Penzioneri i Srbiji teški

MMMD

Zainteresovan član
Poruka
296
Glavni problemi srpskih javnih finansija, i pored svih nedostataka poreskog sistema, nisu na strani prihoda već na strani rashoda, pri čemu su najveća stavka penzije, izjavio je danas član Fiskalnog saveta Nikola Altiparmakov.

http://www.***************/ekonomija/u-srbiji-najveca-izdvajanja-za-penzije-30
 
Sta predlaze nova/stara vlast? Lapot?

evo sta predlazu Tadicevi "ekonomisti" tzv reformu sistema a to znaci smanjenje plata i penzija :super:

Srpske plate i penzije idu "na led"
Izvor: Beta

Beograd -- Krizu javnog duga Srbije moguće je dugoročno rešiti samo temeljnim reformama javnog sektora, penzijskog i poreskog sistema, ocenili su ekonomisti.

16024530004fc63460a8f2b915565898_orig.jpg


"Srbiji je pre svega potreba reforma države i nova vlada moraće da donosi državotvorne, a ne politikantske odluke", ocenio je profesor ekonomije na Filozofskom fakultetu u Beogradu Miodrag Zec i ukazao da Srbija ima preglomaznu administraciju koju ne može da finansira nejaka privreda.

Kazu preglomazna administracija z:D Znaci dolazi uskoro VREME OTKAZA za budzetske parazite Dancerko

Dolaze teski dani i za tebe :sad2:
 
Pa nek' nam je ukinu.
I ovako su nas upropasrili.
Ja sam srbijanski penzioner, čitav radni vek proveo u državnim organima
najviše Upravi prihoda.
Otišao u invalidsku penziju (1000% zasluženu, imao sam brzo dve teške pre penzije i dve posle, poslednju pre par meseci)

Pre 4 godine penzija bila 270€, zadnja 210€

Da bar hoće da mi pošalju nekakvu zahvalnicu,
da je uramim i stavim na zid.
 
Tako je. Smanjiti penzije ljudima koji su ceo život radili i gradili zemlju.

Kako su je izgradili - rezultate vidimo :)

Drzava i treba da smanji izdatke, pre svega tako sto ce da:
- smanji ogroman broj stranackih mastiljara koje sede u svim nivoima drzavne uprave
- smanji plate i onima koji prezive ovo smanjenje administracije
- zamrzne peMzije - ybg, penzioneri nekako uvek dodju kao kolateralna steta. Nije mi ih bas previse zao jer su ionako vecinu toga sto bi sada trebalo da dobiju spiskali unapred na letovanja u komunalnim letovalistima poput Canja i Buljarica, na svadbe, ispracaje i slicne rke-koke mainfestacije za vreme SFRJ. Jos ti danas kukaju da su onda ziveli k'o bubreg u loju a izlazili s posla u pola dva i traze da im budes zahvalan sto su se zaduzili 15 milijardi (ondasnjih) dolara da bi "izgradili" zemlju koju su kasnije i razbucali.
 
Kako su je izgradili - rezultate vidimo :)

Drzava i treba da smanji izdatke, pre svega tako sto ce da:
- smanji ogroman broj stranackih mastiljara koje sede u svim nivoima drzavne uprave
- smanji plate i onima koji prezive ovo smanjenje administracije
- zamrzne peMzije - ybg, penzioneri nekako uvek dodju kao kolateralna steta. Nije mi ih bas previse zao jer su ionako vecinu toga sto bi sada trebalo da dobiju spiskali unapred na letovanja u komunalnim letovalistima poput Canja i Buljarica, na svadbe, ispracaje i slicne rke-koke mainfestacije za vreme SFRJ. Jos ti danas kukaju da su onda ziveli k'o bubreg u loju a izlazili s posla u pola dva i traze da im budes zahvalan sto su se zaduzili 15 milijardi (ondasnjih) dolara da bi "izgradili" zemlju koju su kasnije i razbucali.

Za današnje stanje se zahvali ratovima i 5-oktobru. Ne znam ni jednog čoveka koji je 90-tih želeo rat i rasprodavanje naše imovine posle 5-tog oktobra. ;)
 
Za današnje stanje se zahvali ratovima i 5-oktobru. Ne znam ni jednog čoveka koji je 90-tih želeo rat i rasprodavanje naše imovine posle 5-tog oktobra. ;)

Ima tu svega, ali tesko da su samo "vesele 90-te" i 5. oktobar krivi za danasnje stanje.

Pre tog rata su se zaduzivali k'o blesavi za "izgradnju" i razne "stabilizacije" - ogrezli u nerad i resavanje ekonomskih problema daljim zaduzivanjem. Kada je trebalo da vracaju te kredite, poklali su se izmedju sebe.

Onda imamo i Slobicu i njegovu pljackasku privatizaciju, pa prodaju marke po 6 dinara kad je bila 30, pa ratove, sankcije...

Pa ondaK i 5. oktobar, dalju privatizaciju, samo ovaj put sa stranim firmama, dalje zaduzivanje...

Nakupilo se toga...
 
Sta predlaze nova/stara vlast? Lapot?[/QUOTE]

Лапот чим оде у пензију без обзира на године старости, године стажа и уплаћених доприноса за пензионо и здравствено осигурање.
Стара/нова власт може то и Уредбом да регулише, не треба им Закон. Исто као и 2000-тих када су преко две године владали Уредбама и без Врховног суда.
 
Kako su je izgradili - rezultate vidimo :)

Drzava i treba da smanji izdatke, pre svega tako sto ce da:
- smanji ogroman broj stranackih mastiljara koje sede u svim nivoima drzavne uprave
- smanji plate i onima koji prezive ovo smanjenje administracije
- zamrzne peMzije - ybg, penzioneri nekako uvek dodju kao kolateralna steta. Nije mi ih bas previse zao jer su ionako vecinu toga sto bi sada trebalo da dobiju spiskali unapred na letovanja u komunalnim letovalistima poput Canja i Buljarica, na svadbe, ispracaje i slicne rke-koke mainfestacije za vreme SFRJ. Jos ti danas kukaju da su onda ziveli k'o bubreg u loju a izlazili s posla u pola dva i traze da im budes zahvalan sto su se zaduzili 15 milijardi (ondasnjih) dolara da bi "izgradili" zemlju koju su kasnije i razbucali.
ma za tebe je sve OK dok se ti ne nalaziš među njima.
 

Back
Top