Бог и богови-ванземаљци

Агарта

Poznat
Poruka
8.355
Недавно сам се подсетио литературе која ме интересовала у младости, оне о боговима-ванземаљацима. Занимљиво је да су два позната експонента ове теорије, Сичин и Деникен, идеју о ванземаљском пореклу богова стекли баш на часовима веронауке.
Зехарија Сичин је појам «нефилим» превео онако како је сматрао да је буквалан превод «они који су сишли са неба». Такође га је заинтригирала честа употреба множине у Библији, тамо где би требало да је Творац. Вероучитељ га је мање-више ућуткао, што га је изазвало да се заинати. Тако укратко пише у књизи Путовања у митску будућност. Могу укратко изнети своје импресије како он посматра те ствари, рекао бих да је некако неодлучан, али како је то једина његова књига коју прочитах, нећу сада о томе.

Са друге стране, Деникена сам пре неких 25 година просто гутао. Мислим да би најбоље било да му препустим реч, пре него изнесем неки закључак:
Да рашчистимо: одувек верујем у Бога и дан-данас се редовно молим. Али мој драги Бог мора да поседује одређена својства. Безвремен је – другим речима, не мора да врши експерименте и чека да види шта ће бити. Он то већ зна. Свемогућ је и свеприсутан. Није му потребно никакво возило да га пребаци од тачке А до тачке Б. Зашто би Богу била потребна некаква пламена кола да би се спустио на гору и претворио све у ватру и дим – у тој мери да планина подрхтава? И то она иста планина на коју је Мојсије из безбедносних разлога морао забранити приступ? Шта се то, за име света, овде описује?
Ерих фон Деникен, Сумрак богова.

Ево и мог закључка (односно, претпоставке) – у различитим верским списима описане су ствари на различитом нивоу. Једно су богови-ванземаљци, користићу радни назив «Анунаки» према једном миту који можда најдиректније осветљава њихово небеско порекло. Небо ту треба схватати буквално – оно што је људима над главама, одакле су ови дошли. Дакле, са других планета. Такви богови су Јахве, Один, Кришна, Перун, Изида, Озирис, Баал, Дагон... може се дуго набрајати. Они имају одлике смртних (односно темпоралних, не-безвремених) бића. Њихове намере људи вероватно нису могли докучити, али су их могли «наивно» (једино како су могли) тумачити. Ово још више важи за начин њиховог деловања – ватрене кочије, битке на небу, ковчег који убија оне који га дотакну... Сетимо се да су амерички Индијанци локомотиву звали ватрени коњ.
Друго су филозофко-научни (можда и верски?) концепти самих дошљака, које су тадашњи људи усвојили. Како су видели «ватрене кочије», тако су и ове ствари могли описати само својим речима, онима којима су распологали. Ту има и веома конкретних чињеница, рецимо како Догони знају све о Сиријусу Б, те огромној маси звезде класе бели патуљак. Можда је човек тих времена видео да неки облици живота се излежу из јајета, па закључио да је тако настао цео свет. А можда му је неко пренео знања о Великом Праску.
Оваквом погледу најближе су Упанишаде са безличним Брахманом, чији је микрокосмос Атман – унутрашњи принцип. Но, граница са раније изнетим концептом не мора бити јасна. Када се у Библији или Ведама помињу «воде», биће да је то симболички исказ првобитне енергије. Различите космогоније су можда знања пренета људима.
Има и треће – што рече мој професор увек има прво, друго и комбинација. То су сва она езотеријска знања везана за конкретне богове, од којих су се неки изгледа побунили па тако знање пренели с небеса на људе. Ту могу спадати и они богови које горе поменух. А навешћу још неке примере – Адонис, Тамуз, Персефона, Деметра, Орфеј, Митра, Прометеј... Овде имамо нарацију а имамо и знања за чије разумевање је потребан иницијацијски кључ.

Ово је претпоствка. Нисам сигуран да је тако било. Но, могло је и тако бити...
 
Da,Deniken je bio u Jugi veoma popularan...Zemlja otvorena za novotarije u kojoj je religijskim zajednicama
bilo zabranjeno da se petljaju u svetovne stvari,a vodećoj populaciji je bilo da bira :ili-ili...:mrgreen:A vodeća populacija preko milion
ljudi...Savez komunista-crkve...
Meni je najluđa bila njegova ideja da crkveni tornjevi liče na rakete...:hahaha:
A inače cela ta priča nije uopšte bez solidnih osnova i brojnih materijalnih dokaza-naučno validnih!
Meni je IRELEVANTNO postojanje tih vanzema-bogića u istoriji -važan je susret s vanzemama koji predstoji!
Ima da puknu religijska tumačenja ko šibica.
Religije će se pokušati prilagoditio,ali će biti napuštanje sekti...:mrgreen::hahaha:
Kad sleti ogromni svemirski brod i pošalje prve poruke na svim frekvencijama...
Biće "Zdravo Marija"-ZDRAVO!
 
Da,Deniken je bio u Jugi veoma popularan...Zemlja otvorena za novotarije u kojoj je religijskim zajednicama
bilo zabranjeno da se petljaju u svetovne stvari,a vodećoj populaciji je bilo da bira :ili-ili...:mrgreen:A vodeća populacija preko milion
ljudi...Savez komunista-crkve...
Meni je najluđa bila njegova ideja da crkveni tornjevi liče na rakete...:hahaha:
A inače cela ta priča nije uopšte bez solidnih osnova i brojnih materijalnih dokaza-naučno validnih!
Meni je IRELEVANTNO postojanje tih vanzema-bogića u istoriji -važan je susret s vanzemama koji predstoji!
Ima da puknu religijska tumačenja ko šibica.
Religije će se pokušati prilagoditio,ali će biti napuštanje sekti...:mrgreen::hahaha:
Kad sleti ogromni svemirski brod i pošalje prve poruke na svim frekvencijama...
Biće "Zdravo Marija"-ZDRAVO!
Religije i služe da bi se ljudi pokazali u pravom svetlu.
Kroz njih nas oni kontrolišu i "ispipavaju"nam puls :D
"Vanzeme" mogu biti jedino demoni prerušeni u "vanzeme". Sigurno će u bliskoj budućnosti biti susreta sa njima.

Nefili koji su dolazili na Zemlju i imali seksualne kontakte sa ženama iz kojih su se radjala divovska bića su po Bibliji bili "sinovi Božji".
 
Däniken je napisao i objavio odlicno stivo za citanje u vreme dokolice ali svako ko za ozbiljno uzima da postoji vanzemaljska rasa koja je razvila tehnologiju za putovanje svemirom i pri tome posetila Zemlju kako bi naredila Egipcanima da slazu kamen na kamen u njihovu cast se ozbiljno posvadjao sa zdravim razumom.
 
Poslednja izmena:
Däniken je napisao i objavio odlicno stivo za citanje u vreme dokolice ali svako ko za ozbiljno uzima da postoji vanzemaljska rasa koja je razvila tehnologiju za putovanje svemirom i pri tome posetila Zemlju kako bi naredila Egipcanima da slazu kamen na kamen u njihovu cast se ozbiljno posvadjao sa zdravim razumom.
Naravno...Ali ima objekata koje u davna vremena ljudi nisu mogli sami izgraditi...Tom preciznošću sečen nepravilno kamen i uklapan što je priličan zadatak i za današnje klesare s modernim dijamantskim
alatima...Kad nađem-postavim link...Nije Makču Pikču,ali iz Srednje Amerike...
 
Religije i služe da bi se ljudi pokazali u pravom svetlu.
Kroz njih nas oni kontrolišu i "ispipavaju"nam puls :D


Nefili koji su dolazili na Zemlju i imali seksualne kontakte sa ženama iz kojih su se radjala divovska bića su po Bibliji bili "sinovi Božji".

kain je prvi nefil i celo njegovo potomstvo su nefili ..retardi a bizgovi...lepo su ziveli do potopa...i onda cao..nema vise...:D
 
U svakom slučaju,teorija o bogovima-vanzemaljcima više je potkopana dokazima nego što je tradicionalan način shvatanja verskih knjiga.

хе хе хе
А ја тактизирам са одговором, реко да одговорим касније па воздигнем тему :D
Прво, шта је "традиционалан начин"? Теолошки, научни или неки трећи?

Друго, "поткопати" или оборити претпоставку можеш на два начина. Један је да порекнеш прилоге њој у тврдњу, други да даш своју. Мада, "поткопати" ми пре делује као да циљаш на прво.
Твој проблем је, онда, што су докази у самим верским књигама
- Дивови на земљи - Библија, грчки митови, и много шта друго
- Небеска возила - Библија и Веде
- Термо-нуклеарна оружја, дејства које може узроковати радијација - Библије, Веде...
- Огромни бројеви, који људима ондашњег времена тешко да су у животу били потребни - мајански кодекси, индијска мисао
- Поприлично добри, у савременом смислу, описи настанка Свемира - пре свега Химна ствара Риг-Веда, иницијацијска знања и слично...

Декле, јесу ли то све људи модрног времена, Деникен и ортаци, фалсификовали?!?
 
хе хе хе
А ја тактизирам са одговором, реко да одговорим касније па воздигнем тему :D
Прво, шта је "традиционалан начин"? Теолошки, научни или неки трећи?

Друго, "поткопати" или оборити претпоставку можеш на два начина. Један је да порекнеш прилоге њој у тврдњу, други да даш своју. Мада, "поткопати" ми пре делује као да циљаш на прво.
Твој проблем је, онда, што су докази у самим верским књигама
- Дивови на земљи - Библија, грчки митови, и много шта друго
- Небеска возила - Библија и Веде
- Термо-нуклеарна оружја, дејства које може узроковати радијација - Библије, Веде...
- Огромни бројеви, који људима ондашњег времена тешко да су у животу били потребни - мајански кодекси, индијска мисао
- Поприлично добри, у савременом смислу, описи настанка Свемира - пре свега Химна ствара Риг-Веда, иницијацијска знања и слично...

Декле, јесу ли то све људи модрног времена, Деникен и ортаци, фалсификовали?!?

Mislim na teološke metode tumačenja "svetih"spisa.
Nemam puno vremena za kuckanje,naletim s vremena na vreme(što se vidi iz mojih šturih rečenica :D) i vidim da sam napravio grešku...
Napisao sam 'potkopana"?Mislio sam potkrepljena :mrgreen:
 
Da,Deniken je bio u Jugi veoma popularan...Zemlja otvorena za novotarije u kojoj je religijskim zajednicama
bilo zabranjeno da se petljaju u svetovne stvari,a vodećoj populaciji je bilo da bira :ili-ili...:mrgreen:A vodeća populacija preko milion
ljudi...Savez komunista-crkve...
Meni je najluđa bila njegova ideja da crkveni tornjevi liče na rakete...:hahaha:
A inače cela ta priča nije uopšte bez solidnih osnova i brojnih materijalnih dokaza-naučno validnih!
Meni je IRELEVANTNO postojanje tih vanzema-bogića u istoriji -važan je susret s vanzemama koji predstoji!
Ima da puknu religijska tumačenja ko šibica.
Religije će se pokušati prilagoditio,ali će biti napuštanje sekti...:mrgreen::hahaha:
Kad sleti ogromni svemirski brod i pošalje prve poruke na svim frekvencijama...
Biće "Zdravo Marija"-ZDRAVO!


Pa ja sam kod nasih nacionalista vidjao impresije kako su zvonici katolickih crkava u Hercegovini kao raketLe, kao deluju agresivno... Ima tu necega, inace takav oblik nazivaju i falusnim :roll:
Glede buduceg susreta, nadam se da se ne vezujes za majanski kalendar ;)
 
"Vanzeme" mogu biti jedino demoni prerušeni u "vanzeme". Sigurno će u bliskoj budućnosti biti susreta sa njima.

Ајд сад...
Поклони се и почни.
Да видимо тај "традиционални" поглед, што Ковач помену.
Не схвати лично, ниси ти први који овде прича "нема ванземаљаца, то су демони", али си први налетео.
Према томе... :lol:
 
Пази препознаје се као праведник :lol:
Није за религију тема у којој објашњавам шта су људи мислили кад кажу "Бог" или "богови" :dontunderstand::whistling:
Узгред, да ми ниси сличне замерке износила већ под другим именом? Да ниси можда то друго име користила када је ово било бановано? И ти ћеш да ме подучаваш форумском понашању. Ко је безгрешан нека први баци камен :rtfm:
 

Back
Top