Smisao

Нина, ти одговараш на филозофски начин, али мислим да то није прави приступ у овом случају.
Ја на пример би поштовао и ценио мушкарца/жену који би били уз свог партнера и у најтежим тренуцима и то је оно што желим од везе и шта сам и сам спреман да пружим.(а то се односи нарочито на тренутке када партнер није крив што је у тешкој ситуацији)
Сводити људске везе на интерес(практично говорећи), је мени потпуно погрешно, јер ако бих се водио интересима мени буквално нико у животу и не треба.

А љубав никада не бих могао да назовем интересом, јер мени волети некога значи бити захвалан за то што тај неко постоји и ништа друго.
Себичност и посесивност у љубави моментално уништавају саму смисао искрене љубави
.




Da odgovaram na filozofski ali iz filozofije proizilazi i stvarnost
kada neko kaze volim dajem i ne ocekujem nista ..meni muka..
jer laze samog sebe..nema osobe koja u ljubavi ne ocekuje bar nesto.
a to je vec interes..sretnemo se..zavolimo se..imamo potrebu da budemo zajedno
i to i ocekujemo jedno od drugog...a cim ocekujemo to je interes...ocekivanje da to i dobijemo sto zelimo
neko rece prodaja..recimo uslovno da jeste samo sto se u ljubavi ne placa novcem vec emocijama
 
Da odgovaram na filozofski ali iz filozofije proizilazi i stvarnost
kada neko kaze volim dajem i ne ocekujem nista ..meni muka..
jer laze samog sebe..nema osobe koja u ljubavi ne ocekuje bar nesto.
a to je vec interes..sretnemo se..zavolimo se..imamo potrebu da budemo zajedno
i to i ocekujemo jedno od drugog...a cim ocekujemo to je interes...ocekivanje da to i dobijemo sto zelimo
neko rece prodaja..recimo uslovno da jeste samo sto se u ljubavi ne placa novcem vec emocijama
Океј, са овим се нормално слажем, међутим оно што је мени боло очи је прича о томе да "интерес/љубав нестаје и веза се пуца" што мени делује исувише сурово за нешто где се људи потпуно зближавају и осећају једно друго.
 
Океј, са овим се нормално слажем, међутим оно што је мени боло очи је прича о томе да "интерес/љубав нестаје и веза се пуца" што мени делује исувише сурово за нешто где се људи потпуно зближавају и осећају једно друго.
Ne razumem zasto ti je to bolo oci..
zar ti ostaje su vezi u kojoj osetis da vide nema osecanja kod druge osobe i ljubavi.zar takve veze ne pucaju..
 
Da odgovaram na filozofski ali iz filozofije proizilazi i stvarnost
kada neko kaze volim dajem i ne ocekujem nista ..meni muka..
jer laze samog sebe..nema osobe koja u ljubavi ne ocekuje bar nesto.
a to je vec interes..sretnemo se..zavolimo se..imamo potrebu da budemo zajedno
i to i ocekujemo jedno od drugog...a cim ocekujemo to je interes...ocekivanje da to i dobijemo sto zelimo
neko rece prodaja..recimo uslovno da jeste samo sto se u ljubavi ne placa novcem vec emocijama

traziti neku uzviseniju volju ne treba mesati sa zivotarenjem...
 
Ne razumem zasto ti je to bolo oci..
zar ti ostaje su vezi u kojoj osetis da vide nema osecanja kod druge osobe i ljubavi.zar takve veze ne pucaju..
Конкретно ми се не свиђа идеја олаког напуштања веза, јер је то особина површних људи, а тај твој поглед ме је подсћао управо на то.(не мислим да си ти површна)

Примера ради, кад сам био доста млађи, био сам у вези са једном девојком 9 месеци, а шутнула ме је из хира са објашњењем "Е, нервираш ме", а у року од годину дана ме је јурила и третирала као принца на белом коњу што сам у прво време игнорисао, а онда сам јој рекао "Е, нервираш ме".

Видиш, та површност и хировитост је управо излазила из твог објашњења, јер ако љубав може да нестане тако лако може и "да се врати".

За мене би нестанак љубави у озбиљној вези био једна катаклизма и озбиљна животна промена, а не нешто што се објашњава са 2 речи.

Јел ОК?
 
Конкретно ми се не свиђа идеја олаког напуштања веза, јер је то особина површних људи, а тај твој поглед ме је подсћао управо на то.(не мислим да си ти површна)

Примера ради, кад сам био доста млађи, био сам у вези са једном девојком 9 месеци, а шутнула ме је из хира са објашњењем "Е, нервираш ме", а у року од годину дана ме је јурила и третирала као принца на белом коњу што сам у прво време игнорисао, а онда сам јој рекао "Е, нервираш ме".

Видиш, та површност и хировитост је управо излазила из твог објашњења, јер ако љубав може да нестане тако лако може и "да се врати".

За мене би нестанак љубави у озбиљној вези био једна катаклизма и озбиљна животна промена, а не нешто што се објашњава са 2 речи.

Јел ОК?

Nije
Ti sada pricas o necemu drugom..
Gde pise rec olako napustanje
veza se ne napusta olako i tek tako
za to mora da postoji jak razlog a jedna je
koji sam navela..kada osetis da vise ljubav ne stanuje
na vasoj adresi....tada nista vise ne vredi...
 
Poslednja izmena:
N ije
Ti sada pricas o necemu drugom..
Gde pise rec olako napistanje
veza s ene napusta olako i tek tako
za to mora da pčostoji jak razlog a jedna je
koji sma navela..kada osetis da vise ljubav ne stanuje
na vasoj adresi....tada nista vise ne vredi...
Не кажем да пише, већ да ме је цео твој став исувише подсећао на то и деловао ми некако сурово.
Филозофски говорећи ниси ти ништа рекла погрешно, већ ти објашњавам зашто сам се био успротивио твом погледу на ствари.
У дужим везама љубав увек осцилује да тако кажем...
Многи људи остану и узму се и због навике и жеље да не мењају ништа, што опет не значи да је то добро или лоше.
 

Back
Top