MA LJUBAV JE LUDILO!

divlja u srcu

Poznat
Banovan
Poruka
7.025
Vase je srce puno ljubavi. Vi ste puni ljubavi ne samo prema sebi, vec prema citavom svetu. Imate je toliko da vam nije potrebna bilo cija ljubav. Vi svoju ljubav pruzate bezuslovno; ne trazite ni od koga da ispuni vase uslove. Vi ste pravi ljubavni izvor, a neko vam kuca na vrata i kaze: “ Hej, imam malo ljubavi za tebe. Mozes dobiti moju ljubav, ako uradis ono sto trazim.”
U situaciji kada ste puni ljubavi, kakva ce biti vasa reakcija? Nasmejacete se i reci: “Hvala, ali ne treba mi tvoja ljubav. Imam isto toliko i jos mnogo vise ljubavi u svom srcu, i pruzam je bezuslovno.”
Ali, sta ce se desiti u situaciji kada ste gladni ljubavi, ako je nemate u svom srcu, i ako vam tada neko kaze:” Hoces li malo ljubavi? Mozes dobiti moju ljubav ako uradis ono sto trazim od tebe.” Ako ste gladni ljubavi, a osetite njen ukus, ucinicete sve sto je u vasoj moci da dodjete do nje. Vasa zelja za ljubavlju moze biti toliko jaka da cete i dusu prodati samo za malo paznje.



PS. temu posvecujem forumskim ljubavnim gladnicama! :wink:
 
Ljubav se ne moze nauciti. Sve je vec u nama, u nasim genima, u nasoj prirodi. Trazimo ljubav izvan sebe. A sva ljubav koja vam je potrebna nalazi se u vasem srcu.

:arrow:
01_2.gif
:P



 
Da vidim dal sam te dobro razumeo: ljubav je nešto što se "ima" negde (u srcu? u mozgu?) i u određenim količinama (mnogo, malo...) i što se ne može naučiti, već "postoji" u nama?

To je jedan tako grubo materijalistički, "romantičarski" model ljubavi da bi se sad Erich Fromm sigurno, ako ne baš prevrnuo, a ono bar promeškoljio u grobu, da ga ima.

Sad bih možda i napisao nešto o svom (fromističkom) shvatanju ljubavi, ali čemu? Dosadilo mi da me napadaju zbog konstruktivne diskusije, pa ću se suzdržati. :?
 
Đenka:
Da vidim dal sam te dobro razumeo: ljubav je nešto što se "ima" negde (u srcu? u mozgu?) i u određenim količinama (mnogo, malo...) i što se ne može naučiti, već "postoji" u nama?

To je jedan tako grubo materijalistički, "romantičarski" model ljubavi da bi se sad Erich Fromm sigurno, ako ne baš prevrnuo, a ono bar promeškoljio u grobu, da ga ima.

Sad bih možda i napisao nešto o svom (fromističkom) shvatanju ljubavi, ali čemu? Dosadilo mi da me napadaju zbog konstruktivne diskusije, pa ću se suzdržati. :?

sustina onog sto je divlja htela da kaze, je da ljubav ne moze da ispravi nase krive drine ni da zagreje nasu samocu..ne moze da izleci nase komplekse, niti da da smisao nasem zivotu..to sve moramo sami...ako smo sve to uspeli, da, onda u nama postoji ljubav, prema sebi, prema zivotu...i onda mozemo da je damo, i da je primimo , na pravi nacin... :wink:
 
@Kad Lupim Lupim
:D :P 8)

@Djenka
Samo izvoli i slobodno iznosi Froma! :wink:
Mada slabo u ljubavi pomazu teorije! :P

@SINDI
Cmok! :P

@Kojotirani
Ako nemas nista pametno da kazes, zaobidji temu ! :roll:


Niko nije tako slep kao onaj ko ne zeli da vidi.
Niko nije tako gluv kao onaj ko ne zeli da cuje.
Niko nije tako glup, kao onaj ko ne zeli da shvati.

 
divlja u srcu:
Vase je srce puno ljubavi. Vi ste puni ljubavi ne samo prema sebi, vec prema citavom svetu. Imate je toliko da vam nije potrebna bilo cija ljubav. Vi svoju ljubav pruzate bezuslovno; ne trazite ni od koga da ispuni vase uslove. Vi ste pravi ljubavni izvor, a neko vam kuca na vrata i kaze: “ Hej, imam malo ljubavi za tebe. Mozes dobiti moju ljubav, ako uradis ono sto trazim.”
U situaciji kada ste puni ljubavi, kakva ce biti vasa reakcija? Nasmejacete se i reci: “Hvala, ali ne treba mi tvoja ljubav. Imam isto toliko i jos mnogo vise ljubavi u svom srcu, i pruzam je bezuslovno.”
Ali, sta ce se desiti u situaciji kada ste gladni ljubavi, ako je nemate u svom srcu, i ako vam tada neko kaze:” Hoces li malo ljubavi? Mozes dobiti moju ljubav ako uradis ono sto trazim od tebe.” Ako ste gladni ljubavi, a osetite njen ukus, ucinicete sve sto je u vasoj moci da dodjete do nje. Vasa zelja za ljubavlju moze biti toliko jaka da cete i dusu prodati samo za malo paznje.



PS. temu posvecujem forumskim ljubavnim gladnicama! :wink:


Na istim se osnovama bazira HOMEOPATIJA samo sto je kod nje u centru paznje energija a sto mu dodje na isto. Ako si pun energije niko te ne moze poremetiti niti ces bilo sta uslovljavati ... jednostavno uzivaces za sebe i prihvatati ljude onakve kakvi jesu,neces cak nista lose ni komentarisati jer te to nece doticati... 8)
Knjiga koja se cita kao lektira je "Moc sadasnjeg trenutka".
Kazu za ljude koji to uspeju,da zive u sadasnjosti bez gusenja crnim mislima iz proslosti ili preteranim gledanjem u buducnost da zive punim plucima i da su to oni za koje kazemo da zrace pozitivnom energijom.
Tipa ... raskinuo si sa devojkom ali se ne smaras narednih 6 meseci ko je kome sta rekao i uradio, pomiris se sa tim i npr uzivas u lepoj devojci koju tog trenutka gledas na ulici :wink:
 
Bilo je dovoljno samo da zaurlice tvoj pakao "Hocu da me volis!". Istog trenutka preplavila te je moja ljubav. Nikada od tebe nisam nista trazila ili ocekivala. Samo sam te ljubila. Al' da bi udelio mrvicu svoje ljubavi, trazio si od mene da igram. Ples sa Djavolom. Mene je vodila ljubav, tebe tvoj pakao.
Lako je meni da ti oprostim. Ja tvoju ljubav nisam trazila niti mi je ona ikad bila potrebna.


:wink:
 
uh..ah...oh...mada ima divlja pravo donekle...to ti je kao u religiji...Bog je u tebi(citaj ljubav),ako ga izgubis,neko ce ti mozda nekad pomoci da ga spoznas opet(citaj : da se spoznas opet, ..znaci ti si ljubav,....ovaj Bog...ovaj odo ja daleeekooo...vidimo se kad se vratim :wink: )
 
divlja u srcu:
@Djenka
Samo izvoli i slobodno iznosi Froma! :wink:
Mada slabo u ljubavi pomazu teorije! :P

Neću, stalno me optužuju da previše studiozno pristupam diskusijama, pa čak i da prepisujem. U fazonu - "eeej, ko si ti, bre, da ovde smeš da kažeš nešto smisleno?". :? Dosadilo mi...

Ali, u diskusiju ću se ipak uključiti, na malo drugačiji način...
 
Ajd da kažem nešto "na nivou".

Divlja,
jednom davno, bila tri viteza:
- jednog je pojela zver
- drugi je stradao od mača
- a treći je zaboravio tvoje ime.

Međutim, kad se taj treći seti tvog imena, doći će jedne hladne i tamne noći bez mesečine, dok u vrhovima drveća vetar bude šaputao tvoje ime i san se bude spremao da ti zatvori oči - taj treći će doći i ukrašće ti svu ljubav koju imaš, ma gde da je čuvaš - u glavi, u srcu, genima... I niko osim zvezda i vetra neće znati šta se desilo, pa čak ni ti sama... jer će ti na mesto gde si čuvala ljubav ostaviti zaborav i strah. I sve će biti kao što je bilo i pre, vetar će duvati kroz drveće, zvezde će svetlucati, a ti nećeš ni znati da si nekad imala jednu oooogromnu ljubav koju nisi dobro čuvala i koja ti je ukradena. Nećeš znati jer ćeš zaboraviti, a niko ti neće reći, niti ćeš imati hrabrosti da pitaš. Eto, zato ti ja kažem.... To će jednom da se dogodi.

I da, umalo da zaboravim. Treći vitez se zove - Vreme.

Ovo nisam ni odakle prepisao, već sam sam sastavio, inspirisan hebrejskom uspavankom "Layla, layla". Tek ako neko pomisli da je suviše dobro ispalo. :?
 
Đenka:
Ajd da kažem nešto "na nivou".

Divlja,
jednom davno, bila tri viteza:
- jednog je pojela zver
- drugi je stradao od mača
- a treći je zaboravio tvoje ime.

Međutim, kad se taj treći seti tvog imena, doći će jedne hladne i tamne noći bez mesečine, dok u vrhovima drveća vetar bude šaputao tvoje ime i san se bude spremao da ti zatvori oči - taj treći će doći i ukrašće ti svu ljubav koju imaš, ma gde da je čuvaš - u glavi, u srcu, genima... I niko osim zvezda i vetra neće znati šta se desilo, pa čak ni ti sama... jer će ti na mesto gde si čuvala ljubav ostaviti zaborav i strah. I sve će biti kao što je bilo i pre, vetar će duvati kroz drveće, zvezde će svetlucati, a ti nećeš ni znati da si nekad imala jednu oooogromnu ljubav koju nisi dobro čuvala i koja ti je ukradena. Nećeš znati jer ćeš zaboraviti, a niko ti neće reći, niti ćeš imati hrabrosti da pitaš. Eto, zato ti ja kažem.... To će jednom da se dogodi.

I da, umalo da zaboravim. Treći vitez se zove - Vreme.

Ovo nisam ni odakle prepisao, već sam sam sastavio, inspirisan hebrejskom uspavankom "Layla, layla". Tek ako neko pomisli da je suviše dobro ispalo. :?

Poenta ove pričice je sledeća:
Ako ljubav doživljavaš kao da je neka stvar koju imaš negde, u nečemu, na nekom određenom mestu i u određenim količinama, onda je samo pitanje vremena kada će se naći neko ili nešto da tu stvar odvoji od tebe, da te liši nje.

Međutim, ako je za tebe ljubav više posledica tvojih inherentnih sposobnosti da voliš, onda nju niko ne može da odvoji od tebe, da je "uzme" i "odnese" jer je ti "proizvodiš", stvaraš je stalno, dok si živ.
 
Đenka:
Poenta ove pričice je sledeća:
Ako ljubav doživljavaš kao da je neka stvar koju imaš negde, u nečemu, na nekom određenom mestu i u određenim količinama, onda je samo pitanje vremena kada će se naći neko ili nešto da tu stvar odvoji od tebe, da te liši nje.

Ne znam odakle ti ovo, niko nista slicno nije spominjao! :P

Međutim, ako je za tebe ljubav više posledica tvojih inherentnih sposobnosti da voliš, onda nju niko ne može da odvoji od tebe, da je "uzme" i "odnese" jer je ti "proizvodiš", stvaraš je stalno, dok si živ.

E o tome ti ja pricam! :wink:

Divna ti je pricica! :)
 
divlja u srcu:
Bilo je dovoljno samo da zaurlice tvoj pakao "Hocu da me volis!". Istog trenutka preplavila te je moja ljubav. Nikada od tebe nisam nista trazila ili ocekivala. Samo sam te ljubila. Al' da bi udelio mrvicu svoje ljubavi, trazio si od mene da igram. Ples sa Djavolom. Mene je vodila ljubav, tebe tvoj pakao.
Lako je meni da ti oprostim.
Ja tvoju ljubav nisam trazila niti mi je ona ikad bila potrebna.


:wink:

Ovo je mnooogo dobro :wink:
 
Voli li me? Je li voleo nekog više nego mene? Voli li on mene više nego što ja volim njega?
Sva ta pitanja koja se postavljaju u ljubavi, koja je mere, ispituju, proučavaju, saslušavaju, u stvari na samom početku uništavaju ljubav. Možda nismo u stanju da volimo upravo zato što želimo, što zahtevamo da i mi budemo voljeni. Zato što uvek nešto tražimo od onog drugog, umesto da mu prilazimo bez zahteva...
 
''Ovo je stara priča. Starija od nas:
Bio jednom jedan talas i voleo jednu stenu negde na moru. Šumeo je i udarao oko nje, ljubio je dan i noć, grlio je svojim belim rukama. Uzdisao je i plakao, preklinjao da mu dođe, ljubio je burno jurišao na nju i podlokavao je pri tom polako. I, jednog dana, sasvim podlokana, ona popusti i padne mu u naručje. I, odjednom, stene više nije bilo da se oko nje igra, da se ljubi i da se žalosti oko nje. Ona je bila samo krhotina na dnu morskome, nestala.
Talas se oseti prevaren i obmanut, pa potraži drugu stenu''
 

Back
Top