Намерна или случајна грешка?

nije ni bitno

Zainteresovan član
Poruka
431
Ово је саопштење фискалног савета које је објавила
Васељенска ТВ http://www.vaseljenska.com/ekonomija/srbija-pred-bankrotom/

Србија пред банкротом

Београд – Фискални савет саопштио је јуче најгори сценарио који очекује нашу земљу уколико се моментално не спроведу мере које ће зауставити даљи економски колапс Србије.
Уколико нова влада одмах не замрзне плате и пензије у овој и следећој години, и не повећа ПДВ са 8 на 10 и са 18 на 22 одсто и акцизе на дуван и алкохол, уследиће неконтролисан пад динара, раст инфлације, отпуштања и пад стандарда, саопштио је Фискални савет. Осим тога, Србији прети криза јавног дуга, који је сада 50 одсто БДП (законска граница је 45) и који ће наставити да расте. Оклевање ће само учинити да ће касније криза бити још гора, а мере ће морати да буду ригорозније.

Павле Петровић, председник Фискалног савета, рекао је да Србију очекује криза јавног дуга, због чега је потребна штедња.
„Имаћемо привремено погоршање стандарда, што ћемо надокнадити 2014. или 2015. Највећи терет поднеће јавни сектор, и тако и треба да буде, јер су им сада плате 40 одсто веће у односу на привреду, по чему је Србија рекордер у ЕУ. Штедња је најбоља политика за привредни раст јер ће уз јавне инвестиције повећати запосленост. Како изгледа када се не штеди, видели смо од почетка године, јер је трошено без мере“, навео је Петровић и додао да ће раст ПДВ-а поскупети робу за грађане у просеку за 1,5 одсто.


Павле Петровић, председник фискалног савета је покушао, да нас грађане Србије, још једном у маниру оних за које ради(политичари) превари. Ако изузмемо ова произвољна наклапања о стандарду који ћемо надокнадити 2014. и 2015. год. има нешто у овом његовом образложењу што свако ко зна да рачуна може приметити бар као погрешну рачуницу, мада мислим да је то свесно урађено, јер ова рачуница која је Павлу „промакла“ је градиво из математике за седми разред основне школе. Ево Павловог злочина.

У последњој реченици његовог образложења стоји да ће роба поскупети у просеку 1.5% што је гнусна лаж или грешка у рачуну. ПДВ плаћају крајњи корисници, просто речено народ. То је лако објашњиво, ал' то није тема. Ако ће ПДВ скочити са 18% на 22% и са 8% на 10% онда роба за грађане мора поскупети минимум 3% а можда и више. Највећи део робе и услуга ће бити опорезован са 22% што ће крајњег потрошача коштати 3,28% више а не 1,5% колико тврди Павле.Ако узмемо да у оваквој ситуацији где ће ПДВ скочити у просеку бар 3% могу врло лако скочити и цене истих тих роба и улуга, што би крајње потрошаче додатно ојадило.

Мене само занима да ли Павле и „екипа“ из фискалног савета не знају да рачунају или је посреди нечији налог да се народу замажу очи погрешним подацима. Ово ми личи на Орвелову „1984“ у којој је Велики Брат повећао следовање чоколаде са 30 на 20 грама. Питам се каквим ће цифрама новоизабрана политичарска банда ускоро почети баратати? Јасно је да ће и даље покушавати да бројкама представљају бољи живот којег нигде и нема него у њиховим представама о таквом животу.
Они су ми јасни мувају, петљају, варају, краду итд. ал' ми није јасно шта ова СТОКА (Народ) чека и докле ће трпети ову политичарску багру?
 

Back
Top