Dete i religija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dete od godinu i šest meseci neko uči da voli svoju porodicu...Da li ti možeš da shvatiš da dete tog uzrasta ne zna šta je porodica...Da li možeš da shvatiš da dete tog uzrasta nema svoj identitet ...Da li znaš elementarne stvari o dečijoj psihologiji...
Ti si psiholog ? Zar nisi rekao da ti je profesija da radis kao prodavac
Dete pocinje da uci cim se rodi, oseca, razvija emocije...
 
Svaki, malom detetu nametnut stav, može se smatrati "ispiranjem mozga".
Nije potrebno da dete ide u jasle pri nekoj crkvi; dovoljno je da mu u "običnim" jaslama vaspitačice puštaju Cecine pesme na rođendanskoj proslavi.

Ti bi trebalo da znaš kako funkcionišu jaslice u dečijim vrtićima...Tamo se deci ne ispira mozak ni religijskim lekcijama niti pričom o ateistima.

Nema ni 50 metara od moje kuće postoji privatni vrtić. I veoma dobro znam kako funkcioniše. Nema Cecinih pesmi ni kada se slavi neki rodjendan. Osoblje toj deci ne nameće nikakav svoj stav.
 
Svako nametanje bilo čega, po meni, je nasilje.Muž mi je vernik, ja nisam, sinu nikada nisam određivala šta će odlučiti i odabrati.Sam je odlučio da pohađa građansko, ali je sam odlučio i da se krsti, njegovo pravo.Ja sam mu samo iznosila svoje mišljenje, kao i muž svoje, a on je sam odabrao šta će da radi.
 
Ti si psiholog ? Zar nisi rekao da ti je profesija da radis kao prodavac
Dete pocinje da uci cim se rodi, oseca, razvija emocije...

Šta napisa ...svega ti...

Šta to dete uči....čim se rodi....

Da li znaš kada se kod deteta formira svest o samom sebi...Da li znaš do kada dete sebe ne definiše kao ...''JA'' već sebe identifikuje sa nadimkom ili imenom...Nemoj pričati gluposti svega ti.

Inače stoji da sam običan ulični prodavac kokica ali ...malo specifičan...zar ne...
 
Ateisti su poznati kako su vaspitavali svoju decu, cim se rode prva rec tito,partizani...da li je to bilo ispiranje mozga ?
Samo sto je ta prica odavno zavrsena.
Ostaje samo Isus jedina istina. Deca u uce u Crkvi.
 
Nisi ni svesna koliko, nego Barbara i Borčica sve uredno zakatančile, a toliko si mogla da naučiš pa da vospitaš pravilno ono tvoje dvoje "nepravilno odgojene"odrasle đece:D

Ћути, таман сам их научила да пасу, сад још да их упишем у Мормонијум..(мормоско забавиште :) )
 
Šta napisa ...svega ti...

Šta to dete uči....čim se rodi....

Da li znaš kada se kod deteta formira svest o samom sebi...Da li znaš do kada dete sebe ne definiše kao ...''JA'' već sebe identifikuje sa nadimkom ili imenom...Nemoj pričati gluposti svega ti.

Inače stoji da sam običan ulični prodavac kokica ali ...malo specifičan...zar ne...

Prodavac si kokica, a psihologija ti je hobi...
Vidimo ko prica gluposti, na kvadrat. Dete cim se rodi pocinje da uci, registruje i upija sve oko sebe.
Prema tome cim se bebe rodi, treba je usmeravati na pravi put, jer vernika Crkve LDS ti neces naci u zatvoru.
 
Ne, sada će ti objasniti da si decu obrazovala samo gledajući drugi dnevnik, čitajući pismo patrijarha Pavla i memoare Mire Marković.Sram da ti uđe, bre, Vanda(sa sve trećim licem jednine):zcepanje:
 
Ти заиста мислиш да пре Тита није било атеиста?! :eek::eek::eek:

Naravno da nije bilo - ateizam je dosao sa komunizmom, najvecim zlom danasnjice.

Stafeta je bila njaveci satanisticki obred kome su ucena deca, kao i igde "partizani i nemci", a "ispiranja mozga" je bilo na sve strane, pa cak i odraslima (slanje na Goli Otok ko je bio neistomisljenik)

@ Tema

Kamo srece da se deci u obdanistu "mantra" o religiji, da ne bi postala narkomani ili promaseni ljudi puni beskorisnih znanja, medjutim, nazalost, to nije moguce sa detetom od godinu i po.

Inace Biblije za decu su nesto najlepse sto postoji od knjiga.
 
Misliš li da je ispravno detetu od godinu i šest meseci iz dana u dan mantrati o Bogu i religiji...

Odakle ti ideja da bih JA to smatrala ispravnim?:lol:

A kad smo kod "običnih" vrtića, obdaništa itd:
onog trenutka kada roditelj odluči da da dete na čuvanje nekom drugom (zbog zaposlenosti, socijalizacije deteta ...), mora biti svestan da će mu i ti drugi vaspitavati dete. Ma koliko mi kod kuće učili svoje dete na način koji smatramo ispravnim, ono primećuje, vidi, upija i ono što se događa van njegove kuće - od vaspitačica, kuvarica, servirki, ostale dece, u sredini u kojoj provodi dobar deo dana. Roditelj ne može uvek znati šta se dešava iza kulisa - kakve su vaspitačice, na koju nogu su ustale tog dana, jesu li njihove kvalifikacije validne po njegovom merilu validnosti. Deca su u tom uzrastu isuviše mala da bi odgovorila na sva roditeljska pitanja (šta se dešavalo u vrtiću, šta je ko rekao) a neretko i zaborave šta se zbivalo. Ali, upijaju.

U slučaju crkvenih jaslica, to ima dublju i složeniju podlogu: roditelj ŽELI, tj. svesno bira da mu dete bude u zajednici istih. I kako onda da govorimo, recimo, o zloupotrebi deteta kada takav roditelj iskreno misli da radi dobro i čini sve da svoje dete usmeri putem koji smatra jedinim pravim?

Iz MOG ugla - bilo kakvo versko mantranje malom detetu nije dobro.
Vernik će ti reći da je dobro. Neki vernici će pak tvrditi da to nije dobro i da se to ne radi u njihovoj sredini, ali će se zdušno boriti da dokažu kako je dobro dete od malena učiti veri. Pitanje je samo - KADA, u kom uzrastu, i KOLIKO.
Svi roditelji smatraju da su najbolji roditelji i da čine najbolje svom detetu.
 
Ти заиста мислиш да пре Тита није било атеиста?! :eek::eek::eek:
Ko je rekao da nije ?
Kaze samouki deciji psiholog, kako je ispiranje mozga dete ako mu citas Bibliju, a moj odgovor -kada su ateisti ucili dete voli vise tita od mame i tate to nije bilo ispiranje ?
Pre tita su u sssr ucili decu da vise vole lenjina i staljine od tate i mame.
 
Jerihonac je, u stvari, prikriveni kvarnjak- on deci, uz kokice, valja i knjige nemačke klasične filozofije, a nekima, bogme i Bibliju(nešto mi se javlja, da ćemo polako doći i do vodovoda u Ćićevcu):zcepanje:
 
Naravno da nije bilo - ateizam je dosao sa komunizmom, najvecim zlom danasnjice.

Stafeta je bila njaveci satanisticki obred kome su ucena deca, kao i igde "partizani i nemci".

@ Tema

Kamo srece da se deci u obdanistu "mantra" o religiji, da ne bi postala narkomani ili promaseni ljudi puni beskorisnih znanja, medjutim, nazalost, to nije moguce sa detetom od godinu i po.

Inace Biblije za decu su nesto najlepse sto postoji od knjiga.

Шалиш се?
Знаш ли ти колико је злочина било међу верницима, од кад је света и века?
Па, сами Свети ратови су узимали невиђен број жртава, и међу децом и женама, старцима..
А што се атеизма тиче, неко те је дебело слагао..Одувек је било људи који не верују... Ово твоје излагање је смешно.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top