Фамозна албанска гробница код Рашке

gost 280909

Poznat
Poruka
7.809
Фамозна албанска гробница код Рашке

Сећам се да су што српски, што шиптраски медији месец дана трубили да постоји некаква албанска гробница код Рашке у којој је наводно покопано преко хиљаду побијених Албанаца. Прошло је од тада барем годину дана, а то више нико и не помиње. Спин уперен против Србије и српског народа или нешто друго ?
 
То она што су лијепи бруни и шеф му друг владо,
из авијона ласером пребројили жртве и одредили националност?

to...sad im treba dati alat i da prekopavaju celu teritoriju raske...da ih cuva neki baja sa bicem i cim stanu da osine...i tako sve dok ne potvrde svoje iskaze date u javnost...
 
To je urađeno neposredno pre iznošenja Neobavezujućeg mišljenja Međunarodnog suda pravde u Hagu po zahtevu Srbije o proklamaciji nezavisnosti tzv. Kosova od strane donosioca proklamacije.
Slučajno ili namerno prosudite sami.
Ovde je veći problem što se tom izjavom nanela velika šteta srpskom narodu i nisu za čuđenje kasnije medijske manipulacije u Zapadnim medijima i poređenje Srba sa mnogim negativnim pojavama i ličnostima na Zapadu.
Proizvedena je velika šteta za srpski narod.
 
Pa rekoše da je na parkingu, a posle da je ispod one kuće ... srušiše li kuću :think: .... kao juče se sećam kad nam je Adem to kao temu okačio ....

adem moze samo prenete neciji "citat". jer nije bio prisutan. a sto vama treba crtati, ja nisam kriv.
evo deo tekst iz...
http://www.tanjug.rs/novosti/44890/mandic--nisu-pronadjena-tela-ubijenih-srba.htm#


Mandić: Nisu pronađena tela ubijenih Srba

PALE - Prilikom današnjeg iskopavanja na lokaciji u sarajevskom naselju Nedžarići nije pronađeno nijedno telo srpskih civila ubijenih pre 20 godina, rekao je predsednik Udruženja porodica nestalih lica Sarajevsko-romanijske regije Milan Mandić.

"Osim ostataka vojne opreme, ništa drugo danas nije pronađeno. Tela srpskih sarajevskih civila verovatno su premeštena na neku drugu lokaciju s ciljem prikrivanja ratnog zločina", tvrdi Mandić.

mozda ce vam sada biti jasnije zasto nema tela.
 
Фамозна албанска гробница код Рашке

Сећам се да су што српски, што шиптраски медији месец дана трубили да постоји некаква албанска гробница код Рашке у којој је наводно покопано преко хиљаду побијених Албанаца. Прошло је од тада барем годину дана, а то више нико и не помиње. Спин уперен против Србије и српског народа или нешто друго ?
Нажалост није било пола милиона као што се очекивало.
 
deo intervjua od pre par dana. iako je poznato da je u srbiji veliki broj funkcionalno nepismenih, ja se nadam da ce shvatiti donji tekst. da im olaksam, ja sam neke delove boldovao.
Omer Karabeg: Koliko Beograd i Priština rezmenjuju informacije? Gospodine Đetaj, da li ste zadovoljni onim što dobijate od Beograda?

Prenk Đetaj: Pretpostavljamo da u Srbiji ima masovnih grobnica i očekujemo da nam srpska strana da precizne informacije o tome. Nadamo se da će nam Beograd omogućiti istraživanje u regionu Raške, jer je još pre dve godine zamenik tužioca za ratne zločine, Bruno Vekarić, izneo informaciju da se u Rudnici, u opštini Raška, nalazi jedna masovna grobnica sa oko 250 tela. Čak je i rekao da su to najverovatnije Albanci iz Drenice. Očekujemo od beogradske strane da nam pomogne da otkopamo tu grobnicu. Jer, mi smo se na početku naše saradnje dogovorili da nestale ne delimo po naciji. Oni za nas treba da imaju samo jednu pripadnost - da pripadaju ljudima nestalim u ratu.

Omer Karabeg:Gospodine Odaloviću, zašto do danas nije utvrđena puna istina o grobnici u Rudnici?

Veljko Odalović: Mi smo u više navrata, zajedno sa prištinskom delegacijom, pretraživali tu lokaciju na osnovu informacija koje smo dobili. Bitno je da ta lokacija nije zatvorena. Ona će biti otvorena sve dok se definitivno ne utvrdi da li tu postoji masovna grobnica i dok se ne provere sve informacije. Mi ćemo pretražiti i druge lokacije na području Raške i proveriti svaku informaciju koju dobijemo od kolega iz Prištine, kao što smo to i do sada činili. Svesni smo da i kod albanskih i kod srpskih porodica, koje traže svoje najmilije, vlada uverenje da masovne grobnice postoje i da se istina o njima skriva. Na žalost, pouzdanih informacija nema i to je ono što nam predstavlja najveći problem.

Omer Karabeg: Gospodine Đetaj, verujete li da se u arhivama tajnih službi Srbije kriju podaci o mestima gde su masovno sahranjivani ubijeni Albanci?

Prenk Đetaj: U kosovskoj javnosti postoji uverenje da takvi podaci postoje u institicijama Srbije, jer su sahranjivanje, a potom i prenošenje tela u sekundarne grobnice organizovali vojska i policija. Verujemo da se u beogradskim arhivama mogu naći podaci koji bi omogućili pronalaženje nestalih. Mi smo tražili te spiskove, ali smo dobili odgovor da takva evidencija i takvi spiskovi ne postoje. Tražićemo ih i dalje, jer smo uvereni da nekavih tragova mora biti.

Omer Karabeg: Gospodine Odaloviću, mislite li da na Kosovu ima podataka o grobovima ubijenih Srba koji se ne saopštavaju?

Mi nemamo nikakave podatake o tome šta se nalazi u arhivama takozvane OVK. Tamo bi se sigurno mogle naći informacije o pojedinačnim i grupnim nestancima i o grupnim sahranjivanjima.
Veljko Odalović: Sigurno je da takvi podaci postoje samo je pitanje u čijem su posedu. Mi nemamo nikakave podatake o tome šta se nalazi u arhivama takozvane Oslobodilačke vojske Kosova. Insitiramo da nam se omogući uvid u te arhive, jer bi se tamo sigurno mogle naći informacije o pojedinačnim i grupnim nestancima i o grupnim sahranjivanjima. To je nešto do čega prištinska radna grupa za nestale pokušava da dođe, međutim oni koji su počinili zločine su poslednji koji bi želeli da daju informacije, a takvih ima na obe strane.

http://www.slobodnaevropa.org/conte...stina-ko-krije-masovne-grobnice/24594375.html
 
Dakle, istraga ce bit otvorena zanavijek, kao sto jos uvek traje onaj rat izmedju Crne Gore i Nippona.

Medjutim, moramo biti realni.

i ja sam za realnost, evo jos jedan tekst od pre par meseci.

U uzorcima koji su uzeti na tom mestu nisu nađene organske materije koje bi potvrdile sumnje, ali je naknadno saopšteno da uzorci nisu uzeti na mestima gde su posle 1999. godine sagrađene zgrade, te je ostala sumnja da se ispod njih nalazi grobnica.

http://www.kurir-info.rs/euleks-da-li-ima-masovna-grobnica-kod-raske-clanak-140778

ps.znaci jos nije nista negirano, ali ni potrdjeno.
 
i ja sam za realnost, evo jos jedan tekst od pre par meseci.

U uzorcima koji su uzeti na tom mestu nisu nađene organske materije koje bi potvrdile sumnje, ali je naknadno saopšteno da uzorci nisu uzeti na mestima gde su posle 1999. godine sagrađene zgrade, te je ostala sumnja da se ispod njih nalazi grobnica.

http://www.kurir-info.rs/euleks-da-li-ima-masovna-grobnica-kod-raske-clanak-140778

ps.znaci jos nije nista negirano, ali ni potrdjeno.

Dve muve jednim udarcem.

Pobijeni teroristi i izgradjene zgrade,nema sta tu da se negira.
 
i ja sam za realnost, evo jos jedan tekst od pre par meseci.

U uzorcima koji su uzeti na tom mestu nisu nađene organske materije koje bi potvrdile sumnje, ali je naknadno saopšteno da uzorci nisu uzeti na mestima gde su posle 1999. godine sagrađene zgrade, te je ostala sumnja da se ispod njih nalazi grobnica.

http://www.kurir-info.rs/euleks-da-li-ima-masovna-grobnica-kod-raske-clanak-140778

ps.znaci jos nije nista negirano, ali ni potrdjeno.

Dakle, u prevodu za sve one funkcionalno nepismene, od jedne dlake se pravi grobnica sa nekoliko stotina hiljada leseva po principu izjave bivseg Predsednika Bill Clintona da se "plasi da su milioni Albanaca ubijeni", dok Kristijen Amanpur u Sarajevu cuje plac civila granatirane Pristine.
 
Dakle, u prevodu za sve one funkcionalno nepismene, od jedne dlake se pravi grobnica sa nekoliko stotina hiljada leseva po principu izjave bivseg Predsednika Bill Clintona da se "plasi da su milioni Albanaca ubijeni", dok Kristijen Amanpur u Sarajevu cuje plac civila granatirane Pristine.

greska, prevod je ovakav...
srbi su pobili na hiljade albanaca, neki su pronadjeni cak u BG, sto dokazuje koliko su srbi bili spremni da sakriju zlocine, a da li ce se svi pronaci, u sta ne verujem, ili nece, ostaje da vidimo, a sve zavisi od toga ko je na vlasti u srbiji i da li ima smelosti da javno pokaze sta su sve srbi uradili za vreme rata na kosovu.
 

Back
Top