Priznavanje/nepriznavanje Kosova od strane Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dakle, potpisom ili dokumentom nekim zvaničnim... Nikolićevim recimo...


Koja je razlika za Srbe na Kosovu ako Srbija potpiše priznanje u odnosu na nepotpisivanje?


Da li bi Srbima na Kosovu, ako Srbija prizna Kosovo, život bio lepši i lakši nego sad? Ili suprotno?

I zašto, naravno.


PS
Ni ovo nema linka. :lol:

Moje mišljenje za sada... Kasnije ću ga verovatno nadgraditi i uklopiti u trenutnu realnost...


Srbija treba da sarađuje sa svim kosovskim institucijama, ali zvanično jooš uvek da ih ne prizna.....

Dakle, priznavati dokumenta, diplome, tablice... Sve... Sve sem zvaničnog piznanja... Za sad!
 
Moje mišljenje za sada... Kasnije ću ga verovatno nadgraditi i uklopiti u trenutnu realnost...


Srbija treba da sarađuje sa svim kosovskim institucijama, ali zvanično jooš uvek da ih ne prizna.....

Dakle, priznavati dokumenta, diplome, tablice... Sve... Sve sem zvaničnog piznanja... Za sad!

PS

Otvoriti našu kancelariju dole, a njihovu u BG... To pod obavezno, što pre...
 
Dakle, potpisom ili dokumentom nekim zvaničnim... Nikolićevim recimo...


Koja je razlika za Srbe na Kosovu ako Srbija potpiše priznanje u odnosu na nepotpisivanje?


Da li bi Srbima na Kosovu, ako Srbija prizna Kosovo, život bio lepši i lakši nego sad? Ili suprotno?

I zašto, naravno.


PS
Ni ovo nema linka. :lol:

Mislim da kada bi Srbija priznala Kosovo, da bi mogla konacno da zaokruzi svoju teritoriju sto bi bio
pozitivan signal za strane investitore!! :hahaha:
 
Moje mišljenje za sada... Kasnije ću ga verovatno nadgraditi i uklopiti u trenutnu realnost...


Srbija treba da sarađuje sa svim kosovskim institucijama, ali zvanično jooš uvek da ih ne prizna.....

Dakle, priznavati dokumenta, diplome, tablice... Sve... Sve sem zvaničnog piznanja... Za sad!
Upravo to je tema, bravo. I vuk sit i ovce na broju. Tu bi i jedne i druge dileje bile zadovoljne i imale svoju "pobedu" da uživaju u njoj.
 
E sad..., ima tu još jedan problem.

Da li je Srbija uopšte država? Država u kojoj je urušen pravni sistem, prema definiciji države, uopšte ne postoji. Kraće rečeno, nema države bez prava.

Takva država niti šta može da priznaje, niti se šta pita.

Ako se u okviru takve države, stvori entitet koji je uspostavio vladavinu prava.... bojim se da isti legalno postaje država ...

Uzmimo primer Crne Gore koja je odlazila iz SRJ (o Hrvatskoj i Sloveniji da ne pričam), na dan osamostaljenja iliti izdvajanja, kako god, (..., a znate kada je to bilo...)

imali su notarijat i Katastar zemljišta na javnom sajtu sa pretragom po broju parcele ili JMBG vlasnika zemlje.

SRBIJA

1. Notarijat stupa 2013.

2. Katastar zemljišta još uvek vode tajne službe i samo za velike pare možeš da uđeš unutra ...

3. Čija je zemlja? Ko si ti? Ikea? Ma baš me briga. Ja sam Dulić..., znaš onaj Tadićev. prema tome, nemoj da pitaš više ništa, samo daj pare.
 
E sad..., ima tu još jedan problem.

Da li je Srbija uopšte država? Država u kojoj je urušen pravni sistem, prema definiciji države, uopšte ne postoji. Kraće rečeno, nema države bez prava.

Takva država niti šta može da priznaje, niti se šta pita.

Ako se u okviru takve države, stvori entitet koji je uspostavio vladavinu prava.... bojim se da isti legalno postaje država ...

Uzmimo primer Crne Gore koja je odlazila iz SRJ (o Hrvatskoj i Sloveniji da ne pričam), na dan osamostaljenja iliti izdvajanja, kako god, (..., a znate kada je to bilo...)

imali su notarijat i Katastar zemljišta na javnom sajtu sa pretragom po broju parcele ili JMBG vlasnika zemlje.

SRBIJA

1. Notarijat stupa 2013.

2. Katastar zemljišta još uvek vode tajne službe i samo za velike pare možeš da uđeš unutra ...

3. Čija je zemlja? Ko si ti? Ikea? Ma baš me briga. Ja sam Dulić..., znaš onaj Tadićev. prema tome, nemoj da pitaš više ništa, samo daj pare.

To je sad ona priča, koju priča Čedomir Jovanović, ali ga niko ne uzima za ozbiljno.

Naime, Srbija sa izgrađenim institucijama sistema, bi mogla da pretenduje, da bude država...., pa bi mogla nešto i da se pita.


Njegov stav je u gornjem ispravan, kao i u pogledu toga, da je Demokratska stranka mogla, iako su zbrinjavali čukununučiće,

da poradi malo i na izgradnji državnih institucija.
 
Dakle, potpisom ili dokumentom nekim zvaničnim... Nikolićevim recimo...


Koja je razlika za Srbe na Kosovu ako Srbija potpiše priznanje u odnosu na nepotpisivanje?


Da li bi Srbima na Kosovu, ako Srbija prizna Kosovo, život bio lepši i lakši nego sad? Ili suprotno?

I zašto, naravno.


PS
Ni ovo nema linka. :lol:

TAKO TERAJ SVOJE I DA TE VIŠE NIKAD NISAM VIDEO NA MOJOJ TEMI.
 
Vremena se menjaju, civilizacija napreduje, a nama potrošiše pola života na žalopojke, korisne samo političarima u Srbiji,

koji kao štafetu preuzimaju iste "Kosovske božure" i "Kad je mala da odlazim čula, za kalpak mi neven zadenula....".

Istorija naša ...., treba da je se sećamo, kako se ne bi ponovila ali su vremena sasvim druga došla.

Svaki dinar mora da se zaradi. Svaki san mora da se doživi, da bi mogao da se sanja. Svako mora o sebi da povede računa.
 
Ovo zna i Koštunica, doktorirao iz ustavnosti...

Zato on i usmerava Srbiju ka "neutralnosti", ne bi li joj obezbedio tajm aut. Međutim, u ovoj utakmici, kao i u svakoj drugoj, broj tajm auta je ograničen.

Zahvaljujući Demokratskoj stranci, koja je osiono gledala samo svoje interese, pa čak i na Kosovu ubirala poene,

Srbija je izgubila 10 godina, a da institucije nije izgradila.

Zbog slične osionosti, posledice su stigle čak i Miloševića, a ovaj narod još uvek u novijoj istoriji, nikoga nije voleo kao Miloševića. Pa ga je žrtvovao i ćutao.
 
E sad, šta je tu je.

Da li bi Srbima na Kosovu bilo bolje ili gore?

Ono na šta ne pristajem, to je priča o Srbima na Kosovu, bez priče o Srbima u Srbiji.

Ne može sudbina Srba na Kosovu i teškoća ili lakoća života, da ide bez priče o Srbima, a na kraju i svim drugim nacijama u Srbiji.

Hajde da uporedimo život na Kosovu i život u Babušnici. Ko ima veću perspektivu? Bojim se iskrenog odgovora na ovo pitanje.

Ležah skoro na jednoj klinici posle operacije i delih sobu sa jednom Albankom sa Kosova. Majka joj je bila Srpkinja, otac Albanac i udata za Albanca. Došla u Bgd., da se operiše, iako radi na Kosovu u zdravstvu, kaže...nema poverenja u sterilnost instrumenata.

Ništa na Kosovu nije bajno ni za Albance, ali Srbijo i Srpski narode, drugo poluvreme je u toku. U nekim stvarima, Srbija je već iza same Albanije.

Potrebno je da izgradimo sistem države i prava, da prestanemo sa pilićarskim političarenjem u svakodnevnom životu, da svako od nas uzme svoju sudbinu u svoje ruke,

da se oslobodimo ove garniture vladara jer nisu zadovoljili, što pre. Zbog Srba u Srbiji, zbog Srba na Kosovu, zbog svih nacija koji žive u ovoj zemlji, koja tek treba da postane država.
 
Poslednja izmena:
Dakle, potpisom ili dokumentom nekim zvaničnim... Nikolićevim recimo...

Ni ovo nema linka. :lol:
I dalje te ne sprečava da skupiš 30.000 overenih potpisa za svoju inicijativu koja mora da prođe kroz skupštinsku proceduru izmena i dopuna Ustava Srbije jer si ovako samo provokator koji iznosi neuke i neutemeljene ideje a onako legitimni podnosilac zahteva za izmene i dopune ustava. Samo ne znam što se Čedica sa svom svojom silom naroda iza sebe, još nije osmelio za tako nešto, a verovatno mu se slične nebuloze motaju po glavi?
 
I dalje te ne sprečava da skupiš 30.000 overenih potpisa za svoju inicijativu koja mora da prođe kroz skupštinsku proceduru izmena i dopuna Ustava Srbije jer si ovako samo provokator koji iznosi neuke i neutemeljene ideje a onako legitimni podnosilac zahteva za izmene i dopune ustava. Samo ne znam što se Čedica sa svom svojom silom naroda iza sebe, još nije osmelio za tako nešto, a verovatno mu se slične nebuloze motaju po glavi?

A što se ti interesuješ za Čedicu? On, Dinkić, Dačić i svi drugi Tadićevi ljudi su obezbedili 17 koleno svoje loze. Kako reče i sam, obezbeđen je i novoizabrani predsednik Srbije.

A kako živi narod u Srbiji, u Nišu na primer...., ili gore citiranoj Babušnici? Životom nedostojnim čoveka.


Nema više čekanja na pravedniju istoriju, samo ono što sam stvoriš, to ćeš imati.
 
:think:

TEMA - SLATKIŠ za..SVE FORUMAŠE KOJIMA ...SRBIJA...NIJE U DUŠI...:besan2: :besan2: :besan2:

Tema je ozbiljna, a ko zna šta je u mojoj duši ....., znaš ono .... može .......

Elem, argumentić neki kad bi pao ...., gde bi nam bio kraj.

Nego, ugledali se na sopstvene političare, busaj se u grudi, junači se pred kamerama (i ekranom računara), pljuj druge ko na rijalitiju farma (čitaj predizbornoj kampanji) i kao što smo vam objasnili kako treba,

i nema da brineš ...., niko nema da te pita ništa, neka tuđa deca će da vraćaju naše dugove .....

Alo Srbi..., naša deca su ta druga .....
 
Dakle, potpisom ili dokumentom nekim zvaničnim... Nikolićevim recimo...


Koja je razlika za Srbe na Kosovu ako Srbija potpiše priznanje u odnosu na nepotpisivanje?


Da li bi Srbima na Kosovu, ako Srbija prizna Kosovo, život bio lepši i lakši nego sad? Ili suprotno?

I zašto, naravno.


PS
Ni ovo nema linka. :lol:

Теби изгледа слабо улази у главуџу ДА НЕ МОЖЕ НИКО ДА ПРИЗНА НЕКАКВУ ДРЖАВУ У ДРЖАВИ - НИ ЈЕДАН ПОЈЕДИНАЦ... НИКО... ТО ЈЕ ПРОТИВУСТАВНО ПА САМИМ ТИМ И НЕВАЖЕЋЕ..... МОЖЕ САМО ДА ЗАГЛАВИ РОБИЈУ........

Србија НИКАД неће признати косовЕ!!!!!!!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top