Smrt?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

15-ogodisnjak

Zainteresovan član
Poruka
120
Mozda ova tema ne pripada ovde, ali ipak da pitam.

Cuo sam da kada osoba umre, njen mozak jos uvek pokazuje aktivnost, precizno narednih 7 minuta. Veruje se da tada osoba 'prozivi' citav svoj zivot u tih 7 minuta, tj. seti se svega. Da li je to naucno dokazano? Da li je to uopste tacno?
 
Mozda ova tema ne pripada ovde, ali ipak da pitam.

Cuo sam da kada osoba umre, njen mozak jos uvek pokazuje aktivnost, precizno narednih 7 minuta. Veruje se da tada osoba 'prozivi' citav svoj zivot u tih 7 minuta, tj. seti se svega. Da li je to naucno dokazano? Da li je to uopste tacno?

Jesi li to pročitao na 9gag-u? :D
 
naucno dokazano i provereno, ispricao mi pokojni toza.

naravno da nije dokazano, niti se moze dokazati.
cak ni ljudi koji su doziveli klinicku smrt nisu svedocili o tome (barem ja nisam cuo).

to ostaje pretpostavka, poprilicno neuvreljiva.
 
Mozda ova tema ne pripada ovde, ali ipak da pitam.

Cuo sam da kada osoba umre, njen mozak jos uvek pokazuje aktivnost, precizno narednih 7 minuta. Veruje se da tada osoba 'prozivi' citav svoj zivot u tih 7 minuta, tj. seti se svega. Da li je to naucno dokazano? Da li je to uopste tacno?

jedino sto je naucno dokazano vezano za smrt,je da su Rusi raznim eksperimentima otkrili da je covjek laksi 21 gram poslije smrti ... 7 minuta nema veze sa tim :)
 
naucno dokazano i provereno, ispricao mi pokojni toza.

naravno da nije dokazano, niti se moze dokazati.
cak ni ljudi koji su doziveli klinicku smrt nisu svedocili o tome (barem ja nisam cuo).

to ostaje pretpostavka, poprilicno neuvreljiva.

E ovo je netacno,citao sam prije godinu dana neki interviju sa nekim doktorom (stranim) koji je napisao knjigu ne znam kako se zove..ima neko smijesno ime (ili prezime),cini mi se na slovo M.Bas je pricao kako je on vodio razgovore sa vise stotina ljudi koji su dozivjeli klinicku smrt i svako od njih je dozivio isto i svi su to otprilike ovako opisali (odjednom osecaju kako lebde udaljavaju se od zemlje,vide svoje sopstveno tijelo koje lezi nepomicno,zele da se vrate,ali ne mogu,svoje "novo" tijelo ne mogu da osjete,kao da ga nema,sve se vise udaljavaju,dolaze u mracni tunel,strah ih je da udju,odje nazad,medjutim sve sto vise idu naprijed,ne zele se vracati nazad,na kraju tunela je svijetlo,oni oce da idu tamo,mami ih.Ispred ih boga pita da li su srecni svojim zivotom,onda slijedi kratak film o njihovom zivotu koji praktivno u nekoliko minuta prikaze citav njihov zivot (jedna zena je pricala kako je ona vidjela sebe kao malu kako se igra sa lutkama,prvi poljubac,skolu,posao itd.itd).Bog ako smatra da svrha zivota nije ispunjena tu osobu vraca na zemlju"-tako je to izgledalo otprilike,e sad naravno koliko je to tacnoo,to niko ne zna :)
 
YESam i bas me zainteresovalo. :D

И мене је смрт интересовала у твојим годинама.
А онда сам завршила медицину и запослила се на патологији, добила специјализацију из исте....и тако :lol:
Ко зна, можда кренеш мојим стопама. ;)

И ето ти правог саговорника за тему.
Није ту ништа доказано.
Постоје само разни необјашњени феномени везани за клиничку смрт, затим за форму ''мале смрти'' (Minima mortis) која је позната медицини где се човеку не мери ни један потенцијал мождани, срчани, делује да не дише, охлади се, чак се створе и мртвачке мрље, а он , уствари, жив.
Овај феномен може потрајати и до 48 сати.
Зато је веома важно не сахрањивати човека она два дана.
 
@Pterobog Da, to sam i ja cuo.. Cuo sam dosta prica o tome, samo nikada nisam saznao da li je sve to tacno. :D

И мене је смрт интересовала у твојим годинама.
А онда сам завршила медицину и запослила се на патологији, добила специјализацију из исте....и тако :lol:
Ко зна, можда кренеш мојим стопама. ;)

И ето ти правог саговорника за тему.
Није ту ништа доказано.
Постоје само разни необјашњени феномени везани за клиничку смрт, затим за форму ''мале смрти'' (Minima mortis) која је позната медицини где се човеку не мери ни један потенцијал мождани, срчани, делује да не дише, охлади се, чак се створе и мртвачке мрље, а он , уствари, жив.
Овај феномен може потрајати и до 48 сати.
Зато је веома важно не сахрањивати човека она два дана.

Verovatno cu krenuti tvojim stopama, nameravam da zavrsim medicinu :)
 
Ja mislim da bi i ti i tvoja devojka trebalo da se bavite zivotom,a ne zivotom posle smrti.

Ima toliko lepih stvari kojima bi trebalo da se okrenete,idite u setnju,u zoo-vrt ili gde god zelite,necu ja da vam namecem a ovakve teme zaobidjite,ako vas zanima medicina upisete je pa pomazite zivim ljudima ne razglabajte u prazno o necemu sto niko nema pravu predstavu a to je smrt.

Lock.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top