Kontradikcija
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Kontradikcija

Iskusan Rudjer (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    261

Podrazumevano Kontradikcija

Jedna od Božijih zapovjesti glasi: Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene.

Ako je hrišćanstvo monoteistička religija i ako postoji samo jedan Bog, o kojim drugim bogovima govori ova zapovjest?

Servant of God nije na forumu
    I kacigu spasenja uzmite, i mač duhovni koji je reč Božija.
    Iskusan Servant of God (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Podrazumevano Re: Kontradikcija

Citat Original postavio Rudjer Pogledaj poruku
    Jedna od Božijih zapovjesti glasi: Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene.

Ako je hrišćanstvo monoteistička religija i ako postoji samo jedan Bog, o kojim drugim bogovima govori ova zapovjest?
    U pitanju su demoni. To su stvorenja, ali imaju tu sposobnost da manifestuju određene "moći" i "umeće" pa da čovek pomisli da su to "bogovi". Dakle, u pitanju je samo upozorenje na moguću manipulaciju ako se udaljimo od Tvorca.
    Npr. ti napraviš čiča-glišu i on je za tebe Bog, počneš da mu se moliš, klanjaš, da ga obožavaš, i otvaraš mogućnost demonima da se umešaju i da naprave splet okolnosti da ti pomisliš da je čiča-gliša odgovorio na tvoje molitve i da on zaista jeste Bog. Na taj način su demoni delovali duž cele istorije, tako su nastala razna "božanstva".
    "Istina ne nosi masku, ne traži mesto ni aplauz, ne klanja se ljudskim idolima; ona samo traži saslušanje."

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2708

Podrazumevano Re: Kontradikcija

Citat Original postavio Rudjer Pogledaj poruku

Govori o Isusu .

Slične teme

1. kontradikcija
    Autor darkorok u forumu Muškarci
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 11.12.2012., 00:08
  2. Kontradikcija oko Kosova
    Autor IndianaBones u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.12.2010., 12:25

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu