Srednja škola postaje gubljenje vremena?
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Srednja škola postaje gubljenje vremena?

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    333

Podrazumevano Srednja škola postaje gubljenje vremena?

Gledam nešto kojom brzinom srednjoškolci napreduju tj poredim ono šta sam ja bio i današnje standarde... Ne čini li vam se da srednja škola predugo traje a na fakultetu se ponavlja gradivo?

Šta mislite o skraćivanju srednje škole? Mislim 4 godine gimnazije je po meni apsurdno.

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    395

Podrazumevano Re: Srednja škola postaje gubljenje vremena?

Pa obzirom na to koliko su kriterijumi smanjeni komotno bi gimnazija mogla da traje 2 ili 3 godine.

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    333

Tako nešto i ja mislim, apsolutno je gubljenje vremena a ionako sa gmnazijom ako ne ideš na fax - možeš da se zaposliš jedino u kiosku. Ne kažem da se nešto spec dešava na faksu ali je opet interesantnije od monotonih 45 minuta ili koliko je sad čas u srednjoj.

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    395

Danas sa manje-više svakom srednjom školom možeš da radiš jedino u kiosku.
    Trebalo bi da se vrati sistem obrazovanja od pre 30 ili 40 godina i da škole (ponovo) postanu vaspitno-obrazovne institucije, a ne ovako kao što je sad, da učenik ima PRAVO da se usere profesoru u facu i da ga štiti i direktor i psiholog i pedagog jer je, eto, on u pubertetu ili koji god da je izgovor... evropske svinjarije.

Zaslužan član hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3929

bilo je nekad ono usmereno neko vreme ali su odustali od toga, valjda nesto nije bilo ok, kao neka malo gimnazija malo naucis zanimanje. a mozda nije problem u godinama nego sto ne prate zivotne promene, tip ucenja informacije ili sto makar ako je kao sto je bila nema autoritet
    kao da je lako da se zaposlis u kiosku, a niko ne bi bio gladan svi bi radili u kioscima
    u stvari i pre 10 god ok naucis nesto ali kad pogledas vreme provedeno i nauceno vise je da naucis da se snadjes u sistemu i dobro neku nauku malo vidis i naucis da se koliko toliko snadjes u drustvu. mada evo i danas se secam da postoje tri vrste RNK

Elita Papa Smurf (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6995

Trebale bi da se vrate vecernje skole...
    Zavist valja i zaslužiti...

Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3929

pa ima matorih koji su propustili skolu ili fakultet i isli bi sada samo bi moralo nekako da se prilagodi ako rade. valjda i vracaju vecernje osnovne. ili ako bi neko jos jedan fakultet iz hobija

Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3929

mada zao mi je sto en znam zanate, jedino ono domacinstvo. a tehnicko je bilo nekako pretesko. ok glupo je da kazes da je zao ali ne uce te to vise mame

...
    u stvari sad je vise neko prezivljavanje i ljudi traze mirne kutke da ih stite od sveta da se odmore tako mi se cini
    Poslednji put ažurirao/la hirajgoagain : 31.05.2012. u 14:42

Stara legenda skura58 (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    16900

Ako mislite na ovo po Bolonji to je upropastilo školstvo
    Stara Klasična gimnazija je jača os sadašnjih
    "Bolonjskih" fakulteta
    Ovi fakulteti si max nivo starih viših škola (Mislim na tehniku)
    Dobro vidimo samo srcem. Suština je nevidljiva očima.

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    395

Citat Original postavio skura58 Pogledaj poruku
    "Bolonjskih" fakulteta

Ističe se Whitechapel (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    248

Ja sam za da se skrati škola . Ako bude neka peticija ili nešto - zovite

Aktivan član Gynphoo (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Ja idem u gimn. druga godina sam. Za sada sam video samo neozbiljnost i neodgovornost... Idem u gimn. smer matematicki. I sad moram da ucim srpski,istoriju,geos itd... Ko voli to nek uci, nisam dosao u matematicko odeljenje da "bubam" istoriju ceo dan. Efikasnije bi bilo da ucenici sami biraju sta ce da uce. I sami znate da se efikasnije uci ono za sta smo zainteresovani. To se odavno primenjuje na Zapadu.

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    395

Citat Original postavio iSpectrum Pogledaj poruku
    Ja idem u gimn. druga godina sam. Za sada sam video samo neozbiljnost i neodgovornost... Idem u gimn. smer matematicki. I sad moram da ucim srpski,istoriju,geos itd... Ko voli to nek uci, nisam dosao u matematicko odeljenje da "bubam" istoriju ceo dan. Efikasnije bi bilo da ucenici sami biraju sta ce da uce. I sami znate da se efikasnije uci ono za sta smo zainteresovani. To se odavno primenjuje na Zapadu.
    Pa srpski obrazovani sistem sve više liči na zapadnjački. Najgori sistem. Zaglupljivanje ljudi s namerom, kako bi kasnije bile poslušne ovčice.
    Ako si upisao gimnaziju, znači da si upisao školu koja ti pruža najšire obrazovanje. Ne možeš da učiš SAMO matematiku, fiziku i hemiju u gimnaziji. Tamo su zastupljeni svi predmeti, samo što je na prirodnom smeru zastupljena matematika, fizika, hemija, biologija, a na društvenom istorija, jezici, filozofija, sociologija...

Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3929

Citat Original postavio skura58 Pogledaj poruku
    "Bolonjskih" fakulteta
    ma nije bolonja toliko drasticna, to je onaj stari fakultet iseckan i uvedeni neopravdani
    mada valjda se oni koji spadaju u te generacije bolje snalaze, to je vise nama strasno. meni je bilo kad odes na faks shvatis da je sve na tebi i za sve si sam sebi kriv, nema vise neopravdanih, nema keca, nema odeljenja, znaci sta uradish tvoje je tako da moras da se kontrolises odnosno odlepis : ))
    a mozda je dobro malo boemstine neke na faksu ili ko oce da radi tj malo da pustish ventil. ovako kao skola2 i budes debil
    ali opet ovo je u skkladu sa vremenom valjda. ali to i dalje nije obrazovanje ono sipamo u glavu internet, kratke informacije nego je ono staro rogobatno, izbaceno tesko da se profesori ne muce i nasminkali ucionice mozda. a stari sistem nije bio tako losh.
    i pitanje da li je studiranje samo za bogate, znaci psiholoski ako mozes da roknes ispit beskonacno vecina ipak polozi lepo
    a ovako se oni medjusobno mrze koji ce da upadne. ili ako se placa da bude nesto ljudski i da mozes da radis
    e taj eldorado

Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3929

Citat Original postavio yokai Pogledaj poruku
    Pa srpski obrazovani sistem sve više liči na zapadnjački. Najgori sistem. Zaglupljivanje ljudi s namerom, kako bi kasnije bile poslušne ovčice.
    Ako si upisao gimnaziju, znači da si upisao školu koja ti pruža najšire obrazovanje. Ne možeš da učiš SAMO matematiku, fiziku i hemiju u gimnaziji. Tamo su zastupljeni svi predmeti, samo što je na prirodnom smeru zastupljena matematika, fizika, hemija, biologija, a na društvenom istorija, jezici, filozofija, sociologija...
    ma jok oni imaju prijatniju skolu i sve je konkretnije ali njihov zivot je takav, a kod nas je zivot da prezivis ludilo vishe, prosto je tako, pa je onda smesno ukrstati babe i zabe. nas mozda vise licio na ruski
    ali mi ovde lupamo
    babe njihov sistem i osobenosti ovde skroz

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    395

Citat Original postavio hirajgoagain Pogledaj poruku
    ma jok oni imaju prijatniju skolu i sve je konkretnije ali njihov zivot je takav, a kod nas je zivot da prezivis ludilo vishe, prosto je tako, pa je onda smesno ukrstati babe i zabe. nas mozda vise licio na ruski
    ali mi ovde lupamo
    babe njihov sistem i osobenosti ovde skroz
    Naravno imaju prijatniju školu. Ali život nije prijatan.

Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3929

Citat Original postavio iSpectrum Pogledaj poruku
    nisi uspeo ni u mat gimn da upadnes
    sedi onda uzhivaj. neko upadne u MG

Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3929

Citat Original postavio yokai Pogledaj poruku
    Naravno imaju prijatniju školu. Ali život nije prijatan.
    njihov na neki nacin jeste, tj kad odes tamo prosto ti je prijatno, znas kad dolazi autobus, kad odlazi...
    ok svaki zivot ima neki problem i nesto dobro. mene tamo odmori sto sve znam kad je shta. na duze staze verovatno bi smetalo i sto tamo kad ne platis nesto odmah te kazne, a kod nas mozda kazne mozda ne. samo sto to mozda kad je surovo gore je od njih.

Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3929

tamo valjda na vreme krenes da ubiras pozicije i valjda je ok a ovde nekad ispadnes i car ako nisi ubro poziciju, tj ako si uredan poslusan djak imas sanse da ovde naebesh. onda ako imas srece odes na zapad. gadno je kad nisi ni dovoljno dobar djak ni dovoljno dripac, izmedju

sve znam ne treba mi niko : ))
    nego sto im se valjda suzava to grlo, pa ovi sto su izmedju a nisu dovoljno brzi agresivni mozda oshtri oni su svuda na meti
    Poslednji put ažurirao/la hirajgoagain : 31.05.2012. u 15:53

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    395

njihov na neki nacin jeste, tj kad odes tamo prosto ti je prijatno, znas kad dolazi autobus, kad odlazi...
    ok svaki zivot ima neki problem i nesto dobro. mene tamo odmori sto sve znam kad je shta. na duze staze verovatno bi smetalo i sto tamo kad ne platis nesto odmah te kazne, a kod nas mozda kazne mozda ne. samo sto to mozda kad je surovo gore je od njih.
    Prijatno je kad ne misle ni o čemu.

Elita
    Učlanjen
    13.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    395

tamo valjda na vreme krenes da ubiras pozicije i valjda je ok a ovde nekad ispadnes i car ako nisi ubro poziciju, tj ako si uredan poslusan djak imas sanse da ovde naebesh. onda ako imas srece odes na zapad. gadno je kad nisi ni dovoljno dobar djak ni dovoljno dripac, izmedju
    To nema veze sa obrazovnim sistemom, nego sa poštovanjem zakona.

Veoma poznat Guru 42 (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    261

.. ја сам за то да се школа избаци из образовања...

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    333

Molim bez dece na ovoj temi, samo mi stariji

Domaćin Marge (avatar)
    Učlanjen
    24.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio mario80 Pogledaj poruku
    Gledam nešto kojom brzinom srednjoškolci napreduju tj poredim ono šta sam ja bio i današnje standarde... Ne čini li vam se da srednja škola predugo traje a na fakultetu se ponavlja gradivo?

Šta mislite o skraćivanju srednje škole? Mislim 4 godine gimnazije je po meni apsurdno.
    "Skolsko" obrazovanje traje do 18te ili 19te godine, verovatno zato sto je uvrezeno misljenje da si sa tih 18 ili 19 godina u stanju da se usko opredelis za odredjenu oblast ili da se zaposlis. Mnogi se "usmere" vec u srednjoj skoli a onda skontaju da nije to ono sto su hteli, pa imas tako ljude koji posle zavrsene srednje medicinske zele da upisu neki tehnicki fakultet, kao i one koji posle zavrsene gimnazije ne zele dalje da se skoluju. Znam o cemu pricam, zavrsila sam srednju muzicku skolu i znam gomilu ljudi koji su od sviranja digli ruke vec na pola srednje i resili da upisu neki skroz deseti fakultet.
    Neki upisu laksu srednju skolu da bi mogli vise da se zezaju, a posle svakako imaju mogucnost da polazu prijemni za neki drugi fakultet. Po mom misljenju, to je neopravdano i donekle neodgovorno od strane roditelja koji to podrzavaju. S druge strane, postoje ljudi koji sa 14, 15 godina imaju neka interesovanja pa upisu srednju skolu u skladu sa tim, a onda se opredele za nesto drugo jer im se otvore novi vidici.
    I jos nesto, ipak bi trebalo da su te 4 godine srednje skole dovoljne da svako resi sta dalje zeli od svog zivota.

Slične teme

1. "Izbori gubljenje vremena"
    Autor Torrente Bgd u forumu Politika
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 29.05.2009., 22:48
  2. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.04.2008., 17:50
  3. Gubljenje vremena
    Autor Englez u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 15.04.2007., 20:03
  4. KAKVO GUBLJENJE VREMENA I NOVCA!!