Provodadžisanje

gost 192266

Elita
Poruka
23.388
u ovoj hiper produkciji,svakakvih,tema,imam jedno pitanje...elem
setimo se nasih starih,pre rata,kako su ih upoznavali,vencavali..."ovo ti je odsad zena,ovo ti je odsad muz"...i danas je manje vise zastupljeno..."kompatibilne osobe"preko provodadzije...te veze\brakovi iskljuceni od emocija...kao ugovor...funkcionisu?!
e sad pitam ja vas da li bi pristali,i vase misljenje u kratkim crtama navedenom
da li ste provododadžisali nekom? kakav ste uspeh imali.....
 
u ovoj hiper produkciji,svakakvih,tema,imam jedno pitanje...elem
setimo se nasih starih,pre rata,kako su ih upoznavali,vencavali..."ovo ti je odsad zena,ovo ti je odsad muz"...i danas je manje vise zastupljeno..."kompatibilne osobe"preko provodadzije...te veze\brakovi iskljuceni od emocija...kao ugovor...funkcionisu?!
e sad pitam ja vas da li bi pristali,i vase misljenje u kratkim crtama navedenom
da li ste provododadžisali nekom? kakav ste uspeh imali.....

Jesam; imala sam uspeha. Spojila sma par dobrih drugarica i drugova, koji su u lepim vezama. Ali, sam najponosnija, sto sam sestru spojila sa svojim drugom, a današnjim zetom. :) Generalno, dobro "osluškujem " ljude, vidim po senzibilitetu ko je kakav, odnosno, ko bi mogao kome naprosto da "paše" jel te. Vidim da mi "opasno" ide od ruke. Kada vec sebi ne mogu da "udelim" srecu, a ono makar da drugima pomognem, da je nadju. Tu sma vidim srećkoš. :) Hm..., nemam pojma, to mi je nerazumljivo tada, mada jedno se znalo, znalo se ko iz kakve kuće dolazi, u kakvu kuću ulaziš. Znao se neki red, poštovala se žena. Suprug. Roditelji. Tazbina. Poštovala se snaja. Ja se sto puta šalim sa mojima, možda ste Vi trebali da mi nadjete...Jer to kako sam ja "birala", sama sam sebi "presudila". Drugi nemaju ništa sa stim, kriva sma ja, i moja loša procena i ocena ljudi. Njihovog stanja uma i (ne)osećajnosti. ♥
 
Provodadzisao sam jednom svom prijatelju .Uspjesnost provodadzisanja je bio 0% .Bio je dobar momak .
Radio je u Njemackoj , ali je imao hendikep da muca .Nije mucao previse , ali kad se uzbudi , bas se pogorsa .
I krenem ja u akciju .Pokupim neku poznanicu i odemo zajedno na pice . Njemu sam rekao da ne prica previse .
Neka se samo poneki put osmjehne i prozbori poneku rijec , najbolje na njemackom . I pocnem da navodim vodu
na njegov mlin .A oces djavola , taman napravim atmosferu , a ovaj uleti u pricu i totalno zatrokira .
Recimo ovako~ T ttttt ti ti ti ti tis tis ti se m m m m m meni s s s s s svidj svidj svidjas ! Naravno , zenska pocne
da me gleda zacudjeno i sve propadne . Dzaba sam ja njemu davao instrukcije .Imao sam 5~6 pokusaja , ali je
zavrsavalo uvjek isto .Na kraju je ozenio svoju komsinicu . Sam , bez icije pomoci .
 
u ovoj hiper produkciji,svakakvih,tema,imam jedno pitanje...elem
setimo se nasih starih,pre rata,kako su ih upoznavali,vencavali..."ovo ti je odsad zena,ovo ti je odsad muz"...i danas je manje vise zastupljeno..."kompatibilne osobe"preko provodadzije...te veze\brakovi iskljuceni od emocija...kao ugovor...funkcionisu?!
e sad pitam ja vas da li bi pristali,i vase misljenje u kratkim crtama navedenom
da li ste provododadžisali nekom? kakav ste uspeh imali.....
Па, сад, не бих се сложио с тобом да су те везе увек оперисане од емоција.
На страну то што су емоције последица односа...

Иначе, постоји разлика између данашњег схватања тог термина и његовог значења пре неколико десетлећа...
Сад то означава просто упознавање двоје људи и онда се њима препушта да виде шта ће да буде од њих...

Пристајао сам да ме тако упознају с неким јер ми је неувиђавно одбити. И готово сваки пут био затечен тиме колико ме тај неко ко проводаџише не познаје озбиром с каквим девојкама су ме упознавали. Притом не мислим да су оне и на један начин биле лоше већ просто нису биле оне с којма ја кврцнем.

Сам сам циљано упознавао људе с тим што сам девојкама говорио да ћу да их упознам с тим момцима, а момцима нисам.
Њима сам то намештао као случајне сусрете.
Разлог томе је што девојке знају да објективно сагледају ту ситуацију, а момци у већини случајева мисле да је то прилика за лак секс јер чим је пристала да их упозна, значи да јој се свиђа... Итд. у току мисли... :)
 
u ovoj hiper produkciji,svakakvih,tema,imam jedno pitanje...elem
setimo se nasih starih,pre rata,kako su ih upoznavali,vencavali..."ovo ti je odsad zena,ovo ti je odsad muz"...i danas je manje vise zastupljeno..."kompatibilne osobe"preko provodadzije...te veze\brakovi iskljuceni od emocija...kao ugovor...funkcionisu?!
e sad pitam ja vas da li bi pristali,i vase misljenje u kratkim crtama navedenom
da li ste provododadžisali nekom? kakav ste uspeh imali.....



uračunajmo u razmatranje statistiku
dok je bilo tako nije bilo razvoda, ili ih je bilo malo
danas kad ljudi sami biraju svoje sapatnike ovaj supružnike razvodi su uobičajena pojava
ne znam kolko tačno beše procenat razvoda svih sklopljenih brakova al mnogo nešto

tako da... :lol:
 
uračunajmo u razmatranje statistiku
dok je bilo tako nije bilo razvoda, ili ih je bilo malo
danas kad ljudi sami biraju svoje sapatnike ovaj supružnike razvodi su uobičajena pojava
ne znam kolko tačno beše procenat razvoda svih sklopljenih brakova al mnogo nešto

tako da... :lol:

Мислим да је око 20% у првих 5 година и скоро толико у следећих 5.
 
u ovoj hiper produkciji,svakakvih,tema,imam jedno pitanje...elem
setimo se nasih starih,pre rata,kako su ih upoznavali,vencavali..."ovo ti je odsad zena,ovo ti je odsad muz"...i danas je manje vise zastupljeno..."kompatibilne osobe"preko provodadzije...te veze\brakovi iskljuceni od emocija...kao ugovor...funkcionisu?!
e sad pitam ja vas da li bi pristali,i vase misljenje u kratkim crtama navedenom
da li ste provododadžisali nekom? kakav ste uspeh imali.....

nikad, nikako.
nikad, nikako.
 
Jednom sam htio da provodadzisem bas ovdje na ljisu jednom mom forumaskom prijatelju i forumaskoj prijateljici .
Par puta su se pokeckali na nekim temama i ja sam tu vidio neku iskru .Posto o oboma imam jako lijepo misljenje
rijesio sam da ih probam pribliziti jedno drugom . Odgovarali su jedno drugom i po godinama i po fizickim karakteristikama
ali oni to nisu znali , posto nijedno od njih dvoje nisu ovdje pokazivali fotografije .Na kraju od njihovog druzenja nije bilo nista
jer je kolega pomislio da se radi o nekoj mojoj manipulaciji .Stvarno sam imao najljepse namjere , ali se pokazalo da su to
osjetljive stvari .
 
meni to posredovanje ide jako slabo pa i ne pokusavam...a ja se vodim emocijama nema sanse da bih stupila u brak ili vezu kao da sklapam ugovor...volim da osecam,ljubav strast mrznja..kako god....
 
Tako ih zoveš, a !? :mrgreen:
Ако мислиш да ми се другарице зову Вињак или Ракија онда хвала што имаш добро мишљење о мени.:lol:

Мислим да тиме само себе бламираш, али добро. Поздрав.
 
Poslednja izmena:
И чему ти смајлији и подјебавање... :roll:
Кажи брате шта мислиш па макар псовао мајку неком или он теби, а не ко куравица... лепо, лепо, а овамо неко ситно подјебавање...:lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top