Kancelarijska moda

Zavisi gde ko radi. Za moj posao je dovoljno ovo sa prve slike - laneno odelo i ravne cipele. Za sivu kombinaciju promeniti cipele, treba zatvorene. A mislim da je svaka suknja mnogo iznad kolena nepristojna za posao, kao i gole ruke.

Linen-suits-for-women_14.jpg
badgley_mischka_women_two_piece_dress_suit.jpg
1557745.jpg
878951_fpx.tif
 
Na mom poslu važe sledeća pravila:
farmerke se nose samo na teren, nikako u kancelariju, čak ni one tamne i u boji
helanke i preuske pantalone se ne nose
trenerke i duksevi se ne nose
dekolte mora biti umeren
suknja maksimalno 5cm iznad kolena
ne nose se majice sa golim ramenima i leđima-atlet i na bretele
zabranjene su i papuče, rimljanke, previsoke platforme i sandale sa svim otvorenim prstima (one sa otvorom za dva prsta mogu da prođu). Patike se nose isključivo na teren.

Za momke su zabranjene kraće pantalone, čak i one do pola listova, papuče i sandale, trenterke, farmerke (osim za na teren) i atlet majice.

Evo sad par sličica za inspiraciju.

beige-aldo-shoes-white-pink-tartan-cardigan-white-club-monaco-shirt-black-_400.jpg

brown-scarf-black-top-brown-belt-pink-gap-cardigan-black-j-crew-skirt-_400.jpg

blue-flannel-old-navy-shirt-brick-red-clutch-forever-21-bag_400.jpg



Znajući mene, biće toga još...
 
Postavila bih par stikli koje su po meni prikladne za posao u kancelariji. :)
Prije svega, kancelarija nije ulica, te se valjda zna kako u kancelariju treba ici... treba obuci nesto otmjeno, prikladno za posao, nesto u cemu ce se osoba osjecati udobdno 8,9 ili koliko vec sati radi, stikla treba biti malena, ali zenstvena, ne previsoka, vec diskretna i udobna, nikako sa platformom, vec klasika i po meni najbolje na spic, iako ih ne volim, ali su mi jako prikladne za kancelarijske poslove, najbolje se slazu uz takvu odjecu... neki od mojih prijedloga su...
stikle-u-spic-trend-moderno-proljece-2012-poslovni-look-01-490x345.jpg

aldo-salonke-stikle-u-spic-spicoke-posao-01-490x416.jpg

stikle-u-spic-trend-moderno-proljece-2012-poslovni-look-03-490x376.jpg
stikle-u-spic-trend-moderno-proljece-2012-poslovni-look-04-490x403.jpg

Ako, sam totalno promasila ili djelimicno, usmjerite me! ;)

sve mi se dopadaju :)
 
Sva sreca kod nas nema strogih pravila te se mogu nositi i farmerke, majice bez rukava i otvorene sandale....licno sam protiv kracih suknji, velikih dekoltea, majica na bretele, papuca, previsokih stikli, providnih materijala, mrezastih carapa....mada, kod nas i toga ima :))))
 
Da, farmerke su dobar izbor (npr. teget ili crne, a ne one od plavog džinsa, one su suviše opuštene za posao), majica ili košulja (sa kratkim ili dugim rukavima), sako i cipele ili baletanke. Kod mene ne dozvoljavaju obuću sa otvorenim prstima, eventualno daju one gde malo vire vrhovi 2 prsta. I super su mi ova jednobojna odela za posao.
 

Back
Top