SMISAO BESMISLA

..nemogućnost ili nezadovoljenje nagonskih potreba definitivno ne daje smisao ličnosti ..recimo da proizvodi ego stanje nezadovoljenih osnovnih i socijalnih nagona.. ego rješenje ili akcija se kreće u smjeru mogućnosti ...
 
davanje smisla životu i vremenu koji su inače besmisleni
uglavnom su ljudi polusvesni besmisla života
teško im je da priznaju da su najobičnija životinja sa telesnim i realtivnim moždanim funkcijama
u sredini evolucije (vrednosno) između majmuna, bika, orla, crnog ili žutog homosapiensa
šta god radio ne ostavruje nikakav smisap osim opstajanje zadovoljavanjem nućžnih potreba i eventualne reprodukcije koja globalno ne može da pomeri ništa
sve ostalo je davanje smisla tom besmislu
u skaldu sa sopstvenim željama, idejama, potrebama, proizašlim od celokupne usliovne stavrnosti u koju smo bačena, pa možda i od fetusa veličine gliste
 
"Razgovaraju filozof i teolog.

Teolog veli:

- Filozof je za mene slepac koji noću u sobi bez svetla i bez prozora traži crnu mačku koja uopšte nije tu..

Filozof se osmehne i kaže:

- Teolog bi je ipak našao"..
 
Ja se izvinjavam ali sa gospodinom Sartrom se ne bih slozila da je jedini smisao moga zivota da prihvatim besmisao..
Ovo govorim za sebe i u svoje ime..
Sartr je za vreme u kome je ziveo govorio mnogo toga cak je u svojim poznijim godinama za svoju prvu knjigu rekao
da je njeno izdavanje bila greska..znaci da je kako su prolazile godine menjao misljenje..pri tom...ne nalazim da je On sam
prihvatio besmisao kao jedini smisao njegovog zivota .cak naprotiv..nalazio je smisao u mnogo cemu u svom zivotu..
na primer u svom intimnom zivotu sa Simon de Bovar... u svojim delima..u pozorisnim komadima. u novinskim clancima dok je
pisao za novine i dok je osnivao tajno drustvo koje je propalo ..u komunizmu sa kojim se na kraju razisao ...
dokle god covek ima ideju..ne moze da prihvati besmisao kao jedini smisao zivota..ako obesmislimo sve,cemu onda zivot i kakav bi to zivot bio..

i kada sam se vec dohvatila Sartra
On je isto tako rekao..Koliko god ceznuli za necim drugacijim ili necim razlicitim ne mozemo pobeci od svoje povezanosti sa svetom...

Da li je besmisao biti svestan svoga postojanja u vremenu u kome se nalazimo.. to ostaje svakome od nas da tumaci...
Mada je isto tako rekao.. da je besmisleno razmisljati o smislu... pa tako i ja sada nem pojma sta ce mi svo ovo filozofiranje
ako sam rekla nesto pametno bas lepo od mene a ako nisam .bar sam se potrudila da potrazim smisao u besmislu dok mi slovo
"o" koci na tastaturi
 
Ja se izvinjavam ali sa gospodinom Sartrom se ne bih slozila da je jedini smisao moga zivota da prihvatim besmisao..
Ovo govorim za sebe i u svoje ime..
Sartr je za vreme u kome je ziveo govorio mnogo toga cak je u svojim poznijim godinama za svoju prvu knjigu rekao
da je njeno izdavanje bila greska..znaci da je kako su prolazile godine menjao misljenje..pri tom...ne nalazim da je On sam
prihvatio besmisao kao jedini smisao njegovog zivota .cak naprotiv..nalazio je smisao u mnogo cemu u svom zivotu..
na primer u svom intimnom zivotu sa Simon de Bovar... u svojim delima..u pozorisnim komadima. u novinskim clancima dok je
pisao za novine i dok je osnivao tajno drustvo koje je propalo ..u komunizmu sa kojim se na kraju razisao ...
dokle god covek ima ideju..ne moze da prihvati besmisao kao jedini smisao zivota..ako obesmislimo sve,cemu onda zivot i kakav bi to zivot bio..

i kada sam se vec dohvatila Sartra
On je isto tako rekao..Koliko god ceznuli za necim drugacijim ili necim razlicitim ne mozemo pobeci od svoje povezanosti sa svetom...

Da li je besmisao biti svestan svoga postojanja u vremenu u kome se nalazimo.. to ostaje svakome od nas da tumaci...
Mada je isto tako rekao.. da je besmisleno razmisljati o smislu... pa tako i ja sada nem pojma sta ce mi svo ovo filozofiranje
ako sam rekla nesto pametno bas lepo od mene a ako nisam .bar sam se potrudila da potrazim smisao u besmislu dok mi slovo
"o" koci na tastaturi

nisi ti dzabe vlast ovde :ok:
u pravu si...prihvatiti besmisao znaci ne menjati kako sebe, tako i svoje okruzenje...neko bi rekao da se to moze poistovetiti sa promenom licnosti, ma sta god uradili ostajemo ono sto jesmo, mozda je tako, ali isto tako se moze reci i da ne postoji osoba koja nije bar jednom uticala na svoju promenu, dakle svako je bar jednom pobedio svoju besmislicu
 
Ja se izvinjavam ali sa gospodinom Sartrom se ne bih slozila da je jedini smisao moga zivota da prihvatim besmisao..
Ovo govorim za sebe i u svoje ime..
Sartr je za vreme u kome je ziveo govorio mnogo toga cak je u svojim poznijim godinama za svoju prvu knjigu rekao
da je njeno izdavanje bila greska..znaci da je kako su prolazile godine menjao misljenje..pri tom...ne nalazim da je On sam
prihvatio besmisao kao jedini smisao njegovog zivota .cak naprotiv..nalazio je smisao u mnogo cemu u svom zivotu..
na primer u svom intimnom zivotu sa Simon de Bovar... u svojim delima..u pozorisnim komadima. u novinskim clancima dok je
pisao za novine i dok je osnivao tajno drustvo koje je propalo ..u komunizmu sa kojim se na kraju razisao ...
dokle god covek ima ideju..ne moze da prihvati besmisao kao jedini smisao zivota..ako obesmislimo sve,cemu onda zivot i kakav bi to zivot bio..

i kada sam se vec dohvatila Sartra
On je isto tako rekao..Koliko god ceznuli za necim drugacijim ili necim razlicitim ne mozemo pobeci od svoje povezanosti sa svetom...

Da li je besmisao biti svestan svoga postojanja u vremenu u kome se nalazimo.. to ostaje svakome od nas da tumaci...
Mada je isto tako rekao.. da je besmisleno razmisljati o smislu... pa tako i ja sada nem pojma sta ce mi svo ovo filozofiranje
ako sam rekla nesto pametno bas lepo od mene a ako nisam .bar sam se potrudila da potrazim smisao u besmislu dok mi slovo
"o" koci na tastaturi

Ja se izvinjavam...dirnulo me je Vase razmisljanje s obzirom na zanimanje koje ste naveli u profilu a koje sam dole citirao...
ocigledno je da imate jako puno iskustva sa besmislom...ili smisaono cinite odredjene radnje u zivotu tako da te iste radnje posle odredjenog vremena polako postaju besmislene...




"O Nina


Biografija pisem je.. Mesto:♥ Interesovanja:umetnost, enigma, priroda , ljubav...Zanimanje : zapetljavam do besmisla.."
 
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana.
I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasla Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim. Ponocno sunce osvetljava moje postojanje na ovoj planeti i zato kao Senka Ja po ovom svetu hodam...
USUDI SA DA ZNAS - NEMA SVETLOSTI BEZ TAME
 
c.
besmisao je fenomen koji je potreban
Besmisao je pokretač

on je ono "dno" koje služi da se o njega odupreš

kada te ošine po glavi, onda shvatiš da je besmisao suočavanje sa smrću
a akda se suočiš, onda i odskočiš

malo bi glupo bilo da postoji samo smisao
smisao znači večnost
Kada završiš krug, na dnu doživiš i shvatiš besmisao, odupreš se, odskočiš, izroniš i zavoliš život, njegovu sliku i sva tumačenja... zavoliš!
 

Back
Top