Inspektori love kupce bez računa(u Hrvatskoj a uskoro će i kod nas)
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 95

Tema: Inspektori love kupce bez računa(u Hrvatskoj a uskoro će i kod nas)

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Inspektori love kupce bez računa(u Hrvatskoj a uskoro će i kod nas)

Zagreb -- Hrvati su ovih dana zaplašeni brojnim inspektorima, koji ih na izlasku iz prodavnice kontrolišu u nameri da otkriju da li su za plačenu robu uzeli račune.

Poreska uprava pooštrila je, naime, režim posedovanja računa nakon kupovine, na zahtev ministra finansija Slavka Linića, pa je tako 55-godišnja Osječanka morala da plati 50 kuna (6,6 evra) kazne jer nije uzela račun na blagajni.Ona je u dugom redu čekala kako bi dobila jeftiniji hleb ispečen dan ranije, ali su je ispred trgovine dočekali inspektori i naplatili joj 50 kuna kazne, jer nije uzela račun.
    Da bi se mogla obezbediti bolja kontrola, ne samo plaćanja robe i usluga, nego i plaćanja poreza uopšte, ministar Linić doneo je akt o nazivima radnih mesta i koeficijentima za zaposlene u Poreskoj upravi. Po tome će svi zaposleni za natprosečne rezultate rada moći da dobiju godišnju nagradu u iznosu od tri mesečne plate.
    Uzalud je objašnjavala inspektoru da hleb nije ukrala, kao i da nema običaj da uzima račune, a za to vreme su drugi kupci požurili po račune da izbegnu plaćanje kazne.

Osječanka nije jedina koja je morala platiti kaznu, jer se to dešava u celoj zemlji. Štaviše, poslednjih dana inspektori ne samo da stoje ispred prodavnica, već i u njima i proveravaju da li trgovci izdaju račune.

Uvođenje reda sa računima, čije je uzimanje načelno obavezno od 1998. godine, ali niko nije sankcionisao one koji ih ne uzimaju, deo je politike uvođenja reda u trgovačke poslove.

Naredni korak je uvođenje fiskalnih kasa za one koji se bave gotovinskim plaćanjem, što po nekim najavama počinje 1. jula, iako je bilo najavljeno za početak 2013. godine. Tako će po svojevremenoj najavi ministra Linića, svi koji uzimaju gotovinu biti kontrolisani u drugom polugođu ove godine.

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2012&mm=06&dd=04&nav_id=615539

Da se radujemo dok ne počnu i ovi naši?Samo za ''braću'' Hrvate:

Buduća legenda Милица (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1055

Podrazumevano Re: Inspektori love kupce bez računa(u Hrvatskoj a uskoro će i kod nas)

Kod nas?

E moj ti, kad bi bio svestan u kolikom smo mi zakašnjenju.

Domaćin XXXyyyXXX (avatar)
    Učlanjen
    25.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    216

Podrazumevano Re: Inspektori love kupce bez računa(u Hrvatskoj a uskoro će i kod nas)

I u čemu je problem? Jel teško kod kupovine zadržat račun?

Buduća legenda buudala (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1250

Nije nekom problem ni klepetušu da mu vežu.

Ne znam samo koje pravo imaju da me pretresaju bez sudskog naloga.
    zzz

Poznat rendianka (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Samo neka mi potraze provesce se vrlo lepo , nikad nisam nista ukrao iz radnje a kad sam u pravu ako sam vec platio mogu samo da dobiju po njusci.

Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Citat Original postavio buudala Pogledaj poruku
    Nije nekom problem ni klepetušu da mu vežu.

Ne znam samo koje pravo imaju da me pretresaju bez sudskog naloga.
    Izmislise i komunalnu policiju pa umesto da juri van grada one koji bacaju djubre i sut gde stignu i zagadjuju okolinu , oni jure jadnike po pijaci seljake koji su doneli nesto svojih proizvoda da prodaju da bi preziveli.

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    717

Pa sta...uzmes racun i resen problem...nije tezak kilogram...parce papira i svima dobro.
    Molim da se u sendvič stavi više salame.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6169

ja bih reko bio sam gladan i odma po uzimanju sam ga proguto pusite rac
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Берекин nije na forumu
    Бринем своју невољу,то ме весели!
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    523

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    ja bih reko bio sam gladan i odma po uzimanju sam ga proguto pusite rac
    У *еботе! А шта да те поведу на испирање?

Domaćin JA SUMADINAC (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Eh kako bu to bio poucan susret za tog ,,inspektora''....izbegavao bi doticni izlaske iz kuce jako dugo...ne izlaze mi iz radnji jos samo da pocnu da me presrecu na ulici...more naebm im se uze familije....

Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Citat Original postavio JA SUMADINAC Pogledaj poruku
    Eh kako bu to bio poucan susret za tog ,,inspektora''....izbegavao bi doticni izlaske iz kuce jako dugo...ne izlaze mi iz radnji jos samo da pocnu da me presrecu na ulici...more naebm im se uze familije....
    Jos malo pa ce uvesti da kontrolisu sta si jeo i kad si vrsio nuzdu sve je to u skladu sa Evropom debilcine.

Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Citat Original postavio Reg Pogledaj poruku
    Pa sta...uzmes racun i resen problem...nije tezak kilogram...parce papira i svima dobro.
    Problem je nikad nisam bio lopov i necu da me neka seljacina koja je preko veze dobila posao inspektora kontrolise, problem je u principu .

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Мука ми је од тих папирића.Увек их имам по 3-4 у џеповима.Нека инспектори сакупљају рачуне по улици,ионако ништа не раде.

Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Najvise me nervira to prepisivanje propisa iz Croacije dok oni nesto uvedu eto nas kao sto npr. uvedose bodove za vozacku a ima milion primera.

Domaćin JA SUMADINAC (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Citat Original postavio rendianka Pogledaj poruku
    Jos malo pa ce uvesti da kontrolisu sta si jeo i kad si vrsio nuzdu sve je to u skladu sa Evropom debilcine.
    Vec sam otpustio pola radnika zbog tih secikesa....a onda kazu propada drzava...mora da propadne kad ti nedaju da posteno radis vec bi da im placas poreze i ostale nebrojene pizdarije,ali i da te dzepare onako usput....i vreme je da pocnemo da prevaspitavamo tu bagru...

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2063

Pošto tržišni inspektor nije policajac, nema nikakvo pravo da me legitimiše,tako da ili nek pokuša da me fizički savlada(a nisam baš majušan ) ili neka zove prave pandure pa nek me jure po gradu zbog računa iz pekare.
    A najlakše zahebati babu i sirotinju.

Buduća legenda Милица (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1055

Citat Original postavio rendianka Pogledaj poruku
    Samo neka mi potraze provesce se vrlo lepo , nikad nisam nista ukrao iz radnje a kad sam u pravu ako sam vec platio mogu samo da dobiju po njusci.
    Kakvi zakoni kakvi bakrači... gluposti!

ytrewq nije na forumu
    Posle mnogo rakije i vina je li bolja kurva ili cura fina?
    Primećen član ytrewq (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Inspektori love kupce bez računa(u Hrvatskoj a uskoro će i kod nas)
    I sta ce mi sad? Da gledaju u kesu sta sam kupio da li je to taj racun, da li sam platio svaki artikal.
    Gde je privatnost? Bre.

Iskusan
    Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    246

Citat Original postavio ytrewq Pogledaj poruku
    I sta ce mi sad? Da gledaju u kesu sta sam kupio da li je to taj racun, da li sam platio svaki artikal.
    Gde je privatnost? Bre.
    ...

Izvadis skorpiona iz kese,porokas govna i je.bes privatnost...

Veoma poznat Guru 42 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    261

Citat Original postavio JA SUMADINAC Pogledaj poruku
    Vec sam otpustio pola radnika zbog tih secikesa....a onda kazu propada drzava...mora da propadne kad ti nedaju da posteno radis vec bi da im placas poreze i ostale nebrojene pizdarije,ali i da te dzepare onako usput....i vreme je da pocnemo da prevaspitavamo tu bagru...
    .. па морају да убиру порезе, то је уреду, али стално осмишљавају неке прирезе и разрезе, јер је индустрија, тотално колабирала и прилив кинте се, такође, тотално смањио, а њине гузице све веће и веће, а затим треба подмирити сва не производна занимања, нема се више шта ни продати, јер све што је вредело већ је распродато, а и кредита више нема, па од негде мора да се зафати... осмислили су да се мопеди мораду регистровати сваке године, ускоро ће да опорезују и бајциклове и власнике кућних љубимаца, а затим ће јоште нешто да "осмисле", наши велики умови- ехперти... ма све је то у реду, али ми морамо да изађемо на улице и да захтевамо да се у устав уведе закон о попису имовине сваког геџе који седне да службује, службу, у државној или општинској фотељи... можда и да се преиспитује порекло имовине, мада смо за то, мало, окаснили....

Ističe se gholub (avatar)
    Učlanjen
    05.07.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Kakva debilnost . . .
    Pa i da sa m uzeo rachun necu da im pokazem , piiizda im materina .
    Moj rachun moja stvar .
    Nadam se da ce ove retardiranosti zaobici nas . . .
    pussy jazz
    postkapitalistichke gusle

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

bas vala stvar principa. a sta ako je velika kupovina, el ce svaki proizvod da zagledaju i pipkaju?

trazice racun i za kondome?

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gholub Pogledaj poruku
    Kakva debilnost . . .
    Pa i da sa m uzeo rachun necu da im pokazem , piiizda im materina .
    Moj rachun moja stvar .
    Nadam se da ce ove retardiranosti zaobici nas . . .
    ne brini - nece. poznato je da usvajamo najdebilnije zakone, a ne resavamo ono sto je bitno.

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1715

Citat Original postavio fortes Pogledaj poruku
    Pošto tržišni inspektor nije policajac, nema nikakvo pravo da me legitimiše,tako da ili nek pokuša da me fizički savlada(a nisam baš majušan ) ili neka zove prave pandure pa nek me jure po gradu zbog računa iz pekare.
    A najlakše zahebati babu i sirotinju.
    Več zamišljam scenu kako trče panduri, trči inspektor i viče "Vatajte ga, musav od masti i jogurta a račun nema!!! Garant je burek s mesom poj'o, dršte razbojnika!!!"

Iskusan
    Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    246

Citat Original postavio Paganko Pogledaj poruku
    Več zamišljam scenu kako trče panduri, trči inspektor i viče "Vatajte ga, musav od masti i jogurta a račun nema!!! Garant je burek s mesom poj'o, dršte razbojnika!!!"
    ...

Kod vas u Sremu stvarno vreme tika malo drugacije...

Slične teme

1. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 15.03.2010., 04:28
  2. Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 03.01.2010., 09:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •