Isus nije rođen 7. januara

Budimo savrseni kao sto je savrsen Otac nas Nebeski.
Kako se ti usudjujes da ocenjujes svoga boga Savaota, koji ti je dao i zivot i dusu. Ti nisi pametniji od njega da mozes sebi dozvoliti taj luksuz da ga ocenjujes.Sta vise, ti bi zeleo da budes savrsen kao tata ti, ali to je nemoguce. Otac je otac, a sin je sin, iako i sin moze da bude bogic.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, ako ti tako rečešz:)...srećan ti praznik! Svakako.

Ne slavim ja te praznike koji su paganskog porekla :)

Prvi hriscani nisu nikada ni slavili rodjedane.
U Bibliji imas samo dva primera rodjendana i to faraona i Iroda
i oni nisu bili hriscani i oba ta slavlja su obelezena ubistvom i nemoralom.
Tako da to govori o karakteru tih rodjendana.
I nikako ih nisu slavili prvi hriscani.
tako ni danas.

Takodje Bog da je trebalo slaviti Isusov dan rodjenja ne bi ga sakrio da se ne zna.
Moze se samo otlrilike doznati da je Isus rodjen pocetkom oktobra.
 
Ne slavim ja te praznike koji su paganskog porekla :)

Prvi hriscani nisu nikada ni slavili rodjedane.
U Bibliji imas samo dva primera rodjendana i to faraona i Iroda
i oni nisu bili hriscani i oba ta slavlja su obelezena ubistvom i nemoralom.
Tako da to govori o karakteru tih rodjendana.
I nikako ih nisu slavili prvi hriscani.
tako ni danas.

Takodje Bog da je trebalo slaviti Isusov dan rodjenja ne bi ga sakrio da se ne zna.
Moze se samo otlrilike doznati da je Isus rodjen pocetkom oktobra.

Kako znas da nisu slavili rodjendane?

A pravi razlog vino, zbog kojeg su u tim primerima ubiojeni ljudi a ne zbog rodjendana, itekako rado pijete?

Jako zanimljivo, zar ne?
 
Kako znas da nisu slavili rodjendane?

A pravi razlog vino, zbog kojeg su u tim primerima ubiojeni ljudi a ne zbog rodjendana, itekako rado pijete?

Jako zanimljivo, zar ne?

iz Biblije znam da nisu slavili rodjendane.

takodje iz Biblije znam da je Isus pio vino, kao i njegovi ucenici.

Zasto je Isus rekao da donesu hleb i vino za spomen, dan pred smrt

Jeste zanimljivo je.
 
Poslednja izmena:
iz Biblije znam da nisu slavili rodjendane.

takodje iz Biblije znam da je Isus pio vino, kao i njegovi ucenici.

Zasto je Isus rekao da donesu hleb i vino za spomen, dan pred smrt

Jeste zanimljivo je.


A gde iz biblije znas da nisu slavili rodjendan?

A odkuda znas da je vino bilo alkholno, kada se za pashu uzimalo samo ne alkholno vino! :zcool:

Kada je Isus uspostavio pricest, tada su slavili zadnuj pashu! z;)

Bezkvasni hleb i ne alk vino.

Zato sto je hleb bez kvasca simbolizirao Iusovo bezgresno telo, i vino bez alk, njegovu bezgresnu krv.
 
Ne slavim ja te praznike koji su paganskog porekla :)

Prvi hriscani nisu nikada ni slavili rodjedane.
U Bibliji imas samo dva primera rodjendana i to faraona i Iroda
i oni nisu bili hriscani i oba ta slavlja su obelezena ubistvom i nemoralom.
Tako da to govori o karakteru tih rodjendana.
I nikako ih nisu slavili prvi hriscani.
tako ni danas.

Takodje Bog da je trebalo slaviti Isusov dan rodjenja ne bi ga sakrio da se ne zna.
Moze se samo otlrilike doznati da je Isus rodjen pocetkom oktobra.

Slavaljenje rođendana samo po sebi nije ništa protivno Bibliji. Pitanje je kako slaviš i proslavljaš li ime Božije ili ga sramotiš. Isto kao i novac. Novac i bogatstvo može da nude itekako opasno..Isus je naložio onom mladiću da proda svo imanje jer je ono predstavljalo problem ali to ne znači da je Isus svima nama naložio da sve prodamo..novac nije problem ako se troši na pravi način i sredstvima raspolaže ispravno i u skladu sa voljom Božijom, inače bi svi trebalo da batalimo novčanice..jer eto mnogi su ih upotrebili na greh..jel tako? Ne, poenta priče je kako sa nečim raspolažeš i je li to na slavu Božiju ili protiv Boga. Tako i rođendani..nikakave implikacije nemaju na tvoj odnos sa Bogom. Ti ga možeš slaviti tako da proslaviš i Boga..kao što praznici Gospodnji imaju dane slavlja tako i rođendan sam po sebi nije zlo.

To što je jedan Irod napravio greh na svoj rođendan ne znači da si ti Irod ako slavaš svoj rođendan..više nego logično. z:)
 
Poslednja izmena:
Slavaljenje rođendana samo po sebi nije ništa protivno Bibliji. Pitanje je kako slaviš i proslavljaš li ime Božije ili ga sramotiš. Isto kao i novac. Novac i bogatstvo može da nude itekako opasno..Isus je naložio onom mladiću da proda svo imanje jer je ono predstavljalo problem ali to ne znači da je Isus svima nama naložio da sve prodamo..novac nije problem ako se troši na pravi način i sredstvima raspolaže ispravno i u skladu sa voljom Božijom, inače bi svi trebalo da batalimo novčanice..jer eto mnogi su ih upotrebili na greh..jel tako? Ne, poenta priče je kako sa nečim raspolažeš i je li to na slavu Božiju ili protiv Boga. Tako i rođendani..nikakave implikacije nemaju na tvoj odnos sa Bogom. Ti ga možeš slaviti tako da proslaviš i Boga..kao što praznici Gospodnji imaju dane slavlja tako i rođendan sam po sebi nije zlo.

To što je jedan Irod napravio greh na svoj rođendan ne znači da si ti Irod ako slavaš svoj rođendan..više nego logično. z:)
Slavljenje rodjendana je samo po sebi protiv Biblije i Boga,
Jer greh je promasiti cilj u odnosu na Bozji zakon.
Bog nije nikada dao da se to slavi.\
Vec su u Bibliji zapisana dva slucaja tog slavlja na kojima se proliva ljudska krv i cine grozne stvari.
I to od strane faraona i Iroda, oni nisu bili hriscani, i zato su i slavili to.
dakle trebao bi da rezonujes i razmislis zasto nam Bog daje za upozorenje ta dva slavlja koji su puni nasilja.

Hriscanski zakon je zakon ljubavi i ne moze sadrzati bilo koji oblik nasilja niti obozavanja laznih bogova.

Dakle ako Bog kaze da je nesto lose a ti to slavis, krsis Bozji zakon.

:zpozdrav:
 
Slavljenje rodjendana je samo po sebi protiv Biblije i Boga,
Jer greh je promasiti cilj u odnosu na Bozji zakon.
Bog nije nikada dao da se to slavi.\
Vec su u Bibliji zapisana dva slucaja tog slavlja na kojima se proliva ljudska krv i cine grozne stvari.
I to od strane faraona i Iroda, oni nisu bili hriscani, i zato su i slavili to.
dakle trebao bi da rezonujes i razmislis zasto nam Bog daje za upozorenje ta dva slavlja koji su puni nasilja.

Hriscanski zakon je zakon ljubavi i ne moze sadrzati bilo koji oblik nasilja niti obozavanja laznih bogova.

Dakle ako Bog kaze da je nesto lose a ti to slavis, krsis Bozji zakon.

:zpozdrav:

Tesko ti je protiv bodila pracati se - zar ne? z:) Razlika izmedju ova dva primera koja si dala i Hriscanskog slavljenja Bozijeg ovaplocenja, je sto mi tada ne slavimo svoj licni rodjendan vec se moitveno u miru vrsi pomen Hristovog rodjenja. Zato i Sveta Crkva na taj dan pre svega kaze: Mir Bozji Hristos se rodi. Crkva poziva na mir i to na onaj uzviseniji, savrseniji, na Mir Boziji.

Kakvo te prolivanje krvi i te neke grozne stvari spopale?
 
Slavljenje rodjendana je samo po sebi protiv Biblije i Boga,
Jer greh je promasiti cilj u odnosu na Bozji zakon.
Bog nije nikada dao da se to slavi.\
Vec su u Bibliji zapisana dva slucaja tog slavlja na kojima se proliva ljudska krv i cine grozne stvari.
I to od strane faraona i Iroda, oni nisu bili hriscani, i zato su i slavili to.
dakle trebao bi da rezonujes i razmislis zasto nam Bog daje za upozorenje ta dva slavlja koji su puni nasilja.

Hriscanski zakon je zakon ljubavi i ne moze sadrzati bilo koji oblik nasilja niti obozavanja laznih bogova.

Dakle ako Bog kaze da je nesto lose a ti to slavis, krsis Bozji zakon.

:zpozdrav:

Nigde Bog ne kaže da se ne slavi rođendan...nigde. Naravno da Bog dozvoljava da ljudi slave određene praznike, datume, uspomene..evo uzmi primer Avrama kako je proslavio datum kada je mali Isak odbijen od sisanja:"I kad dete doraste da se odbije od sisie, učini Avram veliku gozbu onaj dan kad odbiše Isaka od sise", 1. Mojsijeva 21,8

E sad ja te pitam gde je Bog naredio da se slavi "odbijanje od sisanja" malog deteta? Nigde..pa je li Avram onda pogrešio što je napravio gozbu povodom tog dana? E sad molim te primeni to na rođendansko slavlje...je li to greh samo po sebi? Pa naravno da nije..slavljenje rođendana ili slavljenje bilo čega drugoga jeste po Božijoj volji..jer Bog je ljubav i želi da ljudi budu srećni i da se sećaju svega lepog i dobrog u njihovom životu. Da li je nekome to rođendan, da li je nekome to uspomena na dan kada je sreo osobu svog života, da li je to dan kada je bilo venčanje ili bilo šta drugo veruj mi Bog želi da mi budemo srećni i pre svega da Njega proslavimo u svemu jer je Bog taj koji je dao sve darove...zato samo po sebi dan rođenja nije greh nikako..to je još jedan razlog da se slavi Božije ime.

Razmisli malo o svemu. Ti nisi Irod ako slaviš rođendan. Ali nožeš da budeš Avram ako to činiš da proslaviš ime Božije. Aleluja, neka je blagosloven Bog

Svako dobro.
 
Iz "Price o bludnom sinu" moze se videti kako Otac slavi i proslavlja Rodjenje sina koji se vretio iz mrtvih i iz sopstvene ogrehovljenosti i kaze "da Mu Sin umre i ozive " i da je u to ime organozovao proslavu i pozvao mnogobrojne zvanice ...

Viseznacajna i viseslojna i poucna Prica , kao sto su i sve koje su u Bibliji ...
 
Iz "Price o bludnom sinu" moze se videti kako Otac slavi i proslavlja Rodjenje sina koji se vretio iz mrtvih i iz sopstvene ogrehovljenosti i kaze "da Mu Sin umre i ozive " i da je u to ime organozovao proslavu i pozvao mnogobrojne zvanice ...

Viseznacajna i viseslojna i poucna Prica , kao sto su i sve koje su u Bibliji ...
Nije to bio rodjendan nego povratak izgubljenog sina

- - - - - - - - - -

Nigde Bog ne kaže da se ne slavi rođendan...nigde. Naravno da Bog dozvoljava da ljudi slave određene praznike, datume, uspomene..evo uzmi primer Avrama kako je proslavio datum kada je mali Isak odbijen od sisanja:"I kad dete doraste da se odbije od sisie, učini Avram veliku gozbu onaj dan kad odbiše Isaka od sise", 1. Mojsijeva 21,8

E sad ja te pitam gde je Bog naredio da se slavi "odbijanje od sisanja" malog deteta? Nigde..pa je li Avram onda pogrešio što je napravio gozbu povodom tog dana? E sad molim te primeni to na rođendansko slavlje...je li to greh samo po sebi? Pa naravno da nije..slavljenje rođendana ili slavljenje bilo čega drugoga jeste po Božijoj volji..jer Bog je ljubav i želi da ljudi budu srećni i da se sećaju svega lepog i dobrog u njihovom životu. Da li je nekome to rođendan, da li je nekome to uspomena na dan kada je sreo osobu svog života, da li je to dan kada je bilo venčanje ili bilo šta drugo veruj mi Bog želi da mi budemo srećni i pre svega da Njega proslavimo u svemu jer je Bog taj koji je dao sve darove...zato samo po sebi dan rođenja nije greh nikako..to je još jedan razlog da se slavi Božije ime.

Razmisli malo o svemu. Ti nisi Irod ako slaviš rođendan. Ali nožeš da budeš Avram ako to činiš da proslaviš ime Božije. Aleluja, neka je blagosloven Bog

Svako dobro.

Isus nije nigde rekao da se slave rodjendani niti su ih slavili prvi hriscani pa ti razmisli :)

Takodje hriscani ne slave paganske praznike.
A rodjendan je paganski praznik.
 
Isus nije nigde rekao da se slave rodjendani niti su ih slavili prvi hriscani pa ti razmisli :)

Takodje hriscani ne slave paganske praznike.
A rodjendan je paganski praznik.

Onda je i Avram bio paganin jer nigde Bog nije rekao da se slavi ono što je Avram slavio a on ipak slavio. Dakle, isti aršin za sve. Jedino što nije obavezujuće pa ko slavi neka slavi a ko ne slavi nemora da slavi...i to je sve stvar savesti. Zato će sveti apostol Pavle reći:"jedan razlikuje dan od dana a drugi drži da su svi dani isti. Svako da bude uveren u svoju misao".

Zato Arijanna, nema tu osude. Svako ko slavi treba Gospodu da slavi a ko ne slavi opet Gospodu ne slavi. Avram je slavio jer je Gospodi slavio.

Pozrav.
 
Onda je i Avram bio paganin jer nigde Bog nije rekao da se slavi ono što je Avram slavio a on ipak slavio. Dakle, isti aršin za sve. Jedino što nije obavezujuće pa ko slavi neka slavi a ko ne slavi nemora da slavi...i to je sve stvar savesti. Zato će sveti apostol Pavle reći:"jedan razlikuje dan od dana a drugi drži da su svi dani isti. Svako da bude uveren u svoju misao".

Zato Arijanna, nema tu osude. Svako ko slavi treba Gospodu da slavi a ko ne slavi opet Gospodu ne slavi. Avram je slavio jer je Gospodi slavio.

Pozrav.

Avram nije slavio rodjendan.
dakle izmisljas :)
pozdrav i tebi

- - - - - - - - - -

Rođendanske proslave imaju pagansko poreklo.
Prema delu Funk & Wagnalls Standard Dictionary of Folklore, Mythology, and Legend, ove proslave potiču
od verovanja da na dan nečijeg rođenja „zli duhovi i zle sile mogu da naude slavljeniku“ i da „dolazak prijatelja
i njihove lepe želje mogu zaštititi tu osobu“.
Knjiga The Lore of Birthdays kaže da je datum rođenja u drevna vremena „bio važan za pravljenje horoskopa“
koji se temeljio na „astrologiji prožetoj misticizmom“. U knjizi se dalje navodi da „rođendanske sveće, prema narodnom verovanju,
imaju posebnu magijsku moć u ispunjavanju želja“.

Međutim, Sveto pismo osuđuje bavljenje magijom, gatanje, spiritizam i tome slično (Ponovljeni zakoni 18:14; Galatima 5:19-21).
Jedan od razloga zašto je Bog osudio drevni grad Vavilon bio je taj što su se njegovi stanovnici bavili astrologijom,
što je jedan oblik gatanja (Isaija 47:11-15).


Prvi hrišćani nisu slavili rođendane.
Knjiga The World Book Encyclopedia kaže da su „slavljenje bilo čijeg rođenja oni smatrali paganskim običajem“.
Biblija navodi da su apostoli i drugi učenici koje je poučavao sam Isus postali uzor za sve hrišćane (2. Solunjanima 3:6).

Od hrišćana se ne traži da obeležavaju dan Isusovog rođenja, nego dan njegove smrti (Luka 22:17-20).

To ne treba da nas čudi, jer u Bibliji piše da je ’dan smrti bolji nego dan rođenja‘ (Propovednik 7:1).
Do kraja svog života na zemlji, Isus je stekao dobro ime kod Boga, tako da je dan njegove smrti postao važniji
od dana njegovog rođenja (Jevrejima 1:4).

Sveto pismo nigde ne spominje da je neki Božji sluga slavio rođendan.
Tačno je da se u Bibliji spominju dva rođendana, ali radilo se o osobama koje nisu služile Bogu.
Oba ova događaja predstavljena su u negativnom svetlu (Postanak 40:20-22; Marko 6:21-29).
 
Avram nije slavio rodjendan.
dakle izmisljas :)
pozdrav i tebi

- - - - - - - - - -

Rođendanske proslave imaju pagansko poreklo.
Prema delu Funk & Wagnalls Standard Dictionary of Folklore, Mythology, and Legend, ove proslave potiču
od verovanja da na dan nečijeg rođenja „zli duhovi i zle sile mogu da naude slavljeniku“ i da „dolazak prijatelja
i njihove lepe želje mogu zaštititi tu osobu“.
Knjiga The Lore of Birthdays kaže da je datum rođenja u drevna vremena „bio važan za pravljenje horoskopa“
koji se temeljio na „astrologiji prožetoj misticizmom“. U knjizi se dalje navodi da „rođendanske sveće, prema narodnom verovanju,
imaju posebnu magijsku moć u ispunjavanju želja“.

Međutim, Sveto pismo osuđuje bavljenje magijom, gatanje, spiritizam i tome slično (Ponovljeni zakoni 18:14; Galatima 5:19-21).
Jedan od razloga zašto je Bog osudio drevni grad Vavilon bio je taj što su se njegovi stanovnici bavili astrologijom,
što je jedan oblik gatanja (Isaija 47:11-15).


Prvi hrišćani nisu slavili rođendane.
Knjiga The World Book Encyclopedia kaže da su „slavljenje bilo čijeg rođenja oni smatrali paganskim običajem“.
Biblija navodi da su apostoli i drugi učenici koje je poučavao sam Isus postali uzor za sve hrišćane (2. Solunjanima 3:6).

Od hrišćana se ne traži da obeležavaju dan Isusovog rođenja, nego dan njegove smrti (Luka 22:17-20).

To ne treba da nas čudi, jer u Bibliji piše da je ’dan smrti bolji nego dan rođenja‘ (Propovednik 7:1).
Do kraja svog života na zemlji, Isus je stekao dobro ime kod Boga, tako da je dan njegove smrti postao važniji
od dana njegovog rođenja (Jevrejima 1:4).

Sveto pismo nigde ne spominje da je neki Božji sluga slavio rođendan.
Tačno je da se u Bibliji spominju dva rođendana, ali radilo se o osobama koje nisu služile Bogu.
Oba ova događaja predstavljena su u negativnom svetlu (Postanak 40:20-22; Marko 6:21-29).

Čekaj jel paganin što je slavio jer u Bibliji nigde nema zapovest da se slavi dan odvajanja od dojenjaz:). Isto je to. Je li Avram paganin zbog toga?
 
Dakle, obeležavanje dana rođenja ili bilo kojeg drugog dana nema samo po sebi negativnu konotaciju. Avram nije paganin što je samoimnicijativno izabrao da slavi dan kada je mali Isak prerastao period dojenja. Isto tako dan rođenja ako neko slavi može da se slavi u skladu sa "dobrom savešću" na način kako neko želi. Bog je svoj narod u prošlosti poticao da slave...i da budu veseli..lice da bude rumeno od slavlja. Bog očigledno voli kada su njegove sluge srećne i radosne..On nije neki mračni i mrzovoljni Bog koji uskraćuje radost i proslave. Naprotiv kad se mi radujemo i On je radostanz:). Naše je samo da Njega stavimo na prvo mesto i da On bude u cetru proslave. Ako slavim dan svog rođenja ja time odajem Bogu poštovanje što mi je dao život i što se brine u sve dane života mojega. Istna je da ljudi zaborave Tvorca u proslavama ali to nije dokaz protiv tih proslava već do ljudi. Zato kada je Tvorac na prvom mestu u svemu što radim onda je On Taj koji je najvažniji Gost na našim proslavama.

Neka je ime Božije uzvišeno i blagosloveno. Amin
 
Ja sam ti navela Biblijske dokaze da slavljenje rodjendana ima negativnu konotaciju a ti pisi sta hoces,
Ako tebi nema negativnu konotaciju ubistvo i nasilje onda je ok
Jeste radosno su ga proslavljali faraon i irod
ubijali su.

Postanje 40
20 Trećeg dana posle toga bio je faraonov rođendan.
On je priredio gozbu za sve svoje sluge i izveo je iz zatvora* glavnog peharnika i glavnog pekara.
21 Glavnog peharnika je vratio na položaj peharnika,
tako da je on opet faraonu dodavao pehar.
22 A glavnog pekara je obesio, baš kao što im je Josif u tumačenju rekao


Marko 6:21-29
21 Ali Irodijadi se pružila prilikaa kad je Irod na svoj rođendan priredio večeru svojim velikašima,

vojnim zapovednicima* i galilejskim prvacima.

22 I ušla je Irodijadina kći i zaigrala. Svidela se Irodu i njegovim gostima.*

Kralj je rekao devojci: „Zatraži od mene što god hoćeš, i daću ti.“ 23 I zakleo joj se:
„Što god zatražiš od mene, daću ti,d pa bilo to i pola mog kraljevstva.“

24 Ona je izašla i pitala svoju majku: „Šta da tražim?“ A ona joj je odgovorila: „Glavu Jovana Krstitelja.

25 I odmah je požurila kod kralja i rekla: „Hoću da mi smesta daš na poslužavniku glavu Jovana Krstitelja.“

26 Kralj se veoma ražalostio, ali zbog zakletve i gostiju nije hteo da je odbije.

27 Zato je kralj odmah poslao jednog od telesne straže i zapovedio mu da donese Jovanovu glavu. I ovaj je otišao i odrubio mu glavu u zatvoru
28 i doneo je na poslužavniku i dao je devojci, a devojka ju je dala svojoj majci.i

29 Kad su njegovi učenici čuli za to, došli su i uzeli njegovo telo i položili ga u grob.j


Vidimo kako su se slavili rodjendani i ko ih je slavio.
Ljudi koji nisu sledili Boga.
 
Poslednja izmena:
Nemoraš svećicez:). Ali nije samo po sebi greh obeležje. Avram je slavio i nije bio paganin iako taj događaj nije u Bibliji određen da se slavi a Avram je slavio.

Nije slavio rodjendan to si izmislio :)
dakle kad nadjes u Bibliji da je neko od Bozjih slugu slavio rodjendan citiraj mi iz Biblije.

Posto nema to je to :zpozdrav:

evo ko je slavio rodjendane

- - - - - - - - - -

Ja sam ti navela Biblijske dokaze da slavljenje rodjendana ima negativnu konotaciju a ti pisi sta hoces,
Ako tebi nema negativnu konotaciju ubistvo i nasilje onda je ok
Jeste radosno su ga proslavljali faraon i irod
ubijali su.

Postanje 40
20 Trećeg dana posle toga bio je faraonov rođendan.
On je priredio gozbu za sve svoje sluge i izveo je iz zatvora* glavnog peharnika i glavnog pekara.
21 Glavnog peharnika je vratio na položaj peharnika,
tako da je on opet faraonu dodavao pehar.
22 A glavnog pekara je obesio, baš kao što im je Josif u tumačenju rekao


Marko 6:21-29
21 Ali Irodijadi se pružila prilikaa kad je Irod na svoj rođendan priredio večeru svojim velikašima,

vojnim zapovednicima* i galilejskim prvacima.

22 I ušla je Irodijadina kći i zaigrala. Svidela se Irodu i njegovim gostima.*

Kralj je rekao devojci: „Zatraži od mene što god hoćeš, i daću ti.“ 23 I zakleo joj se:
„Što god zatražiš od mene, daću ti,d pa bilo to i pola mog kraljevstva.“

24 Ona je izašla i pitala svoju majku: „Šta da tražim?“ A ona joj je odgovorila: „Glavu Jovana Krstitelja.

25 I odmah je požurila kod kralja i rekla: „Hoću da mi smesta daš na poslužavniku glavu Jovana Krstitelja.“

26 Kralj se veoma ražalostio, ali zbog zakletve i gostiju nije hteo da je odbije.

27 Zato je kralj odmah poslao jednog od telesne straže i zapovedio mu da donese Jovanovu glavu. I ovaj je otišao i odrubio mu glavu u zatvoru
28 i doneo je na poslužavniku i dao je devojci, a devojka ju je dala svojoj majci.i

29 Kad su njegovi učenici čuli za to, došli su i uzeli njegovo telo i položili ga u grob.j


Vidimo kako su se slavili rodjendani i ko ih je slavio.
Ljudi koji nisu sledili Boga.

......
 

Back
Top