Rast moci Nemacke. Duznicke zemlje u EU: zlatne rezerve za dugove

migel59

Poznat
Poruka
8.319
Francuski predsednik Oland je mislio da ce nekako smeksati Nemacku u vezi njenog tvrdog stava o evroobveznicama. Naravno, Nemacka je ta koja ima moc, a Francuska je vise kao dekor.

Engleski Telegraph objavljuje:

Evropski duznici moraju da poloze njihovo zlato za otkup evroobveznica
Europe’s debtors must pawn their gold for Eurobond Redemption


http://www.telegraph.co.uk/finance/...-pawn-their-gold-for-Eurobond-Redemption.html

Juznoevropske duznicke zemlje moraju zaloziti njihove zlatne rezerve i nacionalni trezor kao kolateralu pod 2,3 triliona evra stabilizacionom planom koji dobija zamah u Nemackoj

gold2_1778063b.jpg


Nemacka sema – poznata kao Evropski pakt otkupa – nudi formu “Evrobond lajt” koja moze biti poravnata sa nemackim ustavom i lomi politicki zastoj. To je visoko kreativan nacin izlaska iz duznicke krize, ali nimalo laka opcija za Italiju, Spaniju, Portugaliju, i druge zemlje u nevolji.

Plan je skrojen od strane Nemackog saveta ekonomskih eksperata …

*
Migel je vise puta pisao da je neizbezno da Nemacka stice sve vise moci u zamenu za bajlot (spasenje) zaduzenih zemalja.

Jasno je da sa rastom moci Nemacke ova zemlja postaje supersila. Danas je Nemacka druga na svetu po zlatnim rezervama. Medjutim situacija se menja iz vise razloga. Naravno znacajan je doprinos rastu zlatnih rezervi Nemacke ako zlatne rezerve iz zaduzenih EU zemalja budu stizale u Nemacku u zamenu za bajlaut.
 
Poslednja izmena:
Gde se nalaze nemacke zlatne rezerve ???

U USA, u Nemackoj, Francuskoj i Engleskoj.

Razlog, Nemci su se plasili ivazije Sovjeta za vreme hladnog rata i deo rezervi smestili u druge zemlje.

Ne boj se, kontrilistu to.

Pogledaj mesta Nemacke i Rusije na top listi:

1. United States (U.S.) 8133.50 76.9
2. Germany 74.2 3396.30
3. IMF 2814.10
4. Italian 2451.80 73.9
5. France 73.7 2435.40
5. China 1054.10 1.8
7. Switzerland 16.8 1040.10
8. Russia 873.6 9.6
9. Japan 765.2 3.3
10. Netherlands 612.5 63
11. India 557.7 10
12. ECB 502.1 34.8
13. Taiwan 422.4 6.1
14. Portugal 382.5 89.8
15. Venezuela 372.9 71.1
16. Saudi Arabia 322.9 3.3
17. United Kingdom 310.3 18
18. Lebanon 286.8 32.5
19. Spain 281.6 35.5
20. Austria 280 58.3
 
U USA, u Nemackoj, Francuskoj i Engleskoj.

Razlog, Nemci su se plasili ivazije Sovjeta za vreme hladnog rata i deo rezervi smestili u druge zemlje.

Ne boj se, kontrilistu to.

Pogledaj mesta Nemacke i Rusije na top listi:

1. United States (U.S.) 8133.50 76.9
2. Germany 74.2 3396.30
3. IMF 2814.10
4. Italian 2451.80 73.9
5. France 73.7 2435.40
5. China 1054.10 1.8
7. Switzerland 16.8 1040.10
8. Russia 873.6 9.6
9. Japan 765.2 3.3
10. Netherlands 612.5 63
11. India 557.7 10
12. ECB 502.1 34.8
13. Taiwan 422.4 6.1
14. Portugal 382.5 89.8
15. Venezuela 372.9 71.1
16. Saudi Arabia 322.9 3.3
17. United Kingdom 310.3 18
18. Lebanon 286.8 32.5
19. Spain 281.6 35.5
20. Austria 280 58.3
Јесте истина да Русија нема доста златних резерви, али "златне и девизне" резерве Русије су треће по величини у свету тако да када говоримо о резервама Русија није сиромашна.
http://forum.krstarica.com/showthre...0-povecacemo-plate-u-Rusiji-za-najmanje-60-70
 
Јесте истина да Русија нема доста златних резерви, али "златне и девизне" резерве Русије су треће по величини у свету тако да када говоримо о резервама Русија није сиромашна.
 
Poslednja izmena:
Francuski predsednik Oland je mislio da ce nekako smeksati Nemacku u vezi njenog tvrdog stava o evroobveznicama. Naravno, Nemacka je ta koja ima moc, a Francuska je vise kao dekor.

Engleski Telegraph objavljuje:

Evropski duznici moraju da poloze njihovo zlato za otkup evroobveznica
Europe’s debtors must pawn their gold for Eurobond Redemption


http://www.telegraph.co.uk/finance/...-pawn-their-gold-for-Eurobond-Redemption.html

Juznoevropske duznicke zemlje moraju zaloziti njihove zlatne rezerve i nacionalni trezor kao kolateralu pod 2,3 triliona evra stabilizacionom planom koji dobija zamah u Nemackoj

gold2_1778063b.jpg


Nemacka sema – poznata kao Evropski pakt otkupa – nudi formu “Evrobond lajt” koja moze biti poravnata sa nemackim ustavom i lomi politicki zastoj. To je visoko kreativan nacin izlaska iz duznicke krize, ali nimalo laka opcija za Italiju, Spaniju, Portugaliju, i druge zemlje u nevolji.

Plan je skrojen od strane Nemackog saveta ekonomskih eksperata …

*
Migel je vise puta pisao da je neizbezno da Nemacka stice sve vise moci u zamenu za bajlot (spasenje) zaduzenih zemalja.
Jasno je da sa rastom moci Nemacke ova zemlja postaje supersila. Danas je Nemacka druga na svetu po zlatnim rezervama. Medjutim situacija se menja iz vise razloga. Naravno znacajan je doprinos rastu zlatnih rezervi Nemacke ako zlatne rezerve iz zaduzenih EU zemalja budu stizale u Nemacku u zamenu za bajlot.

:hahaha: :hahaha:
Zamenu za šta...?! Bajlot?!
:hahaha:
Genijalno... Vuk Karadzić bi bio ponosan :mrgreen:
 
Јесте истина да Русија нема доста златних резерви, али "златне и девизне" резерве Русије су треће по величини у свету тако да када говоримо о резервама Русија није сиромашна.
http://forum.krstarica.com/showthre...0-povecacemo-plate-u-Rusiji-za-najmanje-60-70

На 30.08.2011 ЗВАНИЧНИ :whistling: златне резерве земље износиле 892 тона. Русије заузима 8 место у свету. АЛИ ! Постоји један АЛИ - СВЕ злато Русије чува у Русији !!!
И jош један нијанс - годишња производња злата у Русији износи око 190 тона.....:whistling: :)
 
На 30.08.2011 ЗВАНИЧНИ :whistling: златне резерве земље износиле 892 тона. Русије заузима 8 место у свету. АЛИ ! Постоји један АЛИ - СВЕ злато Русије чува у Русији !!!
И jош један нијанс - годишња производња злата у Русији износи око 190 тона.....:whistling: :)

U redu, mozes videti da Nemacka ima 4x vise zlatnih rezervi od Rusije.

A sada kada Italija, Portugalija i Spanija zaloze deo svojih rezervi u zamenu za "spasenje", jos ce nemacke zlatne rezerve uvecati.

Druge EU zemlje smanjuju a Nemacka povecava zlatne rezerve, jasno, moc se koncentrise u Nemackoj.
 
Na kom je jeziku ovo 'bajlot' i sta znaci?

Pravilnije je reci bajlaut, eng. bailout, znaci bukvalno spasenje, pomoc.

Ustvari u ovom slucaju u pitanju je dug koji se daje nekoj zemlji koja je u opasnoj situaciji, tj. da se sacuva od bankrotstva.

Englezi smatraju da kroz mehanizam bailout-a Nemacka od zemalja Evro zone pravi svoje vazalne drzave.
 
Kad vi migele planirate da Srbiji isplatite ratnu odštetu za 2.SR, za 450.000 zarobljnih koji su radili po Hitlerovoj Nemčkoj, za 1.3 miliona ubijenih Srba u 2.SR, za uništenu privredu i poljoprivredu, za pokradene najvednije slike i zlato iz trezora Narodne Banke, za uništenu Narodnu Biblioteku, za pljačku narodne imovine, za pljačku stanovništva ... i tako dalje. Ima toga koliko hoćeš. Bar 200 milijardi tadašnjih zlatnih dolara !

Daj da vidimo kako da izmirite svoje dugovanje i naše potraživanje sad kad imate toliko zlata.

A zatim da vidimo kako da platite ratnu odštetu za 1991.g. pa za 1999.g. Misliš da će te se tek tako lako izvući ?

I na kraju da vidimo šta vi sada to radite po Kosovu i Metohiji i ponovo u svojstvu okupatora i ponovo najgoreg nacističkog smeća. Izgleda da vam je Hitler ostavio u nasledstvo samo nacizam. Bilo bi vam daleko pametnije da ste slušali Bizmarka nego Hitlera.
 
Poslednja izmena:
Pravilnije je reci bajlaut, eng. bailout, znaci bukvalno spasenje, pomoc.

Ustvari u ovom slucaju u pitanju je dug koji se daje nekoj zemlji koja je u opasnoj situaciji, tj. da se sacuva od bankrotstva.

Englezi smatraju da kroz mehanizam bailout-a Nemacka od zemalja Evro zone pravi svoje vazalne drzave.

Dug već imaju,daje se pomoć ! Kroz povoljan kredit ili bespovratno.
 
U redu, mozes videti da Nemacka ima 4x vise zlatnih rezervi od Rusije.

A sada kada Italija, Portugalija i Spanija zaloze deo svojih rezervi u zamenu za "spasenje", jos ce nemacke zlatne rezerve uvecati.

Druge EU zemlje smanjuju a Nemacka povecava zlatne rezerve, jasno, moc se koncentrise u Nemackoj.

Migel , ja licno mogu prilicno lako da saberem kolika je kolicina Ruskih rezervi - pri godisnjoj eksploataciju od skoro 200 tona za , recimo , poslednjih 10 godina .... a ti ???? :mrgreen: ...
 
U redu, mozes videti da Nemacka ima 4x vise zlatnih rezervi od Rusije.

A sada kada Italija, Portugalija i Spanija zaloze deo svojih rezervi u zamenu za "spasenje", jos ce nemacke zlatne rezerve uvecati.

Druge EU zemlje smanjuju a Nemacka povecava zlatne rezerve, jasno, moc se koncentrise u Nemackoj.

Код Немачки НЕМА злата. Постоји само тоалет папир - где је написано да она има злато.:)
Злато Немачки је у САД-у . И нико ово злато неће одустати.
Немачке не дозвољава чак ни рачунати своје злато.
 
Migel , ja licno mogu prilicno lako da saberem kolika je kolicina Ruskih rezervi - pri godisnjoj eksploataciju od skoro 200 tona za , recimo , poslednjih 10 godina .... a ti ???? :mrgreen: ...

Boro
Mozes citati koje zelis svetske izvestaje, i same ruske, Rusija je po zlatnim rezervama osma na svetu.

I verovatno nesto nije najjasnije.

Rudnici zlata o cemu pricas i zlatne rezerve su dve razlicite stvari, moze neka zemlja da ima veliki broj rudnika zlata a da joj zlatne rezerve budu minimalne.
 
Kad vi migele planirate da Srbiji isplatite ratnu odštetu za 2.SR, za 450.000 zarobljnih koji su radili po Hitlerovoj Nemčkoj, za 1.3 miliona ubijenih Srba u 2.SR, za uništenu privredu i poljoprivredu, za pokradene najvednije slike i zlato iz trezora Narodne Banke, za uništenu Narodnu Biblioteku, za pljačku narodne imovine, za pljačku stanovništva ... i tako dalje. Ima toga koliko hoćeš. Bar 200 milijardi tadašnjih zlatnih dolara !

Daj da vidimo kako da izmirite svoje dugovanje i naše potraživanje sad kad imate toliko zlata.

A zatim da vidimo kako da platite ratnu odštetu za 1991.g. pa za 1999.g. Misliš da će te se tek tako lako izvući ?

I na kraju da vidimo šta vi sada to radite po Kosovu i Metohiji i ponovo u svojstvu okupatora i ponovo najgoreg nacističkog smeća. Izgleda da vam je Hitler ostavio u nasledstvo samo nacizam. Bilo bi vam daleko pametnije da ste slušali Bizmarka nego Hitlera.

Тек ће швапска олош да плаћа ратну одштету.. ево и Грци дижу глас да им се врати опшљачкано злато, одштета за тридесетак насеља збрисаних заједно са становништвом са лица земље. Злато у САД у ствари и није немачко већ злато које су они опљачкали у окупираним земљама. Да није тако не би ни нестало из Немачке. Тим златом су финансирани и ткз пацовски канали и азили нацистима у САД- у и у још неколико јужноамеричких диктатура под контролом американаца.
 
Nisu svi na forumu pripadnici tvog naroda.

Ali, nadjite adekvatan izraz, spasenje, paket pomoci, ponekad citaocu nije jasno da je u pitanju dug.

Tačno, nisu... Ne znam na koji narod misliš, ali sam poprilično ubedjen da ni jedan ne koristi izraz: Bajlot :mrgreen:
Na stranu to što u srpskom jeziku postoje adekvatni izrazi, npr izbavljenje :mrgreen:.
Bailout (ili po Vukovom: bejlaut :mrgreen: ), ni malo ne liči na bajlot.
Kako god, ja sam se baš lepo nasmejao. Zahvaljujem na pozitivnom uticaju na moje raspoloženje :)
 
Tačno, nisu... Ne znam na koji narod misliš, ali sam poprilično ubedjen da ni jedan ne koristi izraz: Bajlot :mrgreen:
Na stranu to što u srpskom jeziku postoje adekvatni izrazi, npr izbavljenje :mrgreen:.
Bailout (ili po Vukovom: bejlaut :mrgreen: ), ni malo ne liči na bajlot.
Kako god, ja sam se baš lepo nasmejao. Zahvaljujem na pozitivnom uticaju na moje raspoloženje :)

Ma nema veze, ali nisi u pravu, a mozda ti nije poznato.

au se cesto puta zamenjuje sa o, u mnogim jezicima sveta, kod mnogih reci, tako i u srpskom

Reci bajlaut (ne bejlaut to je pogresno, ne razumes, nije u pitanju bukvalno kako kazu Englezi vec izraz sa engleskog koji se koristi u srpskom) ili bajlot je isto, a vi koristite vase reci ako mozete, mislim da izbavljenje u ovom slucaju nije dobar prevod.

U hrvatskim i srbijanskim medijima se uglavnom koristi bajlaut, ali ima i bajlot, oba su ispravna.

Medjutim ubedjen sam da ce Hrvati da izumeju svoju rec jer oni o tome vise vode racuna.
 
Ma nema veze, ali nisi u pravu, a mozda ti nije poznato.

au se cesto puta zamenjuje sa o, u mnogim jezicima sveta, kod mnogih reci, tako i u srpskom

Reci bajlaut (ne bejlaut to je pogresno, ne razumes, nije u pitanju bukvalno kako kazu Englezi vec izraz sa engleskog koji se koristi u srpskom) ili bajlot je isto, a vi koristite vase reci ako mozete, mislim da izbavljenje u ovom slucaju nije dobar prevod.

U hrvatskim i srbijanskim medijima se uglavnom koristi bajlaut, ali ima i bajlot, oba su ispravna.

Medjutim ubedjen sam da ce Hrvati da izumeju svoju rec jer oni o tome vise vode racuna.

Aham, mislim da sam sad razumeo... Bajlot je u stvari prevod engleske reči Bailout :mrgreen:
Ali mi i dalje nije jasno ko smo "mi"...
a vi koristite vase reci ako mozete,
.
?!?
I... ko smo "mi"...?!
 
Aham, mislim da sam sad razumeo... Bajlot je u stvari prevod engleske reči Bailout

Koriste se i bajlaut i bajlot, ali izgleda da bi bajlaut ipak bilo ispravnije.

Nije otomobil vec automobil, mada nije auditor vec oditor tako da moze se jos diskutovati.

U Hrvatskoj izgleda da se ustalio bajlaut.

Bejlaut ne, kao sto nije nejtivan nego nativan, nije klajent nego klijent i milion drugih primera.

Uvek je problem kada treba da se ustali neki izraz, a najbolje je ako se pronadje rec na maternjem jeziku ili se iskuje nova, ali molim da se vratimo temi.
 
Тек ће швапска олош да плаћа ратну одштету.. ево и Грци дижу глас да им се врати опшљачкано злато, одштета за тридесетак насеља збрисаних заједно са становништвом са лица земље. Злато у САД у ствари и није немачко већ злато које су они опљачкали у окупираним земљама. Да није тако не би ни нестало из Немачке. Тим златом су финансирани и ткз пацовски канали и азили нацистима у САД- у и у још неколико јужноамеричких диктатура под контролом американаца.

Nema od toga nista, ta prica je davno zavrsena, vise ni Grci ne veruju u to, a ponekad neki njihovi (ekstremniji levi i desni) politicari pricaju o tome, vise zamajavaju domacu javnost i da nesto kazu da budu popularni.
 
Koriste se i bajlaut i bajlot, ali izgleda da bi bajlaut ipak bilo ispravnije.

Nije otomobil vec automobil, mada nije auditor vec oditor tako da moze se jos diskutovati.

U Hrvatskoj izgleda da se ustalio bajlaut.

Bejlaut ne, kao sto nije nejtivan nego nativan, nije klajent nego klijent i milion drugih primera.

Uvek je problem kada treba da se ustali neki izraz, a najbolje je ako se pronadje rec na maternjem jeziku ili se iskuje nova, ali molim da se vratimo temi.

Dobro, bajlaut bi mogao da prodje s obzirom da se pise bailout, ali pošto već imamo primer u sportu gde se koristi izraz "aut", znači da out=ot ne stoji. Ne sumnjam da je neko drugi "izmislio" tu reč, ali... Neopisiva je :mrgreen:
Ok, nećemo više o bajlotu :mrgreen:...
 

Back
Top