Kancelarijska moda

Baletanke:

http://4.***************/_6F0vjOiskrs/S74shahX_MI/AAAAAAAABaM/RZd5VM_8aKk/s1600/IMG_8784.jpg

1005_pur.jpg


baletanke.jpg
 
Zavisi od kancelarije, verovatno u ustanovama koje su baš zvanične (vlada, sudovi, banke, advokati i sl.) nisu dovoljno 'ozbiljne'... ali ima dosta mesta gde štikle (ili bar klasične elegantne cipele sa visokom petom) mogu da budu previše. Ja sam uvek radila na takvim mestima, gde treba da budeš pristojan, ali je 'puna ratna oprema' nepotrebna, čak i zastrašujuća, prosto je mnogo poslovno (škole, instituti, agencije, i sl.)
 
Konkretno za skole mi je malo glupo da profesorice dolaze previse u klasicno ravnoj obucni, valjda treba da se razlikuju od ucenika, a ne da se stapaju sa njima i izgledaju kao oni. Naravno, ne trebaju previsoke pete, kao sto ti kazes, ali bar mala peta, da se za ko je ko, da se ne brkaju babe i zabe.
 
Konkretno za skole mi je malo glupo da profesorice dolaze previse u klasicno ravnoj obucni, valjda treba da se razlikuju od ucenika, a ne da se stapaju sa njima i izgledaju kao oni. Naravno, ne trebaju previsoke pete, kao sto ti kazes, ali bar mala peta, da se za ko je ko, da se ne brkaju babe i zabe.

:) Zavisi u kakvoj školi radiš. U školi u kojoj sam radila, đaci su imali ljubičastu kosu, nosili patike i farmerke, ogromne dukseve i one pantalone gde im (muškarcima) viri pola guze pa se vide bokserice... Tako da uopšte nije moglo da dođe do zabune, jer sam ja i u baletankama izgledala kao tetka iz praistorije, da ne govorimo o tome da sam bila elegantnija od većine nastavnica, koje ne izlaze iz džinsa i nekih tunika-keceljica (i izgledaju lepo). Opisujem školu u EU, i to privatnu i skupu. Jedine osobe koje su nosile štikle su bile direktorova žena, direktorova sekretarica, i nekoliko gospođa iz administracije.
 
:) Zavisi u kakvoj školi radiš. U školi u kojoj sam radila, đaci su imali ljubičastu kosu, nosili patike i farmerke, ogromne dukseve i one pantalone gde im (muškarcima) viri pola guze pa se vide bokserice... Tako da uopšte nije moglo da dođe do zabune, jer sam ja i u baletankama izgledala kao tetka iz praistorije, da ne govorimo o tome da sam bila elegantnija od većine nastavnica, koje ne izlaze iz džinsa i nekih tunika-keceljica (i izgledaju lepo). Opisujem školu u EU, i to privatnu i skupu. Jedine osobe koje su nosile štikle su bile direktorova žena, direktorova sekretarica, i nekoliko gospođa iz administracije.

hahah, prosto sam morala da se nasmijem... i kad moram reci da ti se divim da si mogla da radis u takvoj skoli... nemam nista protiv tudjih stilova oblacenja, ali to definitivno nije za skolu kako su se oblacili, meni to iskreno nije ni za ulicu... bas za takav jedan posao idu baletanke, tj ja prosto ne znam kako bih se oblacila da sutra radim u takvoj skoli, ali tu za eleganciju i petu nema mjesta...
 
Evo par saveta koje praktikujem :)

U kancelariji uvek imam jedan dodatni džemperić ili sako koji može uz mnogo toga da se kombinuje,čarape i rezervni par cipela . Bilo je mnogo situacija kad mi je nešto od toga zatrebalo. Često idem u druge institucije, počne kiša , pukne čarapa, isflekam bluzu..bilo šta . Onda mogu lako to da prevaziđem.
 
Bilo da je upitanju prvi razgovor za posao ili uobičajni odlazak na posao, kakav utisak bi ste želeli da ostavite? Koja bi to idealna kombinacija za vas bila?
Sve možete reći slikama :)

Pa da počnem prva..

10199.jpg
 

Back
Top