За које време је ваше дете научило да вози...

Vexy

Buduća legenda
Poruka
34.322
бициклу?
Мом старијем (8год) је требало 24 сата :eek:
Баш је био упоран
ал без точкоћа ;)
а млађи (6 год) је научио туђу бициклу тако што је возио сваки дан од улаза у забавиште до капије, па не могу прецизно да кажем

е сад, кад имају своје, не силазе са ње, изузев кад су у школи/забавишту

Ајде сад ви
Колико је вашем детету било потребно да науче да возе бициклу, ролере... итд;);):super:
 
ljudi to uopste nije zajebancija i ne treba odustajati i ako se dete plasi ili nije zaintereseovano..ja sam ucio matorog konja od 25god to je prosto smesno da neko u tim godinama ne ume drzati ravnotezu i ima strah od pada..ok neko je taletovaniji ali to moze opasno napraviti problem..ovako kad klinac savlada mnogo se bolje snalazi u bilo kakvoj guzvi..lakse kapira kako se drugi ljudi krecu i reflexi rade
 
Два дана на врло ниском бициклићу(тежиште је ниско, па им је лакше), са широким гумама, са око 4 године и син у своје време и близнакиње јесенас.
Али падања има у изобиљу.

одерана колена и модрице од педала не бројим :lol:
ал добро је, што каже џорџи, док су мали (и лакши) и то брже пролази
мада накнадно смо купили штитнике за колена и кациге јер у тој радњи где смо купили бицикле није било тренутно штитника и кацига, они били нестрпљиви да возе

ал добро како време иде све су вештији,па све мање падају ;)
 
Sin je počeo da vozi sa 5 godina,onaj najmanji bicikl bez pomoćnih točkića...vitlao je po naselju kao lud i kad su svi njegovi vršnjaci prešli na veće bicikle i vežbali sa roditeljima po dan dva on je jednostavno samo zamenio veličinu bajsa
Nikakve probleme nije imao da se prebaci na veći mada sam ja mislila da će se uplašiti jer je razlika bila,čini mi se,dva ili tri broja
Onda je jedne godine(imao je 7 ili 8) odlučio da je bajs smoran i ubedio nas da mu trebaju roleri...naučio je da ih vozi za jedan dan,mi se svi krstili kako mu je malo trebalo
Nije padao skoro uopšte..i sad sa skoro 18 rolere vozi bez kočnice kao ludak...da se smrzneš kad projuri
Takav je bio i kad je plivanje bilo u pitanju,ili skakanje u vodu...

Za razliku od njega,ćerka je sve kasnije počinjala i uvek joj je više vremena trebalo da nauči...o padanju i modricama ne bih trošila reči :lol:
Jedino je u skijanju profi u odnosu na njega...i na sve nas uostalom :)
 
Stariji ima skoro 6 godina i dan danas uopšte ne voli bicikl i neće ni da pokuša bez pomoćnih točkova. Ja ga ne teram, povremeno ga podsetim i priupitam da li želi i to je to.
Kad je imao 4 godine odvela sam ga na klizanje jer je želeo i prvi put je padao, drugi put nije ni jednom pao, a treći put me više nije držao za ruku.
Onda sam mu na leto kupila rolere, tad je imao nepunih 5 godina i odmah ih je vozao kao da se rodio na njima.

Tog leta je naučio i da pliva na moru, potpuno sam, u roku od nekoliko dana jer je bio uporan.

Kada se ne plaše i nešto žarko žele, jako brzo nauče. A baš sam juče videla nekoliko klinaca od 3-4 godine kako piče na biciklovima bez pomoćnih točkova.
 
Око 5 и то за 1 дан, а да их уопште нису ни занимали бикцикли, па ни сад их не занима много да возе. Не траже, бицикли им скупљају прашину. Скејт, тротинет, то да.
Много су раније пропливали и то је стварно нешто што воле и одлично им иде, немају страх. НШтета што нису заинтересовани да тренирају.
 
Јавила си се са темом у правом тренутку.
Ми смо ћерки купили бицикл за 3. рођендан. Са колико страха је села први пут на њега, са толико страха седа на њега и сада.
Управо јуче је опет са супругом пробала, и толико га је излудела да је хтео да га баци.
Тротинет вози одлично, али бајс не.
Можда је и генетски, ја не знам да возим бицикл и увек сам га доживљавала као справу за мучење (мада то пред њом не смем да кажем, јер се надам да ће се некада ипак ослободити и научити да вози :aha:).
 
Mina, , а јел има бајс помоћне точкиће?
што ли се толико плаши?

Ма, има помоћне точкиће, али јој се они, наравно, нагињу лево-десно. Претпостављам да нема осећај равнотеже и сигурности, јер није ногама на земљи, као са тротинетом, па се плаши пада.
Искрено, када видим како деца из улице јурцају на бициклима, некако ми је и драго што је ова моја плашљива:rumenko:
 
naginju se pomoćni točkići jer nisu skroz spušteni...treba da ih spustite niže da se ne klimaju,pa onda neka proba...

moj ne voli bajs...za njega je to mučenje,pošto je na bajsu sporiji nego kada trči,pa ga to nervira...a inače sa svojih 4 godine šiša dečake od 6 godina u trčanju,niko ne želi da se igra vije sa njim...plivati je naučio sa 6 meseci,mišiće mu nikad nisam stavljala,obožava vodu,i ne plaši se uopšte duboke vode,a mene hvata jeza kada potrči prema Dunavu ili moru...

svako dete ima drugačije afinitete,ne treba navaljivati...
 
Немој да те чуди што дете са 6 месеци може да плива. Па, оно плива у стомаку 9 месеци.
Према неким истраживањима, природна средина детета до годину дана је и вода, само што не може да дише под њом.
Руси су бебе до годину дана спуштали у базене и све су знале да пливају.
Мени је лично било жао што не могу да се породим у Русији у базену, кажу да је то мањи стрес за мајку, а поготово за бебу.
Е, сада, неки режањ у мозгу са годину дана, бла, бла, бла, не питај ме више, али сам тако читала.

Тако да њено дете са 6 месеци није научило да плива, него још није стигло да заборави.
 
Немој да те чуди што дете са 6 месеци може да плива. Па, оно плива у стомаку 9 месеци.
Према неким истраживањима, природна средина детета до годину дана је и вода, само што не може да дише под њом.
Руси су бебе до годину дана спуштали у базене и све су знале да пливају.
Мени је лично било жао што не могу да се породим у Русији у базену, кажу да је то мањи стрес за мајку, а поготово за бебу.
Е, сада, неки режањ у мозгу са годину дана, бла, бла, бла, не питај ме више, али сам тако читала.

Znam to. Da je rekla "bacili smo ga nakon rodjenja odmah u vodu i oduvek zna da pliva", onda me to ne bi cudilo. Ovako me cudi, jer rode se sa tom sposobnoscu, ali je nakon nekog vremena "izgube". Prvi put cujem da je beba od 6 meseci naucila da pliva.
 
Ма, има помоћне точкиће, али јој се они, наравно, нагињу лево-десно. Претпостављам да нема осећај равнотеже и сигурности, јер није ногама на земљи, као са тротинетом, па се плаши пада.
Искрено, када видим како деца из улице јурцају на бициклима, некако ми је и драго што је ова моја плашљива:rumenko:

ма ништа, касније, за неки месец...можда се солободи страха, заборави што се плашила

а веруј ми за бригу те потпуно разумем, ни ја не волим кад моји са другарима возе бицикле, а не могу да им браним, а они се тркају, ....ужас
 
Немој да те чуди што дете са 6 месеци може да плива. Па, оно плива у стомаку 9 месеци.
Према неким истраживањима, природна средина детета до годину дана је и вода, само што не може да дише под њом.
Руси су бебе до годину дана спуштали у базене и све су знале да пливају.
Мени је лично било жао што не могу да се породим у Русији у базену, кажу да је то мањи стрес за мајку, а поготово за бебу.
Е, сада, неки режањ у мозгу са годину дана, бла, бла, бла, не питај ме више, али сам тако читала.

Тако да њено дете са 6 месеци није научило да плива, него још није стигло да заборави.

занимљиво, ето да смо знали раније....озбиљно
ал и мени би било жао и било би ме страх да бебу спуштам у воду...да плива
 
ма ништа, касније, за неки месец...можда се солободи страха, заборави што се плашила

а веруј ми за бригу те потпуно разумем, ни ја не волим кад моји са другарима возе бицикле, а не могу да им браним, а они се тркају, ....ужас


Вед, она сада има пет година, трећа је година како чекамо да се "ослободи"страха и - ништа.

Али и ако не буде, није ваљда смак света!

Дао јој Бог две лепе ножице, па нека гиља пешке.
 
Znam to. Da je rekla "bacili smo ga nakon rodjenja odmah u vodu i oduvek zna da pliva", onda me to ne bi cudilo. Ovako me cudi, jer rode se sa tom sposobnoscu, ali je nakon nekog vremena "izgube". Prvi put cujem da je beba od 6 meseci naucila da pliva.

..ovde bi bilo ispravnije reci da je mama sa bebinih 6 meseci smogla hrabrosti da ga pusti da zapliva :lol:
zato shto je, koliko sam ja razumela, beban sa mamom bio u bazenu svaki dan skoro od rodjenja.. :)
..imaju svoj bazen, a rodjen je pred leto, mali za more, ali za bazen i to sopstveni, chist, siguran - savrsheno.. :)
 
Вед, она сада има пет година, трећа је година како чекамо да се "ослободи"страха и - ништа.

Али и ако не буде, није ваљда смак света!

Дао јој Бог две лепе ножице, па нека гиља пешке.

ма баш тако ;)
..ovde bi bilo ispravnije reci da je mama sa bebinih 6 meseci smogla hrabrosti da ga pusti da zapliva :lol:

е то је прави израз
 
Скините деци пом. точкиће, па ће да науче да возе бицикле. У ствари их сами штитите да не науче, па као јао, добро је што не уме, опасно је ;)
А за пливање, мој се старији драо са 6 мес. и год. дана на мору, заборавило дете природни амбијенАт, ал већ наредне се одржавао и помало пливао..кучећи стил, дупе плута и тако.
А са 4 је бато пливо са брода, на крстарењу, где момци и девојке носе појасеве. Што да не фалим дете, моје је лол...ми неамо зенба, само каду хаха..
Пливање-зна технику дисања...све остало је одржавање на води.
 

Back
Top