Ко то ЗАТВАРА школе по Србији, а отвара "куплераје" (хотеле)?

Poruka
20.103
Да ли је ова вест о појави "туберкулозе" у овој школи тачна или је МОЖДА нешто сасвим друго у питању:eek:

Неко се изгледа намерачио да школу затвори, па је можда и ово један начин да оствари свој циљ. Да се, потурањем ове информације (ако није тачна) створи паника, да родитељи из ове школе почну да исписују ђаке, а онда следи оно што је неминовно. Када школа нема довољно ђака, она се затвара.

Погледајте текст у вези ове школе, који даје право на СУМЊУ:

СНП 1389 против затварања најстарије школе у Србији
Српски народни покрет 1389 оштро осуђује покшај затварања најстарије основне школе у Србији. У продужетку преносимо саопштење Акционог тима родитеља, наставника и бивших ученика за одбрану ОШ „Краљ Петар Први“


1333.jpg


Београд – ОШ „Краљ Петар Први“ у Београду која ове године слави 293 године постојања налази се пред забраном рада.

Школа“Краљ Петар Први доживљава најцрње дане са укидањем одељења, боравка, отпуштањем наставника и најмањим уписаним бројем првака у својој, скоро 300 година дугој, историји.

Министарство просвете и науке смењује школски одбор ОШ „Краљ Петар Први“ у Београду само зато што се усудио да позове на одговорност директорку школе Милку Бошков која је, после шест година на функцији, довела школу пред затварање. Уместо прихватања легитимне и основане одлуке Школског одбора, Министар на основу Записника просветне инспекторке Драгане Главине од 13.09.2011, не само да задржава некомпетентну директорку, већ смењује цео ШО који се усудио да постави питање одговорности за стање у школи.

Инспекторка Главина, позната по добијању „специјалних“ задатака, дошла је у школу на позив директорке и након три сата проведена у канцеларији са директорком и секретарком школе, за један дан написала записник пун нетачних података, материјалних грешака и субјективних оцена, позивајући се на непостојеће документе, лажне изјаве, фалсификоване податке и произвољно тумачење закона, статута и пословника о раду ШО, о чему је уредно поднета представка Просветној инспекцији града.

Најсрамнија последица овог кафкијанског документа, кога би се постидео сваки савесни државни службеник, је напрасни закључак инспекторке да је ШО цео свој мандат радио незаконито и зато га хитно треба сменити по члану 35 Закона о основама система образовања и васпитања који се примењује у случајевима забране рада установе!

Прави разлози за смену ШО

Од када је пре 6 година Милка Бошков по партијској линији доведена за директора школе, у овој, некада угледној образовној установи, дошло је до драстичних промена. Укинуто је 10 одељења, школу је напустило 23 наставника, укинут је боравак за ђаке трећих и четвртих разреда, а дно је додирнуто када се ове школске године уписало само 49 првака.

Најпре је прошле године уступила просторије школе за пројекат „Друга шанса“ без уговора и одобрења Секретаријата за имовину РС, и то амбуланту млађих разреда, балетску салу и школско двориште као паркинг за чланове пројектног тима, што је касније забранила Просветна инспекција. Тада је узео у заштиту помоћник Министра просвете Желимир Попов који је био задужен за овај пројекат из донације ЕУ.

Затим је на врло сумњив начин запослила блиску рођаку помоћника Министра Костића, који јој сад узвраћа услугу слањем своје поверљиве особе инспекторке Главине, познате по претњама професорима у штрајку и сменама неподобних школских одбора.

Да ли је могуће да је разлог за опстајање послушне директорке нечији план да се школа доведе до гашења чиме би се њене две зграде на најатрактивнијим локацијама у Београду ослободиле за друге намене? Већ се извесно време може чути да је објекат у Краља Петра 7 виђен за седиште једне државне агенције, а да је плац у Маршала Бирјузова идеалан за хотел.
Да ли су некретнине важније од образовања наше деце и просветне традиције земље и града Београда? Ко су инспиратори ове идеје и заштитници њених извршитеља?

Школски одбор је уз подршку Савета родитеља и већине наставника, већ уложио приговор на налаз инспректорке Главине 30.09.2011. и припрема тужбу пред Управним судом за обарање свих одлука Министра Обрадовића. Тиме се не брани само ОШ „Краљ Петар Први“ већ све школе и њихова аутономија пред самовољом појединаца који долазе и одлазе са својих функција, али за собом остављају несагледиве последице за генерације које долазе.

Историја школе

1718-1739 МАЛА СРПСКА ШКОЛА У БЕОГРАДУ
1839-1844 ВАРОШКА НОРМАЛНА ШКОЛА У БЕОГРАДУ
1844-1878 ОСНОВНА ШКОЛА КОД САБОРНЕ ЦРКВЕ
1878-1925 ОСНОВНА МУШКА И ЖЕНСКА ШКОЛА КОД САБОРНЕ ЦРКВЕ
1925-1945 ОСНОВНА ШКОЛА КРАЉ ПЕТАР ПРВИ
1945-1952 ОСНОВНА ШКОЛА БРОЈ 1
1952-1993 ОСНОВНА ШКОЛА БРАЋА РИБАР
ОД 1993. ОСНОВНА ШКОЛА КРАЉ ПЕТАР ПРВИ

Акциони тим родитеља, наставника и бивших ученика за одбрану ОШ „Краљ Петар Први“.

Сви који желе да подрже акцију могу то учинити путем фејзбук групе: ОШ „Краљ Петар I“ – спречимо затварање.

Акцију такође можете подржати потписивањем петиције коју можете преузети са ове адресе. Сакупљене потписе (без наведеног редног броја) можете донети у кафић "Алтернатива", у Симиној улици 10

Информативна служба СНП 1389




Да ли је могуће да је разлог за опстајање послушне директорке нечији план да се школа доведе до гашења чиме би се њене две зграде на најатрактивнијим локацијама у Београду ослободиле за друге намене? Већ се извесно време може чути да је објекат у Краља Петра 7 виђен за седиште једне државне агенције, а да је плац у Маршала Бирјузова идеалан за хотел.
Да ли су некретнине важније од образовања наше деце и просветне традиције земље и града Београда? Ко су инспиратори ове идеје и заштитници њених извршитеља?



Tuberkuloza u školi Kralj Petar I?​

Zvaničnih potvrda još nema, ali je u školi zavladala panika pošto su se kod nekoliko dece pojavili navodni simptomi tuberkoloze. Reč je o deci drugog razreda.

Prema nezvaničnim informacijama jedan od nastavnika je bolestan dolazio u školu da bi sredinom meseca bio primljen na Infektivnu kliniku.

“Mi smo dobili informaciju da se kod petoro dece pojavio simptom, ne znači da su deca obolela, ali postoji opasnost.

“Na jučerašnjem savetu roditelja bile su doktorke sa Infektivne klinike koje su zadužene za TBC, a koje ne znaju razlog nastavnikovog ležanja na Infektivnoj klinici”, izjavila je direktorka škole Milka Boškov. ..

Direktorka škole kaže da su se odmah obratili Domu Zdravlja Stari grad, koji je zadužen za tu školu i Institutu za Javno zdravlje Beograd, i da čekaju rezultate.

Prema zakonu koji je važio do 2005. nastavnici su bili obavezni da jednom godišnje idu na lekarske preglede, dok im je sada lekarsko uverenje potrebno samo prilikom zapošljavanja.


http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/229166/Tuberkuloza-u-skoli-Kralj-Petar-I-



Ако је ово тачно, онда народе мој, спремимо се на појаве и неких других оболења, која су била искорењена, годинама уназад. Шта мислите ЗАШТО је то тако:?: КО је крив за ово:?: Шта нам је са здравством, школством, ма уопште, шта нам је то са Србијом:?:




п.с.
Тема је политичка и нисам је ни отворила да буде пребачена на пдф Београд, као што је неки паметњаковић то урадио:roll:
(зато је враћам овде) :lol:
 
Toma Master već krenuo u akciju???

Нема везе са Томом, прича је стара скоро годину дана. Вероватно је само опет актуелна.
Али, слажем се са Киселом (ко би реко :) ) ово у шта она сумња, сумњам и ја.
 
Та школа је једно велелепоно здање - И СИГУРАН САМ ДА ЈЕ НЕКИ ПРОСТАК И ПРИМИТИВАЦ БАЦИО ОКО....... могу да се кладим да је то у питању... каква туберкулоза, какве глупости........

Misliš na Tomu?Ili na nekog bivšeg ili sadašnjeg radikala? :hahaha1:
 
Нема везе са Томом, прича је стара скоро годину дана. Вероватно је само опет актуелна.
Али, слажем се са Киселом (ко би реко :) ) ово у шта она сумња, сумњам и ја.

Kako sad nema veze sa Tomom?

Jel on predsednik ili nije? On se za sve pita!

Kad je Tadić mogao da bude odgovoran kad neka forumašica ranije dobije mesečni ciklus,može sad i Toma da bude odgovoran za školu.
 
Toma Master već krenuo u akciju???

Pa ja mislio da si se ti upokojio,...od izbora te trazim da te pitam ko ce da menja sad nick.....jos ako se uzme u obzir dac se Gljivica nesto pismani oko vlade....mogao bi ti polako da menjas i nick i avatar,ali i da pocnes da se skolujes i da naucis po nesto ...za razliku od dosadasnje navike da lupetas kao otvoren prozor...
 
Вест није од кад је Тома председник.
Ја не залазим у приче такве врсте и свакако председник није тај који се о томе пита. А ако хоћеш да пљујеш Тому, претпостављам да има тема на којима то можеш да радиш.
Ово нема везе с Томом, него с неким другим људима.
 
Вест није од кад је Тома председник.
Ја не залазим у приче такве врсте и свакако председник није тај који се о томе пита. А ако хоћеш да пљујеш Тому, претпостављам да има тема на којима то можеш да радиш.
Ово нема везе с Томом, него с неким другим људима.

Pa ja te samo pitam kako je Tadić mogao biti za sve kriv a Toma nije?
 
Pa ja te samo pitam kako je Tadić mogao biti za sve kriv a Toma nije?

Кад нађеш негде да сам ја писала да је Тадић крив, онда питај мене. Ја сам само одговорила на тему и рекла да Тома нема везе са овим.
А ако кажеш да је председник крив, онда ћу ти рећи да је Тадић за ово крив (иако није), јер је он био председник кад је све ово почело.
 
Кад нађеш негде да сам ја писала да је Тадић крив, онда питај мене. Ја сам само одговорила на тему и рекла да Тома нема везе са овим.
А ако кажеш да је председник крив, онда ћу ти рећи да је Тадић за ово крив (иако није), јер је он био председник кад је све ово почело.

Jednostavno ne govoris istini...Tadic je do majskih izbora bio i Predsednik, i premijer,i predsednik parlamenta,i ministar inostranih poslova...i sve te funkcije sem Predsednicke je neustavno uzurpirao.
 
Jednostavno ne govoris istini...Tadic je do majskih izbora bio i Predsednik, i premijer,i predsednik parlamenta,i ministar inostranih poslova...i sve te funkcije sem Predsednicke je neustavno uzurpirao.

Шта је неистина?
Што сам рекла, ако је председник крив, онда је то Тадић, за време чије владавине је ово са том школом започело?
 
Шта је неистина?
Што сам рекла, ако је председник крив, онда је то Тадић, за време чије владавине је ово са том школом започело?

U gornjem postu si napisala da Tadic nije kriv jer je bio Predsednik,sad kazes da je kriv...moram priznati da ne razumem tvoj stav...ali da je Tadic kriv i za mleko koje je iskipelo do majskih izbora,jeste jer se za sve pitao.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Toma Master već krenuo u akciju???
A tebi nije bilo dosta dva dana banovanja??? tek što si se vratio počinješ ponovo:::

Tebi izgleda džaba što gore piše da agonija te škole traje već godinama, da se urušava iznutra, da ministar smenjuje školski odbor itd... A ti sve to spoji sa Tomom, a još ni ključeve nije preuzeo... kako si providan, nije ni čudo što si već 10 brisan pa vraćan....
 
U gornjem postu si napisala da Tadic nije kriv jer je bio Predsednik,sad kazes da je kriv...moram priznati da ne razumem tvoj stav...ali da je Tadic kriv i za mleko koje je iskipelo do majskih izbora,jeste jer se za sve pitao.

Рекла сам да председник није крив за то, а ако неко сматра да јесте, онда није Тома, него је Тадић.
 
Поново сам сконтала што не долазим на Политику. Овде нико не чита ништа, свако пљује без основа оног ког би опљувао свакако. :(

kako god bilo `mafijasi u odelima` ce da se omaste.

njima nista nije sveto, a nemaju ni granica. i izbore su `dobili`
 

Back
Top