio izuzetno jak, ma ubica, nisam mogla sve ni dapojedem.
naklijavala sam psenicu :) e sad jela sam je drugi dan kada su izdanci bili bas mali, i bila je ekstra ukusna. sa vocem nekim. e onda posle dan ili dva izdanci su dosta narasli, dva puta duze od zrna i ponesem ih ja na posao za dorucak. toliko mi je bilo odvratno i gorko da nisam mogla jesti.
zatim sam pravila lebac :mrgreen: od tih proklijalih zrna. ekstra je stim sto sam ga ja (opet :roll:) previse zacinila pa je bio dosta ljut. nikako da se opasuljim da, koliko sam shvatila, kod sirovee hrane ne treba mnogo z\acina kao kod kuvane. planiram da ga pravim opet, susila sam ga na suncu :) ekstra. sta jos moze da se susi na suncu, ideja?
Немам неки рецепт за блитву сем да је, рецимо као листове спанаћа искористиш за салату, али нисам то пробао са блитвом.
Пробај оно стандардно са сољу, бибером, уљем и мало јабуковог сирћета, можда да додаш пресног ољуштеног сунцокрета?!?
На сунцу сушиш практично само теста(пази да муве не упљују), хлебове, коре за колаче, док се лековито и ароматично биље, воће, поврће, гљиве суше на промаји, али неосунчане.
За месо и сланину већ знаш да другачије иде(саламурење, сушење, димљење).
Клице прави само онолико колико ћеш појести јер их ни фрижидер неће обуздати кад почну да расту и онда добијају укус траве па баш нису нека уживанција.
Пробај пресан кукуруз шећерац, сасвим је ОК, можеш благо и да поспеш клип сољу ако ти годи.
 
ma prekrila sam gazom i ostavila na suncu, super se osusio za dan. morala sam ga prevrnuti. razmisljam da kupim dehidrator da spremim zimnicu, neki paradajz, voce, sljivu bi bilo dobro osusiti. videcu.
jel stavljas povre i voce u zamrzivac i kako ga posle koristis? i koje?
 

Back
Top