Adventisti sedmog dana

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kaže meni jedan adventista, koji je u nekakvoj nemoralnoj ljubavnoj vezi sa jednom rahitičnom ženom, kad ga neko pita šta radi sa njom: „Držim bogosluženje sa Snežom.“ Stideo se jako dugo vremena da prizna da mu je devojka. Govorio da mu je drugarica. Kaže on još nešto: „Kad mrtvi budu uskrsnuli, ja ću da se oženim sa Elen Vajt (žena koja je osnovala adventiste, bez obzira što po Bibliji žena ne može biti stub crkve), a bog će mi oprostiti što sam bio sa Snežom.“ Uskrsnuće mrtvih isključuje reinkarnaciju, i obrnuto. Za mene: reinkarnacija – da; uskrsnuće – ne. Kad nekoga sretne i počne da ga ubeđuje u to u šta veruje ima običaj da kaže: „Imaš prilike da te vratim na pravi put. Ti si tu, ja sam tu, Biblija je tu.“ Da li je ovo uobičajeno ponašanje adventista?
 
Kaže meni jedan adventista, koji je u nekakvoj nemoralnoj ljubavnoj vezi sa jednom rahitičnom ženom, kad ga neko pita šta radi sa njom: „Držim bogosluženje sa Snežom.“ Stideo se jako dugo vremena da prizna da mu je devojka. Govorio da mu je drugarica. Kaže on još nešto: „Kad mrtvi budu uskrsnuli, ja ću da se oženim sa Elen Vajt (žena koja je osnovala adventiste, bez obzira što po Bibliji žena ne može biti stub crkve), a bog će mi oprostiti što sam bio sa Snežom.“ Uskrsnuće mrtvih isključuje reinkarnaciju, i obrnuto. Za mene: reinkarnacija – da; uskrsnuće – ne. Kad nekoga sretne i počne da ga ubeđuje u to u šta veruje ima običaj da kaže: „Imaš prilike da te vratim na pravi put. Ti si tu, ja sam tu, Biblija je tu.“ Da li je ovo uobičajeno ponašanje adventista?

Sve sekte imaju mesijanski kompleks. Svi su u zabludi, samo su oni u pravu.
 
Ja sam.

Ne uce adventisti nista.

Vazno je sta uci Biblija i to uciti.

Samo sekte imaju svoja ucenja.

Znam da veruju kako Bibliha kaze, da Bog u svim crkvama ima svoje stado.

Malo je takvih koji tako uce...

Dok SPC uci da je samo ona u pravu..

Dakle po tebi isto sekta.

Takav tvoj stav nije ispravan.

Nije to merilo sekte.

Vec kontrola uma, volje, misli.

Covek nesme da misli sam vec samo sto vodje kazu i njih slusa.
 
Ja sam.

Ne uce adventisti nista.

Vazno je sta uci Biblija i to uciti.

Samo sekte imaju svoja ucenja.

Znam da veruju kako Bibliha kaze, da Bog u svim crkvama ima svoje stado.

Malo je takvih koji tako uce...

Dok SPC uci da je samo ona u pravu..

Dakle po tebi isto sekta.

Takav tvoj stav nije ispravan.

Nije to merilo sekte.

Vec kontrola uma, volje, misli.

Covek nesme da misli sam vec samo sto vodje kazu i njih slusa.

Ti si taj što krši Biblijske propise. :rida: Što pripada crkvi koju je osnovala žena. :rida: Teško tebi. :rida:
 
Jadna Elen Vajt. Deri se. Galami. Viči.

Nije dezinformacija pile babino.

Žene po Bibliji ne smeju biti stub crkve, odnosno sveštenici, samim tim ni osnivači crkve/sekte.

Marija je bila obična žena (ukoliko je postojala) i rodila običnog čoveka (ukoliko je postojao), koga su božji neprijatelji bogohulno, bogoborno i protivprirodno obrezali.

U turcizam su zaglibili svi jadnici koji veruju u obrezane ljude. Pozdrav Glasniče od Kuma Gavrila. Ojha...
 
Upravo tako. I ja ga zezao kako rahitična žena bez gyzice i sisa ne može biti čak ni kyrva, ma ni 1/2 kyrve, ali ne vredi... Žena im osnovala crkvu. Bljak. Protive se Bibliji. Biblija kaže da žena ne može biti stub crkve...

Nije to najveći problem. Problem su brojna jeretička učenja koja promovišu.

Vazno je sta uci Biblija i to uciti.
Pa ne bih rekao da je samo to važno. Važno je i šta Sveto Predanje kaže. Tu se razilazite s pravoslavljem najviše.

Znam da veruju kako Bibliha kaze, da Bog u svim crkvama ima svoje stado.
Gde to piše?

Dok SPC uci da je samo ona u pravu..
Ona ima legitimno pravo na to jer vodi direktno poreklo od Hrista i apostola a adventisti vode poreklo od Elen Vajt. Takođe, pravoslavci ne vrbuju ljude po raznoraznih predavanja i seminara kao adventisti.
 
Mnostvo ljudi je Bog pokrenuo koji su nastavilu da nose svetlost istine koje je Isus ostavio.

Kroz mracni srednji vek svetlost istine se nosila tajno. Otpali hriscanstvo pod okriljem Papstva je progonili i ubijalo svaku drgu misao.
Pa i samu nauku.

Kada je sila ovog antihrista ukonjena, nastala je i organizacija adventista i mnige druge. Pa i sama nauka.

Bilo je to vreme koje je dato neznabostvu da gazi istinu.

Bog je pokrenuo mnostvo pionira preko kojih je vodio ovaj pokret a medju njima i Jelen Vajt.

Ovaj pokret je poceo da obavljuje da zivimi u vreme milodti.

Dakle poslednje vreme...

Kao Noje sto je objabljuvao poslednje vreme milosti za prdpotopni svet 120 godina dugo...

I sta sad?

Kiga zanima nek izvolu koga ne zanima neka ga nezanima.

Njegov problem.

Mora li svako da postane adventista?

Ne mora.

Sta to nas briga a i vas za nas ???
 
Bog je osnovao sboju crkvu.

Prvi su bili apostoli. Adventisti su oni koji nose to svetlo dalje.

Posle mracnog srednjeg veka mogli su da se organizuju.

Progonstvo je po prorocanstvu prestalo kako je bilo proreceno u godinu.

Pioniri preko kojih je Bog posle mracnog srednjeg veka osnovao organizaciju je bilo mnogo.

Ne pamtim im imena to protivnici znaju bolje pa nije potrebno...
 
E svasta???
Citas li ti sta ja pisem gore???
Organizacija i ime postoji tek posle mracnog srednjeg veka.
Nije bilo moguce.
Antihrist je sve progonio.
Bilo mu je dato vreme.
Medjutim sbetlost istine koju su apostoli nosili su nastavili da nose adventisti.
Kroz mracni srednji vek mnogi drugi u pozadini i nezvanicno.

Medjutim u drugi Hristov dolazak je verovao i Sedmi covek od Adama.
Enoh...
A od koga je to naucio.
Pa od Adama.
I sami apostoli najvise govore o tom dogadjaju.
Ko to danas cini?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top