Cigarete,cigarete

Young_blood

Poznat
Poruka
7.391
Zanimaju me stavovi ljudi koji redovno puse.Mislim,svaki dan ste u prilici da cujete negativne komenate o cigaretama i ovoj vrsti zavisnosti.Kad ste zapalili prvu cigaretu?Da li pridajete znacaj tome?Da li se plasite za svoje zdravlje ili smatrate da je to gomila gluposti?
Da li ste ikada pokusali da prestanete?
2313.pluca_2D00_pusaca.jpg
 
Pušačima je uvek opravdanje to što se "samo jednom" živi i to što je cela planeta zagađena pa i ta cigareta nema veze.

U stvari:

To što se jednom živi upavo bi trebalo da bude podstrek da taj jedan život ne zgazimo,

a to što je planeta zagađena, samo navodi na:

- nepušač - zagađenje
- pušač - zagađenje + cigarete

što opet njihovoj tvrdnji ne ide u korist.

Realnost je slabost prema opijatima.

(Sad neću da ulazim u to što duvan i ne stvaran neku veliku zavisnost, već ove kupovne cigarete koje najmanje duvana imaju u sebi, a prisutne su sredstva koja izazivaju jaku zavisnost. Najdalje posle jednog sata, pušač ima potrebu za sledečom dozom. Ljudi koji su prešli na duvan kažu da nemaju više tako jaku potrebu za cigaretom.)
 
Da, zaista je prava enigma zašto mnogobrojni ljudi
to čine sebi i svom zdravlju iako su savršeno informisani
o štetnosti duvanskog dima.
Mnogi kao opravdanje koriste činjenicu da je život samo
jedan i idu na varijantu da će se svakako jednog dana umreti
bez obzira na sve ostalo. Takodje, verovatno razmišljaju u pravcu
da se neće njima baš nešto desiti, ali isto tako čak i kada im
doktori zbog zdravstvenih razloga preporuče da ostave ili smanje
konzumiranje cigareta, oni ne prestaju.
Razlozi konzumiranja zavise i od životnog doba u kojem se počne -
npr. srednjoškolci to rade da bi bili "face", a kasnije u toku studiranja
ili radnih aktivnosti uzrok bude drugačije prirode, npr. stres, i tu se javlja
jedna realnija, istinskija potreba za cigaretama.

U svakom slučaju, ono što mi nikad neće biti jasno, jeste to zašto neko
ko je student medicine ili lekar konzumira cigarete, kada najbolje zna kakve
posledice to može imati po zdravlje? :eek:
 
Da, zaista je prava enigma zašto mnogobrojni ljudi
to čine sebi i svom zdravlju iako su savršeno informisani
o štetnosti duvanskog dima.
Mnogi kao opravdanje koriste činjenicu da je život samo
jedan i idu na varijantu da će se svakako jednog dana umreti
bez obzira na sve ostalo. Takodje, verovatno razmišljaju u pravcu
da se neće njima baš nešto desiti, ali isto tako čak i kada im
doktori zbog zdravstvenih razloga preporuče da ostave ili smanje
konzumiranje cigareta, oni ne prestaju.
Razlozi konzumiranja zavise i od životnog doba u kojem se počne -
npr. srednjoškolci to rade da bi bili "face", a kasnije u toku studiranja
ili radnih aktivnosti uzrok bude drugačije prirode, npr. stres, i tu se javlja
jedna realnija, istinskija potreba za cigaretama.

U svakom slučaju, ono što mi nikad neće biti jasno, jeste to zašto neko
ko je student medicine ili lekar konzumira cigarete, kada najbolje zna kakve
posledice to može imati po zdravlje? :eek:


A pravo pitanje je zasto sedim pred kompijuterom satima umesto da sam napolju,u setnji,na svezem vazduhu...
Verovatno zato sto e kafa,droga,cigarete,kompijuter stvaraju zavisnost
 
Mnogo ste dosadni sa napadima na pušače...
Što malo ne otvarate teme o štetnosti alkohola, o tome koliko je ljudi prebijeno i ubijeno zbog alkoholisanih idiota, koliko se porodica raspalo zbog alkoholizma?
I alkoholizam je takodje veliki problem,slazem se...
Evo,sinoc nisam mogla da spavam od nekih ludaka koji su vristali i izgovarali psovke,a imaju samo 14 godina...
Cula sam i pricu da su neke pijane devojcice pokazivale gace vozacu u busu,pa da su zavrsile u bolnici od previse aklohola...
 
Mnogo ste dosadni sa napadima na pušače...
Što malo ne otvarate teme o štetnosti alkohola, o tome koliko je ljudi prebijeno i ubijeno zbog alkoholisanih idiota, koliko se porodica raspalo zbog alkoholizma?

Niko ti ne brani da otvoriš temu. Ne možeš nikaga da napadaš i da teraš drugoga da otvara teme.

A sad ne spamuj, nego nazad na temu.
 
alkoholisanje ne utice na nekog ko sedi pored..mislim da ne ulazimo u one price ako je neko prek kad se napije pa pravi sranja i te debile..volim i ja sex i bas sam strastveni iebac al ne radim to javno pa bih zamolio i pusace da to rade u 4 zida..naravno i njihova deca se pitaju u razvoju kao i trudnice
 
alkoholisanje ne utice na nekog ko sedi pored..mislim da ne ulazimo u one price ako je neko prek kad se napije pa pravi sranja i te debile..volim i ja sex i bas sam strastveni iebac al ne radim to javno pa bih zamolio i pusace da to rade u 4 zida..naravno i njihova deca se pitaju u razvoju kao i trudnice

Loša ti je analogija.

A ako si za zabranu javnog pušenja jer ti smeta dim, i meni smeta miris piva, pa bih vas zamolio da pijete samo u svoja 4 zida.
 
Neka puši kome se puši... duvan je daleko manje štetan od alkohola... ako je zabranjeno pušiti na javnom mestu, treba i pijenje na javnom mestu da bude zabranjeno. To je moj stav.

Moj stav je da duvan sam po sebi nije štetan, koliko fabrička cigareta koja ima katran od koga su pluča začepljena. Svi znamo šta je katran. Pored toga i hiljade drugih otrova, čak i radioaktivna supstanca koja konzervira.

Tako da alkohol napada jetru i mozak najviše, a cigareta sve, bez izuzetaka, i kod pušača i u njegovoj okolini. Zato je alkohol mnogo manje opasan. Čak i ako se pije u velikim količinama, ne dimi i ne guši ljude unaokolo. Pa ko konzumira neka strada. njegova stvar.

Ali ovo nije tema o alkoholu.
 
Moj stav je da duvan sam po sebi nije štetan, koliko fabrička cigareta koja ima katran od koga su pluča začepljena. Svi znamo šta je katran. Pored toga i hiljade drugih otrova, čak i radioaktivna supstanca koja konzervira.

Tako da alkohol napada jetru i mozak najviše, a cigareta sve, bez izuzetaka, i kod pušača i u njegovoj okolini. Zato je alkohol mnogo manje opasan. Čak i ako se pije u velikim količinama, ne dimi i ne guši ljude unaokolo. Pa ko konzumira neka strada. njegova stvar.

Ali ovo nije tema o alkoholu.

Kao prvo, alkohol oštećuje mozak, živce, srce, bubrege, jetru, želudac. Dovodi do raznih duševnih poremećaja - straha, preterane razdražljivosti, ludila, otupljenja i halucinacija.
Dovodi do siromaštva, razvoda, kriminala, samoubistva.
 
Alkoholizam utiče na razvoj deteta tako što se zapostavlja i što ne može da ima normalno detinjstvo jer su mu roditelji alkoholičari. Zbog cigareta se nije raspala nijedna, dok se zbog alkohola raspalo nebrojeno mnogo porodica.
ne ne to se ne poredi ovde je rec o direktnom ugrozavanju a ne shbbkbb i da li ce ugroziti alkohol ili droga po svest..ovde je rec i udisanju i pasivnim pusacima..ne pasivnim alkoholicarima jer to ne postoji..potencijalni akloholocari mozda..pasivni ne
 
ne ne to se ne poredi ovde je rec o direktnom ugrozavanju a ne shbbkbb i da li ce ugroziti alkohol ili droga po svest..ovde je rec i udisanju i pasivnim pusacima..ne pasivnim alkoholicarima jer to ne postoji..potencijalni akloholocari mozda..pasivni ne

Nije šbbkbb nego činjenica da je alkoholičar daleko gora pojava od pušača.
Ne postoje pasivni alkoholičari, ali postoje deca koja nisu imala detinjstvo i žene sa modricama...
 
Nije šbbkbb nego činjenica da je alkoholičar daleko gora pojava od pušača.
Ne postoje pasivni alkoholičari, ali postoje deca koja nisu imala detinjstvo i žene sa modricama...
ne nije gora i evo moj primer nikad me ni1 alkos nije u zivotu ugrozio..nikad..a pusaci od kad znam za sebe i kasljem od duvana da ne sirim dalje pricu koliko mi smeta i na sta mi lice keva i burazer od cigareta
 

Back
Top