Национализам

По мени је национализам:

  • Позитиван

  • Негативан


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Propki

Iskusan
Poruka
5.741
Отворио сам ову тему са жељом да видимо да ли имате позитивно или негативно мишљење о национализму.

Шта је национализам?
Шта је модерни национализам,и која је разлика,ако сматрате да је има,у односу на изворни национализам?
Која је разлика,ако сматрате да је има,између национализма у Србији и свету.


Само без скретања са теме,провоцирања и сувишних порука.
 
Pozitivan i meri se ekonomskom snagom nacije. Sto je ekonomija jaca, to je jaci i nacionalizam. :D I to nema veze ni sa cim drugim do ekonomijom. Niti sa velicinom nacije niti sa bilo cime osim sa ekonomijom. Kladim se da su stanovnici San Marina danas mnogo veci nacionalisti od Srba.
 
То је кад купујеш Најлепше жеље, а не факинг Милку или Дорину.

Знам шта је локал-национализам(не патриотизам). То је кад сви Аранђеловчани пазаре у Фортуна маркету, а не код џубрета Мишковића. :mrgreen:

Национализам је и кад подесиш Крстарицу на чирилицу. :cool:
 
То је кад купујеш Најлепше жеље, а не факинг Милку или Дорину.

Знам шта је локал-национализам(не патриотизам). То је кад сви Аранђеловчани пазаре у Фортуна маркету, а не код џубрета Мишковића. :mrgreen:

Ili Bambi cokolade koje se prave u nas a extra su. :)
 
66441ebd86.jpg


Може и навсегда.
 
Мени се чини да је данашњи национализам,бар у Србији,постао много више од "само економије". Позитивно,у сваком смислу.
Не. Економски је најмање заступљен.

Млади српски националиста обува AIR-max, облачи се од главе до пете у NIKE-у или у ArmyShop-у и пева четничке или грандове песме. У зависности од расположења.
 
Отворио сам ову тему са жељом да видимо да ли имате позитивно или негативно мишљење о национализму.

Шта је национализам?
Шта је модерни национализам,и која је разлика,ако сматрате да је има,у односу на изворни национализам?
Која је разлика,ако сматрате да је има,између национализма у Србији и свету.


Само без скретања са теме,провоцирања и сувишних порука.

Национализам је као део ширег филозофског и уметничког покрета романтизма, настао у Француској после Наполеонових ратова, и не постоји никакав "модерни национализам". Данас постоји само национал-шовинизам у разним појавним облицима.
Сходно томе, нема никакве суштинске разлике између српског национал-шовинизма и национал-шовинизма других народа, а најмање у интензитету истог.
 
Nacionalizam ni u kom slucaju ne treba poistovjecivati sa sovinizmom,jer to nije isto,cak ni slicno.Ja sam nacionalista,ali prezirem svaki oblik sovinizma!Prezirem i anacionalizam,jer ne vjerujem osobi koja svoj nacion ne voli i ne postuje i ne pripada nikome.To je bolest!
 

Back
Top