Isus je umro u Japanu

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.833
images



Već se tvrdilo da je Isus Hrist živeo i umro u Indiji i da mu se grob nalazi u pokrajini Kašmir. Sad Japanci tvrde kako se njegov grob
nalazi u Japanu i da je Isus tamo doživeo duboku starost - čak 106 godina!
Prema priči, Isus je posetio Japan kada je imao između 21 i 33 godine. Naravno, ta je tvrdnja potkrepljena činjenicom da Biblija
"preskače" velik period Isusovog života, tj. mladosti. Isus je u Japanu navodno učio jezik i kulturu, a potom se vratio u Jerusalim.

A šta se dogodilo sa raspećem? Isus Hrist nije bio taj koji je razapet. Prema ovoj teoriji, razapet je njegov mlađi brat Isukiri.
U međuvremenu, Isus je pobegao u Sibir. Nakon nekoliko godina preko Aljaske je stigao do
luke Haćinohe, 40-ak kilometara od sela Šingo. Ostatak života proveo je u tom selu u
prefekturi Aomori. Tamo se i oženio, imao troje dece i umro u 106 godini.

Izvor ovih tvrdnji nalazise u seriji drevnih japanskih dokumenata u kojima se nalaze detalji o Isusovom begu iz Svete zemlje.
"Takenouči dokumenti" su navodno stari više od 1.500 godina i oduvek su u vlasništvu porodice Takenouči. Dokumentisu bili
zatureni među drugim stvarima, ali 1935. godine ih je pronašao Kijomaro Takenouči. Danas je dostupan i prevod na engleskom jeziku.

Međutim, prava atrakcija u selu koje broji 2.800 stanovnika nisu dokumenti već grob Isusa Krista. Na vrhu jednog brdašca pored
rižinih polja nalaze se dva groba s drvenim krstom. U levom je navodno pokopano uvo Isusovog brata Isukirija i pramen kose
Device Marije. U grobu desno pokopan je, tvrde, sam Isus.

http://www.smedia.rs/print/vesti/83620/Isus-Hrist-Grob-Teorija-Takenouci-dokumenti-Isus-sahranjen-u-Japanu-VIDEO.html
 
Opet bukvalno shvatate svaku rec :aha:

Jedno su = Da su isti po karakteru i misljenju i osobinama ...ne znaci da su ista osoba :)

Kome se onda Isus molio ? sam sebi ? :mrgreen:

A da se ti vratis malo u grupu pcelica,krenes lepo od azbuke,slovo po slovo,pa reci,recenice.....a knjigu ces razumeti tek na kraju....s tobom kad pricam o Bogu imam utisak da pricam s bantu crncem kome treba da objasnim da koka kola nije pala s neba kao sto je to u filmu ,,Bogovi su pali na teme,, vec da je neki pijani amer ispustio iz aviona.:per:
 
A da se ti vratis malo u grupu pcelica,krenes lepo od azbuke,slovo po slovo,pa reci,recenice.....a knjigu ces razumeti tek na kraju....s tobom kad pricam o Bogu imam utisak da pricam s bantu crncem kome treba da objasnim da koka kola nije pala s neba kao sto je to u filmu ,,Bogovi su pali na teme,, vec da je neki pijani amer ispustio iz aviona.:per:

Meni ne treba tvoje objasnjenje jer sve razumem i bez tebe :manikir:

nego zelim da ti objasnim neke stvari koje ne kapiras :aha:

13 A kad dođe Isus u okoline Žesarije Filipove, pitaše učenike svoje govoreći: ko govore ljudi da je sin čovječiji?
Dan. 7:13, Mar. 8:27, Luka 9:18, Rim. 1:3

14 A oni rekoše: jedni govore da si Jovan krstitelj, drugi da si Ilija, a drugi Jeremija, ili koji od proroka.
Mal. 4:5, Mat. 3:1, Mat. 14:2, Mar. 1:4, Luka 9:8

15 Reče im Isus: a vi šta mislite ko sam ja?

16 A Simon Petar odgovori i reče: ti si Hristos, sin Boga živoga.
Psal. 2:7, Mat. 14:33, Mar. 8:29, Luka 9:20, Jovan 6:69, Jovan 17:8, 1 Kor. 12:3

17 I odgovarajući Isus reče mu: blago tebi, Simone sine Jonin! Jer tijelo i krv nijesu to tebi javili, nego otac moj koji je na nebesima.
1 Kor. 2:10, Gal. 1:16, Efes. 2:8

Mislim da je ovo dovoljan dokaz gde Isus licno govori Apostolima ko je on :cool:
 
Meni ne treba tvoje objasnjenje jer sve razumem i bez tebe :manikir:

nego zelim da ti objasnim neke stvari koje ne kapiras :aha:

13 A kad dođe Isus u okoline Žesarije Filipove, pitaše učenike svoje govoreći: ko govore ljudi da je sin čovječiji?
Dan. 7:13, Mar. 8:27, Luka 9:18, Rim. 1:3

14 A oni rekoše: jedni govore da si Jovan krstitelj, drugi da si Ilija, a drugi Jeremija, ili koji od proroka.
Mal. 4:5, Mat. 3:1, Mat. 14:2, Mar. 1:4, Luka 9:8

15 Reče im Isus: a vi šta mislite ko sam ja?

16 A Simon Petar odgovori i reče: ti si Hristos, sin Boga živoga.
Psal. 2:7, Mat. 14:33, Mar. 8:29, Luka 9:20, Jovan 6:69, Jovan 17:8, 1 Kor. 12:3

17 I odgovarajući Isus reče mu: blago tebi, Simone sine Jonin! Jer tijelo i krv nijesu to tebi javili, nego otac moj koji je na nebesima.
1 Kor. 2:10, Gal. 1:16, Efes. 2:8

Mislim da je ovo dovoljan dokaz gde Isus licno govori Apostolima ko je on :cool:

A Sin Coveciji?Sta to znaci?
 
Isus je Bozje svarstavo kao i sva druga s time sto je njega stvorio DIREKTNO i prvog od svega...
Znaci duhovno bice koje ima pocetak za razliku od svog Oca koji je oduvek i zauvek... Jedini apsolut...

Isus Hrist je prvorodjeni i jedinorodjeni sin Bozji :cool:

Pa to je Pravoslavlje :hej: bravo idemo napred.... samo sto On nije stvoren nego je rodjen tj On je oduvek u Ocu i sa Ocem i Otac sa Njim .....
 
Poslednja izmena:

Back
Top