Avenged Sevenfold

Slušala sam prošle/pretprošle godine dok mi se nisu smučili, a pre neki dan sam našla neki stari album, pa se ponovo navukoh. :D Omiljene pesme su mi Crossroads, Trashed and Scattered i Second Heartbeat.
 
Avenged Sevenfold je Americki heavy metal/hard rock bend osnovan 1999. godine u Kaliforniji, Huntington Beach. Clanovi benda su: M. Shadows (pevac), Synyster Gates (Lead guitar), Zacky Vengeance (ritam gitara), Johnny Christ (bass). 28. decembra umro im je bubnjar Jimmy "The Rev" Sullivan, dok su radili na petom studijskom albumu "Nightmare". Bend je zapoceo svoju karijeru metalcore albumom "Sounding The Seventh Trumpet", drugi album im je takodje metalcore, ali nije kao prvi, vec je "half screaming half singing" i zove se "Waking The Fallen". Svojim trecim albumom "City of Evil" bend je promenio vrstu izvodjenja muzike, nisu vise metalcore vec hard rock. Takodje je tako i sa self-titled albumom. Onda 2010 izasao je peti studijski album "Nightmare" koji je hard rock/heavy metal. Bend je najavio sesti studijski album za 27. avgust ove godine i zvace se "Hail To The King". Ovim albumom, kao sto je pevac rekao, menjaju njihov stil, totalno drugacije od prethodnih albuma, vise je heavy metal, nesto kao Metallica, Iron Maiden, Black Sabbath i tako to.

Hteo sam samo da vas pitam za vase misljenje ovog benda, jer sam im veliki fan. Ako ima njihovih fanova ovde, idete li na njihov koncert u Becu 22. novembra? To je najblize do sad..

Ne bih mogao da kazem koja mi je omiljena pesma jer sve njihovo slusam
Hteo bih samo da pomenem, njihov gitarista Synyster Gates je na prvom mestu na "Top Ten Young Metal Guitarists"

A7X_PublicityShot1-Final__Clay_Patrick_McBride.jpg
avenged_sevenfold_15.jpg

schecter-signature-synyster-gates-custom.jpg
 

Back
Top