Prepravljanje zvucnika

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.707
Hopa cupa jedan dva hopsa sa :D

Imam neke stare zvucnike nisu nesto nemam pojma ni kada su kupljeni nabavio sam ih danas uglavnom su bili za muzicke stubove itd...

E sada na desktopu imam 5.1 sistem koji mi je neverovatno mukotrpno iznositi napolje letos za LT, znaci dok sve kuda je sprovedeno izvadim i izvucem i dok iznesem napolje ponovo spojim ode mi pola sata, pa ponovo u noc to posle vracati :dash:

Da se vratimo na te stare, njih sam danas uzeo iz komsiluka ne sluze nicemu stoje im onako, pa reko daj da to iskoristim :)
2 zvucnika na kraju sa ,,zicnim'' izlazima ( ne znam kako se to tacno zove ) dakle one 2 zice sto se guraju u muzicku liniju...

E sada ja bih to hteo nekako da prepravim da zalemim ove banane da mogu da spojim zvucnike sa LT-om.
Buduci da nemam pojma oko lemljenja nisam nikada lemio, ali nisam ni invalid :D, znaci snasao bi se ima komsija lemilicu a i on je lemio pa zna, mene zanima sta mi sve treba da kupim i jel ima neko pravilo kako to da se zalemi da bi radilo normalno ? :hvala:
 
Što bi rekli naši stari, ne more se od gov*ana pita napravit'... ;)

Dakle, da bi pasivni zvučnici radili kako treba, treba im eksterni izvor struje, i to verovatno jači nego što troši tvoj ceo laptop. Pojačalo na laptopu to ne može da pokrene, to bi otprilike bilo kao da u tenk staviš motor iz Fiće.

Ako imaš neki stub ili pojačalo, te zvučnike možeš u njega da uštekaš, i da ih permanentno izvučeš napolje, a izlaz iz laptopa u stub, i onda nema vraćanja opreme u kasne sate.
 

Back
Top