КОНУЗИН: Русија одлучно против Велике Албаније

NalimInTheHous

Primećen član
Poruka
735
На трибини Српско-руски односи на раскршћу коју је организовао Фонд Слободан Јовановић

konuz_b5q.jpg


МОСКВА је веома забринута због пројекта формирања "Велике Албаније" – изјавио је амбасадор Русије у Србији Александар Конузин на трибини Српско-руски односи на раскршћу коју је организовао Фонд Слободан Јовановић на Коларчевом универзитету.

Истовремено је упозорио:"То је јако опасан пројекат за цео регион Југоисточне Европе, и то би био преседан", рекао је Конузин и додао да ће се Русија одлучно супротставити покушају формирања "Велике Албаније".

Говорећи на трибини о руско-српским односима, Конузин је рекао да Русија подржава све напоре за помирење народа бивше Југославије, и оценио да Србија у том погледу води избалансирану политику.

Конузин је нагласио да Русија чврсто подржава став Срба у Републици Српској, и подсетио да је Русија потписница Дејтонског споразума којим Москва није била задовољна, али који мора да се поштује.

"Циљ такозваног Бутмирског процеса био је да се формира централизована држава БиХ. Ми немамо ништа против тога, само ако се с тим сложе сви народи у БиХ, укључујући Србе", рекао је Конузин и нагласио да међународно право мора да се поштује.

http://fakti.org/rossiya/konuzin-rusija-odlucno-protiv-velike-albanije

:super::super:

Nas i Rusa - 200 miliona,
šiftara bez amera - pola kamiona...
 
Ајде да активирамо ову тему...
Када би патриоте формирале власт у Београду могли бисмо Конузина да прогласимо почасним грађанином.
Мада, могао би и Тома да му да неки орден, не би било лоше, онако мало да се "европеЈци" пуше од беса.:lol:
 
Ајде да активирамо ову тему...
Када би патриоте формирале власт у Београду могли бисмо Конузина да прогласимо почасним грађанином.
Мада, могао би и Тома да му да неки орден, не би било лоше, онако мало да се "европеЈци" пуше од беса.:lol:

Mislim da i nas optimizam mora imati neke granice .. pre ce evroskeptici formirati vlast u Biselu nego patriote u Beogradu ...

Tema : Vasa Eselencijo - svaka cast !!!
 
Uz duzno postovanje prema g.Konuzinu, Rusija se nije bas pretrgla u pomoci Srbiji i patriotskom bloku u Srbiji. A od njihove neutralnosti (citaj nezainteresovanosti) mi se shere...Ja kad imam interes da nesto odradim u svom interesu podrazumevam i da cu morati i gurnuti ruku u svoj dzep...od prosheravanja slaba vajda....
Ako samo pogledate Dinkicevu kampanju koju je neko sa ,,zapada'' iskesirao....nekoliko desetina puta je skuplja bila od celog nacionalnog srpskog bloka....zasto bacuske nisu ulozile neku kintu u zajednicki interes...
 
Poslednja izmena:
Uz duzno postovanje prema g.Konuzinu, Rusija se nije bas pretrgla u pomoci Srbiji i patriotskom bloku u Srbiji. A od njihove neutralnosti (citaj nezainteresovanosti) mi se shere...Ja kad imam interes da nesto odradim u svom interesu podrazumevam i da cu morati i gurnutu ruku u svo dzep...od prosheravanja slaba vajda....
Ako samo pogledate Dinkicevu kampanju....nekoliko desetina puta je skuplja bila od celog nacionalnog bloka....zasto bacuske nisu ulozile neku kintu u zajednicki interes...

Ma oni imaju druge metode - a koliko su uspesne vidimo .... ali definitivno nece menjati politiku prema Kosmetu i prema projektu Velike Albanije ... za Srbe sa Kosmeta je to velika stvar ...

A nesto bi morali i mi da uradimo - Rusi su se kroz istoriju 100 puta opekli kad su u pitanju ,, ugrozena pravoslavna braca ,, - racunajuci tu i nas Srbe ....

Moj predlog Srbima sa Kosmeta :

1. Traziti prijem kod Konuzina i obnoviti peticiju kojom traze Rusko drzavljanstvo , jer sad o tome odlucuje Putin , a sef njegove izborne kapanje je dao izjavu kako je Medvedev pogresio sto nije Srbima Rusko drzavljanstvo uz vazno obrazlozenje : ,, To sigurno ne bi dovelo do treceg svetskog rata , niti Rusiji napravilo neke velike probleme ,, .. parafraziram ..

2. Srbi sa Kosmeta treba da sprovedu referendum o tome da se od SB UN zatrazi da se na severu stacionaraju trupe ODKB - one imaju isti medjunarodno pravni status kao i NATO .....
 
Poslednja izmena:
Тренутно је север Косова и Метохије једина брана васппостављању ''зелене трансферзале'' и мислим да су руси животно заинтересовани да се он одржи. Север Космета је највиталнија геополитичка тачка на Балкану у последњих 200 година и њеним губитком пада и Рашка област, Срби из Србије и Срби из Црне Горе више не би имали географског додира, а и статус Републике Српске био би доведен у питање... као и онако већ оскрвављени суверенитет Србије.
 
Боро, мислим да кад Руси буду имали јасан интерес да истерају своје, да ће сами доћи. ;)
Битан је њима Балкан али још увек могу послове да завршавају и са овима.
Како рече аналитичарка, научни сарадник института за Балкан: ''Ми имамо јасан геополитички и стратешки интерес везан за Србију као и економски везан за Балкан. Ако се ДС буде томе противио, потпуно ће изгубити популарност''.

С једне стране то указује на чињеницу да су свесни своје моћи у Србији, само ако пожеле да се инкорпорирају, народ ће их дочекати оберучке.
С друге стране, јасно је да нису ништа урадили да смакну жуте јер знају да без обзира на њихово присуство у власти, они своје могу да изгурају.
Тако да...
А ми сами морамо да се боримо за унутрашње уређење.
 
Па већ је на некој теми констатовано да руски кокус међу жутима ради само тако...то су скоро осетили и њихови коалициони партнери из лигашке војводине. Ето Чанак перманенто већ годину дана страхује да се не порбуди окружен руским војним базама:hahaha: :hahaha:...а то што му с већ привиђају и неке стелт војне базе у Нишу и стелт руски војници који марширају српским градовима да и не говорим...у страхуу су велике очи :hahaha:
 
Ок , и? Кад ћемо ми осетити конкретну помоћ?

Реално би било тек кад наша власт исту затражи. А док је жутих и сателита у власти, то се десити неће.
Само хтедох да укажем на то да они имају свој јасан интерес. Наравно, интерес нам је заједнички у много чему. Али за сад, ми наше не реализујемо, а они би могли, за почетак, да помогну у политичком сегменту. Једино што су конкретно урадили је била подршка (индиректна) дата Николићу, кад је Конузин присуствовао завршној конференцији СНС-а и још пар Конузинових изјава афирмативних по Тому и СНС.
 
Ovaj Konuzin je dosadan kao stenica. Njega slavi nekolicina ljudi s Krste i mozda neke navijacke grupe, niko normalan ga ne uzima za ozbiljno.

Да, заиста неозбиљан лик.
Одувек су се неозбиљни слали на локације које су врло ризичне безбедносно, економски, ма свакако.
Ти Руси баш не знају знање.
Реци им Рег!
 
Да, заиста неозбиљан лик.
Одувек су се неозбиљни слали на локације које су врло ризичне безбедносно, економски, ма свакако.
Ти Руси баш не знају знање.
Реци им Рег!

Rekla sam sta sam imala, da se ne ponavljam. :lol:
 
Истовремено је упозорио:"То је јако опасан пројекат за цео регион Југоисточне Европе, и то би био преседан", рекао је Конузин и додао да ће се Русија одлучно супротставити покушају формирања "Велике Албаније".

Za Rusiju su sve neki "presedani" sto se nas tice, a sve ih prihvataju ili odcute.
 
Боро, мислим да кад Руси буду имали јасан интерес да истерају своје, да ће сами доћи. ;)
Битан је њима Балкан али још увек могу послове да завршавају и са овима.
Како рече аналитичарка, научни сарадник института за Балкан: ''Ми имамо јасан геополитички и стратешки интерес везан за Србију као и економски везан за Балкан. Ако се ДС буде томе противио, потпуно ће изгубити популарност''.

С једне стране то указује на чињеницу да су свесни своје моћи у Србији, само ако пожеле да се инкорпорирају, народ ће их дочекати оберучке.
С друге стране, јасно је да нису ништа урадили да смакну жуте јер знају да без обзира на њихово присуство у власти, они своје могу да изгурају.
Тако да...
А ми сами морамо да се боримо за унутрашње уређење.

Seceru - ti si moj najlepsi sledbenik .... :D
 
Ovaj Konuzin je dosadan kao stenica. Njega slavi nekolicina ljudi s Krste i mozda neke navijacke grupe, niko normalan ga ne uzima za ozbiljno.
То НЕНОРМАЛАН остави за себе и своју породицу и укућане. СМЕШНА СИ, да не кажем нешто горе...
Ја се сећам да је Николићу, током састанка са Конузином, зазвонио телефон са мелодијом руске химне.:super:
Па драго ми је да Србија коначно имам нормалног и првог демократски изабраног председника, после Слободана Милошевића, наравно. Слажеш се?:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Да, заиста неозбиљан лик.
Одувек су се неозбиљни слали на локације које су врло ризичне безбедносно, економски, ма свакако.
Ти Руси баш не знају знање.
Реци им Рег!

И Рег је вероватно једна од оних што сањају ''велику албанију'' и нормално да им овакве изјаве званичника једне суперсиле сметају :lol:
 
И Рег је вероватно једна од оних што сањају ''велику албанију'' и нормално да им овакве изјаве званичника једне суперсиле сметају :lol:
Ма дијабола обична која нема везе са мозгом.
 
Nadam se da ce Rusi konacno reci i nama sta im je prioritet na ovim prostorima,i da li ga uopste imaju ili je u pitanju samo deklarativno ,,zalaganje za ovo ili ono...''....Jer ako im je bio cilj da vidi koliko mozemo izdrzati ovaj genocid i gde nam je granica pucanja...ko ih da prostite ebe...90tiyh za vreme rata videh 50tak dobrovoljaca iz Rusije i to je bili sve od pomoci ,,brace'' Rusa....plasim se da cemo u ovom veku dobiti preko nosa dosta puta po principu Rus kaze ,,bombardujte Srbe ,cik,ako smete......hajde da vas vidimo da to uradite jos jednom...''....a onda ce nam ponovo poslati nekog ,,primakova'' sa americkim, ultimatumom...Red bi bio da nam Rusi lepo kazu ,,Do ove tacke vas podrzavamo i stitimo...od ove se hebite sami''.
 

Back
Top