Smisao

Šta je za vas smisao veze?
zašto ulazite ili ne ulazite u vezu?
šta tražite od veze?

U veze sam ulazila onda kad je postojala seksualna i mentalna privlacnost.Kroz vreme provedeno s'nekim ,upoznavajuci ga odlucivala sam da li u toj vezi ostajem ili ne.Onda je naisao neko s'kim sam pozelela da taj osecaj(,koji sam imala kad sam s'njim), potraje i tada sam se udala.
Nikada nisam trazila nista odredjeno(jer,ljudi su razliciti i sa svakim od njih i mi sami smo pomalo drugaciji),niti sam trazila smisao.Klik se desi ili ne,tako da traziti smisao u svemu tome izgleda pomalo iluzorno.
I da,ako vec nesto trazimo,trebamo da budemo spremni i da dajemo,pa bi tvoje pitanje logicnije zvucalo da si napisao
Sta trazite od veze i sta ste spremni da pruzite?:)
 

U veze sam ulazila onda kad je postojala seksualna i mentalna privlacnost.Kroz vreme provedeno s'nekim ,upoznavajuci ga odlucivala sam da li u toj vezi ostajem ili ne.Onda je naisao neko s'kim sam pozelela da taj osecaj(,koji sam imala kad sam s'njim), potraje i tada sam se udala.
Nikada nisam trazila nista odredjeno(jer,ljudi su razliciti i sa svakim od njih i mi sami smo pomalo drugaciji),niti sam trazila smisao.Klik se desi ili ne,tako da traziti smisao u svemu tome izgleda pomalo iluzorno.
I da,ako vec nesto trazimo,trebamo da budemo spremni i da dajemo,pa bi tvoje pitanje logicnije zvucalo da si napisao
Sta trazite od veze i sta ste spremni da pruzite?:)

Dajem osobi iznad :heart: :)
 

U veze sam ulazila onda kad je postojala seksualna i mentalna privlacnost.Kroz vreme provedeno s'nekim ,upoznavajuci ga odlucivala sam da li u toj vezi ostajem ili ne.Onda je naisao neko s'kim sam pozelela da taj osecaj(,koji sam imala kad sam s'njim), potraje i tada sam se udala.
Nikada nisam trazila nista odredjeno(jer,ljudi su razliciti i sa svakim od njih i mi sami smo pomalo drugaciji),niti sam trazila smisao.Klik se desi ili ne,tako da traziti smisao u svemu tome izgleda pomalo iluzorno.
I da,ako vec nesto trazimo,trebamo da budemo spremni i da dajemo,pa bi tvoje pitanje logicnije zvucalo da si napisao
Sta trazite od veze i sta ste spremni da pruzite?:)

ili skrati, onoliko koliko sam spremna da dam :zag:
 
Dajem osobi iznad :heart: :)
:heart::zag:
zapravo sam hteo pitati zašto se ljudi boje vezivati?
čemu strah?

Ne plase se,nego su previse sebicni da bi prihvatili promene u svom zivotu koje bi donela veza s'nekim drugim.Tesko im je da se odreknu svog,ustaljenog nacina zivota i navika zarad nekoga drugog.
Kad se neko jako,onako strastveno zaljubi,nisam bas primetila da ga je strah da uzlazi u vezu.
 
:heart::zag:


Ne plase se,nego su previse sebicni da bi prihvatili promene u svom zivotu koje bi donela veza s'nekim drugim.Tesko im je da se odreknu svog,ustaljenog nacina zivota i navika zarad nekoga drugog.
Kad se neko jako,onako strastveno zaljubi,nisam bas primetila da ga je strah da uzlazi u vezu.

sebičnost, ima logike; nisam o tome razmišljo
a ljude menjati ne možemo.....šta misliš koliko ljudi mogu bez emotivnog zadovoljstva, jel pukne nekad u čoveku i prevaziđe strah?
 
sebičnost, ima logike; nisam o tome razmišljo
a ljude menjati ne možemo.....šta misliš koliko ljudi mogu bez emotivnog zadovoljstva, jel pukne nekad u čoveku i prevaziđe strah?

Nema straha,upravo sam ti rekla:)
Kad se dese jake emocije,bilo da je u pitanju strast,pozuda,zaljubljenost....tada se sve prevazilazi i ulazi se u vezu s'osobom koju zelimo.Izgovori tip-strah me vezivanja,nisam jos spremna i ostale gluposti samo su blazi nacin da se nekome kaze -ne,nemam dovoljno jake emocije da bih s'tobom uradila to i to.
 
Šta je za vas smisao veze?
zašto ulazite ili ne ulazite u vezu?
šta tražite od veze?


zašto se ljudi boje vezivati?
lako je odustati...zar ne?

Smisao veze mi je da gledamo u istom pravcu.
U vezu ulazim ako mi je pored tog nekog prijatno i osecam se lepo. Ako mi nije prijatno i ne osecam se lepo onda u vezu ne ulazim.
Od veze ne trazim nista. Trazim od nas dvoje koji smo u vezi. Sta, zavisi od tipa veze i koliko smo ozbiljno dogurali.
Vezivanja se boje samo emotivno nezrele osobe.
Ne odustajem lako.
 
Šta je za vas smisao veze?
- bliskost. ljubav.

zašto ulazite ili ne ulazite u vezu?
- ne ulazim iz finansijskih razloga, jer se plašim samoće i tako još
nekih meni malo retardiranijih razloga.
ulazim u vezu zato što me neko zaintrigira, ali i izlazim ukoliko
mi dosadi ili me prodju ta prvobitna osećanja, nemam mnogo živaca za veze
u kojima osećanja s moje strane nisu dovoljno jaka.

šta tražite od veze?
- ono što sam i sama spremna da pružim - bliskost, ljubav, poverenje, poštovanje, odmor od svakodnevnice.

zašto se ljudi boje vezivati?
- ne boje se, tako im je samo lakše.

lako je odustati...zar ne?
- da. mada, nekad i nije, zavisi od situacije.
 
zapravo sam hteo pitati zašto se ljudi boje vezivati?
čemu strah?

ako vidiš da ne ide lako je odustati....zašto ljudi neće ni pokušati?

bravo Darsi :super:
Постоје људи који се боје везивања зато што су повређивани у прошлости и плаше се понављања искуства.
И онда или беже од сваке врсте односа или се искључиво упуштају у површне односе.
За превазилажење таквог стање често је потребна и стручна помоћ или бар неко близак пред ким се може и сме отворити да би се поделило то болно искуство.
Просто, човек је такво биће да мора да подели бол или га тај бол пре или касније уништи.

С друге стране, људи некад уђу у такве обрасце живљења у којима су им довољни површни односи и то тако траје и траје.
Међутим како већина људи није створена да живи сама пре или касније сретне неког због кога жели да иступи из тих образаца.
И онда настају проблеми јер се нађу у ситуацији која од њих тражи поптуно нови начин реаговања и у великој мери преобликовање старих образаца.
Одређени број покушава да живи по старом систему у новим околностима и то не може да успе јер процес срастања с другим не трпи површност.

Опет, ту постоји и страх од отварања и реалног огољавања пред другим јер је неопходно разоктрити себе целог, а не само бољи део као што то обично бива у површнијим односима.
Јако је тешко признати пред другим да си слаб, кукавица, ломљив и крт и никакав на још милион начина и прихватити да те он воли и таквог.
Много лакше је прихватити да је други такав и волети га таквог него самооткривање.
То је можда последица тоа што човек себи много теже опрашта него другима.
Или је страх да је тај други неко ко ће нам казати да нисмо довољно добри за њега.

Било како било, то су озбиљни процеси који захтевају и зној и сузе и онда је много лакше и не покушати и убеђивати себе да је овако добро и да не треба ништа да се мења.
А треба.
Изузев ретких, човек је биће којем треба други на суштинском нивоу да би био цео и ако га не нађе и не срасте на прави начин с њим увек, осећа празнину у себи.
Они који су свесни те празнине траже начин да је попуне и не одустају у својим потрагама али већина је негира и питање је колико живи живот, а колико га животари и претрајава.

У суштини, многи и неће да покушавају више јер су или превише лако одустајали у прошлости или су од њих превише лако одустајали.
Некако се изгуби свест да је свака прича непоновљива чак и када личи на неке или многе које смо већ испричали...
 
SVezivanja se boje samo emotivno nezrele osobe.
Не могу да се сагласим с тобом јер емотивно незреле особе и емотивне оштећене особе нису иста категорија и треба их јасно разликовати иако је то на први поглед изузетно тешко.
 
ona se plaši vezivanja jer uz muža ima sigurnost i jer je posesivno voli, bez obzira što ne oseća isto prema njemu.
plaši se sebe, valjda?
 
Poslednja izmena:

Back
Top